blijft uit Vrouwen Scheldesport zegevieren in derby Hontenisse rekent af met Biervliet: 2-0 ►Nieuwe trainer Boute (hanteert Belgische stijl bij vierdeklasser. Alle seniorenteams van Terneuzense vereniging boeken overwinning. Dubbele beenbreuk RIA-speler Eggermont Nieuwenhuijse blijft trainer van Kapelle Hulsterloo pakt op eigen veld een punt tegen Robur. Uitblinkster Kuijpers scoort er lustig op los Titel bandstoten voor thuisspeler Hamelink Royal/De Parel haalt flink uit in topduel Libretitel is prooi voor Robin Claerhoudt Glansrijke zege Theo Platjouw Sterke optredens Voorwaarts in Axelse sporthal Z PZC Maandag 17 december 2007 35 door Jack Begijn AARDENBURG - Cupfighter Roosen daal was gisteren een maatje te groot voor Aardenburg. Het duel eindigde in 1-2, waardoor de gas ten verder bekeren. Alle doelpun ten vielen in de tweede helft. Trainer Kees de Rooij van Roosen daal vond dat zijn ploeg gedaan had wat het moest doen: winnen. Toch had hij opgezien tegen het duel op Zeeuwse bodem. „]e weet dat Aardenburg een aardig potje kan voetballen. Ze schakelden Steen met 7-0 uit, dat is een uit slag die staat. Maar moeilijk heb ben we het vandaag niet gehad." De oefenmeester voegde er vervol gens aan toe dat de thuisploeg op zijn Belgisch had gespeeld: met veel mensen achter de bal. „Dat klopt", zei de kersverse trainer, Pa trick Boute, die vrijdag Jean-Pierre Hubregsen wegens privé-omstan- digheden was opgevolgd. „Ik ben een Belg en heb daar ook mijn op leiding genoten." Volgens Boute was de voorberei ding op het bekerduel niet opti maal. „Het vertrek van de trainer had een behoorlijke impact op de groep. De aankondiging dat Jean-Pierre Aardenburg op stel en sprong ging verlaten kwam als een volslagen verrassing." Vanaf het begin was duidelijk dat het verschil tussen top vierde klas se en top derde klasse te groot was voor Aardenburg. De Roosenda lers hadden meer bagage in de ploeg, speelden goed georgani seerd en vooral nauwkeurig in de combinaties. „Alleen was het veld niet optimaal", vond trainer De Rooij. „Daardoor moesten we af en toe de lange bal spelen. Langs de andere kant kregen we veel tijd en ruimte van Aardenburg om een aanval op te zetten. Vandaag Aardenburg moet zijn meerdere erkennen in Roosendaal. De stunt die ze eerder uithaalden te gen Steen, kunnen de Zeeuws- Vlamingen niet herhalen. door Aector Dooms TERNEUZEN - Het gaat uitstekend met basketbalclub Scheldesport. Voorzitter Jan Scheele verkondig de zaterdag trots dat alle senioren teams van de Terneuzense vereni ging hadden gewonnen. Zo behielden de vrouwen van Scheldesport hun ongeslagen sta tus door de streekderby tegen Voorwaarts met 39-36 te winnen. In de overgangsklasse mannen stuurde koploper Scheldesport hun Zeeuwse opponent Volhar ding met een 102-82-nederlaag naar huis. Het tweede team won voor de vijfde keer op rij: 63-60 te gen Fast 4ward. Vrouwen. Scheldesport-Voor- waarts 39-36 (19-12): De derby misten we acht spelers, maar we kunnen talenten makkelijk door schuiven." Roosendaal heerste in de eerste twintig minuten, maar tot uitgespeelde kansen kwam het niet. De thuisploeg loerde op de counter en was daarbij gevaarlijk via Jelle de Vreeze en Niek van Sprundel. „Scoor je uit die kansen twee keer, dan speel je een andere wedstrijd", vond Boute. „Wij had den vijf geblesseerden, maar kon den dat minder goed opvangen." Roosendaal kreeg mogelijkheden via Martin Sacharias, Mick van Dijk en Ruud Vijfvinkel. Het ge vaar van Aardenburg kwam vooral over links via de snelle Martin van Vooren. Michiel Leyte was de ar chitect op het middenveld. Roosendaal had zijn angel op de linkerflank met een ongrijpbare Martin Sacharias. Na de rust maak ten de bezoekers het karwei des kundig af Kees Flipsen beroerde eerst nog de lat met een ziedend schot, waarna Jasper Reuvers met een bekeken beroering van de bal op een schot van Vijfvinkel de sco re opende. Krap twee minuten later kwam Aardenburg op gelijke hoogte door een treffer van Jelle de Vreeze na goed voorbereidend werk van Martin van Vooren. Kees Flipsen bepaalde met een trap van af de punt van het strafschopge bied de eindstand op 1-2. Over en weer waren er nog kansen, maar tot scoren kwam men niet meer. „We zijn een ronde verder", keek Kees de Rooij alvast vooruit. „Vo rig jaar speelden we de finale en kwamen we later uit in de Amstel Cup. Vanaf nu begin het in de ploeg te kriebelen, want we willen ook dit jaar ver komen." Aardenburg-Roosendaal Aardenburg-Roosendaal 1-2 (0-0). 66. Jasper Reuvers 0-1, 68. Jelle de Vreeze 1-1, 75. Kees Flipsen 1-2. Scheidsrech ter: C. Osmanovski (Breskens). Gele kaart: Ruud Vijfvinkel (Roosendaal). Aantal toeschou wers: 100. was niet hoogstaand, maar in de slotfase nog spannend. Dat had den de Terneuzense vrouwen aan zichzelf te wijten. De ploeg van coach Martin van Ham verzuimde bij een 33-23-tussenstand de wed strijd uit te spelen. Voorwaarts had geen wissels, maar toonde veerkracht. De ploeg uit Axel strandde op drie punten. Marjolein Kruijsse nam bij Schel desport 22 punten voor haar reke ning. Bij Voorwaarts waren Petra en Sonja Geelhoedt sterk op dreef met 16 punten. Mannen. Scheldesport-Volhar- ding 102-82 (55-39): Scheldesport won uiteindelijk nog met ruim ver schil van het laaggeklasseerde Vol harding. De eerste periode werd met een 31-27 afgesloten. Daarna zorgde een tussensprint van de Terneuzenaren voor een kloof van zestien punten. In de derde perio de was de concentratie even zoek, WESTDORPE - Stijn Eggermont, spe ler van zondag-vierdeklasser RIA W., is vrijdagavond ernstig gebles seerd geraakt. Tijdens de training kwam hij ongelukkig in botsing met een medespeler en liep daar bij een open botbreuk op. Eggermont werd per ambulance naar het ziekenhuis in Terneuzen afgevoerd. Onderzoek wees uit dat hij zijn scheen- en kuitbeen had gebroken. KAPELLE - Adriaan Nieuwenhuijse is ook in het seizoen 2008-2009 trainer van Kapelle. De oefenmees ter en de club kwamen een verlen ging van het contract met één jaar overeen. Nieuwenhuijse, eerder on der meer trainer van Hoek, SKNWK en SSV'65, is bezig aan zijn eerste seizoen bij Kapelle. Mo menteel staat zijn elftal onderaan in de tweede klasse. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse A nam Hontenisse dankzij een 2-0-overwinning op Biervliet de derde plaats over van Robur. De Goese ploeg kwam zelf in de enige andere wedstrijd die gisteren in de ze klasse werd gespeeld, niet ver der dan een 1-1-gelijkspel bij Hul sterloo. Hontenisse-Biervliet 2-0: Uitblin ker bij de bezoekers was doelman Mark van Kouteren, die er de voor naamste oorzaak van was dat zijn ploeg niet tegen een grotere neder laag opliep. Zo kwam de doelman in het eer ste halfuur tweemaal als winnaar tevoorschijn uit één-tegen-één- duels met Gyon Asselman en Tom maar Scheldesport herstelde zich op tijd en liep verder uit. Fon Chan maakte het honderdste punt. De absolute uitblinker bij Scheldesport was Joeri van Aalst. Hij was ook topscorer met r6 pun ten. Ook Dicky Wullems speelde een uitstekende wedstrijd. OUD-GASTEL - De voetbalsters van IJzendijke schaarden zich bij de laatste acht in het bekertoernooi. In de vierde ronde werd SC Gastel met 4-2 verslagen. IJzendijke startte furieus en leidde na twintig minuten met 4-0. Uit blinkster Maud Kuijpers nam de gehele productie voor haar reke ning. In de tweede helft nam IJzen dijke gas terug en kon de thuis ploeg twee keer tegenscoren. HOEK - Jan Hamelink van biljart vereniging De Lovenhoek uit Hoek veroverde de titel in de vijf de klasse bandstoten van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. In café De Molenhoek in Hoek stelde hij de titel veilig door in de finale Arnoud Zegers te verslaan. Hame link speelde ook de kortste partij. In de openingsronde versloeg hij Daan Koster in 17 beurten. Rijk. Op de inzet van Gert-Jan van den Dries vanaf elf meter was hij echter kansloos: 1-0. Ook in de tweede helft was het spelbeeld hetzelfde. De beslissing viel in de zeventigste minuut toen Tom Rijk oog in oog met Van Kouteren eerst tegen de doelman opschoot, maar uit de rebound als nog scoorde: 2-0. Hulsterloo-Robur 1-1: In een evenwichtige wedstrijd strafte Dennis Weijers na een kwartier een verdedigingsfout bij de thuis ploeg af: 0-1. Hulsterloo kwam na een half uur langszij toen de bal uit een hoekschop voor de voeten kwam van Alexander Praet die niet twijfelde en hard inschoot: t-t. Ook na rust kregen beide ploe gen goede kansen, maar gescoord werd er niet meer. Beste mogelijk heid was voor Hulsterloo, maar de bal eindigde tegen de kruising uit een vrije trap van Marco Ottjes. Scheldesport 2-Fast 4ward 63-60 (32-29): Even was er de dreiging van een nederlaag, maar de ploeg van coach Maureen Vaal zette een achterstand om in een zwaar be vochten winst. Bas Dieleman was de grote man bij de Terneuzena ren. Hij maakte 15 punten. SAS VAN GENT - De driebanders van De Parel zorgden voor een feeststemming. In de topper in poule vier van de derde divisie speelde het team uit Sas van Gent naaste concurrent 's Lands Welva ren volledig naar huis: 8-0. Tonny Dobbelaere was met 0.857 de 'min ste' van zijn team, die met Ma- thieu Vlerick (0.875), Dirk Vlerick (0.897) en Jens van Dam (liefst 1.304) een sterk kwartet vormde. KLOOSTERZANDE - Het persoonlijk kampioenschap libre tweede klas se in poule zuid is na een zinderen de finale gewonnen door Robin Claerhoudt van Reynaert. Hij ver sloeg thuisspeler Edward Janssen. De hoogste partij van 5.26 kwam net als de hoogste serie van 41 op naam van Claerhoudt. Hij eiste ook een plaats in de regionale eind strijd op. GOES - Theo Platjouw van HGL/ KOT'86 won in biljartcentrum Ca- ramBowl in Goes het persoonlijk kampioenschap driebanden hoofd klasse. Tweede werd streekgenoot Eddy van Goethem van Den Ouden Arend, Meerten Dallinga van SBC eindigde als derde. Platjouw promoveerde met glans naar de extra klasse. De vraag is echter of hij daarin nog gaat deel nemen. Al tijdens dit toernooi kon digde de kampioen aan dat dit zijn laatste finale zou zijn. Fysieke en privéredenen liggen ten grondslag aan zijn voornemen. Meerten Dallinga tekende voor de hoogste partij met 1.481 en de twintigjarige Kevin de Kok van Onda voor de hoogste serie van 12. In het regionaal kampioenschap driebanden groot derde klasse wist Jo Boogaert van De Kastanje beslag te leggen op een derde plaats. John Heskes van VEGABV werd vierde en Leanjo de Koster van De Sportvisser achtste. AXEL - De Zeeuws-Vlaamse turn- kampioenschappen voor vrouwen en meisjes gaven geen spectaculai re verschuivingen in de krachtsver houdingen te zien. Het organise rende en tevens jubilerende Voor waarts (70 jaar) ging weer met het meeste eremetaal aan de haal in sporthal 't Sportuus te Axel. Negen keer goud, zeven keer zilver en acht keer brons was de oogst voor de thuisvereniging. EMM uit Terneuzen deed daar niet veel voor onder. Vooral in de jongste leeftijdscatego rieën scoorde die vereniging goed. EMM was goed voor acht keer goud, vier keer zilver en zes keer brons. De andere verenigingen ble ven daar ver bij achter. Wel zorgde Olympus uit Vogel waarde voor een positieve reactie. De relatief kleine vereniging vero verde maar liefst vier keer goud en twee keer brons. Voorwaarts-speelster Petra Geelhoedt (midden) speelt zich vrij tussen twee verdedigsters van Scheldesport. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47