Zeeland PZC Wens veilige Elkerzeeseweg blijft Dorpshuis moet van volk blijven 21 Cursus oude iandschriften ren lezen SCHOUWEN-DUIVELAND 31 27 Dorpsraad teleurgesteld over uitblijven actie gemeente en politie. Seniorenraad adviseert gemeentebestuur over huurtarief dorpshuizen. Zeppelin Stadstuin kraamkamer van behangersbijen en andere leven Binnenlandse Zaken past norm aanrijtijd brandweer aan Dinsdag 18 december 2007 Tip? redzzee@pzc.nl door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Zolang er nog geen rondweg rond Scharendijke is moét er iets gebeuren om de ver keersveiligheid op de Elkerzeese weg te verbeteren. Dat staat voor de dorpsraad Scharendijke als een paal boven water. De dorpsraad heeft de gemeente Schouwen-Dui- veland en de politie per brief ge vraagd in actie te komen. Tever geefs. Het antwoord - vrij vertaald 'als iedereen zich aan de regels houdt is er niets aan de hand' - is voor de dorpsraad teleurstellend. Maar geen reden om de handdoek in de ring te gooien. Verkeersspe- cialist van de dorpsraad Piet Ro- mijn: „Ik denk dat we op dat aam beeld moeten blijven hameren. In het zomerseizoen is het gewoon heel druk op de weg en heb je op stoppingen, en buiten het seizoen wordt er echt onbehoorlijk snel ge reden op de Elkerzeeseweg. Ga maar eens een tijdje bij een kruis punt staan, dan zie je heel snel hoe gevaarlijk het is op de Elker zeeseweg", aldus Romijn. „Zeker als je daarbij bedenkt dat de Elker zeeseweg gebruikt wordt door au tomobilisten én fietsers." Als gevaarlijkste punten noemt hij de kruisingen van de Elkerzeese weg met Dijkstraat en Boutlaan. „En op de Boutlaan zelf wordt trouwens ook veel te hard gere ld* De dorpsraad Scharendijke blijft hameren op verbetering van de verkeersveiligheid op de Elker zeeseweg. Daar wordt volgens de dorpsraad veel te hard gereden. den. Er zitten wel wat hobbels maar dat is echt onvoldoende om het verkeer af te remmen. Je mag er maar 30 maar ik denk niet dat er veel mensen zijn die zich daar aan houden." Romijn haast zich te zeggen dat het zeker niet alleen toeristen zijn die het gaspedaal te diep indrukken. „Ik ben bang dat ook mensen uit het dorp zich daar schuldig aan maken." Dé oplos sing is en blijft in de visie van de dorpsraad de aanleg van het derde stuk recreatieverdeelweg: een rond weg rond het dorp. De plannen daarvoor liggen al geruime tijd klaar, maar het wachten is op de uitvoering. De provincie heeft toe gezegd dat volgend jaar begonnen wordt met de aanleg van de twee de fase, het stuk tussen Renesse en de N59. Aansluitend start de aanleg van de derde fase ofwel de rondweg Scharendijke, lopend van de N59 naar de Weelweg bij Scha rendijke. De dorpsraad hoopt vu rig dat de aanleg daarvan nog in 2008 begint. Romijn: „Het is al een paar keer uitgesteld maar in onze visie is verder uitstel echt on verantwoord. Die rondweg moet nu echt gewoon komen." olgens de dorpsraad van Scharendijke is een van de gevaarlijkste punten op de Elkerzeeseweg de kruising met de Boutlaan. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Onderzoek naar de his torie van een pand, een dorp of een familiegeschiedenis stuit vaak op problemen omdat de oude ar chiefstukken moeilijk te lezen zijn. ,De stukken uit lang vervlogen tij- tden zijn met de hand geschreven rtp een manier die nogal verschilt Ean het hedendaagse schrift. 'eiet gemeentearchief van Schou- iven-Duiveland en de Zeeuwse -volksuniversiteit geven een cursus aide handschriften lezen. Daarbij rordt gebruik gemaakt van stuk- ein uit de archieven van Schou- ie'.n-Duiveland. Belangstellenden kdmen 14 januari kennismaken vcu de cursus. Aanvang 19.30 uur uf_ gemeentearchief Zierikzee. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Bij het vaststellen van huurprijzen voor de dorpshuizen zou de sociaal-maatschappelijke bestemming het belangrijkste uit gangspunt moeten zijn. Kortom het dorpshuis moet van het volk blijven. Dat is een van de aanbeve lingen van de Seniorenraad Schou- wen-Duiveland aan het dagelijks gemeentebestuur. Dit advies komt naar aanleiding van de verkoop van dorpshuizen aan woningcor poratie Zeeuwland en de terug- huur door de gemeente. Het voor nemen de huurprijzen te zijner tijd te verhogen van gemiddeld 15 naar 25 euro per vierkante meter, bracht commotie bij veel huidige gebruikers. Voor de seniorenraad was dat aanleiding onderzoek te verrichten naar de eventuele gevol gen van dat voorgenomen beleid. Dit onderzoek heeft geresulteerd in een pakket conclusies en aanbe velingen. Zo acht de seniorenraad het van groot belang dat de ge meente een balans vindt tussen de belangen van het sociaal-maat schappelijk aspect en een zo ge zond mogelijke financiële dekking. De raad adviseert ook geen ver schil in tarief te laten gelden voor inwoners van de ene of een ande re kern. Wel zou er onderscheid mogen zijn tussen de tarieven voor commercieel en sociaal-maat schappelijk gebruik, vindt het se nioren adviesorgaan. Volgens de seniorenraad dient de gemeente ook te voorkomen dat minder draagkrachtige verenigin gen of groepen als huurders wor den buitengesloten. „Daar zou bij voorbeeld een subsidie van de ge meente tegenover kunnen staan", zegt woordvoerder J. van der Zwet. De seniorenraad adviseert verder één beheersvorm voor de dorpshuizen op te stellen en daar bij wel te voorkomen dat noodza kelijk ingrijpen van gemeentezijde kan worden belemmerd. Het ge meentebestuur dient de uiteindelij ke zeggenschap te behouden. De seniorenraad adviseert de ge- meente de sociaal-maatschappe lijke functie van de dorpshuizen voor ogen te houden bij de vast stelling van nieuwe huurprijzen. Tip? redactie@pzc.nl „Vroeger", begon die Vlissingse vijftiger, „vroeger hadden we pas échte muziek. Deep Purple, the Stones, Led Zeppelin... Dat wa ren nog eens tijden!" Led Zeppelin, herhaalde een col lega die - theoretisch - zijn klein dochter kon zijn, die vond zij ook heel goed. En toevallig had ze the Stones laatst nog live ge zien. Goh, dat verbaasde hem. The Stones, d la, maar Led Zep? Ze kwam toch heus niet verder dan Stairway to Heaven? Toch wel. En ze somde wat nummers op. „Trouwens, Robert Plant en Jimmy Page treden weer op", voegde ze toe. Robert en Jimmy wie!? Daar had haar collega nog nóóóit van gehoord!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25