Vlissingen valt ver terug Sport Noormannen verslaat MZVC nipt Belgische veteraan achterhaalt Theo Rabout Nieuwenhuijse blijft trainer van Kapelle Tholense Boys raakt weer verder achterop Terneuzense Boys koploper Walcherse derdeklasser geeft in bekerdduel 2-0- voorsprong uit handen Atleet verspeelt zege Jules Unlimitedloop in de laatste meters. w Joey van der Zweep van Vlissingen (links) zet in het bekerduel met Steenbergen een tegenstander op het verkeerde been. foto Lex de Meester 32 Maandag 17 december 2007 PZC GOES - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal maakten de koplopers geen fout. DFS was met 1-4 te sterk voor Bevelanders ter wijl nummer twee De Noorman nen met t-2 won bij MZVC. Nieuwland hield Hoedekenskerke op een gelijkspel: t-i. MZVC-De Noormannen 1-2: Het Walcherse onderonsje tussen MZVC en De Noormannen lever de een minimale zege voor de be zoekers op. Adrie van Belzen bracht de ploeg uit Westkapelle aan de leiding en met deze stand gingen beide ploegen rusten. In de tweede helft zorgde Niek Minderhoud voor 0-2. MZVC deed via Michel Ridderhof nog wel iets terug, maar verder kwam de thuisclub niet. Nieuwland-Hoedekenskerke 1-1: In de eerste helft was Hoedekens kerke de betere ploeg en via een treffer van Niels Otte leidde de ploeg van trainer Ronald Zuijd- wegt bij de rust met 0-1. In de tweede helft kwam het bete re voetbal van Nieuwland. Carsten Feleus bracht de thuisclub ver diend langszij. Met 1-1 kreeg het duel een terechte eindstand. KAPELLE - Adriaan Nieuwenhuijse is ook het seizoen 2008-2009 trai ner van Kapelle. De oefenmeester en de club kwamen een verlen ging van het contract met één jaar overeen. Nieuwenhuijse, eerder onder meer trainer van Hoek, SKNWK en SSV'65, is bezig aan zijn eerste seizoen bij Kapelle. Momenteel staat zijn elftal onderaan in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. PRINSENBEEK - Tholense Boys ver loor verloor in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal met 3-1 van Beek Vooruit 3-1. Het gat met koploper Seolto is daardoor nu zeven punten. Mi chael de Jong miste namens Tho lense Boys een strafschop. Beek Vooruit was daarna wel doeltref fend. Johan Gabriels (2x) en Edwin Voesenek scoorden voor rust. In de tweede helft scoorde Rick van de Velde tegen. TERNEUZEN - Terneuzense Boys is de nieuwe leider in de tweede klas se van het zaterdagvoetbal. De ploeg boekte in een inhaalwed strijd een 4-0-zege op het matig presterende AZW. Na de eerste helft was het in deze streekderby nog 0-0. Meteen na de rust maak te de thuisploeg in drie minuten drie doelpunten. Marco Faassen (twee keer) en Ali Eryürük waren trefzeker. Marco Faassen legde in de 73e minuut met zijn derde tref fer de eindstand vast. door Marco Puik VLISSINGEN - Na 25 minuten spelen wees gisteren niets op uitschake ling van Vlissingen in het beker- treffen met Steenbergen. De ploeg van trainer Ruud Pennings leidde comfortabel met 2-0. Na 90 minu ten stond er echter een 2-3-uitslag op het scorebord. Ruud Pennings leek na afloop niet al te veel waarde te hechten aan de nederlaag: „De afgelopen seizoe nen zijn we ver gekomen, maar je weet dat het heel moeilijk is om de beker te winnen. Ik was van daag vooral blij dat we na twee voetballoze zondagen weer eens een wedstrijd konden spelen." door Wim de Vos BRESKENS - De trilogie in de Jules Unlimitedloop had hij al. Al te graag had Theo Rabout daar giste ren een vierde overwinning aan toegevoegd. De atleet uit Aardenburg had daar bij echter geen rekening gehouden met de Belg Alexander Vanbekber gen. In de slotfase van de loop over 19 kilometers over het strand van Breskens naar Cadzand en te rug wist de loper uit Gent echter weer aan te sluiten. In de laatste meters had hij ook nog de beste eindsprint. Ondanks een gevecht met een los In de eerste helft leek er nog geen vuiltje aan de lucht. Al na acht mi nuten was het raak. Een schot van Jeremy Hill werd nog gekeerd door Steenbergen-keeper Robin de Wit, in de rebound reageerde Joey van der Zweep alert: 1-0. Vlissingen ging vervolgens op zoek naar meer. Een kopbal van Tim van der Vlies eindigde net naast en de door Danny ter Steege in de diepte gestuurde Davy van Geersdaele schoot de bal voor langs. Het enige wapenfeit dat de bezoekers daar tegenover konden stellen was een kopbal van Youssef Saidi. Vooral Davy van Geersdaele en Joey van der Zweep zorgden voor veel gevaar. In de 23e minuut rondde Van der Zweep een uitste kende voorzet van Danny ter Stee- ge beheerst af: 2-0. Met deze stand leek Vlissingen ook te gaan rusten, lopende hond wist Ingrid IJsebae- rt uit Hulst bij de vrouwen de winst te grijpen. Theo Rabout zat er op het laatst doorheen toen Vanbekbergen zijn ultieme tempoversnelling plaatste. Het was dus teveel voor Rabout in de zware slotfase van de dertiende editie van de Jules Unlimitedloop. De inwoner van Aardenburg had het voordeel gehad dat hij het Zeeuws-Vlaamse strand op zijn duimpje kent. Alexander Vanbek bergen had daar meer problemen mee en dat leek hem ook op te gaan breken. Hij koss een verkeer- W* Theo Rabout uit Aardenburg was dicht bij zijn vierde zege in de Julesd Unlimitedloop. De Belg Vanbekbergen achterhaalde hem echter in de laatste meters. maar op een ongelukkig moment kreeg de ploeg de aansluitingstref fer tegen. Uit een corner werd de afvallende bal beheerst binnenge schoten door Jeffrey Frijters (ex-Kloetinge): 2-1. In de tweede helft kwam Steenber gen offensief uit de startblokken. Dit resulteerde in de gelijkmaker van Joep Brosky via een van rich ting veranderde vrije trap: 2-2. Vlissingen zakte steeds verder weg. Invaller Mitch Krens kreeg een goede kans op de 2-3, maar de bal ging via de vingertoppen van keeper Jacco Nelen voorlangs. Aan de andere kant kreeg Randy Vlissingen is de vierde ronde van het bekertoernooi onnodig uitge schakeld. De ploeg gaf tegen Steenbergen een 2-0-voorsprong uit handen: 2-3. de route, moest een stukje terug, en moest zijn opponenten Theo Rabout en Edwin de la Ruelle la ten gaan. „Maar wat was hij weer snel terug. Ik kende hem niet maar hij liep wel erg sterk", zou De la Ruelle later zeggen. Vanbekbergen is vooral een atleet van de korte afstand. De 41-jarige Gentenaar loopt in het zomersei zoen voornamelijk wedstrijden op de 1500, 5000 en 3000 meter. Zo was hij vorig jaar provinciaal kam pioen op de 5000 meter en twee de op de 1500 meter bij de mas ters. Dit jaar heeft hij bijvoorbeeld een beste tijd van 9.24.50 op de 3000 meter achter zijn naam staan. Dat hij ook langere afstand- fen aankan, bleek gisteren wel aan de Zeeuws-Vlaamse kust. Rabout werd uiteindelijk tweede de Dreu een goede mogelijkheid, op aangeven van Van der Zweep schoot hij de bal op de benen van de keeper. Vier minuten voor tijd viel de beslissing. Een vrije trap van Jeffrey Frijters werd door keeper Nelen in de voeten ge stompt van Dennis Uitdewilligen, die de bal in het lege doel schoof: 2-3. Pennings omschreef de neder laag als ongelukkig. „De gelukkig ste ploeg heeft gewonnen. We rich ten ons nu volledig op de competi tie. Daarin hebben we maar één doelstelling: promoveren. Vlissingen-Steenbergen 2-3 (2-1). 8. Joey van der Zweep 1-0, 23. Joey van der Zweep 2-0, 43. Jeffrey Frijters 2-1, 49. Joep Brosky 2-2, 86. Dennis Uitdewilligen 2-3. Gele kaart: Mitch Krens en Dennis Uitdewilligen (beiden Steenbergen). Scheidsrechter: M. Bleumink (Goes). Aan tal toeschouwers: 100. en De la Ruelle derde. „Na het keerpunt hadden we de wind te gen en toen werd het erg zwaar. Tot een kilometer of twee voor het einde kon ik bij blijven maar toen moest ik hen laten gaan", ver telde De la Ruelle. Vierde werd Kristof Rul die al vol op bezig is met de voorbereiding op zijn eerste marathon van vol gend jaar, op tweede paasdag in Utrecht. „Dit was een goede trai ning. Op het strand krijg je vooral veel meer macht", aldus Rul die in Utrecht 2.34 wil lopen. Bij de vrouwen kreeg Ingrid IJse- baert uit Hulst dus af te rekenen met een loslopende hond. Ze hield er geen nadelige gevolgen aan over. De leidende positie van de nummer twee van de Kustma- rathon kwam niet in gevaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64