Invaller Roel Klootwijk schiet Swift naar benauwde overwinning: 14-13 sport Vrouwen EMM eervol ten onder tegen koploper Monsterscore voor vrouwen BC Vlissingen Nipte nederlaag gehavend VVS'92 TOP rukt op naar tweede plaats in tweede klasse na simpele zege. Mytilus gaat na nieuwe zege met goed gevoel de winterstop in. Mannenploeg zet zegereeks voort tegen High Five. Springers Forza halen ereplaatsen op NK tumbling W PZC Maandag 17 december 2007 [35 Een speelster van EMM is door de linies van Tachos gebroken. foto Lex de Meester door JaapJan Ritsema GOES - Dankzij de winst op Sagitta behielden de korfballers van Swift de ongeslagen status in de tweede klasse, maar de ploeg moest daar wel diep voor gaan. In diezelfde tweede klasse steeg TOP na een eenvoudige zege naar de tweede positie. Van de Zeeuwse derde klas- sers pakte alleen Ondo de volle buit. Tjoba-De Vinken werd uitge steld vanwege een ernstige ziekte bij De Vinken. SDO-A11 Ready 21-13: Tot de twin tigste minuut hield de Zierikzeese eersteklasser de schade beperkt: 10-7. Daarna domineerde de ploeg uit Kamerik. „Dit is voor mij kam pioenskandidaat nummer één", stelde coach Sjaak Joziasse. Scores All Ready: Marcel Joziasse 4, Den- nis Voshart 3, Desiree Voshart 2, Jan Wil lem van Nieuwenhuijze, Remy Quist, An ouk van Tiggelhoven, Manon Torensma allen 1. Swift-Sagitta 14-13: Swift moest al le zeilen bijzetten om de Ridder kerkers te verslaan. Sagitta speelde bekeken, was zuiver in de afron ding en gaf Swift weinig speel- door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van My- tilus zijn met een goed gevoel de winterstop in gegaan. De Goese formatie trok in de tweede divisie de stijgende lijn door en boekte bij Sarto een knappe 1-3-overwin- ning. WS'92 kon een klasse lager een 2-o-voorsprong niet vast hou den en verloor met 3-2 van Volley Zuid. Dé mannen van Forza Schouwen Duiveland werden door Mikro VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen boekten zaterdag een monsteroverwinning op hek kensluiter JRC Boxtel 2. De Vlissn- gese mannen hadden ook geen moeite met de tegenstander. Te gen High Five werd het 99-51. Het Goese Volharding verloor de Zeeuwse derby in de overgangs klasse van koploper Scheldesport uit Terneuzen. BC Vlissingen High Five 99-51: Na de gewonnen uitwedstrijd bij koploper Barons hadden de Vlis- singers weinig moeite met het laag geklasseerde High Five uit Tilburg. De thuisploeg begon, zonder de ge blesseerden Michel Bosters en Ben jamin Steenbeek, matig aan de wedstrijd. Verdedigend stond het ruimte. De 7-8-achterstand bij rust werd halverwege de tweede helft omgebogen tot een 12-9-voor- sprong, maar Swift bleef onrustig en zag Sagitta bij 13-13 aansluiten. Een gouden wissel vier minuten voor tijd: koud in het veld schoot Roel Klootwijk van afstand de be slissende 14-13 binnen. Scores Swift: Richard Geldof 4, Rob San- derse en Ivo de Hond beiden 2, Mabel van de Velde, Anita Hoekstra, Eefje van den Berg, Judith Steenbergen, Paul van den Berg en Roel Klootwijk allen 1 TOP-DSO 19-10: TOP had als ver wacht geen moeite met de puntlo- TOP-coach Coppoolse: 'We hebben gedaan wat we moesten doen' ze hekkensluiter uit Klundert. Bij rust (12-3) was de partij al ge speeld. In een gezapige tweede helft leek de ploeg in gedachten al in kerstreces. „Goed was het niet, maar we hebben gedaan wat we moesten doen", berustte coach Edwin Coppoolse. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 4, Jantine Meulmeester 3, Ad Bese- mer en Corné Besemer beiden 2, Jordi Meulmeester, Frank Bouwsma en Peter Electro/Roosendaal 2 met een 4-0-nederlaag naar huis gestuurd. De vrouwen van Morres/Hulst boekten in de regiodivisie voor de tweede opeenvolgende week een maximale zege. Dat ging ten koste van subtopper Benevia: 4-0 (25-17, 25-18, 25-15, 25-21). Savok trok in de promtieklasse B de stijgende lijn door. In eigen huis werd over tuigend met 4-0 (25-6, 25-15, 25-7, 25-17) gewonnen van Atak'55. For za Schouwen Duiveland bleef in de promotieklasse A door een 2-3 (25-20, 25-16, 22-25, 24-26, 12-15) overwinning bij Next Volley Dord recht in het spoor van koploper Volley Zuid. echter goed getuige de drie punten die de bezoekers in het eerste kwart wisten te scoren: 19-3. Hal verwege het tweede kwart ver hoogde BC Vlissingen het tempo en liep uit naar een 46-20-rust- stand. Ook in het derde kwart werd de marge opgevoerd. Onder aanvoering van Dorde Karadzic werd het 71-33. Het laatste kwart gaf rommelig basketbal te zien, maar de overwinning kwam na tuurlijk niet meer in gevaar. Scores BC Vlissingen: Erwin Hilbert 28 punten, Wytse de Jong 18, Dorde Karad zic 15, Dennis de Paauw 10, Jeffrey van Driel 8, Niels Wisse 5, Sjors van der Poel 3, Stefan Schrier 3, Julian van der Maas 2. Vrouwen: BC Vlissingen-JRC Boxtel 2 101-32: De wedstrijd tus sen koploper BC Vlissingen en hekkensluiter JRC 2 was eenzijdig. De ploeg uit Boxtel kon geen enke le vuist maken tegen het gemakke lijk scorende team van coach Tom van Belzen allen 1. Ondo-Thor 16-8: Ondo boekte de vijfde overwinning op rij. De ploeg had in de eerste helft moeite met het fysieke spel van de Rotter dammers: 9-7. Terug uit de kleed kamer werd Thor nog slechts één treffer gegund. Scores Ondo: Arno Veerhoek 6, Martijn Walraven 4, Wim Allaart 3, Evi Geervliet 2, Robbie Mesu 1. ADO-Stormvogels 14-9: Stormvo- gelcoach Bert Mol: „Dit was duide lijk de beste ploeg die we tot nu toe tegen zijn gekomen." Van een snelle 4-0-achterstand knokte Stormvogels zich nog wel terug tot 7-7, maar die krachttoer brak de ploeg in de rest van de partij op. Scores Stormvogels: Sander Koole en Sa bine Minderhoud 2, Arjen Schoe, Frank Peene, Niek Peene, Linda de Witte en Francky Koole allen 1. Luctor-Togo 10-10: Togo wist an dermaal niet te winnen in Terneu zen. De strijd om een stevige posi tie in de middenmoot leek op drie kwart wedstrijd beslist toen Togo drie punten voorsprong nam. Het laatste kwartier bleven de scores uit en kwam Luctor langszij. Scores Togo: Robbertjan Huijbregtse 4, Dennis Boelman en Johan Wondergem 2, Marscha van Belzen en Wendy Uitterhoe- ve beiden 1. Volley Zuid-WS'92 3-2 (21-25, 24-26, 25-16, 25-16,15-13): Met een door blessures en ziekte uitgedun de selectie sleepte WS'92 twee zwaar bevochten punten uit het vuur. De Vlissingers begonnen pri ma aan de wedstrijd. Met een goe de opslag en pass werd vooral heel degelijk gespeeld. Dat leverde in de eerste twee sets onverwacht winst op. Daar bleef het bij, hoe wel Jan Jaap Nieuwhuis ondanks een lichte blessure meer dan ver- diestelijk inviel. De thuisploeg nam in het restant van het duel het initiatief, legde de Vlissingse aanval aan banden en won drie keer op rij. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van EMM wonnen gisteren met 25-23 van Avanti. De Middelburgse vrou wen verloren van Tachos. EMM-Avanti 2 25-23: „Dit hadden we nodig voor de kerst", zei trai ner Hans Dierickx opgelucht. „Nu blijven we in het linkerrijtje." Tac tisch werd de nummer twee van de ranglijst goed aangepakt. De ge vaarlijke linkerflank kreeg nauwe lijks kansen. Hans Dierickx: „Ze kregen er geen bal meer in. Er is keihard gewerkt en geknokt." Scores EMM: Wally Houtepen en Ben Alexandere 6, Marcello Tax en Thijs de Vos 4, August Bataille en Arnold Zeven bergen 2, Herco Ramstijn. EMM 2-GSC 17-12: Het Zeeuws on deronsje werd zonder al teveel pro blemen gewonnen door de thuis ploeg. Via 10-6 bij de pauze werd het uiteindelijk 17-12 voor EMM. Vrouwen. EMM-Red/Rag Tachos 21-27: EMM snakt naar de terugkeer van de zusjes Tax, de tan dem die EMM in het begin van de competitie op de kaart zette. Nu zitten beiden geblesseerd langs de kant. De vrouwen van EMM kre gen na afloop ondanks de neder laag een applaus. Terecht, want al les werd uit de kast gehaald om Tachos de eerste nederlaag van het seizoen toe te dienen. Achterin had EMM het lastig met de twee de lijn van de ploeg uit Waalwijk. Vooral vanaf rechts gingen er te veel in. „Ik had vandaag willen stunten", gaf coach Nijsen aan. „Maar Tachos was gewoon te sterk." Scores EMM: Renate Hendrikse 6, Marie ke Riemens 4, Carolien Davidse en Cheyenne van Lieshout 3, Xaira Nijsen 2, Danielle Carol, Ayla Engels en Aletta Baan. Olympus-de Beuk 12-8: De posi tie in het linkerrijtje is weer wat sterker geworden voor de Vlissing se ploeg. De vijfde competitiezege was niet meer dan terecht. Vooral defensief had Olympus het heft stevig in handen. Voorin was Mar- tje Huijben wederom een klasse apart. Zij schoot er vanuit de twee de lijn vijf binnen. EMM 2-HMC 5 30-6: Het klasse- verschil op dit niveau wordt steeds groter. Vorig jaar was er nog rede lijk wat tegenstand voor de Middel burgse reserves. Nu valt er niet veel lol aan de duels te beleven. De verschillen zijn te groot. Dongen 2 is de andere kanshebber in deze klasse. Over drie weken treffen bei de ploegen elkaar in Dongen. FRANEKER - Op het NK tumbling en minitrampoline in Franeker vie len diverse leden van turnvereni ging Forza Gymnastica uit Goes in de prijzen. Het jeugdteam met Paulien Ver burg, Janine van Dijk, Lena Water man, Lisa Waterman, Manon van Sabben, Evy van Weelden en Quinty Cok sprong een prima pro gramma en haalde de derde plaats. Ook waren er individuele prijzen. Paulien Verburg haalde bij de jeugdcategorie de tweede plaats op minitrampoline en tumbling. Ook Janine van Dijk wist zich met een vijfde plaats in deze categorie goed staande te houden. In de categorie vrouwen-junior werd Moniek de Bruine derde op de minitrampoline en tumbling. Ook Stephan Dijkhuizen behaalde het brons op tumbling. Yardin den Engelsman haalde de vierde plaats op de minitrampoline. Een overmacht aan speelsters van BC Boxtel. Joziasse. Via de kwartstanden 20-7, 36-4, 25-7 en 20-14 behaalden de Vlissingse vrouwen een alleszeg gende 101-32-overwinning. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 20, Linda de Meij 19, Marjolein de Dreu 14, Jessica Verhage 12, Astrid Hilbert 11, Nanon Doeland 10, Marjolijn van Galen 8 en Immie Pattikawa 7. Mannen: Scheldesport-Volhar- ding 102-82: In Terneuzen hielden Vlissingen onder de basket van JRC foto Lex de Meester beide ploegen elkaar lang in even wicht. Na het eerste kwart was het 31-27, waarna de Terneuzenaren dé marge uitbouwden naar een 55-39-ruststand. Na de pauze kwa men de Goesenaren scherp uit de kleedkamer. Het werd 80-70, maar daarna sloop de vermoeidheid in het Goese spel. In de laatste vier minuten scoorde Scheldesport er lustig op los en werd het 102-82.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67