Zeeland Niet even snel bij elke brand Minister houdt vast aan N6i Tunnel sluiskil piasterk zet deur voor meer geld klaar zijn naar cultuur in regio s op een kier Weg overdragen aan provincie is optie, maar nu nog niet aan de orde. Minister Ter Horst haalt op Zeeuws werkbezoek druk van de ketel. kan in 2012 1 Minister toont goede wil maar noemt geen bedrag of percentage. Uit een exploot van kandidaat-deur- waarder M. Weertman d.d. 12-12- 2007 blijkt, dat t.v.v. Helene Combee, wonende te Middelburg, aan EVERT GERARDUS AGNES LEERAERT, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een pro- ces-verbaal derdenbeslag d.d. 5-12- 2007 gelegd onder de daarin genoemde derde-beslagene. Van dit exploot kan E.G.A. Leeraert een afschrift verkrijgen op één van onderstaande adressen.. Gerechtsdeurwaarders kantoor Zeeland Dam 2, 4331 GJ Middelburg Westsingel 132, 4461 DR Goes. pzc Dinsdag 18 december 2007 27 Minister Guusje Ter Horst (met sjaal) bezoekt de brandweer. foto Willem Mieras door Marcel Modde nieuwdorp - De nieuwe wettelijk voorgeschreven aanrijtijden van de brandweer worden niet uni form. In het buitengebied mogen de hulpverleners er van minister Ter Horst van Binnenlandse Za ken langer over doen dan in de stad. De bewindsvrouw wil toe naar een 'gedifferentieerde norm', zo zei ze gisteren na afloop van haar werkbezoek aan de Veiligheidsre gio Zeeland. Ter Horst wil de wet telijk verplichte aanrijtijd aanscher pen tot maximaal acht minuten. Die tijd is volgens haar op de mees te plaatsen toepasbaar. Daarente gen vergen oude stadsdelen een snellere inzet van de brandweer en is niet meer dan zes minuten acceptabel. Voor bedrijventerrei nen en buitengebieden kan de norm ruimer worden genomen, uitgaande van de praktijksituatie. „Maar het mag nooit zo zijn dat men tot die conclusie komt op grond van het feit dat onderling niet of slecht wordt samenge werkt." Die samenwerking geldt als nadrukkelijke voorwaarde, al dus Ter Horst. Wat dat concreet inhoudt voor de aanrijtijd naar de Westerschelde- tunnel, bleef gisteren in het mid den hangen. „Maar het is wel een belangrijk punt van aandacht", al dus burgemeester Gelok van Borse- le. „Infrastructureel gaat Neder land steeds meer ondergronds. Het is natuurlijk onbetaalbaar om bij ieder risicovol object een brand weerpost te zetten." Gelok vindt zelf een aanrijtijd van vijftien mi nuten verantwoord. In januari wordt de vorming van één Zeeuwse brandweerorganisa tie weer nieuw leven ingeblazen. Voor sommige gemeentelijke korp sen zal dat uitdraaien op extra in vesteringen in materieel. Ter Horst toonde zich tijdens haar bustoer langs de Bevelandse tun nelingang, industriegebied Vlissin- gen-Oost en de kerncentrale (met de Westerschelde de grootste 'risi co-objecten' in Zeeland) bereid tot overleg met haar Vlaamse collega's over de veiligheid op de Wester schelde. Daarbij moet ze vooral op zoek naar een zak geld om de Minister Ter Horst dringt Zee land geen onmogelijke aanrijtij den voor de brandweer op. Ze wil toewerken naar een gebieds- afhankelijke normering. grensoverschrijdende samenwer king voor een veilig vrachtvervoer over water gestalte te geven. Vol gens commissaris van de koningin Peijs komt de jaarlijkse verhoging van het rampenbudget voor Zee land met één miljoen euro tot ruim zes miljoen in 2011 'een heel eind in de goede richting'. De inci- dentenbestrijding op het water is het enige element wat nog onder belicht is, verklaarde Peijs het be lang van het Vlaams overleg. Peijs en burgemeester Lonink van Ter- neuzen (voorzitter van de Veilig heidsregio) vinden overigens dat niet alleen de gemeenten rond de Westerschelde moeten meebeta len aan de hulpverlening op het water. Gaat het daar mis, dan kan dat effect hebben voor de hele om geving. Het risicogebied in Zee land geldt wat dat betreft als één, onderstreepten de bestuurders. DEN HAAG - Met minister Eurlings (CDA, Verkeer en Waterstaat) valt te praten over de overdracht van de N61 tussen Hoek en Schoondij- ke van Rijk naar provincie, maar hij vindt het nu nog niet nodig. De verbreding van de weg, die tot onveiligste van Zeeland behoort, is keer op keer uitgesteld vanwege luchtkwaliteitseisen. Het CDA denkt dat de aanpak sneller kan als niet het Rijk maar de provincie de procedures doorloopt. Eurlings denkt van niet. In maart verschij nen nieuwe cijfers over de lucht kwaliteit. Dan wil Eurlings samen met de provincie 'met gezwinde spoed' de weg aanpakken. Pas als dat niet werkt, wil hij kijken naar andere oplossingen. Dat zei hij gisteren in de Tweede Kamer. Het CDA wil voorkomen dat de N61 een nieuwe N57 wordt. Na herhaalde vertragingen is vernieu wing van het Veerse deel daar van onlangs afgeblazen, omdat er een tekort is van twintig miljoen euro. Eurlings wees een voorstel van de WD af, om dat bedrag weg te ha len bij budget voor natuurherstel rond de Westerschelde. De minis ter van Verkeer kan geen geld clai men uit de begroting van Land bouw. den haag - Het werk aan de tun nel bij Sluiskil kan in 2009 begin nen en in 2012 worden afgerond. Daar gaat minister Eurlings (CDA, Verkeer en Waterstaat) nog steeds van uit. Er is nog een gat van 75 miljoen euro in de financiering. Eurlings zei gisteren in de Tweede Kamer dat de gesprekken tussen de pro vincie en het ministerie van Finan ciën daarover snel worden afge rond. Het ontbrekende budget moet komen uit de tolopbreng- sten van de Westerscheldetunnel. Of dit betekent dat de aandelen daarvan worden verkocht aan de provincie, kon Eurlings niet zeg- t gen. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Minister Piasterk (Pv dA, cultuur) doet zijn best het rijksgeld voor cultuur vanaf 2009 beter over de regio's te spreiden. De fondsen die het merendeel van de rijkssubsidies gaan verdelen krij gen criteria voor een goede sprei ding over het hele land. Ook zul len de regio's een duidelijke stem krijgen in de commissies die deze fondsen gaan adviseren. Daarmee geeft Piasterk gehoor aan een wens van de Tweede Kamer. Die vindt dat het cultuurgeld ongelijk over Nederland is verdeeld, Gedeel telijk komt hij daarmee ook tege moet aan een petitie die de zuide lijke, oostelijke en noordelijke pro vincies gisteren voorafgaand aan het debat over cultuur aan de Ka mer overhandigden. Volgens hen komt 84 procent van het cultuur- geld in de Randstad terecht. Het Zuiden krijgt 4 procent (Zeeland 0,3 procent). De acht provincies claimen een kwart van het cultuur- Minister Piasterk wil het geld voor cultuur beter over de re gio's spreiden, maar gaat niet in op de wens van een kwart voor het zuiden, oosten en noorden. geld, maar daaraan gaf Piasterk geen gehoor. Hij zegde slechts toe dat van nieuw geld voor cultuur in de toekomst een substantieel deel naar de regio gaat. Tegelijk relati veerde hij het verhaal van de onge lijke verdeling. Hij rekende voor dat kaartjes voor de opera in de re gio zwaarder worden gesubsidi eerd dan in de Randstad, zonder dat dit tot hogere bezoekersaantal len leidt. „Ik moet oppassen dat ik niet de leegstand subsidieer." Gedeputeerde Van Waveren (CDA, cultuur) vond dat Piasterk wel een stap in de goede richting doet. „We zullen dat nieuwe geld nu dus moeten bevechten door met goede aanvragen te komen." Op woensdag 19 december 2007 om 11.00 uur, zal op het adres Amundsenweg 23 te Goes, ten laste van H.J.M. Hooi, in het openbaar o.a. wor den verkocht: twee zwarte professionele geluids boxen van het merk Bots (zonder ver dere aanduiding van type en Watt-ver- mogen), elke box circa 50 cm hoog. twee zwarte professionele geluids boxen van hel merk Behringer van elk 800 Watt, elke box circa 70 cm hoog; een zilverkleurig professioneel meng paneel van hel merk Eurorack, type UB1832FX-PRO in een zwarte box van het merk DAP audio; een zwarte 5-snaren gitaar van het merk Westone, inclusief toebehoren; Bezichtiging een half uur voor aanvang verkoop. De verkoop wordt gehouden bij opbod zonder opgeld en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende en tegen uitsluitend contante betaling. De t.k.-gerechtsdeurwaarder belast met de executie M.L. Scheepbouwer, Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen. Tel. 0166-601020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53