Zeeland Geen herintroductie mavo Portiers vrijgesproken van mishandeling Verleden speelt hennepteler nu parten Benefietconcert Middelbare scholen in Zeeuws-Vlaanderen houden het bij vmbo-t. Officier weet niet wat er precies gebeurd is bij koffieshop Miami. Man uit Philippine krijgt taakstraf voor kweken hennep. Zeeuwse Muzikanten geven kerstconcert met Exaudi Z PZC Dinsdag 18 december 2007 25 door Joeri Wisse terneuzen - Middelbare scholen in Zeeuws-Vlaanderen zijn voorals nog niet van plan om de mavo te herintroduceren. Op Walcheren hebben de drie scholengemeen schappen onlangs besloten om de theoretische leerweg van het vmbo vanaf volgend schooljaar om te dopen in de oude naam. Op het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen werd de term mavo al twee jaar na de introductie van het vmbo in 1999 teruggehaald. In dat jaar werden het voorbereidend door Emile Calon MIDDELBURG - De ellende voor de beide portiers van de Terneuzense koffieshop Miami begon 16 februa ri, op het moment dat ze het pas poort van een jonge vrouw wilden inzien. Ze wilden haar leeftijd con troleren om te voorkomen dat een minderjarige verdovende midde len zou kopen. De vriend van de vrouw reageerde zeer kwaad, begon te schelden en daagde de portiers uit om naar bui ten te komen. Daar bespoot hij beroepsonderwijs (vbo) en de ma vo samengevoegd tot het vmbo. „Het grote probleem met het vmbo was dat je ouders telkens moest uitleggen wat er allemaal onder die vlag valt", zegt rector Ti tus Frankemölle. „Het vreemde is dat één afdeling bij het ministerie van onderwijs nog mavo op de for mulieren heeft staan terwijl alle andere ambtenaren het over vmbo hebben." Zodoende mag het Zel denrust-Steelantcollege wel de term mavo gebruiken, maar krij gen scholieren aan die leerweg een vmbo-t diploma uitgereikt. Peter Baecke, sectordirecteur vm bo bij Stedelijke Scholengemeen schap De Rede in Terneuzen be spreekt toevallig vandaag de hen met traangas. Ondanks de tranende en pijnlijke ogen lukte het de portiers na een achtervol ging om de man aan te houden. Ze namen hem mee naar Miami en hielden hem, liggend op de stoep, in bedwang tot de politie ar riveerde. Beide portiers stonden gisteren te recht voor de Middelburgse politie rechter. Volgens de aanklacht zou den ze die traangas spuitende man hebben mishandeld. De Terneuzenaren ontkenden. Ze vertelden politierechter B. Duin hof dat ze de man alleen maar ste vig hadden vastgepakt „Maar niet geslagen, noch geschopt." Officier van justitie W. Smeenk mavo-kwestie in de directieverga dering. „Nu alle scholen op Wal cheren het hebben ingevoerd, is de kans groot dat de mavo ook in Goes weer wordt ingevoerd. Eigen lijk vind ik dat we als Zeeuwse re gio uniformiteit moeten uitstra len." Overigens hoeft de naam vm bo-t van Baecke niet direct van het toneel te verdwijnen. „Mij gaat het meer om de inhoud dan om het etiketje." De omschakeling naar mavo voor de scholen in Middelburg en Vlis- De meeste Zeeuws-Vlaamse mid delbare scholen zijn niet van plan om de mavo te herintrodu ceren. In Walcheren hebben alle scholen daar wel toe besloten. zei dat ze niet precies wist wat er die bewuste dag was gebeurd. Vol gens haar is de man wél mishan deld. Maar ze heeft het sterke ver moeden dat iemand anders daar verantwoordelijk voor is. Om die reden vroeg ze de politie rechter beide mannen niet te ver oordelen, maar vrij te spreken. Advocaat E. Smit vond dat verzoek zeer terecht. Hij complimenteerde de officier met haar verzoek. Politierechter Duinhof nam de eis 1^ Politierechter stelt dat portiers geen vrijbrief hebben om te mis handelen. Tegelijkertijd moet de maatschappij erop kunnen ver trouwen dat ze hun werk doen. singen is vooral een inhoudelijke koerswijziging. Zij willen het les programma verzwaren zodat de doorstroom naar het mbo en met name de havo verbeterd. Die problemen constateren de Zeeuws-Vlaamse scholen niet. Zij hebben al hun lespaketten aange past of stimuleren leerlingen extra vakken erbij te nemen. „Met een naamsveradering verander je de leerlingen en de lessen niet. Dan is het gewoon window dressing", zegt Kees Hoek van het Zwincolle ge. Ook Jan Reijnders van het Reij- naartcollege in Hulst ziet het nut van de herinvoering van de mavo niet in. „Bij ons heeft het vmbo he lemaal geen negatieve lading, zoals dat elders wel wordt ervaren." ook over. Hij vertelde dat hij het dossier uitgebreid bestudeerd had. Met name omdat beide portiers een cruciale rol in het hele verhaal spelen. Hij stelde dat portiers geen vrij brief hebben om te mishandelen. Maar tegelijkertijd moet de maat schappij er wel op kunnen ver trouwen dat ze hun werk doen. In dit geval zag hij geen reden hen te vervolgen en sprak hen dan ook vrij. De beide mannen waren blij met die uitspraak. Ze hebben na hun aanhouding drie dagen vast gezeten en tot aan de rechtszaak was hun portiersver gunning ingetrokken. door Emile Calon middelburg - De draad weer op pakken na betrokkenheid bij hen- nephandel valt bitter tegen, voer de een 31-jarige inwoner uit Philip pine gisteren aan. Tegenover poli tierechter B. Duinhof vertelde hij dat de gemeente Terneuzen wei gert hem een horecavergunning te geven. De bank en de verzekerings maatschappij willen hem ook niet als klant. Duinhof was niet onder de indruk van het betoog. Hij stelde vast dat de man er zelf voor gekozen had om twee hennepkwekerijen op te zetten. Begin dit jaar werden die kwekerijen (in totaal ruim dui zend planten) ontdekt. Daarna be sloot de man zijn leven een ande re wending te geven. Hij wilde een café beginnen. Tot zijn verontwaar diging lukt dat niet, omdat nogal wat instellingen argwanend wij zen naar zijn verleden. Daarom moest hij in zee met een zaken partner. Officier van justitie W. Smeenk hield de man voor dat hij feitelijk recht had op een flinke celstraf. Ook voerde ze aan dat softdrugs niet zo onschuldig zijn als sommi gen denken. „Een groot deel van de gebruikers stapt over naar hard drugs en raakt daaraan verslaafd. Die breken straks in in uw café", waarschuwde ze. Smeenk vroeg de politierechter de man te veroordelen tot een werk straf van 240 uur en een voorwaar delijke celstraf van drie maanden. Politierechter B. Duinhof nam die eis bijna in z'n geheel over. Hij ver minderde alleen het voorwaarde lijk deel tot twee maanden. Politierechter stelt vast dat inwo- ner van Philippine zelf besloten heeft hennep te gaan telen. „U heeft de gevolgen van uw hande len zelf over u afgeroepen." terneuzen - Mannenkoor St. Da vids Minstrels uit IJzendijke geeft vrijdag om 20.00 uur een benefiet concert in de Grote Kerk in Ter neuzen. De opbrengst gaat naar de Stichting Steun aan Kinderen Overzee (SAKO) uit Biervliet. Die stichting zag haar moeizaam opge bouwde projecten in Bangladesh grotendeels verloren gaan door een verwoestende cycloon. Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 12-12-2007 blijkt, dat t.v.v. Helene Combee, wonen de te Middelburg, aan: EVERT GER- ARDUS AGNES LEERAERT, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is bete kend een proces-verbaal derdenbeslag d.d. 5-12-2007 gelegd onder de daarin genoemde derde-beslagene. Van dit exploot kan E.G.A. Leeraert een afschrift verkrijgen op één van onder staande adressen: Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Maandag 24 december en maandag 31 december zijn wij geopend. TERNEUZEN -De Zeeuwse Muzikanten, een or- en leerlingen van de Zeeuwse muziekschool. Hoe werd gepresenteerd. Afgelopen zaterdag was de kest van mensen met een handicap, spelen zater- goed dat klinkt, was donderdag al te horen in eerste van twee grote kerstconcerten in Goes, dagavond in de Opstandingskerk in Terneuzen. woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen (foto), Het concert in Terneuzen begint om 19.30 uur. Ze treden samen op met het Goese Koor Exaudi waar de kerst-cd van de Zeeuwse Muzikanten foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37