Sport keihard toe Na 41 wedstrijden zonder zege weet SSV'65 weer wat winnen is Vlissingen geeft zege uit handen Terneuzen ten koste van SKNWK naar laatste zestien bekertoernooi Koploper stuurt AZW in derby met ruime nederlaag huiswaarts. Jan Baaij'ens maakt enige treffer in duel met Nieuw-Lekkerland: 1-0. Ook voor Domburg zit bekeravontuur erop na ruime nederlaag. Jonathan Constancia is tegen vierdeklasser weer aardig op dreef. Z PZC Maandag 17 december 2007 33 door René van Stee TERNEUZEN - Amper drie minuten. Zo weinig tijd had Terneuzense Boys zaterdag nodig om definitief afstand te nemen van AZW. Bij de rust was het nog o-o, maar in de 48e minuut stond het al 3-0 voor de thuisploeg door twee doel punten van Marco Faassen en één van Ali Eryüriik. Dik een kwartier voor tijd legde Faassen met zijn derde treffer van de middag de 4-0-eindstand vast. Terneuzense Boys gaat daardoor de winterstop in als koploper, de Axelaren wachten een gevecht te gen degradatie. AZW-trainer Eddy van der Hooft gaf onmiddellijk toe dat de zege van Terneuzense Boys dikver diend was. Hij was echter vol onge loof over hoe zijn elftal aan de tweede helft begon. „Ineens was er volop ruimte voor de tegenstan der. Onbegrijpelijk en onverklaar baar. In de eerste helft hadden we ze goed in bedwang. Ik had in de rust echt het idee dat er iets te ha len viel. Maar in de tweede helft zijn we weggespeeld", aldus Van der Hooft. De streekderby, die in september werd afgelast omdat de scheids rechter niet kwam opdagen, kwam moeizaam op gang. In de 35e minuut was er het eerste echte doelgevaar, nadat de verdediging van Terneuzense Boys een verre bal van Angelo van Dorsselaer ver keerd beoordeelde. Veli Eryüriik kon echter vanuit een moeilijke hoek niet afwerken. De thuisploeg had op dat moment al het betere Terneuzense Boys-AZW Terneuzense Boys-AZW 4-0 (0-0). 46. Marco Faassen 1-0,47. Ali Eryü riik 2-0, 48. Marco Faassen 3-0, 73. Marco Faassen 4-0. Scheidsrechter: J-A. de Bat (Goes). Gele kaart: Gert-Jan Kolijn, Niels Meesen en Jarmo Gil ling (allen AZW). Aantal toeschouwers: 350. AZW speelde met rouwbanden naar aanleiding van het recente overlij den van de echtgenote van speler Jochem Marcus en de vader van speler Emanuel Pauwels. Voorafgaand aan de wedstrijd was er één minuut stil te. Zowel Jochem Marcus als Emanuel Pauwels speelde niet mee. van het spel. Ben Ongenae had in de veertigste minuut de 1-0 op zijn schoen. Maar na een goede in dividuele actie van Marco Faassen mikte hij voor open doel hoog over. Meteen na rust was het wel raak voor Terneuzense Boys. Na een uit stekende pass van Jordy Goossen werkte Marco Faassen vanaf de rechterkant van het strafschopge bied onberispelijk af. Daarna ont sponnen zich - hooguit - honderd doldwaze seconden. Daarin maak te Ali Eryürük, na goed voorberei dend werk van Goossen en Faas sen, de 2-0. Uit een prima voorzet van Peter Doens werkte Faassen vervolgens via de onderkant van de lat de 3-0 tegen de touwen. Dat diezelfde speler in de 73e minuut, na een slimme steekpass van 'Ik had in de rust echt het idee dat er iets te halen viel' Evert-Jan van Opdorp, ook de 4-0 aantekende was alleen van belang voor de statistieken. „Wat mij vooral beviel is dat we optimaal gebruik hebben gemaakt van de chaos die er even bij AZW heerste en we ook daarna veel kan sen creëerden", aldus Marco Faas sen. Uiteraard was hij tevreden over zijn drie doelpunten, maar dat vond hij niet het allerbelang rijkste. „De afgelopen zes weken ging het niet best met ons. Maar vandaag hebben we weer laten zien dat we wedstrijden vrij ge makkelijk kunnen beslissen als het bij ons echt loopt. Het zou mooi zijn als we na de winterstop op die manier verder kunnen gaan." door Armando Langebeke GOES - De ontlading na het laatste fluitsignaal was groot in het kamp van zaterdag-eersteklasser SSV'65. Voor het eerst dit seizoen werd er een overwinning geboekt (1-0) en de manier waarop de drie punten binnengehaald werden leek direct vergeten. Een massale knokpartij had namelijk nog bijna roet in het eten gegooid. SSV'65 begon redelijk aan de wed strijd en de goal van Jan Baaijens was daarvoor een mooie beloning. Na de vroege voorsprong probeer de Nieuw-Lekkerland het initiatief naar zich toe te trekken, maar slaagde daar amper in. De mogelijkheden die ze kregen waren vooral te wijten aan zwak ingrijpen (bij een solo van Erwin Groenendijk) en een persoonlijke fout van de verdediging van SSV'65 (balverlies David den Hol lander). SSV'65 leek zich na deze tegensto ten enigszins te herstellen. Er werd wat eerder druk gezet en de ploeg durfde wat meer te voetbal len. Vlak voor rust kreeg SSV'65 een mooie mogelijkheid om de voorsprong te verdubbelen, maar de zwak spelende Luc van Loon kopte veel te slap in. Een grotere voorsprong had het een stuk ge makkelijker kunnen maken voor de thuisploeg, want Nieuw-Lekker land kwam direct na de rust sterk uit de startblokken. Eerst was het Michel de Groote die de bal van de doellijn werkte en niet veel later stond Pim Bruins op de goede plaats om een bal weg te werken. „Het zat eindelijk eens mee vandaag", zei Michel de Groote na afloop. Kansen vielen er na het openingsoffensief van de bezoekers amper meer te noteren, maar saai werd het schouwspel ze ker niet. De overtredingen werden steeds zwaarder en de frustraties namen toe. Mansour Gader ging verhaal bij een tegenstander die op de grond lag en volgens de linkerverdediger van SSV'65 onnodig om een vrije trap vroeg. Een aantal spelers van W* Na 41 opeenvolgende competitie- wedstrijden zonder overwinning, pakt SSV'65 eindelijk weer eens drie punten. Nieuw-Lekkerland wordt met 1 -0 verslagen. Nieuw-Lekkerland reageerde hier fel op en binnen een paar tellen ontstond een massale knokpartij waarbij, vooral door SSV-spelers, rake klappen werden uitgedeeld. De thuisploeg mocht van geluk spreken dat alleen Gader van het veld werd gestuurd, want het was voor iedereen wel duidelijk dat Mo Bensadik ook sloeg. „Overtre dingen -maken mag, maar slaan mag je natuurlijk nooit", zei David den Hollander verwijtend. Na al de schermutselingen werd de wedstrijd vrij snel hervat, maar wie had verwacht dat Nieuw-Lek kerland de manmeersituatie zou kunnen omzetten in een tegentref fer had het mis. „Jammer dat het nu winterstop is", sprak matchwinnaar Jan Baa ijens na afloop. Hij besefte echter wel dat zijn ploeg na alle tegensla gen met wat meer vertrouwen het nieuwe jaar in gaat. „Deze drie punten hadden we écht nodig." SSV'65-Nieuw-Lekkerland 1-0 (1-0). 10. Jan Baaijens 1-0. Scheidsrechter: G.J. Wisse (Koudekerke). Rode kaart: 70. Man sour Gader (SSV'65). Gele kaart: Pim Bruins, Michel de Groote, Mo Bensadik (allen SSV'65), Raymon Slagboom, Erwin Groenendijk (beiden Nieuw-Lekkerland). Aantal toeschouwers: 60. VLISSINGEN - Na 25 minuten spelen wees niets op een bekeruitschake ling voor Vlissingen in het treffen met Steenbergen. De ploeg van trainer Ruud Pennings leidde op dat moment namelijk comfortabel met 2-0. Na 90 minuten stond er echter een 2-3 uitslag op het score bord. Domburg verloor kansloos van Dosko: 4-0. Vlissingen-Steenbergen 2-3: In de eerste helft leek er geen vuiltje aan de lucht voor de thuisclub. Via Jeremy Hill en Joey van der Zweep stond het na 23 minuten 2-0. Met deze stand leek Vlissingen ook te gaan rusten, maar op een uiterst ongelukkig moment kreeg de ploeg de aansluitingstreffer tegen. Uit een corner schoot Jeffrey Frij- ters (ex-Kloetinge) beheerst bin nen: 2-1. Na rust kwam Steenbergen offen- siever voor de dag en zorgde Joep Brosky voor 2-2. Vier minuten voor tijd viel vervolgens de beslis sing. Een vrije trap van Frijters werd door Vlissingen-keeper Jacco Ne- len in de voeten gestompt van Dennis Uitdewilligen. Hij kon de bal eenvoudig in het lege doel schuiven: 2-3. Dosko-Domburg 4-0: In dit duel tussen de nummer vijf van de der de klasse A en de nummer vijf van de vierde klasse B was voor rust sprake van twee redelijk aan elkaar gewaagde ploegen. Toch leidde de thuisploeg halver wege met 1-0 door een treffer van Lennaert Greveling. Kort na de thee verdubbelde de clubtopscorer van Dosko, Michael Mehmet, deze voorsprong (2-0) en was het ge daan met het verzet van Dom burg. De invallers Boris Knebel en Ruud Herrings brachten de 4-0-eind- stand op het bord. Uitblinker bij de Brabanders was A-junior Nick Schuurbiers met drie assists. door Aector Dooms TERNEUZEN - Terneuzen was voor het bekerduel met SKNWK ge waarschuwd. Buurman Terneuzen se Boys was eerder in het beker toernooi met 6-2 onderuit gegaan tegen de Schouwse ploeg en zo'n blamage wilde de Zeeuws-Vlaam- se formatie voorkomen. De ploeg van Ardian Lekaj won eenvoudig met 4-0 en bereikte daardoor de laatste zestien. In tegenstelling tot Terneuzense Boys, maakte Terneuzen niet de fout om de zaterdag-vierdeklasser uit Nieuwerkerk te onderschatten. De zondag-tweedeklasser startte in een hoog tempo, met een hoge balcirculatie en dwong in het eer ste kwartier drie kansen af Zo mis te Remco van Leeuwen, vrijge- speeld na een schitterende actie van Jonathan Constancia, een pri ma kans. Ook Sinan Coban had de openingstreffer op zijn schoen, maar de spits kwam eveneens niet tot scoren. Na een kwartier was het echter toch raak. Coban be diende Dwight van Hulle, die met zijn linker doeltreffend uithaalde: 1-0. De ploeg van trainer Peter Groene- wegen was door de achterstand niet aangeslagen en koos als het even kon de aanval. Dat Terneu zen het ritme van de beginfase niet kon vasthouden was ook de verdienste van de tegenstander. De Schouwenaren drongen onder aanvoering van Wilco de Valk en Erwin Nelissen een paar keer ge vaarlijk door in het strafschopge bied van de thuisclub, maar doel man Dennis Wondergem keepte attent. SKNWK miste duidelijk zijn topscorer Wesley Goud, die ge schorst was. De aanvaller van SKNWK had met drie treffers een groot aandeel in de bekerwinst op Terneuzense Boys. Toen na ruim een half uur Emiel Kuyten rood kreeg stond SKNWK voor een schier onmogelijke opga ve. De spits kreeg zijn tweede gele kaart na een domme actie tegen Terneuzen-verdediger Niels Burm en dupeerde daarmee zijn ploeg. „Bij een gelijke stand hadden we het accent nog op de verdediging kunnen leggen en op een uitval kunnen gokken", zei Groenewe- gen. „Maar we keken al tegen een 1-0-achterstand aan. Toch zijn we niet weggespeeld." De Schouwse ploeg bleef ook met tien man goed tegenstand bieden. „SKNWK was een goede tegen stander", vond technisch coördina tor Fons Baart van Terneuzen. „Dit is een ploeg die in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal niet zou misstaan." In de tweede helft had Jonathan Constancia het op zijn heupen en daardoor werd de score opgevoerd. Remco van Leeuwen zorgde be heerst voor 2-0 en de derde treffer kwam op naam van Coban. Inval ler Jarno Waebeke bepaalde, weer op aangeven van Constancia, de eindstand op 4-0. Bij alledrie de treffers was Constancia de aange ver. Terncuzen-SKNWK 4-0 (1-0). 15. Dwight van Hulle 1-0, 58. Remco van Leeuwen 2-0, 63. Sinan Coban 3-0, 82. Jarno Waebeke 4-0. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Rode kaart (2x geel): Emiel Kuyten (SKNWK). Gele kaart: Dwight van Hulle, Niels Burm, Jona than Constancia (allen Terneuzen). Aantal toeschouwers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45