Sport Henk Kesler redt het vege lijf Nieuw conflict tussen Seedorf en Van Basten ligt op de loer KNVB zit met duels in de maag Jeu Sprengers had juist van zijn directeur meer fatsoen verwacht. Voetbalsamenvattingen op zondag gaan naar acht uur Oranje-bondscoach is teleurgesteld over uitspraken Milan-speler. 34 en 35 =1= Dinsdag 18 december 2007 door Hans Leber DEN HAAG - Voorzitter Jeu Spren gers van de voetbalbond KNVB maakte enige tijd geleden duide lijk wat hij vindt van de wereld waarin hij werkzaam is: 'De voet balwereld heeft behoefte aan fat soen'. Dit weekeinde was het zijn eigen directeur betaald voetbal, Henk Kesler, die hem teleurstelde. Nadat Kesler zondag nog had laten weten zeker géén excuses aan te bieden, kwamen die er gisteren rond het middaguur toch. Zijn op merking dat de actievoerende 'ver wende kereltjes' van de politie er van minister Ter Horst geen cent bij moesten krijgen, paste niet bij het koninklijke karakter van de KNVB en had hij beter weg kun nen laten, liet Kesler in een persbe richt weten. Henk Kesler heeft het imago van de KNVB, een maatschappelijke in stelling, geschaad, vond Sprengers. De Raad van Hoofdcommissaris sen, minister Guusje ter Horst, voorzitter Benk Korthals van de Raad van Toezicht van de KNVB en de Eredivisie CV namen stel ling tegen Keslers uitlatingen. Het waren eenzame uurtjes voor de Tukker wiens stekelige en hoekige karakter, vooral bij tegengas, al lan ger bekend is. 's Mans organisatorische kwalitei ten staan buiten kijf, maar zijn boodschap van zaterdag was de verkeerde: het voetballen gaat vóór alles, zelfs voor de belangen van tienduizenden mensen die bij de politie werken en hun recht op actie voeren (staken) uitoefenen. Onder hen de agenten die hun ge wone werk af en toe verlaten om een 'voetbaldienst' bij de mobiele eenheid te draaien. En er zo met gevaar voor eigen lijf en leden voor zorgen dat, welbeschouwd, 22 mensen achter een bal aan kun nen rennen. En hoe geloofwaardig is Keslers ex cuus als hij eerder expliciet aangaf daar niet aan te beginnen? De posi tie van de directeur betaald voet bal bij de KNVB is door zijn stra- patsen uitgehold. En dat vlak voor belangrijke beslissingen die zijn aandacht vragen, zoals die over een nieuwe indeling van de com petitie en een nieuwe bondscoach. Henk Kesler had een beter mo ment en onderwerp voor zijn 'foutje' kunnen kiezen. Kesler was boos op de politiebon den. Maar in het voetbal verliezen al te veel mensen hun verstand door emoties. ]eu Sprengers had juist van zijn directeur betaald voetbal meer fatsoen verwacht. De excuses maken de imagoschade niet ongedaan. Zeker niet als die vooral geschreven lijken om een baan te houden. Henk Kesler biedt excuses aan voor zijn uitlatingen over het po litiekorps. De excuses maken de imagoschade echter niet onge daan. NOORDWIJK - De KNVB heeft nog altijd geen idee op welke datum de dit weekeinde afgelaste toppers Ajax-PSV en Feyenoord-AZ moe ten worden ingehaald. Dat zei ma nager competitiezaken Bert van Oostveen gisteren op een bijkomst van de voetbalbond. „Er is geen vrij weekeinde meer tot het einde van de competitie. We zullen creatief moeten zijn." Het duel tussen Ajax en PSV zorgt voor de grootste problemen om dat die wedstrijd niet op een door deweekse dag mag worden ge speeld van de Amsterdamse autori teiten. „Daar ligt nog een blokkade", al dus Van Oostveen. De bond hoopt dat de gemeente Amsterdam groen licht geeft om op 30 januari te spelen. NOORDWIJK - Er hangt een nieuw conflict in de lucht tussen bonds coach Marco van Basten en Claren ce Seedorf Van Basten zegt zeer te leurgesteld te zijn in de speler van AC Milan, die onlangs in een inter view op tv meldde 'dat je geeft en geeft en weinig terugkrijgt'. See dorf doelde daarmee op het feit dat hij sinds zijn terugkeer bij Oranje nauwelijks warmte en ver trouwen van de bondscoach heeft gevoeld. „Dit is niet de manier waarop we met elkaar moeten om gaan", zei de bondscoach gistera vond. De irritatie van Van Basten heeft alles te maken met de laatste inter land tegen Wit-Rusland. Seedorf liet toen verstek gaan. „Clarence wilde vanwege het drukke pro gramma bij de club liever terug naar Milaan, terwijl wij hem toen hebben geadviseerd om de wed strijd gewoon te spelen. Net zoals andere jongens dat ook hebben ge daan", aldus Van Basten. „Claren ce had ons in die wedstrijden daar voor nog niet genoeg overtuigd, dus zeiden wij tegen hem: 'Pak je kans'. Clarence besliste anders, waarna wij het in samenspraak met hem op een nette manier naar buiten hebben gebracht, zo dat niemand hiervan wist. Dan vind ik het teleurstellend dat hij dan later in een interview zegt, dat hij van ons niets terugkrijgt." Van Basten erkent dat er daarvoor al een meningsverschil heeft plaats gevonden over het aanvoerder schap bij de wedstrijd tegen Slove nië. Edwin van der Sar en Giovan ni van Bronckhorst waren er des tijds niet bij, waardoor Rafael van der Vaart de band droeg. Toen die geblesseerd uitviel, dacht Seedorf de nieuwe captain te worden, maar Van Basten koos voor We sley Sneijder. Als het aan Van Bas ten ligt moet er op korte termijn een gesprek komen. door Arjan Smeenk ZEIST - De samenvattingen van de eredivisiewedstrijden op zondag zijn vanaf volgend voetbalseizoen om 20.00 uur in plaats van 19.00 uur te zien. Dat schrijft de nieuwe televisietender voor, die gisteren door de Eredivisie CV is gepubli ceerd. „De belangrijkste reden voor deze wijziging is om betaaltelevisie aan trekkelijker te maken", aldus direc teur Alex Tielbeke van de ECV. „In vergelijking met het buiten land blijft de Nederlandse markt in dat opzicht achter." Om betaaltelevisie interessanter te maken veranderen de aanvangstijd stippen van de wedstrijden op zon dag. Het eerste eredivisieduel be gint vanaf komend seizoen om 14.00 uur, gevolgd door een wed strijd om 16.00 uur en een om 18.00 uur. Om de live-wedstrijden niet gelijktijdig met de samenvat tingen op televisie te hebben, be ginnen de samenvattingen, op het open net, pas om 20.00 uur. De verdeling van wedstrijden blijft hetzelfde. Op vrijdag wordt er een duel gespeeld, op zaterdag en zon dag vier. Ook op vrijdag en zater dag zijn samenvattingen van de wedstrijden te zien. Geïnteresseerde mediabedrijven ontvingen de tender gisteren. Zij- hebben de komende weken de tijd om te bieden op de verschillende pakketten. Op 17 januari wordt dg eerste ronde met biedingen ver wacht. Medio februari moet de vol ledige procedure zijn afgerond. Tip? sport@pzc.nf Sportgala zorgt voor de nodige hoofdbrekens bij de kledingkeuze Simon Kuipers krijgt een maand na dato bronzen plak terug Henk Kesler (rechts) was boos op de politiebonden. Maar in het voetbal verliezen al te veel mensen hun verstand door emoties. Jeu Sprengers had juist van zijn directeur betaald voetbal meer fatsoen verwacht. foto Hans van Weel/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59