Zeeland meden een wandelnetwerk Verplicht demper op anti-hagelkanon AledkrêAlarkt Zorg over winkels bij skihal Goese schilders beste tijdens kampioenschap i romen van tram in Terneuzen Ondernemersclub MKB vindt detailhandelsvisie Terneuzen onduidelijk. Op woensdag 19 december en zaterdag 22 december rlr komt de kerstman naar Media Markt Middelburg! tochinietJ W Ik ben toch niet gek. B PZC Dinsdag 18 december 2007 I 23 door Raymond de Frel TERNEUZEN - Belangenbehartiger voor het midden- en kleinbedrijf, MKB Zeeland, wil dat de gemeen teraad van Terneuzen een besluit over grootschalige detailhandel bij de skihal aan de rand van Terneu zen uitstelt. Karwei, Kwantum, Perry Sport en BCC willen zich in het leisurecen- ter vestigen. Het MKB heeft daar bedenkingen bij. „Wij hebben gro te zorgen over de rol die de detail handel wordt toegedicht om dit complex meer rendabel te maken, en de gevolgen die dit voorberei- dingsbesluit en volgende planologi sche procedures kunnen hebben voor de huidige detailhandel in Terneuzen en de gemeenten Hulst en Sluis", schrijft voorzitter Peter Feijtel van MKB Zeeland in een brief aan het college van B en W en de gemeenteraadsleden. Hij stelt dat het MKB niet tegen de komst van een leisurecenter is. De geplande detailhandel onder scheidt zich niet van andere win kels in Terneuzen, vinden de be langenbehartigers. „In plaats van complementaire functies zullen vooral concurrerende functies een plaats krijgen. Dit betekent dat het financiële probleem van het leis urecenter wordt opgelost door het creëren van een nieuw probleem in Terneuzen", aldus Feijtel. Hij doelt daarbij met name op het winkelgebied aan de Kennedylaan, waar soortgelijke winkels als Gam ma en Mikro Élektro zitten. ioor Luc Oggel 1EINKENSZAND - De gemeente Bor- ;ele wil fruittelers die een anti-ha- ;elkanon hebben, verplichten om run apparaat te voorzien van een jemper. Dat zegt wethouder Jan Sandee naar aanleiding van de uit- comsten van een onderzoek naar [e effecten van de knallen op [tens en dier. Voor beide heeft het ^en schadelijke gevolgen, aldus onderzoekers, maar de dreunen kunnen wel tot geluidhinder of er gernis leiden. De GGD adviseert daarom om pas definitieve vergun ningen (de acht fruittelers met een kanon in de gemeente hadden tot afgelopen november een tijdelijke vergunning) te verlenen als de wer king van de kanonnen weten schappelijk is bewezen. De ge meente slaat dat in de wind. „We moeten ook naar de belangen van de sector kijken", aldus Zandee, die blij is met de onderzoeksresul taten. Wel wil hij fruittelers, als er nieuwe vergunningen worden ver strekt, verplichten om een geluid demper te gebruiken. Rinus van 't Westeinde, fruitteler en voorman van landbouworgani satie ZLTO in Borsele, vindt dat geen probleem. „Wij willen er ook alles aan doen om overlast te voor komen." Secretaris Tunnis Meijer van de stichting Behoud Zak van Zuid-Be veland vindt de demper-ontwikke ling positief, maar denkt dat de knallen desondanks voor overlast blijven zorgen. Vergunningverlening hangt overi gens af van een uitspraak van de Raad van State, maar die kan nog minimaal tot april op zich laten wachten. Voor de fruittelers on gunstig, omdat het seizoen dan al weer is begonnen. GOES - Schildersbedrijf Meesters De Koeijer in Goes heeft tegen woordig twee kampioenen in huis. Barre Verkerke (24) en Johan Elenbaas (28) hebben beiden een eerste prijs behaald tijdens de Ne derlandse kampioenschappen van de Studie Club Schilders, een jaar lijkse, landelijke wedstrijd voor de coratief schilderwerk. Het tweetal was afgevaardigd naar het NK vanwege hun goede presta ties op het regionaal kampioen schap. Inmiddels zijn beide schil ders afgestudeerd op de onderde len hout en marmer. Bij het schil- derbedrijf komen volgens direc teur Antwan de Punder steeds meer aanvragen voor decoratieve afwerkingen van schilderwerk. EUZEN - Een tramlijn kan een age manier zijn om het cen- i Terneuzen met het leis- aan de rand van de stad Dat zeggen verschil- jrders in reactie op dat onderne- Terneuzen Frank Lhet idee om de tram over de Guido Gezel- lestraat te laten rijden een 'te dure grap' is. „Ook een idee is om een lightrail (een soort metro) over het oude spoor langs de stad te la ten rijden. Het rangeerterrein aan de Kennedylaan zou dan weer een functie kunnen krijgen. Een water taxi over het Kanaal van Gent naar Terneuzen zou ook leuk zijn." De Oude Zeedijk langs de Oosterschenge maakt al onderdeel uit van het Kiekendiefpad, maar wordt ook opgenomen in het Jacoba van Beierenpad van s-Heer Hendrikskinderen. foto Willem Mieras Odl// iff ff 1 Rrpntf dan nn rinzp riaitnn ppn hoznpkip aan 1Q ilaeamlur van 1IIA fnt 17 AA Bal rn Breng dan op deze dagen een bezoekje aan 19 december van 13.00 tot 17.00 uur. fff onze winkel en ga met de kerstman op de foto! 22 december van 11.00 tot 16.00 uur. ELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43