MKB wil uitstel leisurecenter 'Halte Boertje, voor de Forse celstraf geëist voor brute beroving Terneuzenaar krijgt werkstraf voor aftuigen medegedetineerde Kinderkerst Ondernemersclub vindt detailhandelsvisie Terneuzen onduidelijk. Pool (35) verdacht van poging tot overval van Sluise vrouw. Led Zeppelin Fictieve tramrit over de as die centrum en skihal moet verbinden. Gerechtshof zet twee weken cel om in zestig uur werkstraf. 22 I Dinsdag 18 december 2007 PZC Z door Raymond de Frel TERNEUZEN - Belangenbehartiger voor het midden- en kleinbedrijf MKB Zeeland wil dat de gemeente raad van Terneuzen een besluit over grootschalige detailhandel bij de skihal aan de rand van Terneu zen uitstelt. Karwei, Kwantum, Perry Sport en BCC willen zich in het leisurecen ter vestigen. Het MKB heeft daar bedenkingen bij. „Wij hebben gro te zorgen over de rol die de detail handel wordt toegedicht om dit complex meer rendabel te maken en de gevolgen die dit voorberei- dingsbesluit en volgende planologi sche procedures kunnen hebben voor de huidige detailhandel in Terneuzen en de gemeenten Hulst en Sluis." Dat schrijft voorzitter Peter Feijtel van MKB Zeeland in een brief aan het college van B en W en de gemeenteraadsleden. Hij stelt dat het MKB niet tegen de komst van een leisurecenter is. De geplande detailhandel onder scheidt zich echter niet van andere winkels in Terneuzen, vinden de 1^ MKB Zeeland probeert de ge- meenteraad van Terneuzen ervan te overtuigen waarom zij donder dag nog niet moet instemmen met detailhandel bij de skihal. door Niels Juist DEN HAAG - Een 35-jarige Pool die in Sluis zou hebben geprobeerd een vrouw van geld en horloges te beroven, hoorde gisteren bij het Haagse gerechtshof tien maanden gevangenisstraf eisen. Dat is een hogere straf dan de rechtbank in Middelburg oplegde. Die veroor deelde de man tot zes weken cel. De verdachte beweerde zelf dat hij op 10 oktober 2004 naar Sluis kwam om werk te zoeken. Daar voor zou hij de vrouw ook hebben aangesproken. Maar de aangeefster vertelde bij de politie een heel an der verhaal. Volgens de vrouw kwam de verdachte die dag op haar terrein aan de Provincialeweg ALMANAK „Vroeger", begon die Vlissingse vijf tiger, „vroeger hadden we pas éch te muziek. Deep Purple, the Sto nes, Led Zeppelin... Dat waren nog eens tijden!" Led Zeppelin, herhaalde een colle ga die - theoretisch - zijn klein dochter kon zijn, die vond zij ook heel goed. En toevallig had ze the Stones laatst nog live gezien. Goh, Tip? redactie@pzc.nl dat verbaasde hem. The Stones, a la, maar Led Zep? Ze kwam toch heus niet verder dan Stairway to HeavenToch wel. En ze somde wat nummers op. „Trouwens, Ro bert Plant en jimmy Page treden weer op", voegde ze toe. Robert en jimmy wie!? Daar had haar collega nog nóóóit van ge hoord! belangenbehartigers. „In plaats van complementaire functies zul len vooral concurrerende functies een plaats krijgen. Dit betekent dat het financiële probleem van het leisurecenter wordt opgelost door het creëren van een nieuw pro bleem in Terneuzen", aldus Feijtel. Hij doelt daarbij met name op het winkelgebied aan de Kennedylaan, waar soortgelijke winkels als Gam ma en Mikro Elektra zijn geves tigd. Feijtel verwacht ook dat de bezoekersstroom van de winkels aan de Kennedylaan naar de bin nenstad van Terneuzen erg onder druk komt te staan. Bovendien is het volgens MKB onduidelijk of er alleen detailhandel bij het leisure center of in de complete Koegors- polder wordt toegestaan. De raad besluit donderdag of zij in stemt met een voorbereidingsbe- sluit om non-food detailhandel in het leisurecenter toe te staan. In een eerder stadium deed zij dat ook al, maar toen moest het colle ge van B en W zijn huiswerk op nieuw doen. De vestiging van su permarkt Colruyt was een meer derheid in de gemeenteraad te veel van het goede. MKB dringt aan op een nieuw uit stel van de planologische procedu res, omdat 'er nog te veel onduide lijkheden zijn in het detailhandels- beleid van Terneuzen'. Een nieuw planologisch plan moet vervolgens in samenspraak met de onderne mers worden opgesteld. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het bestuur van on dernemersvereniging City Terneu zen ziet het al voor zich: een tram verbinding tussen het leisurecen ter aan de rand én het centrum van Terneuzen. Want alleen met een prachtige as kunnen alle voor zieningen in de havenstad overle ven. Deze krant waant zich even in 2017 en maakt een fictief tram ritje naar het centrum. Zo, de auto is geparkeerd op het transferium in de Koegorspolder. Vlakbij rijden Franse en Belgische automobilisten af en aan naar de koffieshops Checkpoint en Miami, waar uitstappen voor een zakje wiet niet eens meer nodig is: de 'checkdrive' is voorzien van alle comfort. We werpen twee euro in de betaalautomaat; genoeg voor een parkeerplek én een tramkaart je voor maximaal vier personen naar het centrum. Eerst even naar Karwei voor een blik verf, de tram komt toch pas over een half uur. Ah, daar is-ie. Er staat nog 'skihal' op het bordje boven de bestuur der, maar dat verandert zo meteen in 'centrum'. Daar gaan we. Hup, het bochtje om en daar is de eer ste halte al. Ping! 'Uitstappen voor McDonalds, Zeldenrust-Steelant- college, winkelcentrum Vliet- straat', meldt een computerstem. We blijven zitten en zien nog geen minuut later de halte 'Drie wegen' voorbijkomen. „Daar re den tot de jaren vijftig van de vori ge eeuw ook trams, vertelde mijn oma", zegt een passagier. We glijden door naar de vierde hal te. Tingeling! Dat ging maar nét goed. Dat de tram altijd voorrang heeft, is nog niet tot iedere auto mobilist doorgedrongen. 'Halte Boertje. Uitstappen voor sporthal Vliegende Vaart, winkelcentrum Zuidpolder, postkantoor, Ter Schorre en groentewinkel 't Boer tje', klinkt er. Een met boodschap pen beladen vrouw stapt in, ge- 'Een plan voor een voetbalstadion heeft het nooit gehaald' volgd door haar drie koters. Door naar de vijfde halte (zonegrens), waar voetballiefhebbers moeten uitstappen voor het Zuidersport park. Een plan van CDA'er Henk Siersema voor een voetbalstadion bij de skihal heeft het nooit ge haald. Gelukkig maar, want Hoek is afgegleden naar de tweede klas se. Om over de prestaties van Ter neuzen en Terneuzense Boys nog maar te zwijgen. Een bups leerlin gen van scholengemeenschap De Rede stapt in. Die gaat vast nog even de stad in, voordat ze huis waarts keert. De scholieren zitten nauwelijks of de tram stopt al weer. Een verstrooide professor pakt zijn cello, stapt uit en loopt in de richting van cultureel insti tuut Toonbeeld. Twee Turkse pas sagiers begeven zich naar de uit gang, want moskee Bilal-i-Habesi komt in zicht. De moeder met drie kinderen stuurt haar kroost ook naar buiten. „Jullie weten de weg naar speeltuin Het Oranje kwartier, hè? Om tien over half vijf hier weer opstappen, eeh! Ma ma moet nog even de stad in." We laten de halte voor Scheldora- do en huisartsencentrum Epicu rus aan ons voorbijgaan, waarna het mooiste gedeelte van de rit be gint: over de Scheldeboulevard, langs de Westerschelde. Bij de hal te 'centrum, gemeentehuis' stroomt de wagon nagenoeg leeg. Tot het eindpunt, ter hoogte van Zeeland Seaports en het museum voor moderne kunsten (het vroe gere gebouw van Checkpoint), stapt niemand meer in. Binnen kort zal het op dit punt vast druk ker worden. Want als het plan van amateurheemkundige Pim Broek- huysen steun van de raad krijgt, rijdt de tram straks over het oude spoor terug richting skihal. dreigend op haar af Hij zou haar in het Engels hebben toegebeten dat hij geld en horloges wilde zien. Daarop vluchtte de vrouw haar huis in en deed de deur op slot. De verdachte zou nog hebben ge probeerd de glazen deur in te trap pen. Maar omdat er veiligheidsglas in de deur zat, zou dat niet zijn ge lukt. De hofaanklager vond een po ging tot diefstal met geweld bewe zen. Hij eiste een fikse celstraf Pas als de foto's aan het strafdos sier zijn toegevoegd, waarop de vrouw de verdachte heeft her kend, gaat de behandeling van de strafzaak verder. De zaak wordt 10 januari afgerond. fn Een 35-jarige Pool zou in Sluis hebben geprobeerd een vrouw te beroven. Hij hoorde gisteren bij het Haagse gerechtshof tien maanden gevangenisstrafeisen. De skihal in Terneuzen opent naar alle waarschijnlijkheid in maart de deuren. foto Wim Kooyman door Niels Juist DEN HAAG - Een 39-jarige man uit Terneuzen is gisteren door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot 60 uur werkstraf omdat hij in de gevangenis in Middelburg een medegedetineerde had afgetuigd. De straf viel lager uit dan de Mid delburgse politierechter in eerste instantie had opgelegd. Die veroor deelde de man eerder dit jaar tot twee weken gevangenisstraf Net als bij de zitting bij de politie rechter, was de man zelf niet bij de behandeling van zijn zaak aan wezig. Hij had dit keer wel zijn ad vocaat gestuurd om hem te verte genwoordigen. De man vond dat hij in eerste instantie veel te zwaar was gestraft voor de mishandeling. Op 1 december vorig jaar kreeg hij ruzie met een medegevangene, toen hij een straf uitzat voor een eerder vergrijp. Volgens zijn raadsvrouw voelde de Terneuzenaar zich geprovoceerd omdat zijn medegedetineerde hem treiterde. Bovendien zou de vermeende 'treiteraar', volgens de verdachte, zélf ook hebben aange stuurd op een gevecht. Daarop ging de verdachte door het lint: hij pakte een stoel en roste zijn mede gedetineerde daarmee af. De rechter besloot de man een fik se werkstraf op te leggen, in plaats van celstraf HH van dèreepe s c h 0 e n m 0 d e i Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.nl TERNEUZEN - De Terneuzense afde ling van de Protestantse Kerk in Nederland (voorheen gereformeer den hervormde kerk) houdt op Eerste Kerstdag vanaf 16.00 uur een kinderkerstfeest in de Opstan- dingskerk in Terneuzen. De kinde ren staan stil bij de betekenis van kerstmis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34