Soort inaard winnaar in afvalrace Giuseppe Rossini vergeet zijn shirt Weer pech voor prijswinnaars Van Petegem wordt koersdirecteur Verkeerde nummers PZC Maandag 17 december 2007 I 37 Europa-Zuid-Amerika 22-24 - AC Milan bezorgde het Europe se voetbal gisteren de 22e we reldbekerzege. Zuid-Amerika heeft de intercontinentale cup 24 keer gewonnen. - AC Milan won de wereldbeker voor de vierde keer in zijn be staan. Geen enkele club won deze prijs vaker. Milan was eer der de beste in 1969,1989 en 1990. Vijf clubs wonnen de wereldbe ker drie keer, waaronder Boca Juniors. De enige Europese club die drie keer won, is Real Madrid. Tot en met 2004 was de we reldbeker een onderonsje tus sen de winnaar van de Cham pions League (voorheen Euro pa Cup 1) en het Zuid-Ameri kaanse equivalent de Copa Li- bertadores. Vanaf 2005 wordt de wereldbe ker betwist door de zes conti nentale kampioenen. De Brazi liaanse clubs Sao Paulo en in ternational waren de eerste winnaars, AC Milan is nu de eerste Europese. De erelijst van de Nederlander Clarence Seedorf werd gisteren uitgebreid tot achttien hoofd prijzen. De 31-jarige midden velder won vier landskampioen schappen, twee nationale be kers, vier nationale Super Cups, vier keer de Champions Lea gue, twee Europese Super Cups en sinds gisteren twee wereldbekers. - Paolo Maldini, die gisteren zijn afscheid aankondigde, won on der meer vijf keer de Cham pions League, zeven landstitels en drie wereldbekers. e Seedorf puilt uit Diamonds won na een gelijke stand (2-2) en strafschopen de troostfinale van Etoile Sahel uit Tu nesië. Filippo Inzaghi was tijdens de eindstrijd tegen Boca Juniors voor de zoveelste keer in zijn loopbaan de gevierde man bij AC Milan. Hij maakte na 21 minuten de ope- AC Milan wint in Yokohama de wereldbeker voor .clubteams. In de finale wint de club van Claren ce Seedorf met 4-2 van Boca Ju niors. ningstrefFer en tekende in de 71e minuut ook voor het derde doel punt van AC Milan. Boca Juniors kwam in de 22e minuut dankzij Rodrigo Palacio nog op gelijke hoogte. AC Milan kwam in de vijftigste mi nuut weer op voorsprong door Al- lessandro Nesta (3-1). Kaka, die ko mende week zo goed als zeker als beste voetballer van de wereld wordt gekozen, loodste AC Milan in de 61e minuut helemaal in veili ge haven (4-1). Massimo Ambrosi- ni kon het zich in de 85e minuut om de Zeeuwse ATB Cup, zater dag in Den Inkel bij Kruiningen, was er één om de vingers bij af te likken. Spanning was er vanaf het eerste moment en die duurde zes tig minuten lang tot de aankomst. Het was bijna het verhaal van de tien kleine negertjes. Of in dit ge val van de negen, want in de begin fase kwamen negen renners voor uit te zitten en in het verdere ver loop vielen er steeds een rijder weg, totdat er uiteindelijk drie overbleven. Bart Maas: vorige week nog de sterke winnaar onder erbarmelijke omstandigheden in Vlissingen; Marco Minnaard: enke le weken geleden de sterkste in zijn woonplaats Wemeldinge; Ed- zard van Eijk: de leider in het alge meen klassement. Maas kon niet de rol opeisen die na vorige week van hem verwacht werd. De coureur uit Hansweert had daarvoor een plausibele verkla ring. „Ik ben op een bepaald mo ment gevallen. Daarna had ik pro blemen met mijn fiets. Het duur de even voordat ik weer verder kon. Om weer vooraan te komen heb ik zwarte sneeuw gezien", was het verhaal van Maas. In een indrukwekkende achtervol ging kwam hij echter terug bij Van Ewijk en Minnaard (die een dag la ter ook in Ossendrecht zou win nen). Vanaf dat moment begon het steekspel om de overwinning. De beste indruk maakte Marco Minnaard. Het jeugdige talent uit Wemeldinge bepaald grotendeels het tempo vooraan en toen er ge- permitteren door zijn eigen doel man te passeren. Na de finale kondigde Paolo Maldi ni aan na dit seizoen te stoppen met voetballen. De 39-jarige verde diger heeft dan 24 seizoenen ge speeld bij AC Milan. Maldini zei dat hij niet meer actief is op de dag dat hij veertig wordt. Hij viert zijn verjaardag een week na afloop van de Italiaanse competitie. „Ik ben voldaan", zei Maldini gisteren. „Het is fantastisch zo lang bij een grote club actief te hebben mogen zijn." spurt moest worden om de bloe men wees hij Edzard van Ewijk te rug naar de tweede plaats. Maas had te veel van zijn krachten geëist na zijn val en spurtte niet mee. Voor Van Ewijk was het weer een goede dag in de strijd om de Zeeuwse ATB Cup. Rob bert Vleugel, toch de revelatie van dit seizoen, had niet echt zijn dag. Vleugel kende opnieuw een moei zame start, kwam nog wel enigs zins terug maar eindigde tenslotte niet hoger dan de tiende plaats. Christel Janssen heeft de schroom bij de vrouwen van zich afgezet en lijkt op weg naar haar tweede zege op rij in de ATB Cup. Samen met concurrente Anja Geldhof reed zij de hele wedstrijd aan de leiding en was in de spurt de sterkste. Ik vind er nu niet zoveel aan, plichtmatig, er straalt geen plezier vanaf. En ik zie geen voetbal. Al die rare opstellin gen helpen ook niet. Rafael van der Vaart op rechtsbuiten, Cla rence Seedorf op links..." Sparta-trainer Adri van Tiggelen kijkt de wedstrijden van Oranje niet meer. In VI. „Ik drink alleen nog maltbier. Natuurlijk is het vreemd om na al die jaren geen normale biertjes meer te drinken. De verlei ding is af en toe groot; dan wil ik er een paar nemen." Andy Fordham in het AD over zijn nieuwe AA leefstijl. Saillant detail: Andy runt met zijn vrouw een kroeg. „Ik heb al tegen Van Commenée gezegd dat ik wel een kamer wil delen met Pieter van den Hoogenband." Michaëlla Krajicek in het AD over het moeten delen van een kamer tijdens de Olympische Spelen in Peking. „Het is hetzelfde als Engeland in oorlog zou zijn. Dat doe je dan toch ook niet met een generaal uit Portugal of Italië?" Arsenal-manager Arsène Wenger in The Guardian. Hij zou het belachelijk vinden als Engeland een buitenlandse bondscoach aanstelt. „In die tijd kon je een wedstrijd bijna vanaf de middencirkel leiden. Mijn opa nam beslissingen op dertig meter afstand. Het viel me op hoeveel gezag een scheidsrechter had. Hij werd nooit tegengesproken." De Bleeckere, derde generatie scheidrechter, over deze fa milietraditie in de Volkskrant. Gianluca Nijholt mocht gisteren om curieuze re denen zijn debuut maken in de hoofdmacht van FC Utrecht. De zeventienjarige A-junior, zoon van trainer Luc Nijholt van Stormvogels Telstar, kwam in de slotfase bij een voorsprong van 3-0 op Heracles in het veld als ver vanger van Tom Caluwé, De invalbeurt was door de technische staf van de thuisclub eigenlijk toegedicht aan Giuseppe Rossini, maar de Italiaan bleek zijn shirt in de kleedkamer te hebben la ten liggen. Om in Oostenrijk de voet balkoorts voor het EK van 2008 aan te wakkeren, had het organiserende land een promotiecampagne opge zet. Tien winnaars van quiz- vragen waren uitgenodigd om Ajax-PSV bij te wonen. Vanwege de omstandigheden weken de Oostenrijkers uit naar FC Utrecht-Heracles. „In Nederland wordt nog gevoet bald", aldus een medewerk ster. „Vorige maand waren we in Italië om met de prijswin naars een wedstrijd te bezoe ken, maar door de dood van een fan waren toen alle duels afgelast." rug w^TwmmÊümm Peter van Petegem wordt de nieuwe koersdirecteur van de Omloop Het Volk. De Belgische wielrenner, die dit jaar zijn actieve carrière beëin digde, debuteert in zijn nieu we functie op 1 maart 2008 aan de zijde van Wim van Herreweghe van de organise rende krant. Van Petegem won de Omloop Het Volk zelf drie keer, voor het laatst in 2002. De Zwarte van Brakel beleef de zijn grootste succes in april 2003. Hij won in één week de Ronde van Vlaande ren en Parijs-Roubaix. De radioverslaggever bij de wedstrijd Vitesse-Excel- sior was gisteren blij dat er eindelijk wat te melden viel. Na de 1-0 voor de thuisploeg gebeurde er weinig, totdat trainer Excelsior-trainer Ton Lokhoffbesloot te gaan wisse len. De NOS-verslaggever ter plaatse wist te melden dat de speler die zich aan de zijlijn gemeld had Tholenaar Jörg van Nieuwenhuijzen was. Wat? Ging Lokhoff keepers wisselen? Neen, het lijstje met de nummers bleek ver keerd. De reporter had nog nooit gehoord van de keeper die al tien jaar op de bank zit. 5000 De Nederlandse fabrikant van topsportmateriaal Schelde Sports levert komende vrijdag de 5000e basketbalstelling uit zijn bestaan. De West Brabant Giants hebben deze eer. Daardoor speelt vanaf heden de hele Nederlandse eredivisie met baskets die geleverd zijn door Schelde Sports, dat zijn thuisbasis in Goes heeft. Het Zeeuwse bedrijf heeft zich sinds 1987 ontwikkeld tot de marktleider in deze branche. Het heeft vijf Olympische Spelen op de conduitestaat staan en ook in het walhalla van de basket- balsport, de Amerikaanse NBA, wordt met baskets van Schel de Sports gespeeld. Roemruchte ploegen als Houston Rockets, Miami Heat, Cleveland Cavaliers en New York Knicks spelen op Schelde-materiaal. Massimo Ambrosini, Aiessandro Nesta and Clarence Seedorf. Geknield, van links foto Kimimasa Mayama/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69