Deejays lijden honger in Glazen Huis voor schoon drinkwater wereldwijd 'Businessclass vliegen op kosten van de Postcodeloterij' 'Ik vind het juist heel goed van mensen dat ze tussen de luxe boodschappen voor kerst ook nog denken aan mensen die het veel slechter hebben.' Paul van Tongeren, ethicus PZC Woensdag 19 december 2007 11 De deejays Gerard Ekdom, Rob Stenders en Michiel Veenstra presenteren vanaf vandaag 134 uur lang vanuit een Glazen Huis hun programma's, waarbij het publiek nadrukkelijk wordt aangemoedigd om mee te doen. Ze maken niet alleen radioprogramma's, maar gaan ook vasten, zes dagen lang eten ze niet. Voorbijgangers kunnen tegen betaling verzoekplaten aanvragen. Artiesten en bedrijven doen mee met sponsoractiviteiten. En dat allemaal voor een betere drinkwatervoorziening in de wereld, een project waar onder meer het Rode Kruis zich voor inzet. Het Glazen Huis staat op het plein in Den Haag, dit jaar Rode Kruisstad. De actie, dit jaar de vierde editie nadat Giel Beelen er in 2003 mee begon, wordt geopend door waterambassadeur prins Willem-Alexander. Volgens 3FM kan Serious Request rekenen op een bereik van 8,1 miljoen luisteraars. Boven: Monique van de Ven (Unicef), Trijntje Oosterhuis (Unicef), Jörgen Raymann (Uni cef), Edwin Evers (Unicef), Marco Borsato (War Child) 2e rij: Johan Cruyff (Cruyff Foundation), Richard Krajicek (Richard Krajicek Foundation), Joop van den Ende (Van den Ende Foundation), Annamarie Thomas (Plan Nederland), Maartje van Weegen (MS Research). 3e rij: Peter Jan Rens (MS Research), Ruth Jacott (KWF kankerfonds), Catherine Keyl (KWF), Mieke van de Weij (KWF), Jan Douwe Kroeske (Diabetes Fonds). Onder: Ria Visser (Diabetes Fonds), Lee Towers (Diabetes Fonds), Ben Cramer (Diabetes Fonds), Katja Schuurman (Return to Sender), Floortje Dessing (Max Havelaar) Op het Plein in Den Haag wordt druk gewerkt aan de laat ste handelingen in het Glazen huis. foto Robin Utrecht/ANP Jan Jaap van der Wal: Cabaretier Jan Jaap van der Wal windt zich in zijn laat ste show (en later ook in di verse interviews) erg op over de inzet van Caroline Tensen en Ruud Gullit voor de Postcodeloterij. Ze laten zich er volgens hem vorste lijk voor betalen. Hij heeft het in zijn show zelfs over een miljoen voor Gullit en twee ton voor Tensen. „Die bedragen geloof je toch niet?", reageert Birgit Deuss van de Postcodeloterij. Dat de bekende Nederlanders door de Postcodeloterij be taald worden, ontkent ze niet. ,Ja, ze zijn gewoon bij ons in dienst, dat is geen ge heim. Hoeveel ze verdienen zeg ik niet. Maar het is wel uit te leggen. De Postcodelo terij is namelijk geen goed doel maar een commercieel bedrijf. Proberen winst te maken, omzet te halen. De helft van die winst gaat naar goede doelen, dat wel. Dus als Caroline Tensen een show presenteert, dan krijgt ze daar gewoon voor be taald. En als Gaston Starre- veld voor ons elke week de straatprijs uitdeelt, dan is dat gewoon betaald werk." Toch is het niet alleen dat waar Jan Jaap van der Wal, zelf actief voor het Liliane Fonds, zich druk om maakt. Ook de tranen van Tensen in een arme sloppenwijk met een negerkindje op de arm, vindt hij dubieus. „Als je weet dat Caroli ne 's nachts zelf weer in een vijfsterrenhotel logeert en een visagist businessclass laat meevliegen naar zo'n derdewereldland, allemaal op kosten van de Postcodelo terij." Woordvoerster Deuss kan ter verdediging alleen maar herhalen dat de Postco deloterij zelf geen goed doel is: „Ik denk dat we Jan Jaap van der Wal eens uitnodi gen voor een gesprek om hem uit te leggen hoe het zit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11