Binnenland lang hondenbrokken eten berco Veiligheid winkels in gevaar alles een stuk voordeliger WAAROM WORDT KINDERKORTING KINDERTOESLAG? Geweld in huis vaker gemeld Waarschuwing voor mensen met een pinda-allergie Ketens lappen regels tegen brand aan hun laars tijdens drukte. Terughaalactie 'Cashews Garlic Rosemary' PZC Dinsdag 18 december 2007 5 De grootste problemen zijn er vol gens hem vóórdat de gezinnen in de schuldhulpverlening terechtko men. „Bij 8o procent van de huis houdens die zich bij ons aanmel den, is inderdaad te weinig geld over om van te leven. Gerechts deurwaarders hebben een te groot beslag gelegd op hun inkomen, omdat zij niet weten hoe hoog de lasten zijn in die gezinnen. Vaak omdat de gezinnen weigeren hun post open te maken." Ook komt het voor dat mensen zelf'domme' afspraken maken met schuldeisers. „Zij beloven uit angst schuldeisers bedragen terug te betalen die ze helemaal niet kunnen missen. Hebben zij die eenmaal beloofd, dan komen zij er niet meer van af', stelt de Rotter damse gezinscoach Tijnie van Bu ren. Die bedragen komen bovenop de andere regelingen die getroffen worden. Nienke van Bockhooven van de Koninklijke Beroepsvereniging van Gerechtsdeurwaarders (KB- vG) erkent dat deurwaarders soms te veel geld inhouden. „Maar ik steek mijn hand in het vuur dat 99,9 procent van de gerechtsdeur waarders zich aan de regels houdt. Wij moeten natuurlijk wel over de juiste gegevens beschikken. Als de schuldenaar verzwijgt dat hij een fikse huur betaalt, kan het inder daad gebeuren dat het loonbeslag te hoog is." Het wordt tijd dat de schuldhulp verlening zoals die nu bestaat, op de schop gaat, meent organisatie adviseur Nadja Jungmann. Zij schreef een proefschrift over de wet schuldsanering. „De kans dat iemand het volhoudt om drie jaar onder het bestaansminimum te le ven, blijkt nihil." Jungmann stelt dat de zogeheten minnelijke schuldhulpverlening, waarbij gezinnen zelf akkoord moeten gaan met de betalingsrege lingen die worden getroffen, in de huidige vorm te weinig effect Schuldhulpverlening Wie ernstige schulden heeft, kan een beroep doen op schuldhulpverlening. Schuld- hulpverlenende instanties zoals gemeentelijke kredietbanken proberen dan samen met alle schuldeisers tot een oplossing te komen. Het doel is binnen drie jaar zo veel mogelijk van de schulden af te betalen. Daarbij wordt schuldeisers gevraagd een deel van de schuld kwijt te schel den, omdat de schuldenaar te weinig inkomen heeft om de hele schuld af te lossen. Ook de schuldenaar moet hier mee akkoord gaan. Wanneer schuldeisers hier niet mee akkoord gaan, kunnen noodlijdende gezinnen zich wenden tot de rechtbank. Op grond van de Wet Schuldsane ring Natuurlijke Personen (WSNP) kunnen rechters schuldeisers dwingen mee te werken aan een betalingsrege ling waarbij een deel van de schuld kwijtgescholden wordt. Wie opnieuw schulden maakt of zijn betalingsregeling niet na komt, wordt onherroepelijk uit de WSNP gezet. Schuldeisers kunnen vanaf dat moment weer met behulp van gerechts deurwaarders de hele schuld opeisen. heeft. Slechts één op de vijf men sen is na schuldhulpverlening daadwerkelijk schuldenvrij, de rest valt tussentijds af en wacht in som mige gevallen een faillissement. „Het kan en moet allemaal veel professioneler", aldus Jungmann. Het keurmerk waar gemeentelijke schuldhulpverleners nu aan wer ken, is een eerste belangrijke stap. „Daarnaast moet eindelijk eens recht worden gedaan aan de ver schillende situaties waarin schulde naren zich bevinden. Een bij standsmoeder met schulden is im mers niet vergelijkbaar met een verslaafde", zo stelt organisatieadvi seur Jungmann. lange vorststraat - door Dylan de Cruijl DEN HAAG - Veel winkelketens lap pen de regels voor brandveiligheid tijdens de sinterklaas- en kerst drukte aan hun laars. Winkels staan zo bomvol spullen dat vluchtwegen zijn geblokkeerd en bordjes die de route aangeven niet zichtbaar zijn. Dat concludeert de Vrom Inspec tie in een onderzoek bij filialen van winkelketens in Almere, Utrecht en Amsterdam. De inspec teurs bezochten eind november en begin december 43 winkels van vijftien landelijke ketens. Daarbij bleken Blokker, Bart Smit, Etos, H&M, Mediamarkt en Xenos re gels voor brandveiligheid te over treden. Bedrijfsleiders vertelden de inspectie dat zij door de grote drukte in december zoveel spullen moeten opslaan dat zij de vlucht wegen niet kunnen vrijhouden. In ruim de helft van de onderzoch te winkels stonden vluchtroutes vol spullen en waren de groene bordjes die wijzen naar de nood uitgang onzichtbaar. Als de nood uitgang was gevonden bleek de deur soms niet open te krijgen. Ketens die er gunstig uitsprongen waren de Bijenkorf, C8cA, Free Re cordshop en parfumerie Douglas. Bij de andere vijf ketens wisselde de situatie per filiaal. Jeugd en Gezin programmaministerie Kijk voor meer informatie op www.jeugdengezin.nl DEN HAAG - De politie registreerde vorig jaar in totaal 63.131 inciden ten van huiselijk geweld, 10 pro cent meer dan in 2005. Zeeuwse cijfers bevestigen die groei in mel dingen. Het Zeeuws Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld ver wacht dit jaar meer dan tweedui zend meldingen. Vorig jaar telden politie, hulpverleners en het meld punt samen 1884 voorvallen van huiselijk geweld in Zeeland. In 2005 kwam het totaal in de provin cie op vijftienhonderd. Landelijk leidt bijna twee vijfde van de incidenten tot aangifte, blijkt uit een rapport van minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie. Hij onderzoekt de bereidheid van slachtoffers aangifte te doen en wat voor hulp zij nodig hebben. Het onderzoek bekijkt ook welke aanpak daders weerhoudt om op nieuw te mishandelen. Eén op de drie daders gaat weer in de fout. In Zeeland biedt enkel Emergis da ders behandeling. Product: Duyvis '100% Pure Natural', alle noten varianten Duyvis waarschuwt mensen met een pinda-allergie dat in '100% Pure Natural' zakjes sporen van pinda's voor kunnen komen. Deze zakjes bevatten onder meer cashewnoten, pistachenoten en amandelen. Voor mensen met een pinda-allergie is het van belang te weten dat in de productieomgeving van deze noten ook pinda's worden verwerkt, waardoor het mogelijk is dat in het product onbedoeld (sporen van) pinda's terecht komen. Zakjes Duyvis '100% Pure Natural' kunnen gerust worden geconsumeerd door mensen die geen pinda-allergie hebben. In de variant '100% Pure Natural Cashews Garlic Rosemary' is in een aantal zakjes een paar hele pinda's aangetroffen. Dit voldoet niet aan de kwaliteitseisen die Duyvis stelt. Daarom hebben wij besloten om deze variant - 'Cashews Garlic Rosemary' - terug te halen. Het gaat hierbij alleen om de verpakking van 150 gram die ten minste houdbaar is tot 27-04-08. Deze informatie staat vermeld op de achterzijde van de verpakking. Consumptie levert geen enkel probleem op voor mensen die geen pinda-allergie hebben. Indien gewenst, kunt u het product kosteloos terugsturen naar de Duyvis Consumentenservice, Antwoordnummer 2460, 3600 VB Maarssen voor volledige vergoeding van de aanschafprijs. Voor verdere informatie, kunt u elke dag van 09.00 tot 18:00 uur contact opnemen met onze Duyvis consumentenlijn op nummer 00800-244 244 22. Alle betrokken verkooppunten en ook de Voedsel en Waren, autoriteit zijn op de hoogte gebracht. Op alle Duyvis '100% Pure Natural' verpakkingen die vanaf 13 december 2007 worden geproduceerd, wordt expliciet vermeld dat er (sporen van) pinda's in voor kunnen komen. De voedselbank in Leiden. Mensen met schulden moeten soms rondkomen van een paar tientjes per maand. foto Taco van der Eb/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5