Buitenland Krijgsraad Suriname berecht Bouterse Verhofstadt interim-premier Nog meer voordeel bij InternetPlusBellen Poetin aast op premierschap Huidige Russische president ambieert post onder Medvedev. Aanklager wijst erop dat hoofdverdachte bevelhebber leger was. Belgisch demissionair premier blijft aan tot Pasen volgend jaar. Miss België spreekt amper Nederlands Partij van president Kirgizië staat op winst Koning verleent gratie aan verkrachte vrouw Drinkwatertekort voor miljoen Chinezen Arrestaties in Spaanse abortusklinieken Gezin gedood door bermbom in Uruzgan Lirternetten bellen, tv kijken. kpn sluit je aan. Primafoon. 8 Dinsdag 18 december 2007 PZC BenZeker.nl De goedkoop: autoverzekering van Nederland? BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! MOSKOU - De Russische president Vladimir Poetin is bereid na zijn af treden premier te worden als Dmi tri Medvedev tot zijn opvolger wordt gekozen. Dat heeft Poetin gisteren gezegd op een congres van zijn partij Verenigd Rusland. De greep van de 55-jarige Poetin op de macht is zo groot, dat de door hem naar voren geschoven kandidaat, Medvedev, de overwin ning bijna niet kan ontgaan. Vere nigd Rusland schaarde zich woens dag in meerderheid achter de kan didatuur van Medvedev. Medvedev (42), onlangs door Poe tin aangesteld als eerste vicepre- mier, had Poetin al verzocht de Russische regering te leiden na de verkiezingen van 2 maart. Poetin zei gisteren - tegen de alge mene verwachting in - niet van zins te zijn de taakverdeling tus sen premier en president te wijzi gen. In Rusland is de president aanmerkelijk machtiger dan de pre- PARAMARIBO - De krijgsraad in Su riname acht zichzelf bevoegd om Desi Bouterse voor de December moorden te berechten. Het rechts college zal het proces tegen hem dan ook gewoon voortzetten, liet de krijgsraad gisteren weten. Gisteren was de tweede zittings dag van het proces tegen de ver meende daders van de December moorden. De moorden vonden plaats op 7 en 8 december 1982. Toen werden vijftien politieke te genstanders van het toenmalige re gime van Bouterse doodgeschoten in Fort Zeelandia. Bijna 25 jaar na dato is het sinds 30 november tot een rechtszaak gekomen. Bouterses advocaat betwistte de bevoegdheid van de krijgsraad. Raadsman Irwin Kanhai stelde dat zijn cliënt Bouterse ook gezag- en ambtsdrager is geweest. Daarom zou de zaak door het Hof van Justi tie moeten worden behandeld. Be handeling door de krijgsraad zou in strijd met de grondwet zijn. De aanklager, auditeur-generaal Jo hn Mohammedamin, wees erop dat Bouterse ten tijde van de De cembermoorden bevelhebber van het nationale leger was. Wat Mo hammedamin betreft moet Bouter se dus wel degelijk door de krijgs raad worden berecht. JAKARTA - In het oerwoud van de In donesische provincie Papoea zijn twee zoogdiersoorten ontdekt: een reusachtige rat (foto) en een kleine koeskoes (een buideldier), zenrat is ongeveer vijf keer als een normale stadsrat. De reu- zo groot foto EPA BRUSSEL - Belgisch demissionair premier Guy Verhofstadt zal zelf de interim-regering leiden. Hij blijft aan tot 23 maart, Eerste Paas dag. Daarna wil hij de leiding over dragen aan een definitieve rege ring onder leiding van de Vlaamse christendemocraat Yves Leterme. Naar verwachting kan de inte rim-regering al rond Kerstmis aan treden. Verhofstadt zei dat de inte rim-regering 'met volle bevoegdhe den dringende zaken kan aanpak ken'. Koning Albert II had om de overgangs- of noodregering ge vraagd, omdat de kabinetsformatie te lang ging duren: inmiddels ruim een halfjaar. De koning belastte Verhofstadt gis teren formeel met de vorming van een interim-regering. De ploeg zal bestaan uit de Vlaamse christende mocraten CD&V/N-VA, Vlaamse liberalen Open VLD, de Waalse li beralen MR, de Waalse socialisten PS en mogelijk ook de Waalse christendemocraten CDH. Verhofstadt (54) staat sinds de zo mer van 1999 aan het hoofd van de Belgische regering. Na de verkie zingsnederlaag in juni had hij be sloten om de nationale politiek te verlaten. Naast formateur en de missionair premier is Verhofstadt ook gemeenteraadslid in zijn woonplaats Gent. Gisteren werd ook bekend dat min der dan de helft van de Belgen denkt dat het land over twintig jaar nog bestaat. Dat bleek uit een Belgisch demissionair premier Verhofstadt zal zelf de interim-re gering leiden. Hij blijft aan tot 23 maart, Eerste Paasdag. Daarna wil hij de leiding overdragen. enquête van de krant La Libre Belqique en RTL-TVi. Van de Wa len verwacht 44 procent de split sing van België. In Vlaanderen is dat 45 procent en in Brussel 50. De meeste mensen vinden opde ling echter geen goed idee. Ruim drie kwart hoopt dat België als een heid blijft bestaan. Vooral Vlamin gen pleiten voor een staatshervor ming, waarbij federale bevoegdhe den overgaan naar de deelstaten. Vlamingen en Walen groeien uit elkaar, door hun verschillende taal en media. Dat is een van de rede nen van de moeizame kabinetsfor matie. ANTWERPEN - In Vlaanderen is op hef ontstaan omdat de nieuwe Miss België amper een woord Ne derlands blijkt te kennen. Alizée Poulicek (20) uit Hoei kreeg boe-geroep uit de zaal bij de ver kiezing in het weekeinde in Ant werpen. Zij had geantwoord 'Ik... Ik heb niet begrepen", op de vraag wie zij over tien jaar zou zijn. BISJKEK - De parlementsverkiezin gen in Kirgizië zijn gewonnen door de Ak Jol partij van president Bakijev. Toen 80 procent van de zondag uitgebrachte stemmen gis teren waren geteld stond de partij op bijna 48 procent, zei een lid van de Centrale Kiescommissie. De oppositiepartij Ata Meken kwam volgens de voorlopige uit slag op 9,2 procent uit. RIYAD - Koning Abdullah van Sau- di-Arabië heeft gratie verleend aan een vrouw die na te zijn verkracht tot een half jaar gevangenisstraf en tweehonderd zweepslagen werd veroordeeld, omdat zij alleen met een man in een auto had gezeten. Dat de koning de vrouw gratie ver leent betekent niet dat hij de rech ters wantrouwt, maar dat hij han delt 'in het belang van het volk'. PEKING - In de Zuid-Chinese pro vincie Guangxi hebben door de aanhoudende droogte bijna een miljoen mensen te weinig drink water. Het waterpeil in meren en rivieren is gehalveerd. In de afgelopen zes weken viel in het arme en bergachtige Guangxi tien keer minder regen dan in de zelfde periode vorig jaar. BARCELONA - De Spaanse politie heeft bij invallen in abortusklinie ken in Barcelona zes arrestaties ver richt. Het zou gaan om klinieken waar illegale abortussen worden verricht. Vorige maand werden in Barcelona ook al invallen gedaan in abortusklinieken en daarbij wer den zes arrestaties verricht. Twee andere klinieken, in Madrid, zijn deze maand tijdelijk gesloten. TARIN KOWT - De explosie van een bermbom in de Afghaanse provin cie Uruzgan heeft gisteren het le ven gekost aan een gezin van vijl mensen. De vader, moeder en hun drie jon ge kinderen waren op een motoi onderweg naar de provinciehoofd stad Tarin Kowt om nieuwe kle ren te kopen voor de feestdagen toen de bom hen trof. •Deze actie is alleen geldig bij Primafoon, zolang de voorraad strekt. Toestel kan afwijken van de afbeelding. Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Geen apart telefoonabonnement nodig. In het weekend onbeperkt bellen naar alle vaste nummersin Nederland. Met eenvoudig doe-het-zelfpakket en gratis monteur voor als je er toch niet uitkomt. Gratis huistelefoon tw.v.-C 99,90.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8