Sport Oemoemenoe droogt Tovaal af Verrassende zege voor Sjoerd Breas Joost Luiten besluit met ronde par Speler De Vier Linden houdt hoofd koel in eindstrijd libre. Jens van Dam vierde op NK driebanden Middelburgse rugbyers verslaan Goese rivaal met liefst 64-0. Wim van Sparrentak derde in Barendrecht Leen Koster stopt als trainer van Duiveland W PZC Maandag 17 december 2007 41. door Joop van den Oudenhoven NOORDGOUWE - Sjoerd Breas (22) van biljartvereniging De Vier Lin den heeft in Noordgouwe de titel in het libre tweede klasse veroverd in poule noord. Hij bleef in een spannende finale Wim Remijn van Windenburg en zijn broer Jos (17) voor. Het had er lang de schijn van dat Sjoerd Breas de strijd om de titel zou uitvechten met Hans Bruins- ma van De Poedel. Tot hij in de vijfde ronde hard onderuit ging te gen Remijn. Bruinsma ging een ronde later ook in de fout, waar door plotseling vier kandidaten in aanmerking kwamen voor het goud. Dat de eindzege tenslotte naar Sjoerd Breas ging, mag een verrassing worden genoemd. Ze ker omdat hij in de zesde ronde werd afgeslacht door zijn eigen broer. De oudste Breas zette de za ken in de slotronde recht door een zege in 20 beurten op Bruinsma. Breas verdient hiermee een plaats in de regionale eindstrijd. Jos Breas tekende voor de hoogste toernooiserie van 38. In poule zuid ging de overwinning naar Robin Claerhoudt voor thuis- speler Edward Janssen. Ferdinand Impens van Scheldezicht behaalde het brons. Ook hier was sprake van een bloedstollende finale. Drie man begonnen aan de slot ronde met tien punten. Impens had er acht en kon nog op het po dium komen. Dat lukte omdat hij won van Vink, die daarmee zakte naar de vierde plaats. Janssen ver loor van Claerhoudt waardoor laatstgenoemde de titel voor zich opeiste. DOETINCHEM - Jens van Dam werd op het NK driebanden groot bij de jeugd vierde. Na een uitstekende start ging het met Van Dam bergafwaarts. De Sassenaar werd gehinderd door een spierontsteking in de schou der. Na de eerste speeldag ging hij nog aan leiding en was ongesla gen. Van Dam behaalde zes pun ten uit vijf wedstrijden met een hoogste serie van acht. PAARL - De talentvolle golfer Joost Luiten heeft het Zuid-Afrikaans Open gisteren afgesloten met een ronde par. De 21-jarige Bleiswijkse prof bracht met die 72'er zijn totaal op 296, acht slagen boven het baange- middelde. Hij eindigde daarmee als 33e. De omstandigheden in het luxe va- door Koen de Vries MIDDELBURG - Groot feest gisteren in Middelburg. De rugbyers van Oemoemenoe lieten eindelijk weer eens duidelijk zien welke ploeg het sterkst van Zeeland is. De Middelburgers droogden het Goese Tovaal met liefst 64-0 af Het thuispubliek vond het alle maal prachtig. Het liep tijdens het eenzijdige duel fanatiek langs de zijlijn mee met de trotse koploper van de tweede klasse Zuid. Na af loop werd de clubyell door de aan hang meegeschreeuwd en werden de spelers met applaus naar de kleedkamers begeleid. Daarna werd het feest in de warme kanti ne voortgezet. De Zeeuwse derby zou eigenlijk in Goes worden gespeeld, maar om dat het veld daar door de vorst on bespeelbaar was, werd volgens de reglementen van de rugbybond naar de accommodatie van Oemoe menoe uitgeweken. Het winter zonnetje had daar het veld ont dooid. En daar waren ze bij Tovaal niet echt blij mee. De Goese ploeg kon amper vijftien man op de been brengen. De club wordt geteisterd door een enorme blessuregolf Ze ven basisspelers zijn niet inzet baar, waardoor Tovaal met slechts zeventien man naar Middelburg vertrok, onder wie twee spelers die amper fit waren. Oemoeme noe verkeerde in een aanmerkelijk luxe situatie. De ploeg beschikte over het maximumaantal van 22 spelers, vijftien basiskrachten en zeven reserves. Alleen in het eerst kwartier leek de Zeeuwse derby ook een echte derby te worden. Nadat de eerste aanval van Oemoemenoe was afge slagen, drukte Tovaal de Middel burgers ver terug. Er volgden vele W* De rugbyers van Oemoemenoe hebben het alleen het eerste kwartier moeilijk tegen Tovaal Daarna rollen ze de Goesenaren met 64-0 op. GOES - Wim van Sparrentak is gis teren in Barendrecht in zijn leef tijdsklasse 35+ derde geworden in een wedstrijd over tien Engelse mijl. De Middelburger liep de ruim zestien kilometer in 55 minu ten en 47 seconden. Hans de Nooijer noteerde 1.02.19, Marius Besuyen 1.04.00, Wim Be- suyen 1.06.58, John Guequièrre 109.34 (allen Middelburg) en Ca- thrien Peeters (Domburg) 1.26.08. kantie-oord Paarl waren door de harde wind bijzonder moeilijk. Luiten excelleerde vrijdag. Hij was toen met 67 slagen de beste van al lemaal en maakte een reuzen sprong in het algemeen klasse ment. De wisselvalligheid bleef, ook op de slotdag. De jonge Nederlander noteerde voor de laatste achttien lijf-aan-lijfgevechten, die in de 17e minuut plotseling onderbroken werden door een snelle run van ex-voetballer Rink Basie. Hij legde de hele Goese achterhoede in de luten en scoorde 5-0. Het was met een het begin van het einde van Tovaal. De ploeg bleek nauwelijks meer in staat de bal over de mid dellijn te krijgen. Dat het bij rust nog maar 18-0 was, was te wijten aan de slechte conversies bij de Middelburgers. De vaste man Joey Luitwieler was door trainer Kevi Lewis buiten de basis gelaten om dat hij op de training betere spe lers had gezien. Na de pauze werd bijna alleen de zuidelijke helft van het veld van Oemoemenoe bespeeld. Met na me de superfitte zwaargewichten Fabien Legrand, Martijn Boogaard en Daniël Koen bulldozerden door de defensie van Tovaal. Soms wa ren vijf Goesenaren niet genoeg om een van hen af te stoppen. Dat de hoogste score van dit jaar, 86-0 tegen RSRC, buiten bereik bleef was mede te danken aan de leiding van arbiter Maintz uit Rot terdam. Hij floot overduidelijk in het voordeel van Tovaal en hielp verschillende doelrijpe kansen van^ Oemoemenoe om zeep. De ploeg van trainer Lewis lijkt de topfavoriet voor de titel in de twee de klasse Zuid. Oemoemenoe heeft een ruime voorsprong op nummer twee HRC 2. Op 13 janu- rai treffen beide teams elkaar in Den Haag. Duidelijk is dat Oemoemenoe mo menteel de club is met de meeste toekomst en dat Tovaal in zwaar weer verkeert. De Middelburgers- profiteren van het jeugdbeleid dat lang geleden is opgestart. De ko mende jaren zullen tal van talen ten naar de eerste selectie doorstro men. Tovaal is veel minder ver. De- club beschikt inmiddels over 35 jeugdleden, maar die hebben nog een jaar of tien nodig om uit te groeien tot volwaardig senior. „We zullen ook senioren moeten gaan werven, anders komt het voortbe staan van de mannenploeg in ge vaar", gaf Alex Vlieland, een van de zeven Tovaal-geblesseerden, gis teren aan de zijlijn aan. GOES - Trainer Leen Koster heeft in samenspraak met het bestuur van Duiveland besloten aan het einde van het seizoen te stoppen. De club uit Oosterland draait mo menteel bovenin mee in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Koster geeft aan dat hij het na twee seizoenen mooi vindt ge weest. Of hij actief blijft in het trai nersvak weet de oefenmeester nog niet. holes zes birdies, twee bogeys en twee dubbele bogeys. De toernooizege ging naar de Zuid-Afrikaan James Kingston: 284. Hij verwees met een beslissen de ronde van 71 de Engelsman Oli ver Wilson, die als leider begon aan de laatste klus, naar de tweed plaats. Het verschil was slechts slag. Oemoemenoe-speler Joey Luitwieler tikt de bal door bij een line-out. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73