Vele ommetjes Appartementen in gemeentehuis moeten deze zomer al klaar zijn SGP'ers lid in de Orde van Oranje-Nassau Filmtheater mogelijk in biel Festival of Lessons and Carols in Heinkenszand Kerstbijeenkomst in kerk van Ovezande Historisch deel blijft beschikbaar voor huwelijksvoltrekkingen. Inloopavond over plan haven Sint-Annaland Ons Boeregoed geeft kerstconcert in dracht Wintermarkt om de dorpskerk in Yerseke Rond en door 's-Heer Hendrikskinderen komt Jacoba van Beierenpad. Inzet in kerkelijke en bestuurlijke functies beloond met lintje. 22 Dinsdag 18 december 2007 PZC B HEINKENSZAND - In de H. Blasius- kerk in Heinkenszand begint zon dag om 20.00 uur de twaalfde edi tie van het Festival of Lessons and Carols. Dit is een traditie die voortkomt uit de Anglicaanse kerk en door het King's College Choir in 1918 is ingevoerd. Middels liederen en le zingen uit het Oude en Nieuwe Testament wordt het kerstverhaal uitgebeeld. Aan de bijeenkomst in Heinkens zand werken zeven kerkgenoot schappen mee. OVEZANDE - In de katholieke kerk van Ovezande vindt zondag een kerstbijeenkomst plaats met mede werking van de koren Pius X en Oal en kinderen van basisschool De Zandplaat. Ook is een kerststal ingericht, en is er harpmuziek en samenzang. Aanvang: 19.00 uur. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het huidige gemeentehuis in Sint-Maartens dijk kan al in de loop van volgend jaar worden bewoond. „Ik hoop dat de appartementen nog voor de bouwvak klaar zijn", zegt E. Gor ter van projectontwikkelaar Nieu- wenhuis. Volgens hem is het te vens de bedoeling dat het gemeen tehuis een trouwlocatie blijft. De ambtenaren van de gemeente Tholen werken deze week voor het laatst in de Smalstad. Tussen Kerstmis en Nieuwjaar wordt ver huisd, waarna ze op 2 januari de draad weer oppakken in het nieu we gemeentehuis in Tholen-stad. De ontwikkelaar denkt het huidi ge gemeentehuis vanaf februari of SINT-ANNALAND - De gemeente Tholen presenteert vandaag en morgen haar plannen voor het ha vengebied in Sint-Annaland. Daar is in de toekomst ruimte voor wo ningbouw en commerciële ontwik kelingen. Vanavond kunnen ondernemers een kijkje komen nemen; morgen zijn de inwoners aan de beurt. De inloopavond duurt van 19.00 tot 22.00 uur. Op basis van even tuele opmerkingen kijkt de ge meente of het plan moet worden aangepast. KRUININGEN - Koor Óns Boeregoed geeft zaterdag - in klederdracht - een kerstconcert uur in de Johan- neskerk in Kruiningen. Öns Boere goed, geleid door Johan Huissen, zingt met kamerkoor Lamisi. Dan ny de Feijter speelt piano, J. Math- lener orgel. Aanvang 19.30 uur. maart onder handen te nemen. In het nieuwere gedeelte komen vijf tien appartementen in verschillen de prijsklassen. Gorter schat in dat de woningen nog voor de bouw vak klaar zijn. „Dat lijkt snel, maar het gaat natuurlijk alleen om bin nenwerk." In het historische deel komt waar schijnlijk een restaurant. De huidi ge trouwzaal wordt daarbij intact gelaten. De gemeente wenst dat ook. Burgemeester en wethouders willen dat verzoek nog eens bij de nieuwe eigenaar neerleggen. „Op zich zal dat geen probleem zijn", schat Gorter in. „Tenzij we geen uitbater kunnen vinden voor het restaurant." In dat geval komt zo'n W<| Het huidige gemeentehuis in Sint-Maartensdijk is komende zo mer waarschijnlijk al verbouwd tot een complex met vijftien ap partementen. YERSEKE - De kerken in Yerseke houden vrijdagavond in en om de dorpskerk een wintermarkt. Het thema van de wintermarkt is de betekenis en zin van het kerst feest. Vanaf 20.00 uur worden er liede ren gezongen. horecavoorziening er niet en is het maar de vraag wat voor bestem ming het historische deel krijgt en of een trouwzaal daarin past. „Maar vooralsnog gaan we ervan uit dat het een restaurant wordt", aldus Gorter. „En ik kan me niet voorstellen dat een toekomstige uitbater geen huwelijksvoltrekkin gen in zijn zaak wil. Dat zijn toch inkomsten voor hem." Een halfjaar geleden besloot de ge meenteraad dat een burgerlijk hu welijk overal in de gemeente Tho len voltrokken kan worden. Het behoud van de oude raadszaal in Sint-Maartensdijk als trouwlocatie zou in dat kader mooi meegeno men zijn. Overigens hebben nog geen Thoolse koppels gebruik ge maakt van de mogelijkheid op een bijzondere locatie te kunnen trou wen. „Maar er zijn al wel formulie ren aangevraagd", laat een woord voerster van de gemeente weten. door Lilian Dominicus 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Na je werk op je gemakje kuieren over een van de paden rondom je dorp. In 's-Heer Hendrikskinderen ma ken ze het de bewoners gemakke lijk: er komt een netwerk van wan delpaden door en rondom het dorp met de naam Jacoba van Beie renpad. Zo genoemd omdat er een kasteel in het dorp heeft gestaan, waarin de gravin van Holland en Zeeland vertoefd zou hebben. Dorpsbelangen 's-Heer Hendriks kinderen heeft daarvoor acht om metjes, van elk twee a drie kilome ter lang, uitgewerkt. Het Jacoba van Beierenpad moet aansluiten op bestaande wandelnetwerken als het Kiekendiefpad en de paden van het Poelbos. Het idee ervoor is ontstaan door de prijsvraag van Stichting Landschapsbeheer: wie bedenkt het mooiste ommetje? Het ommetje van 's Heer Hen drikskinderen won niet, maar bracht de dorpsvereniging wel op ideeën. Dorpelingen gebruiken al veel van de paden uit het toekomstige wan delnetwerk, maar de stukken moe ten meer een geheel worden. Zo willen de initiatiefnemers het Wandelen over het Kiekendiefpad doodlopende Zwanenburg en de Ploegweg langs de spoorlijn met el kaar verbinden. Daarvoor moet een pad aangelegd worden op de holle-bollewei Klein Poeltje. Een ander ommetje zou dwars door een weiland gaan, van de Sin- outskerkeweg tot een onverharde dreef naar de Oude Rijksweg. Vol gens de vereniging geeft dat 'een mooi gezicht op de lintbebouwing van en platanen langs de Oude Rijksweg en de voormalige pasto rie met prachtige tuin'. „We zijn nog wel afhankelijk van toestemming van de eigenaren van de gronden", zegt Adri van Oosten van Dorpsbelangen 's-Heer Hendrikskinderen. „Maar we hebben ze gesproken en kre gen positieve reacties." De vereniging zoekt nog naar geld om de route te bewegwijzeren, de paden te onderhouden en folders, te drukken en verspreiden. Ook wil de vereniging de Biesterhoek- sewegeling op laten knappen. Van Oosten: „We hebben geïnfor meerd bij de provincie. Voor dit jaar was het geld op, maar voor vol gend jaar is weer budget voor nieu we projecten." Dorpsvereniging heeft acht om metjes van twee a drie kilometer] elk uitgewerkt. Daarmee kunnerjj mensen hun eigen wandeling sa-] menstellen. m door David Duijnmayer KAMPERLAND - De heren P. van der Maas uit Wissenkerke en M.G. van de Kreeke uit Kamperland zijn gisteravond benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Cees van Liere speld de hen het lintje op na afloop van de opheffingsvergadering van de SGP-kiesvereniging Kamperland. De heren kregen de koninklijke on derscheiding als symbolische er kenning voor hun inspanningen ten bate van de samenleving. Van der Maas, fruitteler van be roep, is zeer actief geweest in met name de politiek en het kerkelijke leven. „Een aimabele persoonlijk heid", volgens burgemeester van Liere, „die daar waar nodig door tastend optrad." Van der Maas was jarenlang raadslid voor de SGP, is voorzitter geweest van de SGP-kiesvereniging Kamperland, bestuurslid van de Nederlandse fruittelersorganisatie (NFO), zette zich in voor de belangen van woonwagenbewoners, was ouder ling voor de gereformeerde ge meente in Kortgene, en zo gaat de lijst nog even door. „Ik wist niet meer dat ik in zoveel dingen gezeten had," reageerde Van der Maas op de opsomming. Hij toonde zich verrast door de on derscheiding. De heren waren im mers naar Kamperland gekomen voor een vergadering, en wisten niet dat in de zaal verder de hele fa milie verzameld was. Van de Kreeke heeft zijn lidmaat schap van de Orde van Oran je-Nassau aan een vergelijkbare ere lijst te danken. De man die tot 2003 als bakker werkzaam was bij De heer Van der Maas (links) en de heer Van de Kreeke met op de borst de zojuist ontvangen koninklijke onderscheidingen. foto Willem Mieras Bakkerij Dominicus in Westkapel- le, vond naast zijn baan tijd om ac tief te zijn in diverse commissies binnen de gereformeerde gemeen te Kamperland en de gereformeer de Bijbelstichting. Als vrijwilliger voor Tafeltje Dekje bezorgde hij maaltijden bij ouderen of mensen die slecht ter been zijn. Ook was hij bestuurslid bij de SGP-kiesvere niging Kamperland. Gelukkig was het lintje ook voor Van de Kreeke een verrassing, „want", zo liet zijn zoon weten, „als hij dit van te vo ren had geweten, was hij waar schijnlijk niet gekomen." W* De heren P. van der Maas en M.G. van de Kreeke ontvingen gisteren een koninklijke onder scheiding voor hun maatschappe lijke verdiensten. BiblJ MIDDELBURG - De Zeeuwse theek ziet goede kansen om men te werken met Cinema delburg. Donderdag spreken organisaties met de gemeen: huisvesting van een films met twee zalen in de biblio; Het is nog te vroeg om nj spreken over werking, zegt direc denbarg van theek, voerbaar. Grote Kade 40/42 Segeersstraat 66/68 GOES MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42