Zeeland 'Huh, hoezo is de boulevard saai?' 0UOU AbdkMAiarkr heel gewoon Hangplek jongeren krijgt eerherstel Kerstconcert Roosevelt Academy Hét >KERST- KADO Wim Dijkstra heeft zijn eerste dag in Vlissingen achter de rug. Dorpsraad Oostkapelle regelt roestvrijstalen ontmoetingsplaats. Op woensdag 19 december en zaterdag 22 december Ik ben toch niet gek. W PZC Dinsdag 18 december 2007 23 De nieuwe Vlissingse burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen in gesprek met zijn collega's KoosSchouwenaar van Middelburg (links) en Jan Lonink van Terneuzen (rechts). foto Lex de Meester rmrr.TW 0118-61 31 72 - Middelburg door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het zou niet gek zijn als alle Vlissingers nou eens net zo veel vertrouwen hadden in hun stad als hun nieuwe burgemeester dat na een paar uur al heeft... Het is een gekke week voor Wim Dijkstra. Weliswaar is hij gisteren begonnen als interim-burgemees- ter van Vlissingen, maar hij moest geiijk al naar Borsele en Zaanstad. Maastricht en Ede volgen. „Menge ling van twee agenda's. Ik ben na tuurlijk eerder begonnen. Omdat Anneke van Dok ziek is - het gaat wel, met ups en downs - en om dat het goed is om te weten wie Na Pieter van der Weyde (veearts) F kocht notaris Cornelis van der Lek de Clercq (1811-1886) het r aan. Hij was in die tijd de rijkste man van Zeeland en woonde dichtbij, in het laatste huis aan de Oude Haven. Om meer huur te vangen, splitste hij het pand en maakte een extra voordeur. Ook de volgende eigenaar, hovenier Stoffel Fondse, bleef het in tweeën verhuren. Ditmaal woonde er weer een gezin met acht kinderen, en nog wel in het kleinste gedeel te. Kolenhandelaar Leendert Geluk maakte er in 1927 weer een geheel van. Later kon men er ook terecht voor kruidenierswaren en klom pen. Zijn dochter woonde er tot de huidige leegstand. met oudjaar verantwoordelijk is voor de openbare orde. En boven dien, die wethouders van mij mo gen ook wel eens een vrije dag." In Borsele kwamen alle Zeeuwse burgemeesters bijeen. Eentje felici teerde Dijkstra al met zijn warme ontvangst in Vlissingen; zo'n beet je iedereen is lovend over de Lim burger. En het moet gezegd: hij is inderdaad heel gezellig. Een echte prater. Met collega Koos Schouwe- naar, over gezamenlijke belangen. Maar ook straks, met burgers. „Communiceren is zó belangrijk. Zaterdagochtend moet ik gauw uit Groningen naar Ritthem om een echtpaar te feliciteren dat 65 jaar is getrouwd. Dat doe ik met plezier. De nieuwe voorzitter van de win keliersvereniging, het meisje dat nét niet het songfestival won. Wijkraden, evenementen. Je kunt Poorthuisje Zierikee Eeuwen geleden fungeerde het gebouwtje als herberg voor laatkomers die de stadspoort gesloten vonden. Later deed het dienst als wo ning. Ooit was er ook een ko lenhandel in gevestigd. Het tegen de poort aangebouw de huisje staat op de lijst van gemeentelijke monumenten. De woning staat sinds 1 juli dit jaar leeg. Restauratiearchitect P. van Traa uit Zierikzee heeft laten weten dat hij het huisje wil kopen en opknappen: „Er is zo veel leuks te doen op die plek." me overal verwachten. Ik ga 's avonds echt niet tv kijken of een boek lezen. Ik ga de stad in!" Miljoenentekorten, wankele pro jecten, een weggestuurd stadsbe stuur en dan stort ook nog eens de ijsbaan in. Soms lijkt het of al les misgaat in Vlissingen. Dijkstra 'Mij is verteld dat de Vlissingers graag mopperen. En dat is nu even terecht' moet lachen. „Als je 's morgens een lekke band hebt en je mist de trein, dan blijf je toch ook niet de hele dag chagrijnig? |e moet ge woon accepteren dat een stad, net als een relatie, wel eens een dip heeft." MIDDELBURG - De Roosevelt Aca demy en de Hogeschool Zeeland organiseren samen een kerstcon cert in de Oostkerk in Middelburg. Dat begint vanavond om 21.00 uur. Het concert wordt verzorgd door het Roosevelt Academy Choir. Zij worden bijgestaan door Want het komt goed. Oók met het stadsbestuur. „Natuurlijk. Dat het is mislukt, zat er in en het zal mis schien nog wel eens gebeuren. In de politiek gebeuren rare dingen, ik heb het allemaal meegemaakt. Al is het mijn taak niet, ik wil hel pen. ]a hoor, ik weet nog wel wat wethouders. Of ik die al heb bena derd? Nee zeg, ik kijk wel uit!" Nu slaapt hij nog in een hotel, aan de boulevard, donderdag heeft hij al een huisbezichting. Aan diezelf de boulevard. Dijkstra is er dol op. „Huh, hoezo zeggen ze dat die saai is? Mij is verteld dat de Vlissin gers graag lekker mopperen, en dat is nu ook even terecht, alleen straks moet dat over zijn. Niet kij ken wat Goes en Middelburg heb ben, maar trots zijn op wat Vlissin gen heeft. Al zijn ze dat stiekem al lang." de sopranen Claudia Weijers en Marjo Schillings, Rien Balkenende op orgel en piano en Tassilo Er- hardt op viool. Het Willibrord Ensemble geeft vanavond om 20.00 uur een kerst concert in de Odulphuskerk in Me- liskerke. door Henk Postma OOSTKAPELLE - De Oostkapelse jeugd krijgt toch weer een ontmoe tingsplaats in de openlucht. De ge meente en de dorpsraad hebben daar overeenstemming over be reikt. Als het een beetje meezit, kan de nieuwe jongeren ontmoe tingsplaats (jop) nog voor de zo mer in gebruik worden genomen. Er is gekozen voor een roestvrijsta len constructie: twee bankjes, een overkapping en zijpanelen. De ont moetingsplaats krijgt een plek op het speelterrein aan de Toren straat, en vervangt daar de beton nen totempaal die eerder als hang plek werd gebruikt. Tijdens de vorige jaarwisseling ge raakte de hangplek door brand stichting in het ongerede. De ge meente haalde de totempaal weg, en weigerde aanvankelijk voor een nieuwe te zorgen. De gemeente ging er daarbij van uit dat de Oost kapelse jeugd de eigen hangplek in brand had gestoken. De dorpsraad legde zich daar niet bij neer. Volgens voorzitter Simon Lous geeft het geen pas de hele dorpsjeugd verantwoordelijk te stellen voor vernielingen die door onbekenden zijn aangericht. Afge lopen week bereikte hij met de ge meente overeenstemming over de bouw van een nieuwe ontmoe tingsplaats. De hangplek kost ruim 8000 euro. De gemeente betaalt de helft. De dorpsraad denkt de andere helft te kunnen betalen met sponsorgeld van plaatselijke ondernemers. „We ontvangen uit die hoek positieve signalen", zegt Lous. De gemeente drong er aanvanke lijk bij de dorpsraad op aan voor de nieuwe jop in eigen beurs te tas ten. Maar die past daarvoor. De raad krijgt jaarlijks 2000 euro van de gemeente. Dit jaar gaat dat bud get naar de aanschaf van een defi brillator. Die wordt geplaatst in het pinlokaal van de Rabobank. Breng dan op deze dagen een bezoekje aan onze winkel en ga met de kerstman op de foto! 9 december van 13.00 tot 17.00 uur. 22 december van 11.00 tot 16.00 uu MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mediamarkt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49