Kfcl Politie zuinig met bonnen WINTERSPORT KRAS.NL Nu bij Kruidvat: Rexona Crystals voor euro HET WEER: Zonnig Zeeuwse studente is 'next top model' Top 2000: soundtrack van de jeugdjaren 10 en 11 WH Eerste slagen op dun laagje Fries natuurijs Aantal Nederlanders dat niet langer kan rondkomen groeit. boek online Word ook abonnee! 0 Dinsdag 18 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. nummer 1,40, zaterdag 2,00 LEEUWARDEN - In het Friese natuurgebied Ryptsjerksterpolder, tussen Leeuwarden en Giekerk gingen gisteren de eerste schaatsers letterlijk over één nacht ijs. Voor morgen staan de eerste wedstrijden op natuurijs op het programma. De komende dagen blijft het 's nachts vriezen, maar de weerdeskundigen verwachten niet dat wij aan de vooravond van een strenge vorstperiode staan. pagina 2 en 3: men menge het slijpsel van de schaatsen met water pagina 3: schaatsweer volgens Jos Broeke Armoede neemt toe door Laurens Kok en Jacqueline Steenwijk den haag - Een toenemend aantal Nederlanders kan niet langer rond komen. Bij voedselbanken en schuldhulpverleners hebben dit jaar zich 10 procent meer mensen gemeld met grote geldproblemen. Niet alleen bij de laagste inkomens vallen rake klappen. Modale gezin nen krijgen steeds meer moeite om hun huishoudboekje sluitend te krijgen. Betalingsachterstanden lopen in hoog tempo op. Uit onderzoek blijkt dat bij de ge meentelijke kredietbanken voor het eerst de grens van vijftigdui zend mensen in een schuldsane ringstraject wordt doorbroken. „Het aantal mensen dat zich bij ons meldt was de afgelopen vijf jaar al verdubbeld en loopt alleen maar op", stelt Ger Jaarsma van de Nederlandse Vereniging voor Volkskrediet. De voedselbank helpt dit jaar meer dan dertiendui zend mensen. Vorig jaar kregen twaalfduizend mensen wekelijks een pakket. Volgens Intrum Justitia, verreweg het grootste incassobureau van Ne derland, is het aantal gezinnen dat te laat is met betalen dit jaar met 10 tot 15 procent toegenomen. Dat komt volgens een woordvoerster doordat levensmiddelen duurder zijn geworden en de lasten flink toenemen. „De economie mag dan meezitten, salarisstijgingen blijven daarbij traditioneel een Bij voedselbanken en schuldhulp- verleners hebben zich 10 pro cent meer mensen gemeld met grote geldproblemen. Niet alleen bij de minima vallen klappen. jaar achter. Wie vanwege gezinsuit breiding een groter huis heeft ge kocht, kan dat nauwelijks meer be talen." Zelfs 65-plussers, die be kend staan als zeer trouwe beta lers, vinden steeds vaker een aan maning op hun deurmat. Zij heb ben vaak niet de mogelijkheid om hun inkomsten uit te breiden, ter wijl alles wel duurder wordt. Het aantal tieners in geldnood lijkt eveneens toe te nemen. Vandaag komt het Sociaal Cultu reel Planbureau (SCP) met de tweejaarlijkse Armoedemonitor. pagina 4 en 5: al vier dagen lang hon- denbrokken eten den haag - De politie voert actie. Kleine overtredingen worden van af morgen afgedaan met een waar schuwing in plaats van een bon. pagina 3: commentaar pagina 4: geen bon voor lichte vergrij pen Op afbetaling kopen gaat te gemakkelijk KNVB-voorzitter Henk Kesler heeft gelijk 6-daagse vliegreis Franse Alpen Supervoordelig en supercompleet op winter sport? Boek dan nu onze 6-daagse winter sportvakantie inclusief vliegreis naar het skigebied Les Orres vanaf slechts 399! En hierbij verblijft u in een Alpen-studio/ appar tement direct aan de piste én is zelfs een 4-daagse skipas t.w.v. 85 inbegrepen. FRANSE ALPEN LES ORRES Het moderne skidorp Les Orres ligt op 1650 m en telt ca. 60 km skipisten, 140 km langlauf- loipen en prachtige wandelpaden. INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Grenoble v.v., tax, transfers, verblijf in studio of 2-kamerapp., 4-daagse skipas Les Orres. Vertrek: 3-10-17-24-31/1 en 13-20/3 4-persoonsstudio v.a. 399 6-persoons 2-kamerappartement v.a. 399 Prijzen zijn p.p., zie www.kras.nl/24337 waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 -i 34% oneens aantal reacties: 580 66% 2 EN Zeeland: 1, 2, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8 Meningen: 9; Beurs: 12; Economie 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Agen da: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I Üfe I I 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1