Zeeland Zorg over winkels bij skihal Trouwen bi; oude Meerman Fruittelers mogen hagelkanon gebruiken, maar wel met demper Hangplek voor Oostkapelse jongeren krijgt eerherstel Ondernemersclub MKB Pidt detailhandelsvisie rerneuzen onduidelijk. Oud Goes' stadskantoor verschiet van kleur Jawoord geven tussen antieke schepen voor iedereen mogelijk. Gemeente Borsele slaat 'afwachtadvies' van GGD in de wind. ioor Raymond de Frel rERNEUZEN - Belangenbehartiger /oor het midden- en kleinbedrijf vlKB Zeeland wil dat de gemeente- •aad van Terneuzen een besluit rver grootschalige detailhandel bij ie skihal aan de rand van Terneu ten uitstelt. Carwei, Kwantum, Perry Sport en 3CC willen zich in het leisure cen- :er vestigen. Het MKB heeft daar bedenkingen tegen. „Wij hebben ;rote zorgen over de rol die de de- :ailhandel wordt toegedicht om iit complex meer rendabel te ma ken en de gevolgen die dit voorbe- reidingsbesluit en volgende plano logische procedures kunnen heb ben voor de huidige detailhandel in Terneuzen en de gemeenten Hulst en Sluis", schrijft voorzitter Peter Feijtel van MKB Zeeland in een brief aan het college van B en W en de gemeenteraadsleden. Hij stelt dat het MKB niet tegen de komst van een leisure center is. De geplande detailhandel onder scheidt zich echter niet van andere winkels in Terneuzen, vinden de belangenbehartigers. „In plaats van complementaire functies zul len vooral concurrerende functies een plaats krijgen. Dit betekent dat het financiële probleem van het leisure center wordt opgelost door het creëren van een nieuw pro bleem", aldus Feijtel. Hij doelt daarbij met name op het winkelge bied aan de Kennedylaan, waar soortgelijke winkels als Gamma en Mikro Elektra zijn gevestigd. Hij verwacht ook dat de bezoekers stroom van de winkels aan de Ken nedylaan naar het centrum van Terneuzen onder druk komt te staan. Bovendien is het volgens MKB onduidelijk of er alleen de tailhandel bij het leisure center mag of in de hele Koegorspolder. MKB Zeeland probeert de ge- meenteraad van Terneuzen ervan te overtuigen waarom zij donder dag nog niet moet instemmen met detailhandel bij de skihal. PZC Dinsdag 18 december 2007 25 De raad besluit donderdag of zij in stemt met een voorbereidingsbe- sluit om non-food detailhandel in het leisure center toe te staan. In een eerder stadium deed zij dat ook al, maar toen moest het colle ge van B en W zijn huiswerk op nieuw doen. De vestiging van su permarkt Colruyt was een meer derheid van de gemeenteraad te veel van het goede. MKB dringt aan op een nieuw uitstel van de planologische pro cedures, omdat 'er nog te veel on duidelijkheden zijn in het detail- handelsbeleid van Terneuzen'. Een nieuw planologisch plan moet vervolgens in samenspraak met de ondernemers worden opge steld. Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 12-12-2007 blijkt, dat t.v.v. Helene Combee, wonen de te Middelburg, aan: EVERT GER- ARDUS AGNES LEERAERT, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is bete kend een proces-verbaal derdenbeslag d.d. 5-12-2007 gelegd onder de daarin genoemde derde-beslagene. Van dit exploot kan E.G.A. Leeraert een afschrift verkrijgen op één van onder staande adressen: Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Maandag 24 december en maandag 31 december zijn wij geopend. GOES - Beetje bij beetje gaat het voormalige Goe- se stadskantoor aan de Oude Singel er echt uit zien als een woongebouw. En het lijkt nog wat te worden ook. De rode stenen, okergele kozijnen en bruine balkons geven het, volgens velen niet al te fraaie kantoorpand, zowaar een warme uit straling. Toen het stadskantoor destijds werd ge bouwd, is op alle fraaie dingen van het oorspron kelijke ontwerp bezuinigd. Er was dus heel wat creativiteit voor nodig om er nu iets moois van te maken. De Walcherse Bouw Unie (WBU) reali seert in het gebouw 35 appartementen, waarvan het grootste deel inmiddels aan de man is ge bracht. Het complex draagt straks de naam Domi- ville. foto Willem Mieras ARNEMUIDEN - De historische scheepswerf in Arnemuiden kan gebruikt worden als trouwlocatie. Iedereen die het leuk vindt om tus sen de scheepswerfattributen het jawoord te geven, kan een aan vraag indienen bij het museum en de gemeente Middelburg. Die moet toestemming geven omdat de werf niet officieel is aangewe zen als trouwlocatie. Mensen zijn welkom om te trou wen op de werf, maar ze moeten geen volledig verzorgd arrange ment verwachten, zegt Ria Geluk van de Scheepswerf „Wij gaan niets doen. Mensen moeten be wust kiezen voor de entourage, tussen het stof en de oude plan ken. We gaan geen zaaltje inrich ten ofzo." Tot nu toe is er één keer getrouwd in de scheepswerf. Dat was in sep tember, toen de temperatuur in de loods nog aangenaam was. De werf is ook in trek voor het maken van trouwreportages, vertelt Ge luk. „Mensen vinden het leuk als er een schip ligt, die schepen zijn natuurlijk nogal fotogeniek." In de gemeente Middelburg kan, net als op Schouwen-Duiveland, op elke gewenste locatie worden getrouwd. Daar moet wel eerst toe stemming van de gemeente voor gevraagd worden. door Henk Postma OOSTKAPELLE - De Oostkapelse jeugd krijgt toch weer een ontmoe tingsplaats in de openlucht. De ge meente en de dorpsraad hebben daar overeenstemming over be reikt. Als het een beetje meezit, kan de nieuwe jongeren ontmoe tingsplaats (jop) nog voor de zo mer in gebruik worden genomen. Er is gekozen voor een roestvrijsta len constructie: twee bankjes, een verkapping en zijpanelen. De ont- oetingsplaats krijgt een plek op et speelterrein aan de Toren raat, en vervangt daar de beton- n totempaal die eerder als hang- k werd gebruikt, lens de vorige jaarwisseling ge- te de hangplek door brand- ting in het ongerede. De ge meente haalde de totempaal weg, en weigerde aanvankelijk voor een nieuwe te zorgen. De gemeente ging er daarbij van uit dat de Oost kapelse jeugd de eigen hangplek in brand had gestoken. De dorpsraad legde zich daar niet bij neer. Vol gens voorzitter Simon Lous geeft het geen pas de hele dorpsjeugd verantwoordelijk te stellen voor vernielingen die door onbekenden zijn aangericht. Afgelopen week bereikte hij met de gemeente over eenstemming over de realisering van een nieuwe ontmoetings plaats. De hangplek kost ruim 8ooo euro. De gemeente betaalt de helft. De dorpsraad denkt de andere helft te kunnen betalen met sponsorgeld van ondernemers. door Luc Oggel HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele wil fruittelers die een anti-ha- gelkanon hebben, verplichten om hun apparaat te voorzien van een demper. Dat zegt wethouder Jan Zandee naar aanleiding van de uit komsten van een onderzoek naar de effecten van de knallen op mens en dier. Voor beide heeft het geen schadelijke gevolgen, aldus de onderzoekers, maar de dreunen kunnen wel tot geluidhinder of er gernis leiden. De GGD adviseert daarom om pas definitieve vergunningen (de acht fruittelers met een kanon in de ge meente hadden tot afgelopen no vember een tijdelijke vergunning) te verlenen als de werking van de kanonnen wetenschappelijk is be wezen. De gemeente slaat dat in de wind. „We moeten ook naar de belangen van de sector kijken", al dus Zandee, die blij is met de on derzoeksresultaten. Wel wil hij fruittelers, als er nieuwe vergun- Fruittelers in de gemeente Borse- Ie mogen hagelkannonnen blij ven gebruiken. Die moeten wel voorzien zijn van een geluiddem per. ningen worden verstrekt, verplich ten om een demper te gebruiken. Rinus van 't Westeinde, fruitteler en voorman van landbouworgani satie ZLTO in Borsele, vindt dat geen probleem. „Wij willen er ook alles aan doen om overlast te voor komen." Secretaris Tunnis Meijer van de stichting Behoud Zak van Zuid-Beveland vindt de dem per-ontwikkeling positief, maar denkt dat de knallen desondanks voor overlast blijven zorgen. Vergunningverlening hangt af van een uitspraak van de Raad van Sta te, maar die kan nog minimaal tot april op zich laten wachten. Voor de fruittelers ongunstig, omdat het seizoen dan al weer is begonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29