Sport Marco Mir Kom op Bren ZES VRAGEN OVER AC Milan wint finale van Boca; Maldini kondigt afscheid aan. Edzard van Ewijk wordt tweede in Kruiningen en versterkt koppositie. 36 I Maandag 17 december 2007 PZC Met 112 interlands is Frank de Boer na Edwin van der Sar de meest ervaren Oran je-klant. Wat vindt hij van de discussie rond bondscoach Marco van Basten? Naam: Frank de Boer. Leeftijd: 37 jaar. Spelerscarrière: Ajax, Barcelona, Calatasaray, Glasgow Rangers, Al Rayyan, Al Shamal. Huidige functie: trainer Ajax 01. door Dick Sintenie Moet Marco van Basten het EK doen? „Ik begrijp de hele discussie niet. Van Basten heeft een contract, hij is supergemotiveerd om een goed toernooi te spelen en voor de spelers geldt hetzelfde. Daarna begint een nieuwe cyclus en dan is hij er niet meer bij. Maar je denkt toch niet dat er internationals zijn die dat nu al bezighoudt?" Krijgt Van Basten het nog voor elkaar voor het EK: dominant voetbal spe len? „Hij heeft nog een halfjaar, het zou moeten kunnen. Het is te hopen dat iedereen dezelfde richting op wil. Als hij die eenheid kan creëren, kan Oranje het nog ver schoppen." Hoe krijg je alle goede spelers in één elftal? „Dat gaat niet, omdat het bijna allemaal aanvallende spelers zijn. Van Basten moet kiezen. Dat is het moeilijkste van coach zijn." Welke spelers zijn voor jou van de buitencategorie? „Van Persie, Sneijder, Van der Vaart, Van der Sar, Seedorf Van Nistel- rooij." Waarom heeft Van Basten Seedorf zo lang genegeerd? „Ik denk dat dat meer was ter bescherming van de groep. Seedorf is wel een mannetje, dominant in de selectie. Van Basten selecteerde veel jon ge jongens, die nu inmiddels steviger in hun schoenen staan. Sneijder speelt bij Real, Van Persie bij Arsenal, Van der Vaart bij HSV. Sfeer is zó belangrijk, zeker bij Oranje." Als Van Basten trainer van Ajax wordt, bel je hem dan op om te zeggen dat jij wel assistent wil worden? „Nee, ik zal nooit zelf bellen." De naam Brenda Schultz hoort bij de jaren negentig. De stoere tennisster maakte in die tijd furore met haar onge kend harde opslag. Met dat wapen blies ze veel tegen standsters weg. Ze won zeven WTA-toernooien en bereikte haar hoogste positie op de we reldranglijst, de negende plek, in mei 1996. Twee jaar later, op haar 27e, moest ze stop pen vanwege een hernia. Schultz - monter en positief als ze is - wil ook in het nieu we millennium nog naam ma ken. Hoewel ze op 28 decem ber 37 jaar wordt, wil ze weer in de top honderd komen. Als dat in 2008 niet lukt, beëindigt ze haar profbestaan voor de tweede keer en wil ze moeder worden. Oftewel: ze weet dat ze niet lang meer mee kan in de topsport en dus vraagt ze meteen veel van zichzelf De vraag of haar doel reëel is, kwam woensdag op. Tijdens haar eerste-ronde- partij van de Masters in Rot terdam verloor ze schlemielig van Daniëlle Harmsen. De partij duurde voor Schultz te lang. Ze kwam met 5-3 voor in de derde set, maar verloor die alsnog met 7-5. Tijdens de laatste games riep ze meerde re malen 'kom op Bren' tegen zichzelf, maar het lichaam luisterde niet meer. Schultz, nu 191e van de we reld, is echter niet uit het veld geslagen. Ze wil zó graag nog meedraaien in de wereldtop en bewijzen dat je na tien jaar kunt terugkeren in de top honderd, dat ze er alles voor over heeft. In Pauw 8c Witteman meldde ze dat ze er zelfs geld voor betaalt om te mogen tennissen. De verze keringsmaatschappij Lloyds keerde haar eind jaren negen tig een miljoen uit, nadat ze gedwongen was te stoppen met tennissen. Nu ze weer ac teert in het profcircuit, moet ze alles terug betalen. „Voor ik begon heb ik een ton terug gegeven en voorlopig gaat al mijn prijzengeld naar Llo yds", zei ze. „Tot het weer alle maal terug is." Als ze op de komende Australian Open het hoofdtoernooi haalt en een ronde wint, levert haar dat dus alleen eer op. En daar is ze ook alleen maar op uit. De Haarlemse heeft haar schaapjes al op het droge en tennist omdat ze het zo graag doet en nog heel aardig kan. In de top honderd is de ge middelde leeftijd momenteel 24 jaar. Bij het selecte gezel schap zitten slechts negen der tigplussers, van wie de Austra lische Nicole Pratt met haar 34 jaar de oudste is. Schultz wil dus een enorme uitzonde ring op de regel zijn dat top- tennissters jong zijn. Dat is in haar te prijzen. Kom op Bren. Roeland van Vliet AC Milan, het beste team van de wereld. Staand, van links naar rechts: Dida, Paolo Maldini, Kakha Kaladze, Daniele Bonera, naar rechts: Filippo Inzaghi, Kaka, Andrea Pirlo and Gennaro Gattuso. Prijzenkast Clarenc MILAAN - AC Milan blijft maar gros sieren in belangrijke prijzen. De Italianen schreven gisteren in Yo kohama ten koste van Boca Ju niors (4-2) opnieuw geschiedenis door voor de vierde keer in de clubhistorie de wereldbeker voor clubteams te winnen. Clarence Seedorf mocht de beker voor de tweede keer optillen. De succesvolste Nederlandse club voetballer liet zich in 1998 al met Real Madrid tot beste ploeg van de wereld uitroepen. De erelijst van Seedorf telt vier eindzeges van de Champions League. Hij werd bo vendien landskampioen met Ajax (2x), Real Madrid en AC Milan. Trainer Carlo Ancelotti gunde See dorf, vorig seizoen uitgeroepen tot beste middenvelder van de Cham pions League, in de 87e minuut van de finale tegen Boca Juniors een publiekswissel. De middenvel der, in het Nederlands elftal nog al tijd omstreden, ging onder ap plaus van zijn ploeggenoten naar de kant. Na afloop kreeg Seedorf de zilve ren bal uitgereikt, als tweede beste speler op het WK. Zijn ploegge noot Kaka kreeg de gouden bal. Seedorf speelde sterk in de finale maar was niet zo beslissend als in de halve eindstrijd toen hij het eni ge doelpunt tegen het Japanse Ura- wa Red Diamonds (1-0) maakte. De Japanse club revancheerde zich in de strijd om de derde plaats voor deze nederlaag. Urawa Red Robbert Vleugel, toch de revelatie van dit seizoen, had zaterdag in Kruinin- gen niet echt zijn dag. Hij werd tiende. foto Willem Mieras door Wim de Vos KRUININGEN - Met zijn drieën kwa men ze op de finish af Klasse mentsleider Edzard van Ewijk moest afrekenen met Marco Min- naard en Bart Maas, waardoor de ATB-wedstrijd van Kruiningen een fraaie finale kreeg. Minnaard haalde het uiteindelijk in de spurt, Van Ewijk werd tweede en Maas liet de spurt voor wat die was en werd derde. Bij de vrouwen klopte Christel Janssen, ook al in een spurt, haar naaste concurrente, de Belgische Anja Geldhof De achtste wedstrijd in de strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68