Zeeland Goes zet bonus op duurzame tuin van negentig uur voor afpersing Ontslag voor medewerker van 't Beest BEVELANDEN-THOLEN 31 27 Kopers kavels Mannee maken kans op prijs als ze water bergen in tuin. Oude stadskantoor verschiet van kleur jwoners van gemeente (tpelle veroordeeld afpersen toerist. Zeppelin Stadstuin kraamkamer van behangersbijen en andere leven Binnenlandse Zaken past norm aanrijtijd brandweer aan Dinsdag 18 december 2007 Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Een tuinbonus van tiendui zend euro. Kopers van een kavel in Mannee maken er straks kans op. Voorwaarde is dat ze een klimaat- bestendige tuin aanleggen: bij ex treme regenval moet hemelwater om het huis worden gebufferd. Dat kan in grindbedden en vijvers. De prijswinnaar moet ook zijn mo- ^eltuin openstellen voor publiek. De gemeente Goes wil met het wa- tertuin-idee inwoners bewust ma ken van waterbeheer in de wijk. De klimaatverandering met zachte re winters en meer regen dwingt daartoe. Bovendien kunnen bur gers zelf een steentje bijdragen aan slimmer en duurzaam waterbe heer. Bijvoorbeeld door een water- tuin aan te leggen. „Een tuin waarin je tijdelijk water kan bergen in vijvers en grindbed den heeft voordelen. Je voorkomt tijdens extreme regenval piekbelas- tingen op het rioolstelsel. Dus staat de straat minder snel blank. Je laat in feite het hemelwater veel rustiger en gecontroleerder af vloeien", zegt René Karman van het gemeentelijk ingenieursbu reau. Bewustwording is het hoofddoel. Omdat iedereen een tuin heeft én de klimaatbestendige tuin (zo min mogelijk geplaveid) hip wordt, ge tuige de lifestyle-programma's, is NV Een tuin waarin bij extreme re- genval het water eerst een tijdje wordt gebufferd. Goes ziet zo'n modeltuin graag in Mannee ver rijzen en zet er een bonus op. het moment er nu naar om goed gedrag te belonen. Goes verbindt aan haar eerste modelwatertuin dan ook een prijs. Karman: „We schrijven in de loop van volgend jaar een prijsvraag uit onder tuinarchitecten. Hun ont werpen nemen we op in een voor beeldboekje. Daaruit kunnen ko pers van kavels in toekomstige wij ken een type duurzame tuin kie zen. Kopers die meedoen, zenden een formulier in en vervolgens trekt een notaris de winnaar uit de inzendingen." De winnaar ontvangt tienduizend euro. Dat kan genoeg zijn voor aan leg van een tuin of is in elk geval een aardig startkapitaal. De win naar moet zijn tuin wel een paar keer per jaar openstellen voor pu bliek. Zo wil de gemeente anderen warm maken voor de watertuin. De watertuin is een project dat past in Waterlokaal, een program ma van de Zeeuwse Milieu Federa tie en het IVN Consulentschap. Doel is beter met burgers te com municeren over waterbeheer. Goes, Schouwen-Duiveland en de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten doen mee aan Waterlokaal. 10ES - Beetje bij beetje gaat het voormalige Goe- e stadskantoor aan de Oude Singel er echt uit- ïen als een woongebouw. En het lijkt nog wat te /orden ook. De rode stenen, okergele kozijnen n bruine balkons geven het, volgens velen niet al te fraaie kantoorpand, zowaar een warme uit straling. Toen het stadskantoor destijds werd ge bouwd, is op alle fraaie dingen van het oorspron kelijke ontwerp bezuinigd. Er was dus heel wat creativiteit voor nodig om er nu iets moois van Emile Calon fLBURG - Afgeluisterde tele- |sprekken zijn voor officier W. Smeenk het bewijs inwoners van de gemeen- zich schuldig hebben ge- "oersing. van het vorige Duitse bewo- in We- ben drie honderd euro aan hen af te staan. De bewoner van dat huisje moest volgens een van de twee hem nog betalen in verband met werkzaam heden. oen de Duitser de 24e no vember arriveerde, ging de Kapel- lenaar er 's avonds om half twaalf heen om zijn geld te halen. Een in woner van Wemeldinge vergezel de hem om te tolken. Volgens de officier van justitie liep dat gesprek danig uit de hand en was er echt sprake van afpersing. De beide verdachten ontkenden dat ten stelligste. De officier wees op het feit dat de vrouw van de Duitser naar de buren gevlucht was, om daar de politie te bellen. Ook citeerde de officier telefoon taps waaruit blijkt dat beide man nen na afloop van de 'afpersing' af spraken gemaakt hadden over wat ze zouden vertellen. Ze eiste werk straffen van negentig uur tegen hen. Raadsman N. Koole haalde die te- Politierechter gelooft niet dat vrouw naar de buren vlucht als er niets aan de hand is, en ver oordeeld twee mannen uit de ge meente Kapelle voor afpersing. door Lilian Dominicus GOES - De medewerker van Po dium 't Beest in Goes, die ver dacht wordt van een zedendelict, wordt met onmiddellijke ingang ontslagen. Dat maakte het bestuur van het cultureel jongerencen trum gisteravond na intern beraad bekend. Podium 't Beest wil de uitspraak op 27 december niet afwachten, omdat 'de betreffende medewer ker tijdens de behandeling van de rechtszaak de strafbare feiten heeft toegegeven', aldus het bestuur in een persbericht. 'De maatschappe lijke verantwoordelijkheid van het bestuur laat niet toe een medewer ker in dienst te hebben die zich aan genoemde feiten heeft schul dig gemaakt. Veel bezoekers van Podium 't Beest zijn immers jonge ren.' Het bestuur zegt de gang van zaken te betreuren, ook voor de be treffende medewerker, maar 'ziet geen andere mogelijkheden'. Tegen de man werd vorige week bij de Middelburgse rechtbank een werkstraf van 240 uur en negen maanden voorwaardelijke celstraf geeist voor seks met een veertienja rig meisje, en het in bezit hebben van kinderporno. te maken. De Walcherse Bouw Unie (WBU) reali seert in het gebouw 35 appartementen, waarvan het grootste deel inmiddels aan de man is ge bracht. Het complex draagt straks de naam Domi- ville. foto Willem Mieras lefoontaps ook aan om juist de on schuld van de beide mannen te on derstrepen. Ook wees hij naar de problemen die de man uit Wemel dinge heeft met bewoners van va kantiepark de Oesterbaai, die hem het leven zuur maken. Politierechter N. van Spronssen koos de kant van de officier. Met name omdat ze niet gelooft dat ie mand zomaar vlucht als er niets aan de hand is. „U heeft die man gedwongen om geld af te geven", zei ze tegen de twee. Ze veroor deelde hen conform de eis tot elk negentig uur werkstraf Tip? redactie@pzc.nl „Vroeger", begon die Vlissingse vijftiger, „vroeger hadden we pas échte muziek. Deep Purple, the Stones, Led Zeppelin... Dat wa ren nog eens tijden!" Led Zeppelin, herhaalde een col lega die - theoretisch - zijn klein dochter kon zijn, die vond zij ook heel goed. En toevallig had ze the Stones laatst nog live ge zien. Goh, dat verbaasde hem. The Stones, d la, maar Led Zep Ze kwam toch heus niet verder dan Stairway to Heaven? Toch wel. En ze somde wat nummers op. „Trouwens, Robert Plant en ]immy Page treden weer op", voegde ze toe. Robert en Jimmy wie!Daar had haar collega nog nóóóit van gehoord!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41