Vechtpartij snel vergeten na eerste zege van SSV'65 Terneuzen laat zich niet verrassen Gehavend Goes blijft op de been tegen Zierikzee GPC pakt broodnodige overwinning Status quo in top van derde klasse van het zondagvoetbal. Smerdiek voelt zich bestolen bij 't Zand Shamila Hamers schiet Clinge pakt drie dure Oostkapelle naar winst punten in derde klasse Goese eersteklasser verslaat Nieuw-Lekkerland: 1-0. Vlissingse voetballers verslaan concurrent De Zwerver met o-i. Tweedeklasser ten koste van SKNWK naar laatste zestien beker. Dosko elimineert Domburg: 4-0 W PZC Maandag 17 december 2007 33 door Bas Koel ZIERIKZEE - De streekderby in de derde klasse tussen koploper Zie rikzee en nummer vier Goes ken de gisteren geen winnaar. Net als in de eerste ontmoeting was het na negentig minuten 1-1. Voor beide ploegen stond er giste ren veel op het spel. Bij winst zou Goes de koploper tot op drie pun ten naderen. Voor de Zierikzeeëna- ren was het de uitgelezen mogelijk heid de koppositie te verstevigen. Goes moest het doen zonder drie basisspelers. Johan de Goederen (schorsing), Clarence Pahlad (va kantie) en Geert Bosschaart (knie blessure) deden niet mee. Zierik zee miste de geschorste Wesley Quist. Vanaf het begin toonden Zierikzee aan Goes wat de plannen voor van middag waren: winnen. De Schou- wenaren zaten kort op de bal en combineerden een aantal keren goed door de defensie. Binnen een halve minuut tijd kregen Matthijs Hage en Rutger Kooman een grote kans om de score te openen. Goes leek overlopen te worden, maar een corner bracht de Bevelanders de benodigde rust. Fitsch gaf strak voor en bij de tweede paal kon Shannon Braafhart vrij binnenkop- pen: o-i. Na het doelpunt was de thuis ploeg het spoor bijster en konden de Goesenaren aan de hand van uitblinker Fitsch het spel maken. Mathijs Hage was vlak voor rust nog dicht bij de gelijkmaker, maar zijn inzet werd van de doellijn ge haald. In de tweede helft drong de thuis ploeg aan en kreeg al na ac.ht mi nuten de beloning. Hage kopte een voorzet van Thomas Vos ach ter Goes doelman Sven Wolken- hauer. Daarna vergat Zierikzee de wedstrijd te beslissen. Voor Goes was de wedstrijd na ruim zeventig minuten gespeeld. Jordy den Toon der maakte een slaande beweging richting Nick Kappeteyn, waarna de scheidsrechter hem met rood van het veld stuurde. Goes kwam er daarna nog maar zelden gevaar lijk uit. Verdedigend bleef de ploeg echter verrassend overeind. Goes-trainer Karl Vergouwen was achteraf blij met een punt. „We waren aan elkaar gewaagd, maar als je de laatste twintig minuten met tien man komt te staan, wordt het lastig in Zierikzee." Zierikzee - Goes 1-1 (0-1): 14. Shannon Braafhart 0-1, 53. Matthijs Hage 1-1. Scheidsrechter: P. Quinten (Colijnsplaat). Gele kaart: Benjamin Verwest, Elmar Ha ge (beiden Zierikzee), Rosanno Acton, Niels Paardekoper (Goes). Rode kaart: 71. Jordy den Toonder (Goes). Aantal toe schouwers: 200. TILBURG - De voetbalsters van Smerdiek voelden zich bestolen bij medekoploper 't Zand. Trainer Wim Scherpenisse: ,,'t Zand kreeg bij o-o een strafschop cadeau en bij 2-1 werd ons een zui vere strafschop onthouden. Boven dien weigerde de scheidsrechter blessuretijd toe te voegen." Na een 2-0-ruststand scoorde Angeliqe Ha ge tegen. Smerdiek miste enkele mooie kansen. OOSTKAPELLE - Oostkapelle boekte in de eerste klassee van het vrou wenvoetbal op eigen veld een nut tige overwinning op het tweede team van Wartburgia: 1-0. De bezoekers waren duidelijk geko men voor een punt, waardoor het een eenzijdige wedstrijd werd. In de 35e minuut van de eerste helft zorgde Shamila Hamers voor de verdiende 1-0 en daar bleef het bij. GOES - In het enige duel in de der de klasse A van het zondagvoetbal deed Clinge goede zaken. De ploeg versloeg Meto met 1-2. Voor rust had de thuisploeg de bes te kansen, maar alleen jordy van den Bossche scoorde: 1-0. In de tweede helft was het spelbeeld het zelfde, maar Clinge-spelers Percy Verlinden en Peter Drumont trof fen doel, waardoor de Zeeuws-Vla mingen drie dure punten pakten. door Armando Langebeke GOES - De ontlading na het laatste fluitsignaal was groot in het kamp van de voetballers van zater dag-eersteklasser SSV'65. Voor het eerst dit seizoen werd een over winning geboekt. De manier waar op de drie punten waren binnen gehaald leek direct vergeten. Een massale knokpartij had nog bijna roet in het eten gegooid. SSV'65 begon redelijk aan de wed strijd en de goal van Jan Baaijens was daarvoor een mooie beloning. Baaijens trapte een afgeslagen cor ner van net buiten het zestienme tergebied prachtig in de rechter hoek. Na de vroege voorsprong probeer de Nieuw-Lekkerland het initiatief naar zich toe te trekken, maar slaagde daar amper in. Vlak voor rust kreeg SSV65 een mooie moge lijkheid de voorsprong te verdub belen. De zwak spelende spits Luc van Loon kopte een voorzet van de rechterkant echter veel te slap in. Een grotere voorsprong bij rust had het een stuk gemakkelijker kunnen maken voor de thuis ploeg, want Nieuw-Lekkerland kwam direct na de rust sterk uit de startblokken. Michel de Groote en Pim Bruins moesten op de doel lijn redding brengen. Kansen vielen er na het opening soffensief van de bezoekers echter amper meer te noteren, maar saai werd het zeker niet. De overtredingen werden steeds zwaarder en de frustraties steeds groter. Een massale vechtpartij was het resultaat, waarbij vooral door SSV-spelers rake klappen werden uitgedeeld. De thuisploeg mocht van geluk spreken dat al leen Mansour Gader van het veld werd gestuurd. Na de schermutse lingen werd de wedstrijd vrij snel hervat, maar wie had verwacht dat Nieuw-Lekkerland, dat toch op de vierde plaats op de ranglijst staan, de man-meer-situatie zou kunnen omzetten in een tegentreffer had het mis. Zierikzee-aanvoerder Ben Verwest probeert Rosanno Acton van Goes de bal te ontfutselen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jasper Harthoorn KINDERDIJK - Zaterdag-eersteklas- ser GPC Vlissingen heeft dankzij een uitoverwinning op concurrent De Zwerver de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het was bovendien de eerste winstpartij in negen wedstrijden. Kevin Francke maakte een kwartier voor tijd de enige treffer. Voor de equipe van trainer Edwin Kriens stond er in Kinderdijk veel op het spel. Verlies zou betekenen dat GPC in de degradatiezone te recht zou komen. Kriens: „Het was een heel belangrijke wedstrijd tegen een naaste concurrent. Het veld was erg hobbeling en zande rig. Ik had daar rekening mee ge houden en heb het tactisch anders aangepakt. Ik heb de opbouw van achteruit laten varen en vaak de lange bal gebruikt. Gelukkig pakte dat goed uit." In de eerste helft kreeg GPC twee grote kansen. Danny Bömer schoot na dertien minuten te zwak in, waardoor de keeper de bal makkelijk kon verwerken. Tien minuten later schoot diezelfde keeper de bal tegen de rug van Lunven Vermeer aan. In zijn haast mikte Vermeer de lob echter naast het doel. Kriens: „Daar kwam ons oude euvel weer boven, we vinden het kennelijk erg moeilijk om on ze kanseri te verzilveren." Na de pauze schroefde GPC het tempo op en wisten de Vlissingers de thuisploeg terug te dringen. Lunven Vermeer gaf een strakke la ge voorzet vanaf de linkerflank die door de inkomende Kevin Francke ingetikt kon worden. Kriens vond het een krappe, maar verdiende overwinning. „We hebben met hart en bezieling gespeeld en reke ning gehouden met de omstandig heden." De Zwerver-GPC 0-1 (0-0) 75. Kevin Francke 0-1. Aantal toeschouwers: 250. Gele kaart: Wessei Leijer. door Aector Dooms TERNEUZEN - Een bekerstunt van SKNWK bleef zaterdag tegen Ter- neuzen uit. De ploeg van trainer Ardian Lekaj won met 4-0 en gaat door naar de laatste zestien in het bekertoernooi. Terneuzen was gewaarschuwd en maakte niet de fout van zaterdag tweedeklasser Terneuzense Boys (met 6-2 uitgeschakeld door SKNWK) om de ploeg uit Nieu- werkerk te onderschatten. De zon dagtweedeklasser startte in een hoog tempo, had een hoge balcir culatie en dwong in het eerste kwartier drie kansen af Ze wer den alledrie gemist. Na een kwar tier was het dan toch raak. Coban bediende Dwight van Hulle, die met zijn linker doeltreffend uit haalde: 1-0. De ploeg van trainer Peter Groene- wegen was door de achterstand niet aangeslagen en koos als het even kon de aanval. Dat Terneu zen het ritme van de beginfase niet kon vasthouden was ook de verdienste van de tegenstander. De Schouwenaren drongen onder aanvoering van Wilco de Valk en Erwin Nelissen een paar keer ge- Terneuzen was in het bekerduel met SKNWK gewaarschuwd. Stadgenoot Terneuzense Boys was door SKNWK uitgeschakeld. Terneuzen wint met 4-0. vaarlijk door in het strafschopge bied van de thuisclub, maar doel man Dennis Wondergem keepte attent. SKNWK miste duidelijk zijn topscorer Wesley Goud (ge schorst). De aanvaller van SKNWK had met drie treffers een groot aandeel in de bekerwinst op Terneuzense Boys. Toen na ruim een half uur spits Emiel Kuyten na een domme actie tegen Terneuzenverdediger Niels Burm zijn tweede gele kaart pakte, stond SKNWK voor een schier on mogelijke opgave. „Bij een gelijke stand hadden we het accent nog op de verdediging kunnen leggen en op een uitval kunnen gokken, maar we keken tegen een 1-0-ach- terstand aan. Maar we zijn on danks alles niet weggespeeld", con cludeerde Groenewegen. Ook de spelers van Terneuzen lieten zich positief uit over SKNWK. „Ik vond het geen verkeerde ploeg. We zijn alleen zo slim geweest om ze niet te onderschatten", vond Jo nathan Constancia. In de tweede helft werd de score opgevoerd. Eerst scoorde Remco van Leeuwen na een afgemeten voorzet van Constancia 2-0, daarna speelde Constancia in het centrum van de aanval Coban aan, die in de draai met een droge schuiver doelman Koen de Jonge verraste. Invaller Jar- no Waebeke bepaalde, weer op aangeven van Constancia, de eind stand op 4-0. Trainer Lekaj ge bruikte het bekerduel om zijn drie wissels in te zetten. Zo viel A-ju- nior Bobby Adriaans goed in. GOES - Domburg is in de vierde be kerronde in Bergen op Zoom uitge schakeld door Dosko: 4-0. In dit duel tussen de nummer vijf van de derde klasse A (Dosko) en de nummer vijf van de vierde klas se B (Domburg) was voor rust sprake van twee redelijk aan elkaar gewaagde ploegen. Toch leidde de thuisploeg halverwege met 1-0 door een treffer van Lennaert Gre- veling. Kort na de thee verdubbel de de clubtopscorer van Dosko, Mi chael Mehmet, deze voorsprong (2-0) en was het gedaan met het verzet van Domburg. De invallers Boris Knebel en Ruud Herrings brachten de 4-0-eindstand op het bord. Uitblinker bij de Brabanders was A-junior Nick Schuurbiers met drie assists.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65