Zeeland Kleurige start jeugdcentrum De Spinne coalitievorming Automobilist weet Auto's botsen te vaak op herten wegpiraat te stoppen Agenten vatten benzinedieven in de kraag Multifunctioneel wijkcentrum krijgt steeds meer vorm. Rotterdammer drukt op de A58 zowat iedereen van de weg. Jacht moet populatie in Kop van Schouwen minstens halveren. B PZC Maandag 17 december 2007 1 5" door David Duijnmayer GOES - Een jeugdhonk mag je het absoluut niet noemen, vindt Moni que Copper van SMWO. Het nieu we jeugdcentrum, gevestigd in de brede school aan De Spinne, is veel meer dan dat. „Bovendien heeft 'jeugdhonk' een wat negatie ve connotatie. We zitten hier niet alleen om probleemjongeren van de straat te houden." Vorige week waren de eerste activi teiten op de nieuwe locatie, waar onder de start van een achtdelige teken- en schildercursus voor acht tot twaalfjarigen. Op 17 januari den worden. Dat heeft de PSR ook onderschreven." Volgens Dick Schinkel van de PSR heeft zijn fractie al bij het begin van de onderhandelingen duide lijk gemaakt dat Croné moest blij ven. „Hij voldoet aan de profiel schets. Croné is een wethouder van buiten met veel bestuurlijke er varing. Wij zijn hartstikke tevre den over hem. Als je een voetbal ploeg hebt waarvan de verdedi ging veel doelpunten doorlaat, dan stuur je toch ook niet de hele ploeg weg? In de politiek werkt het blijkbaar zo." De fractie vindt het niet 'fatsoen lijk' om Croné te laten vallen, zegt Schinkel. „Zeker niet zolang dat rapport er niet is. Dat had donder dag moeten komen, en eigenlijk al wordt die afgesloten met een ten toonstelling van de gemaakte wer ken. Het is de bedoeling dat het jongerencentrum vijf dagen per week open is. 's Middags zijn er ac tiviteiten voor kinderen tot een jaar of twaalf en van 19.00 tot 21.00 uur kunnen jongeren boven de twaalf er terecht. Een beetje hangen met een biertje erbij is niet de bedoeling: het jeugdcen trum is drugs- en alcoholvrij. Bovendien is er altijd begeleiding aanwezig. „Wat niet betekent dat het een verlengde van school is. De jeugd moet zich wel een beetje kunnen uitleven en zijn eigen gang kunnen gaan. Er komen ook audio- en videoapparatuur te staan waarmee de kinderen zelf aan de slag kunnen. Over een paar in september. Dat het rapport nog steeds niet openbaar wordt ge maakt, stoort ons mateloos." Croné is een heel ander geval dan PvdA-wethouder Tineke Verhage, zegt Schinkel. „Iemand was verant woordelijk voor personeelszaken. Bovendien zat Croné er nog maar vier maanden." Vlissingen belandde in een politie ke crisis door het dossier Schelde- kwartier, waarop de gemeente tientallen miljoen tekort komt. Het college van burgemeester en wethouders stuurde in juli twaalf ambtenaren met betaald lof en liet ze zonder duidelijke opgaaf van re den tien dagen later terugkeren. Begin november zegde de gemeen teraad het vertrouwen in het colle ge van B en W op. jaar komen een hoop goede dj's uit de Goese polder." Het jeugdcentrum houdt speciale meiden- en jongensavonden. „Het blijkt dat hun belevingswereld toch vaak ver uit elkaar ligt. En sommige onderwerpen bespreek je liever niet waar de andere sekse 'We zitten hier niet alleen om probleemjongeren van de straat te houden' bij is. Bovendien houden we reke ning met de multiculturele samen stelling van de wijk. Sommige mei den mogen niet eens komen als er jongens zijn", aldus Copper. Het complex van de brede school WAARDE - Je ziet de gevaarlijke ma noeuvres van automobilisten vaak bij programma's als Blik op de Weg en Wegmisbruikers, zaterdag morgen demonstreerde een 25-jari- ge Rotterdammer op de snelweg bij Waarde een staaltje wegpirate- rij. Een andere automobilist was het zat en zette de Rotterdammer aan de kant. De Rotterdammer reed zeer intimi derend op de noordbaan van de A58. Vier keer scheurde hij met ho ge snelheid naar zijn 'voorgangers' begint langzamerhand vorm te krijgen als multifunctioneel wijk centrum, dat een centrale rol moet gaan spelen in de Goese Polder. De basisscholen 't Noorderlicht en de Holtkamp hebben zich kortgele den al gevestigd in het pand. Een buurtgebouw met biljart, de dag opvang voor gehandicapten van stichting de Zuidwester en het con sultatiebureau volgen nog. „Alles komt straks bij elkaar", zegt Copper. „Van de allerjongsten in het consultatiebureau tot taal- en fietslessen voor volwassen allochto nen. De Goese Polder is een grote wijk, met veel gezinnen en een multiculturele samenstelling. Als alles over een tijdje klaar is, komt iedereen elkaar hier tegen. Het wordt echt een ontmoetingsplek." toe als ze op linkerrijstrook bezig waren om een auto in te halen. Volgens de politie zat de Rotter dammer bijna bovenop hun bum per en dwong hij de bestuurders naar rechts door er bijna tegenaan te rijden. De ingehaalde bestuur ders schrokken zich halfdood, te meer omdat de Rotterdammer tij dens deze manoeuvres harder dan 150 kilometer per uur reed. Eén automobilist greep in, zette de wegpiraat aan de kant en droeg hem over aan de politie. Die nam zijn rijbewijs in beslag nadat enke le getuigen verklaringen hadden af gelegd. Andere bestuurders die zijn 'achtervolgd', worden ver zocht zich te melden. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Sinds enige weken mag op Schouwen weer worden ge jaagd op damherten. Het gaat daar-_ bij om het terugdringen van het" aantal dieren. In de Kop van Schouwen is voldoende leefgebied voor 325 damherten. Bij de laatste telling (afgelopen voorjaar) waren er ongeveer 545 damherten. „En ik schat dat er nu 650 tot zevenhonderd beesten lo pen", zegt H. Jorissen, voorzitter van de Hoefdiercommissie. Dit aantal brengt de verkeersveiligheid in gevaar en zorgt voor een grote verspreiding van teken. Damher ten verdrijven de reeën uit hun leefgebied, met als gevolg dat die dieren steeds vaker in de bebouw de kom lopen, in de polders zwer-" ven en op doorgaande wegen te recht komen. „Daarbij worden veel reeën doodgereden en ik denk dat we niet de helft van alle aanrijdingen weten. We zien regel matig bloed liggen en vinden niets. Die hangen ergens in een koelkast." Maar ook damherten worden steeds vaker op of langs doorgaan de routes gesignaleerd. Een paar weken geleden nog is een ambu lance met een patiënt achterin op een damhert gereden op de Kloos- terweg in Haamstede. Dit ongeval liep goed af omdat de ambulance langzaam reed. De populatie damherten moet met 330 exemplaren slinken. Dat is een taak voor jagers, maar het gaat langzaam. Dat komt door het zeer beperkte gebied waarin gejaagd mag worden, een smalle strook grenzend aan de natuur van de Kop van Schouwen. In de strook liggen veel woonkernen en recrea tieterreinen en dat beperkt de mo gelijkheden. 'S-HEER ARENDSKERKE - De politie heeft in de nacht van vrijdag op za terdag kort voor twee uur in 's-Heer Arendskerke twee man nen uit de gemeente Veere aange houden die vermoedelijk benzine probeerden te stelen. De politie kreeg een melding dat het duo, 23 en 24 jaar oud, verdacht rondliep bij enkele bedrijfspanden aan de Ambachtsweg. Een surveillanceauT. to snelde er heenj agenten troffen twee auto's aan waarvan de tank- dop openstond. Even later werden de mannen op hetzelfde terrein naast een auto gesignaleerd. Zij wa ren in het bezit van een jerrycan met een slangsysteem. De agenten hielden de mannen aan op verdenking van diefstal van benzine. Beide mannen zijn over gebracht naar het politiebureau. Na verhoor en opmaken van proj ces-verbaal mochten ze naar huis. Het nieuwe jeugdcentrum in de brede school in de Goese Polder hield de eerste activiteit: een teken- en schildercursus. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51