Zeeland Vliegende Vaart uitstappen' 'Een mooie aorta is noodzakelijk' /PledicfiiAlarkt De Smokkelaars houdt Erkenning voor dialyse-opleiding kerstwandeltocht Bestuurders denken dat aanleggen tramlijn in stad te ingewikkeld is. Wandeling gaat langs kerststallen in wijken Stekene. Dierenartsencentrum West voldoet aan eisen Coese schilders zijn Nederlands kampioen Informatiebijeenkomst over WMO in Axel Van Brussel neemt Gieterij in Sas over Benefietconcert door St. Davids Minstrels Op woensdag 19 december en zaterdag 22 december komt de kerstman naar Media Markt Middelburg! Ik ben toch niet gek. Z PZC Dinsdag 18 december 2007 23 Een tramlijn over de Guido Gezellestraat in Terneuzen zou het leisurecenter en het centrum met elkaar kunnen verbinden. reproductie Wim Kooyman door Raymond de Frel TERNEUZEN - Terneuzen moet in steken op een stevige verbinding tussen het toekomstige leisurecen ter en het centrum van de haven stad. Ondernemersvereniging City Terneuzen ziet het als een handvat om alle ondernemers het hoofd boven water te laten houden. Voor zitter Bram Legrand prikkelde de gemeenteraad met een idee voor door Harold de Puysseleijr STEKENE - Wie graag eens een stevi ge wandeling maakt en onderweg ook nog iets wil zien, kan zaterdag terecht bij wandelclub De Smokke laars in Stekene. De wandelclub heeft wandelrou tes uitgezet door de wijken De Kie kenhaag en De Meersstraat, de Ste- kense Vaart, de oude spoorweg, het marktplein en het Nonnen- bos. De club kwam op het idee na dat leden enkele jaren geleden deelnamen aan de Kerststallen- een tramlijn over de Guido Gezel lestraat, 'de mooie aorta van Ter neuzen, waaraan alle voorzienin gen liggen'. Burgemeester Jan Lonink krijgt warme gevoelens bij een tramvoor ziening. „Een nostalgische tram lijn zou prachtig zijn. Maar je moet ook eerlijk zijn: er wordt in Nederland zelden of nooit meer een tramlijn aangelegd, alleen al omdat het heel veel problemen op kruisingen geeft. Een pendeldienst met een treintje op wielen zou eer der haalbaar zijn. Verder heeft de gemeente overigens nog niet over tocht in Herk de Stad. Ook in Stek ene zijn diverse kerststallen te be wonderen in de wijken Kieken haag en Meersstraat, waar aan bijna elke woning kerstverlichting hangt. Vanaf 16 uur is het mogelijk in te schrijven voor de Stekense kerststallentocht in de sporthal aan de Nieuwstraat in Stekene. Daar kan gekozen worden uit een wandeling van zes, tien of vijftien kilometer lengte. De kosten van deelname bedragen 1,50 euro. Le den van de wandelsportfederatie en kinderen onder de twaalf krij gen korting. Onderweg zorgen en kele sfeervolle rustpostjes voor een borreltje of warm glühwijntje. de versterking van de as tussen het leisurecenter en het centrum gedacht. Laat dit aan iedereen een oproep zijn om mee te denken", zegt Lonink. Ook Bram Stoffels van onderne merskoepel Coördinatie Mana gement wil de mening van de in woners een belangrijke rol laten spelen bij het versterken van de verbinding tussen beide locaties. „Bij een tramlijn komt wel erg veel kijken. Een busje zou makke lijker zijn. Hoewel, het oude spoor ligt er nog... Maar goed, dan heb je het over een totaal andere route, buiten Terneuzen om. Alle onder nemersverenigingen zijn het er in elk geval wel over eens dat er iets moet gebeuren. Bezoekers moeten de mogelijkheid krijgen om hun auto voor een dag bij het leisure center te zetten en dan zowel te skiën in de Koegorspolder als te winkelen in het centrum." Wethouder Frank van Hulle vindt in elk geval dat de as moet worden versterkt. „Ik kan wel dromen over een lightrail of watertaxi, maar het zal nog moeten blijken of Terneu zen genoeg aantrekkingskracht heeft om zoiets te realiseren." AARDENBURG - Dierenartsencen trum West met vestigingen in Oostburg, Breskens, Aardenburg en Sluis, is door het bureau Lloyd's Register Quality Assurance als eerste dierenartsenpraktijk in Zeeland toegelaten tot het samen werkingsverband van gezelschaps dierenklinieken Sterkliniek dieren artsen. 'West' voldoet aan alle 49 kwaliteitscriteria. GOES - Schildersbedrijf Meesters De Koeijer in Goes heeft twee kampioenen in huis. Barre Verker- ke (24) en Johan Elenbaas (28) heb ben beiden een eerste prijs be haald tijdens de Nederlandse kam pioenschappen van de Studie Club Schilders, een jaarlijkse, lan delijke wedstrijd voor decoratief schilderwerk. Inmiddels zijn beide schilders afgestudeerd op de onder delen hout en marmer. AXEL - De gemeente Terneuzen geeft vanavond vanaf 20.00 uur uit leg over de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) in cultu reel centrum De Halle in Axel. Wethouders Co van Schaik en Cees Liefting lichten het beleids plan toe, dat de gemeente telkens voor een periode van vier jaar moet vaststellen. Het conceptbe leidsplan is te vinden op de websi te www.terneuzen.nl. SAS VAN GENT - Hans van Brussel neemt de aandelen van Harry de Man in ijzer- en staalgieterij de Zeeuws-Vlaamse Gieterij in Sas van Gent over. Van Brussel en De Man kochten het bedrijf in 1996. De Man gaat met pensioen. Harry Lankreijer is vanaf januari directeur van de Zeeuws-Vlaamse Gieterij. Van Brussel levert met zijn onderneming Deltaplus Me taalproducten in Sint lansteen giet werk in een ander marktsegment. TERNEUZEN - Mannenkoor St. Da vids Minstrels uit IJzendijke geeft vrijdag om 20.00 uur een benefiet concert in de Grote Kerk in Ter neuzen. De opbrengst gaat naar de Stich ting Steun aan Kinderen Overzee (SAKO) uit Biervliet. Die stichting zag haar moeizaam opgebouwde projecten - scholen, ziekenhuizen, kippenfarms - in Bangladesh gro tendeels verloren gaan door de ver woestende cycloon Sidr. TERNEUZEN - De specialistische ver volgopleiding voor dialyseverpleeg- kundige van het Zorgsaam Zieken huis in Terneuzen heeft landelijke erkenning gekregen van het Colle ge Ziekenhuisopleidingen (CZO). Dat betekent dat dialyseverpleeg kundigen van het ziekenhuis in de havenstad nu kunnen afstuderen met een diploma, dat aantoont dat ze aan landelijke beroepseisen vol doen. CZO toetste de opleiding aan de landelijke criteria. Zorg saam verzorgt de vervolgopleiding in samenwerking met het Albeda College in Rotterdam. Wil jij hem ontmoeten? Tijden: MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mediamarkt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35