Binnenlan Wilders 'politicus van het jaar' CDA'er Van Geel haalt uit naar de WD Acties op spoor België veroorzaken vertraging Op Nederlandse stations PW-leider scoort zowel bij publiek als journalistiek goed. Wiet vast Deventer in de ban van Dickens Oppositiepartij 'is betuttelend en financieel niet solide'. Passagiers houden noodgedwongen langer halt op grensstations. Chabot en Hendrickx maken Groot Dictee Last minute reserveren Candover formaliseert voor kerstdis in trek zijn bod op Stork PZC Maandag 17 december 2007 5 HILVERSUM - Geert Wilders is uitge roepen tot politicus van het jaar 2007. De oprichter en leider van de Partij voor de Vrijheid (PW) kreeg in de peiling van het NOS Radio i-journaal onder de parle mentaire pers én het publiek welis waar niet de meeste stemmen, maar won omdat hij hoog scoorde in beide categorieën. Er werd dit jaar voor het eerst een peiling ge houden onder zowel politieke ver slaggevers als het publiek, via inter net. De uitslagen verschillen sterk van elkaar. Wilders had niet ver wacht bij de pers goed te scoren. „Dat ik het bij het publiek goed zou doen, verbaast me niet, maar de journalisten denken blijkbaar positiever over mij dan ik over hen." D66-fractieleider Alexander Pechtold werd met 31 procent van de stemmen de grote winnaar bij de verkiezingen onder de parle mentaire pers. SGP-fractieleider Bas van der Vlies kwam met 11,5 procent bovenaan het publiekslijst- je, met hulp van een actie van SGP-jongeren. Het grootste talent in de ogen van de parlementaire pers is Halbe Zijlstra (38), die voor de WD het woord voert over on der meer onderwijs. Hij kreeg 22 procent van de stemmen. Zijlstra kwam in november 2006 in de Ka mer. Op twee eindigde minister Ronald Plasterk van Onderwijs met 8 procent. Het onderdeel grootste talent werd niet aan het publiek voorgelegd. DEVENTER - Tot leven gekomen personages uit de boe- einde 160.000 bezoekers af. Dit jaar was voor het eerst ken van Charles Dickens lopen door Deventer. Op het ook een kerkhof ingericht, met onder meer het graf van Dickens Festijn in de koekstad kwamen afgelopen week- de vrek Scrooge. foto Ronald Hissink/CPD AMSTERDAM - CDA-fractieleider Pieter van Geel vindt de WD als oppositiepartij betuttelend en op financieel terrein niet solide. Hij zei dat gisteren in het tv-program- ma Buitenhof. Van Geel ging op verzoek van WD-leider Mark Rut- te voor het eerst met hem op tv in debat. Rutte verweet het CDA op veel punten een grote draai te hebben gemaakt om maar te kunnen rege ren met de PvdA. Volgens Van Geel moeten partijen nu eenmaal compromissen sluiten om te kunnen regeren. Zo is voor het CDA het pardon voor uitgepro cedeerde asielzoekers die al langdu rig in Nederland verbleven, een compromis dat 'niet van harte is gemaakt', aldus Van Geel. Op zijn beurt vindt hij de WD nu populis tisch in het debat over de integra tie. Zo noemt Van Geel het verbod dat de WD wil op het dragen van de boerka 'betuttelend'. Overigens vindt het CDA ook dat de boerka onder bepaalde omstandigheden niet is gewenst. Verder verwijt Van Geel de VVD een oude fout te willen maken door op het verkeerde moment een impuls te geven aan de econo mie via een belastingverlichting en niet op te komen voor 'de hard werkende Nederlander' maar vooral voor de hogere inkomens. Rutte denkt dat het kabinet zijn plannen niet kan waarmaken omdat de economische groei vanaf volgend jaar enigszins zal achter blijven. ROOSENDAAL - De treinstaking in België heeft afgelopen weekeinde tot volle wachtruimtes op de Ne derlandse grensstations geleid. Omdat maar veertig procent van de treinen bij onze zuiderburen reed, moesten veel reizigers op weg naar België, noodgedwongen langer halt houden op de NS-sta- tions aan de grens. Tussen de Nederlandse grens en Antwerpen reed slechts één op de vier treinen. In Roosendaal leidde dat zaterdagochtend tot flink wat drukte. Maar die nam naarmate de dag vorderde en alom bekend was ge worden dat er in België proble men waren op het spoor, allengs af. De Belgische machinisten staken omdat ze de werkdruk te hoog vin den. Ze willen dat hun salaris wordt verhoogd. Ook vorige week werd het werk al neergelegd. DEN HAAG - Tineke Huizinga (Christenunie), schrijver Bart Cha bot en actrice Monic Hendrickx be horen tot de twintig bekende Ne derlanders die woensdag meedoen aan het Groot Dictee der Neder landse Taal. Zij buigen zich in de Senaat over de tekst De ladder naar lust van Jan Wolkers, één van de laatste teksten die hij schreef voor zijn dood in oktober. De tekst wordt voorgedragen door Wol kers' weduwe Karina. Naast de pro minenten doen dertig 'gewone' Nederlanders en Belgen mee. WOERDEN - Ruim 1,5 miljoen Ne derlanders eten komende kerst bui ten de deur. Dat blijkt uit onderzoek van het bedrijfschap Horeca en Catering in samenwerking met onderzoeks bureau Foodstep. Volgens Horeca en Catering is er de laatste jaren sprake van een trend met betrek king tot reserveringen. De consu ment zou steeds meer 'last minu te' reserveren. Ook zouden veel mensen kiezen voor een combina tie van dineren en logeren in een hotel. NAARDEN - De Britse investeerder Candover heeft afgelopen weekein de zijn bod op industrieel concern Stork geformaliseerd. Candover biedt via de houdster maatschappij London Acquisition 48,40 euro per aandeel Stork in contanten, ofwel 1,5 miljard euro in totaal. De overname wordt naar verwachting volgende maand afge rond. Daarop wil Candover het Ne derlandse concern zo snel moge lijk van de beurs halen. Het huidige bestuur van Stork blijft in functie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5