Zeeland stadspoort was heel gewoon wil geen fusie buren AledlaÊAIcrkf t Beest ontslaat medewerker iamengaan Dirksland :n Middelharnis zou ïoedereede schaden. Kerk in Nieuwerkerk houdt kerstmarkt Turen naar steltlopers en ganzen in Tureluur Rotterdamse gasten tijdens après-ski party Zingen op kerstavond Nieuwe Kerk Zierikzee Concert op fluit en harp in Noordgouwe Op woensdag 19 december en zaterdag 22 december naar Media Ik ben toch niet gek. S PZC Dinsdag 18 december 2007 j 23 oven: De situatie bij het poorthuisje (r) in Zierikzee rond 1770 verbeeld op een handgekleurde houtsnede uit de collectie van het gemeentearchief chouwen-Duiveland. Onder: De situatie anno 2007. foto Dirk-Jan Gjeltema oor Martijn de Koning oedereede - De gemeente Goede- ;ede blijft zich verzetten tegen en gemeentelijke herindeling op ioeree-Overflakkee. Het college ril dan ook niet meedoen aan een ezamenlijk onderzoek naar moge lijkheden daartoe. De andere drie gemeenten op het eiland zijn daar wel toe bereid. Uit een rapport van onderzoeksbu reau BMC eerder dit jaar bleek dat de huidige situatie op het eiland, het bestaan van vier afzonderlijke gemeenten, niet houdbaar is. Het bureau ziet meer in één gemeente Goeree-Overflakkee of het samen gaan van Middelharnis en Dirks land. Die nieuwe gemeente zou dan moeten dienen als bestuurlijk hart van het eiland. Goedereede en Oostflakkee blijven in dat geval zelfstandig, maar moeten wel een aantal diensten afstaan die bij de 'grote buurman' centraal geregeld worden. Dat ziet het college van Goede reede helemaal niet zitten. De ge meente is nu gezond, beweren bur gemeester en wethouders. In finan cieel, bestuurlijk en organisato risch opzicht is alles in orde; waar om zou je dat veranderen? Eerder gaven de gemeenteraden van Dirksland en Middelharnis wel aan dat fusie op den duur on ontkoombaar is. Dirksland is op ei gen houtje al een onderzoek be gonnen. Oostflakkee, dat dezelfde problemen als Goedereede vreest, is niet voor fusie, maar wil best meedoen aan een gezamenlijk on derzoek. Goedereede weigert dat. nieuwerkerk - De Protestantse Ge meente Nieuwerkerk houdt zater dag een kerstmarkt in Punt-3, de ontmoetingsruimte van de Johan- neskerk. De organisatie roept iedereen op ook zelf kerststukjes, kransen, taar ten, cadeaus en andere kerstspulle tjes te komen verkopen. De markt begint om 9 uur en duurt tot 14 uur. serooskerke - Staatsbosbeheer houdt zondag een excursie naar Tureluur. Vanaf hoger gelegen ge deelten kunnen de deelnemers kij ken naar de vele steltlopers, gan zen en eenden die in de winter maanden in het natuurgebied ver blijven. Deelnemers wordt aangera den laarzen aan te doen en een verrekijker mee te nemen. Aanmel den via de VW Haamstede of 0900-2020233. burgh-haamstede - Jongerencen trum Big S in Burgh-Haamstede houdt zaterdag een après-ski par ty- De organisatie haalt daarvoor dj's en zangers uit de Après Skihut in Rotterdam, die bekend staat als één van de befaamdste uitgaansge legenheden in dat genre. De avond aan het Sluispad begint om 20.00 uur. Toegang kost drie euro. zierikzee - Kerstavond wordt in de Nieuwe Kerk in Zierikzee een volkskerstzangdienst gehouden. Aan de dienst werken Koninklijke Harmonie Kunst en Eer mee en het Hervormd kerkkoor onder lei ding van Frans Breeman. Organist is Hans Biesma. De organisatie is in handen van de interkerkelijke werkgroep Zierik zee. De dienst begint om 19.30 uur en wordt rechtstreeks uitgezonden op radio Schouwen-Duiveland. noordgouwe - Het Haagse fluit/harp-duo Panarpa geeft zater dag een concert in de Driekonin- genkerk in Noordgouwe. Fluitiste Désirée Vergers en harpiste Carla Bos komen op uitnodiging van de Stichting Kamermuziek Schou wen-Duiveland. Het Haagse tweetal brengt een pro gramma dat zich beweegt tussen populair en barok. Het concert begint om 20 uur. Kaarten zijn te koop aan de deur. oes - De medewerker van Po- ium 't Beest in Goes, die ver acht wordt van een zedendelict, rordt met onmiddellijke ingang htslagen. Dat maakte het bestuur sn het jongerencentrum gistera- Ind bekend, 't Beest wil de uit- jaak op 27 december niet af- ■hten omdat 'de betreffende ^fcwerker tijdens de behande ling van de rechtszaak de strafbare feiten heeft toegegeven'. De rechtbank in Middelburg eiste vorige week een werkstraf van 240 uur en negen maanden voorwaar delijke celstraf tegen de 40-jarige Goesenaar voor het hebben van seks met een 14-jarig meisje. Ook vond justitie bij huiszoeking kinderporno op zijn computer. UJIIimUH WH Jij hem ontmoeten? Breng dan op deze dagen een bezoekje aan onze winkel en ga met de kerstman op de foto! 19 december van 13.00 tot 17.00 uur. 22 december van 11.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mediamarkt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27