PZC lijmen met eenmansfracties' Taakstraf knokpartij 21 Trouwen bij de oude Meerman Zeeuwse Bibliotheek ziet kansen voor samenwerking met filmhuis WALCHEREN 31 27 Formatie coalitie in Vlissingen ligt stil na aarzelingen PSR. Led Zeppelin Bouw woonzorgcomplex Olmenhof begonnen Stadstuin kraamkamer van behangersbijen en andere leven Binnenlandse Zaken past norm aanrijtijd brandweer aan Dinsdag 18 december 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Welke politieke partij gaat de coalitie van Vlissingen red den? Niemand weet het. Iedereen wacht de belronde van formateur Els Kuijper af Zelfs de PSR. Want de een-na-grootste partij in Vlissingen kondigde weliswaar dit weekend aan niet langer mee te praten over een coalitie, inmiddels klinkt woordvoerder en founding father Dick Schinkel heel anders. „Wij gaan met de fractie onze posi tie overwegen. Nee, niet herover wegen. Maar dat we in de opposi tie gaan, is niet definitief." Dus de dorpelingen krabbelen te rug? Schinkel aarzelt. Hij zegt op lossingen te hebben. Andere kandi daat-wethouders? Weer een aarze ling. „Het is beter dat ik nog niets zeg. Maar ik ben nooit uitgepraat. Met niemand. Het zou goed kun nen dat we alsnog meedoen." Als ze het niet dacht... Maar er is dan ook weinig andere keus, zegt SP'er Trix de Roos. Bij haar hoeft formateur Els Kuijper in elk geval niet aan te komen zetten. „Wij zijn geen jojo. Het is vreemd dat wij gelijk weg moesten omdat we niet alle punten van Kuijper onder schreven, en dat de PSR mocht blij ven. Terwijl die heel duidelijk was: Ton Croné werd hun wethouder." Trix de Roos verwacht geen tele foontje. Dan nog eerder het CDA, voorspelt ze. Maar Mark Geilenkir- chen weet nog van niks. Hij wil- best zijn verantwoordelijkheid ne men. „Met andere partijen hebben we weinig verschillen van inzicht. Behalve over de motie van wari ly Vlissingen verkeert in een impas- se nu de PSR vroegtijdig uit de coalitie stapt. Al lijken de dorpe lingen alweer terug te komen op hun eerder aankondiging. trouwen tegen het college. Geen idee of ze erover heen kunnen stappen. Daar gaat het nu niet om. Het gaat erom dat we sterke wet houders krijgen. Al zijn ze alle vier van de SP. Wij hebben niemand achter de hand. Maar we zijn een grote partij... dat moet lukken." Geilenkirchen is niet verbaasd dat de PSR zich heeft teruggetrokken. Hij snapt het ergens wel. Cock Ka- paan van de RPCU niet. „We moe ten even doen wat Els Kuijper op stelt en dan moet je niet dwarslig gen. Nu zitten we in een onmoge lijke situatie. Er was afgesproken dat we een brede coalitie zouden krijgen. Dan is dit niet te lijmen met eenmansfracties als de onze. Want wat nu als iemand ziek is of op het verkeerde moment zijn hand opsteekt?" In de wandelgangen noemt ieder een de RPCU altijd 'de vierde coali tiepartij'. Omdat ze altijd gedoog- steun geeft aan het college. Alleen, de SP of het CDA erin? „Dat kan helemaal niet. Waar het straks mis schien op uitdraait, is dat ze zeg gen: dan maar met vijftien zetels. Dat de macht van het getal gaat tel len. Dan zal de PvdA ongetwijfeld eisen op tafel gaat leggen. Bijvoor beeld die van twee wethouders. Persoonlijk heb ik daar geen pro blemen mee, anderen wel." ARNEMUIDEN - De historische scheepswerf in Arnemuiden kan gebruikt worden als trouwlocatie. Wie het leuk vindt om tussen de scheepswerfattributen het ja woord te geven, kan een aan vraag indienen bij het museum en de gemeente. Die moet toestem ming geven omdat de werf niet of ficieel is aangewezen als trouwloca tie. Mensen zijn welkom om te trou wen op de werf, maar ze moeten geen volledig verzorgd arrange ment verwachten, zegt Ria Geluk van de Scheepswerf. „Wij gaan niets doen. Mensen moeten be wust kiezen voor de entourage, tussen het stof en de oude plan ken. We gaan geen zaaltje inrich ten of zo." Tot nu toe is er één keer getrouwd in de scheepswerf De werf is ook in trek voor het maken van trouw reportages, vertelt Geluk. „Mensen vinden het leuk als er een schip ligt, die schepen zijn natuurlijk nogal fotogeniek." In de gemeente Middelburg kan op elke gewenste locatie worden getrouwd. Daar moet wel eerst toe stemming van de gemeente voor gevraagd worden. Tip? redactie@pzc.nl „Vroeger", begon die Vlissingse vijftiger, „vroeger hadden we pas échte muziek. Deep Purple, the Stones, Led Zeppelin... Dat wa ren nog eens tijden!" Led Zeppelin, herhaalde een col lega die - theoretisch - zijn klein dochter kon zijn, die vond zij ook heel goed. En toevallig had ze the Stones laatst nog live ge zien. Goh, dat verbaasde hem. The Stones, a la, maar Led Zep? Ze kwam toch heus niet verder dan Stairway to Heaven? Toch wel. En ze somde wat nummers op. „Trouwens, Robert Plant en Jimmy Page treden weer op", voegde ze toe. Robert en Jimmy wie!? Daar had haar collega nog nóóóit van gehoord! MIDDELBURG - Een 39-jarige man uit Terneuzen is gisteren door het gerechtshof in Den Haag veroor deeld tot 60 uur werkstraf omdat hij in de gevangenis in Middelburg één van zijn medegedetineerden had afgetuigd. De Middelburgse politierechter veroordeelde de man eerder dit jaar tot twee we ken gevangenis. Net als bij de eerste strafzitting bij de politierechter, was de man zelf ook dit keer niet bij de behande ling van zijn zaak aanwezig. Bij monde van zijn advocaat bekende de man dat hij zijn medegedeti neerde flink had aangepakt. Alleen wilde hij daarvoor graag een werk straf opgelegd krijgen in plaats van een gevangenisstraf De aanklager bij het hof meende dat de verdachte zelf had moeten komen opdagen als hij zo graag een andere straf wilde. Maar het hof vond dat de man niet kon wor den afgerekend op het feit dat hij niet persoonlijk bij de zitting aan wezig was. De rechter besloot daar om een fikse werkstraf op te leg gen, in plaats van gevangenisstraf door Maurits Sep MIDDELBURG - De Zeeuwse Biblio theek ziet goede kansen om sa men te werken met Cinema Mid delburg. Donderdag spreken beide organisaties met de gemeente over huisvesting van een filmtheater met twee zalen in de bibliotheek. Het is nog te vroeg om nu al te spreken over diepgaande samen werking, zegt directeur Ton Bran- denbarg van de Zeeuwse Biblio theek. „Technisch is het plan uit voerbaar, maar dan? Er vloeit veel uit voort waar we het nog over moeten hebben. Denk maar aan de verhouding tussen de activitei ten van de bibliotheek en die van het filmtheater. Cinema Middel burg heeft eigen ideeën en wen sen. Dat begrijp ik heel goed." Directeur Maaike Ritsema van het filmtheater zei vorige week in de PZC dat er aan de sfeer en de in richting van de bibliotheek ge werkt moet worden. Ook daarover wordt donderdag met de gemeen te gesproken. MIDDELBURG - Bouwvakkers zijn al een paar we ken geleden begonnen, maar gisteren heeft wet houder Albert de Vries van Middelburg officieel de bouw van de Olmenhof ingeluid. Het complex moet in de zomer van 2008 klaar zijn. Er komen 48 appartementen met elk drie kamers. Ze zijn bedoeld voor 55-plussers. Zij kunnen gebruik ma ken van een zorgsteunpunt in het complex dat wordt bezet door Zorgstroom. Tussen de twee vleugels van de Olmenhof komt een binnentuin. Op deze plek stond voorheen de Griffioen-mavo. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23