Nieuwkerk ongeslagen op Zeeuwse bodem Goverse is slim en sterk Laurens van Lieren Reserveteams HWP krijgt niet wat hij wenst Kapellenaar verovert Zeeuwse titel marathonschaatsen. Wisse en Pasveer gaan naar NK supersprint Tim Pleyte en Wouter Jansen pakken podiumplaatsen. Jury beloont ruiter pas op tweede dag in Grand Prix Frankfurt. Schakers uit Sas van Gent verliezen van Brabantse opponenten. 38 I Maandag 17 december 2007 PZC BREDA - De Zeeuwse marathon kampioenschappen schaatsen in Breda verliepen spannend. Win naars werden Niels Goverse (Kapel- Ie) bij de senioren en Kees Cijsouw (Oostburg) bij de mas ters. Annemarie Pasveer (Arnemui- den) klopte bij de vrouwen de ge vestigde waarden. Bij de mannen senioren waren al le ogen gericht op Erwin Mesu. De pas achttienjarige Middelbur ger draait in zijn debuutjaar op merkelijk goed mee in het landelij ke B-peloton. Mesu deed wat van hem verwacht werd. Tot drie keer toe trok hij ten aanval. Tot drie keer toe werd hij echter terugge pakt, want ook Patrick Goverse had zijn zinnen gezet op de titel. De 24-jarige Kapellenaar spaarde zijn krachten en speelde het spel slim. „Ik hield me lang rustig. Ik vertrouwde op mijn eindschot. Toen ruim twee rondjes voor het einde de gelederen voorin weer ge sloten werden, wist ik dat dit mijn moment was. Toen was het knal len en niet meer omkijken." Erwin Mesu kon het gaatje dat Goverse sloeg niet direct dichten, kwam in de slotmeters nog aardig knap terug, maar strandde uitein delijk op een decimeter. De missie van Goverse was dus ge lukt. De slimste van het hele stel werd Zeeuws kampioen bij de se nioren. Het was overigens niet zijn eerste Zeeuwse titel. Vorig jaar liet hij het ZK links liggen en werd Maar ten Janse jr. kampioen, maar de vijf jaren daarvoor was hij steeds de sterkste. Bij de Masters greep Kees Cijsouw de titel. De Oostbur ger verwees in Breda zijn boezem vriend Flip Salomé in een zinde rende slotfase naar de tweede plaats. Adriaan Provoost (Dom burg) maakte in deze categorie het podium compleet. eindhoven - Martje Wisse uit Goes heeft zich in Eindhoven met een vierde plaats direct geplaatst voor het NK supersprint op 17 fe bruari in Breda. De twintigjarige schaatsster reed op de 100 en 300 meter respectievelijk 11,30 en 27,61 seconden, net geen Zeeuwse re cords, maar wel voldoende voor di recte plaatsing voor het NK. Annemarie Pasveer uit Arnemui- den plaatste zich in Haarlem voor het NK. Ze deed dit met een nieuw Zeeuws record op de 100 meter met 11,64 seconden. Ze werd vierde. Anouk Fase uit St.An- naland eindigde als vijftiende. In Heerenveen hebben Annemarie Pasveer, Niels Mesu uit Middel burg, Adriaan Provoost uit Dom burg en Anouk Fase zich nog ver beterd. Voor Provoost en Fase wa ren het zelfs Zeeuwse records op de 3000 meter, respectievelijk 4.22,65 en 4.49,20. door Sjaak Sinke VLissiNGEN - Na overwinningen in de Hobbeldebobbelloop en de stra- tenloop van Westkapelle boekte Wim Nieuwkerk uit Fijnaart een overtuigende zege in de negentien de editie van de Kustcross van Vlis- singen. Tim Pleyte van Dynamica had het nakijken, maar pakte wel de maximale punten voor de Del- tacrosscompetitie en heeft nog maar één goed resultaat nodig om de titel binnen te halen. Marianne de Kok van Dynamica boekte haar vierde zege op rij. Nieuwkerk pakte meteen na de door Koen de Vries goes - De tweede wereldbeker wedstrijd dressuur begon voor Lau rens van Lieren zaterdag stroef, maar eindigde gisteren positief. De ruiter van Stal Hexagon uit Schore eindigde in Frankfurt met de twaalfjarige ruin Ollright op de derde plaats. Van Lieren reed zaterdag een prachtige proef op Grand Prix-ni- veau, maar de jury kon het niet waarderen. Ze gaven de nummer zeven van het EK slechts 68.917%, start de koppositie. Achter hem nestelde Wouter Jansen van Atilla uit Tilburg zich op de tweede stek. Jansen is afkomstig uit Oost-Sou burg en voormalig lid van Dynami ca. Hij is in Tilburg uitgegroeid tot een boom van een kerel die op het lopen een flinke progressie heeft doorgemaakt. Tim Pleyte en Mi chel Schrier beperkten de schade door goed samen te werken. Sjaak Luteyn uit Oostburg bewees maar weer eens tot de top van Ne derland te behoren door als vijftig plusser goed mee te kunnen met de 'jeugd'. Marco Ottjes, afkomstig uit Osse- nisse, is de ontdekking van dit cross-seizoen. Nadat dat hij in de Zeeuws-Vlaamse loopseries had ontdekt dat hij goed mee kon is wat hem de vijfde plaats oplever de. „Ik was diep teleurgesteld", gaf zijn vader en trainer/coach Leunus van Lieren aan. „Ik had even de neiging alles in te laden en naar huis te rijden." De kür op muziek van gisteren was minstens even mooi en werd nu wel op waarde geschat. De 75,000% was goed voor de derde plaats, achter dé Duitse wereld kampioene Isabell Werth en de Zwitserse veterane Silvia Ikle. Van Lieren ligt nog steeds op koers voor de finale voor de we reldbeker, in april in Den Bosch. Eind deze maand rijdt hij nog een WB-wedstrijd in Mechelen en in januari in Amsterdam. hij overgestapt naar RKHAV en voert nu de ranglijst aan bij de masters H35. In zijn voorbereiding op de einde- jaars Sylvesterloop van Soest leef de Nieuwkerk zich iedere ronde uit op het Nollestrand, gevolgd door een nijdig klimmetje om daarna gas terug te nemen. Na veertig minuten ontspannen cros sen was de zege binnen: „Ik kan nu zeggen dat ik dit jaar in Zee land niet verslagen ben", begroette hij zijn derde zege in het Zeeuwse. Pleyte hield de schade beperkt door een minuutje later voor Jan sen en Schrier te finishen. Luteyn won bij de masters H35 gevolgd door Ottjes. Pieter van Horssen (Dynamica) is aan een sterke serie bezig bij de masters H50 en klopte goes - De reserves van de Sasse vereniging verloren verrassend van het mindere Bergen op Zoom. Ook het derde team van HWP ver loor in Brabant. De Pion 2 uit Roosendaal was te sterk. Bergen op Zoom-HWP Sas van Gent 2 5-3: Het zat de Zeeuws-Vla mingen niet mee tegen Bergen op Zoom. Marc Lacrosse beet op on verklaarbare redenen snel in het stof Rudi van de Wynkele en Gert van Rij dolven ook het onderspit. Harry Provoost won wel. Toen Jo- han de Zwart ondanks een kwali teit meer verloor was het gedaan. wederom titelverdediger Theo den Herder (AV'56). De vier kilometer bij de B-junioren van AV56 werd in de laatste centimeters beslist door Frits Bakker (AV'56) voor clubgenoot Robin de Vos. Marianne de Kok was de sterkste bij de vrouwen, maar had graag wat meer tegenstand gehad van Marissa Hopmans (Spado), die meer dan een minuut moest toege ven. Zeeuws kampioen op de 800 me ter, Gert Jan Smit (AV'56), bevestig de zijn reputatie op de korte cross en bleef Angelo Postma (Schelde- sport) en masterwinnaar Patrick van Quekelberghe (Wielingen) ruim voor. Esther Vermue, ex-AV'56, liep een sterke korte cross bij de vrouwen. L. van Dort-I. Timmermans 0-1, S. Mi- nyeyevtsev-R. van de Wynkele 1-0, W. Maes-K. Nieuwelink remise, A. Dardha-H. Provoost 0-1M. van Herck-G. van Rij 1-0, A. Severijnen-J. de Zwart 1-0, F. Schouten-E. van Leeuwen remise, E. de Moor-M. Lacrosse 1-0. Middelburg-Terneuzen 2,5-5,5: De Terneuzenaren wilde niet mee werken om het eeuwfeest van Mid delburg meer cachet te geven. Een duidelijke nederlaag was Middel burgs' deel. Johan de Wolf en Cor Jansen hadden het feest nog in de benen zitten en daar profiteerden de sterke schakers Matthieu Freeke en Jan Breukelman van. J. de Wolf-M. Freeke 0-1, C. Jansen-J. Breukelman 0-1, W. Stange-C. Ghijsels 0-1, C. de Wolf-A.J. Breukelman 1-0, W. Punt-J. Gernaart remise, A. Jonkheer-Q. Wim Nieuwkerk was een klasse apart in de Vlissingse kustcross. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70