■Royally Pieter van Vollenhoven verslaafd aan zijn camera 'Beatrix zit achter de flater met Alexia-foto' Brieven van Lady Di gelezen in rechtbank '44 Maandag 17 december 2007 PZC H Amalia wil het liefst hele dag naar school Margriet en Pieter present bij Sportgala Ivo Niehe presenteert koninklijk feest Carré Koning Saoedi-Arabië regelt zijn opvolging Pieter van Vollenhoven is verslaafd. Hij geeft dat zelf toe. „Ik heb een ziekelijke afwijking", vertelt hij in een telefonisch interview. De verslaving is kostbaar, maar niet schadelijk. Het gaat 'slechts' om fotografie. door Hans Jacobs foto CPD Van Vollenhoven is ra zend enthousiast over fotografie. „De camera gaat overal mee naar toe. Maar het is wel een heel gezeul, want er horen na tuurlijk een heleboel lenzen bij, en een statief en nog veel meer", al dus prof mr. en nationale veilig heidsman Pieter van Vollenhoven. Hij praat niet zonder reden zo openhartig over zijn nieuwe en enigszins uit de hand gelopen hob by. Het Fonds Slachtofferhulp dat hij jaren geleden oprichtte, ver koopt nu kalenders met foto's van Van Vollenhoven. De opbrengst gaat in zijn geheel naar het fonds. „Dat kan altijd geld gebruiken", vertelt Van Vollenhoven. Jarenlang was de enige bron van •■inkomsten van dat fonds het geld dat Pieter van Vollenhoven samen met zijn 'gevleugelde vrienden' bij elkaar speelde op de piano. „Nie mand kwam met geld. Het fonds werd niet serieus genomen. Wie geeft er nu geld aan slachtoffers", herinnert Van Vollenhoven zich de begintijd. Inmiddels is het Fonds Slachtofferhulp niet meer weg te denken uit de samenleving, maar geld is nog steeds welkom. „Een camera had ik altijd al bij me. Je wist maar nooit wat je on derweg zou tegenkomen. Het ge bruik van het toestel hing er ech- ter in hoge mate vanaf of je op tijd de gebruiksaanwijzing kon terug vinden." „Ik had nog wat geld over voor mijn 65e verjaardag en heb toen betere apparatuur gekocht, met al les erop en eraan", zegt hij vol pas sie. En zo is het gekomen. „Het vi rus is zeer aanwezig", bekent Van Vollenhoven. Onderwerpen vindt hij overal, maar vooral in de natuur. Bijvoor beeld twee jonge vosjes die zijn ge boren in de multifunctionele das- senburcht bij de prinselijke wo ning op Het Loo. „Daar wonen das sen en konijnen en ook een vossenechtpaar heeft het gebruikt. Hun kroost was zo gewend aan mensen dat het rustig speelde aan de voeten van de marechaussee." Bekende en onbekende bloemen en insecten worden ook driftig vastgelegd. „Als er een insect op mijn arm landt, sla ik het niet meer dood. Ik moet het eerst foto graferen." In de stevige rugzak met fotobeno digdheden die Pieter tegenwoor dig met zich mee torst zitten ook tal van fauna- en floraboeken. La chend: „Nee, mijn rugklachten hebben daar niets mee te maken. Ik zie zoveel vogels en insecten die ik niet ken", vertelt hij. Op de kalender staan behalve fo to's uit de eigen achtertuin en het kroondomein Het Loo ook opna men gemaakt op de Galapagos- eilanden, Sulawesi en Oostenrijk. „Je gaat op een andere manier kij ken en ook veel bewuster aan het leven deelnemen." De kalender, in een uitvoering als verjaardagskalender of als bureauka lender, is te bestellen bij het fonds (www.fondsslachtofferhulp.nl). Prijs: 9,95 euro. www.royalblog.nl door Hans Jacobs De 'wereldprimeur' van Privé is uitgelopen op de flater van het jaar. Het roddelblad publi ceerde deze week vol trots 'exclu sieve' foto's van Alexia Grinda, de zesde en jongste dochter van wij len prins Bernhard. Het blad lag echter nog niet in de winkels of de familie liet weten dat de dame op de foto's 'niet Alexia is'. Neef Fabrice Grinda herkende de opnames wel. Ze zijn vorig jaar in december gemaakt tijdens een oudejaarsfeest in Parijs. „Het is een goede vriendin en collega", al dus Fabrice. De foto's staan al heel lang op zijn website en zijn dus al lesbehalve 'exclusief. Ook Alexia's halfbroer Cyril Lejeune liet weten dat de vrouw op de voorpagina van Privé 'zeker niet mijn zus is'. Privé-hoofdredacteur Evert Sante- goeds claimde dat hij voor de fo to's naar Parijs reisde en dat hij de echtheid had nagetrokken bij voor malig paleispersoneel dat Alexia wel eens ontmoette op Soestdijk. Dat bleek niet genoeg, zoals royal tyjournalist Marc van der Linden met enkele zoekacties duidelijk maakte. Van der Linden (Week end, RTL) was de eerste die foto's van de in 1967 in Parijs geboren Alexia boven water haalde. De gossipwebsite zijonline heeft nu ook de verklaring voor de blun der: 'Het is de schuld van Alexia's halfzus koningin Beatrix'. Die zou instructies hebben gegeven tegen over Privé te liegen over de identi teit van de vrouw op de foto's. Liefde, hartstocht of vriend schap? De jury bij het on derzoek naar de precieze gang van zaken bij het do delijk ongeval in Parijs van Diana, prinses van Wales, moet op die vraag een antwoord zien te krij gen. Getuigen spraken elkaar tegen over de aard van de relatie van de prinses met de eveneens veronge lukte Dodi al-Fayed. De advocaat van Dodi's vader Mo hammed al-Fayed, die meent dat de prinses in opdracht van de Brit se koninklijke familie is vermoord vanwege haar relatie met Dodi, toonde liefdesbrieven die Diana aan Dodi heeft geschreven. „Dit komt met alle liefde van de wereld en als altijd met een miljoen harte lijke bedankjes omdat je zulke vreugde brengt in het leven van dit grietje", schreef Diana. Rosa Monckton, Diana's harts vriendin, kwam met een andere verklaring. Diana accepteerde de vriendschap van Dodi alleen uit verdriet over het stuklopen van haar verhouding met de Pakistaan se chirurg Hasnat Khan. Ze vond Dodi leuk, meer ook niet. „Ze wist dat hij haar een ring wilde geven. Ze zei meteen: die gaat aan mijn rechterhand. Van een verlovings ring was voor haar geen sprake." In het onderzoek, dat al tien we ken loopt, werden ook brieven voorgelezen die in 1992 zijn ge schreven door Diana en haar schoonvader prins Philip. Hij is volgens al-Fayed verantwoordelijk voor het vermeende moordcom plot. Philip zou ook een bloedhe kel hebben gehad aan Diana. De brieven, waarvan alleen kop en staart werden geopenbaard, toon den echter het tegendeel. Een lief hebbende Philip (Diana noemt hem 'dear Pa') biedt zich aan als huwelijksbemiddelaar ten tijde van de problemen tussen de prin ses en haar echtgenoot Charles. Prins Philip was zeer geraakt door de beschuldigingen aan zijn adres, vertelde zijn privésecretaris. Daar om gaf hij toestemming de corres pondentie met Diana gedeeltelijk openbaar te maken. II ALLEMENSEN Prinses Amalia vond het maar niks: maandag op haar eerste schooldag moest ze halverwege de dag naar huis, terwijl de ande re kinderen nog enkele uren mochten spelen en leren in de Bloemcampschool in Wasse naar. Om nieuwkomers te laten wennen, gaan ze in de regel in de eerste week een halve dag naar school. Willem-Alexander en Maxima besloten het enthou siasme van hun oudste dochter niet te temperen. Donderdag en vrijdag mocht ze de hele dag blij ven. Aan vriendjes en vriendin netjes heeft Amalia (4) geen ge brek. Een aantal kent ze van de peuterspeelzaal. Het eerste ver jaardagsfeestje van een klasge nootje heeft ze al achter de rug. Amalia is duidelijk een sociaal vaardige, nieuwsgierige kleuter. Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven zijn morgen aanwe zig bij het zogenoemde Sportga la, de traditionele feestelijke af sluiting van het sportjaar. Het festijn in de RAI wordt georgani seerd door de NOS en NOCNSF. Tijdens het Sportgala wordt be kendgemaakt wie zijn uitverko ren tot Sportman, Sportvrouw, Sportploeg, Gehandicapte Spor ter en Coach van het jaar 2007. Prinses Margriet is aanwezig om dat ze lid is van het erebestuur van de Paralympische Spelen. Ivo Niehe is door koningin Bea trix en prinses Margriet gevraagd hun gezamenlijke feest te presen teren in theater Carré. Daar vie ren de twee zussen op 1 februari samen hun verjaardag. Beatrix wordt in januari zeventig jaar, Margriet wordt 65. „Ik ben bij zonder vereerd", zegt Niehe, die ,Als er een insect op mijn arm zit, sla ik het niet dood. Ik moet het eerst fotograferen. Pieter van Vollenhoven: eerder dit jaar al de speciale pro gramma's presenteerde ter gele genheid van het veertigjarig hu welijksfeest van Margriet en Pie ter. „Ik zie het als een kroon op mijn werk." De troonopvolging gaat in Saoe di-Arabië niet automatisch van vader op zoon (vrouwen tellen in de Saoedische koninklijke fa milie niet mee). Koning Abdul lah heeft met het oog op de ver re toekomst een commissie inge steld die zich bezighoudt met de Koning Abdullah van Saoedi- Arabië. troonopvolging. Aan het hoofd van het 35-koppige gezelschap staat Abdullah's halfbroer prins Meshal. De commissie moet kij ken wie er voor het koningschap in aanmerking komt in de uit duizenden prinsen bestaande ko ninklijke familie. Abdullah wil voorkomen dat er in volgende generaties ruzie uitbreekt over de opvol ging-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 76