Hoek moet zich kapotschamen Hoofdklasser Kloetinge op 'rampkoers' De Muijnck gaat naar Quick Boys Ongelukkige wissel prengt Nivo Sparta verrassende zege: 1-2. Bevelandse club staat op de laatste plaats na 1-0-verlies bij LRC. Z PZC Maandag 17 december 2007 31 Karakteristieken Hoek-Nivo Sparta 1-2 (1-0). 37. Ferry Alfons 1-0 (straf schop), 59. Wesley Paijmans 1-1, 67. Theo van Geffen 1-2. Scheidsrechter: P.C. van Gijsen (Goudswaard). Gele kaart: Gio vanni Siereveld (Hoek), Davey Brothwell, Emiel van der San- den (Nivo Sparta). Aantal toe schouwers: 600. Hoek: Joan van Belzen; Tho mas Ragut (57. Michel Mullae- rt), Björn Langeveld, Giovanni Siereveld, Maarten van Rose velt; Mamadouba Gueye (61. Ramazan Kesikbas), Gideon Imagbudu, Ferry Alfons, Pieter de Munnik; Djamel Buyse (57. Bert den Hamer) en Sam Yse- baert. LRC-Kloetinge 1-0 (1-0). 25. Jean-Philip Becht 1-0. Scheids rechter: B. Wirken (Sleeuwijk). Gele kaart: Addy Kleijn, Jean-Philip Becht, Johan Brugge- man (allen LRC) en Jaap Esser (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 600. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Arjan van der Smis sen, Bramp Plomp; Jaap Esser (46. Robin de Pagter), Corné Schilperoort, Niels Kole (90. Etienne Mallie), Joffrey Geldof; Regilio Pinas en Daan Esser. GOES - Jasper de Muijnck wordt volgend seizoen de nieuwe trainer van Quick Boys. De in Middelburg geboren oefenmeester is nu nog trainer van een andere hoofdklas ser: Ter Leede. De Muijnck is in Sassenheim aan zijn eerste seizoen bezig. Hij kwam dit jaar over van Doto, waar hij vijf seizoenen de hoofdverant woordelijke was. Hij loodste deze club uit Pernis naar de hoofdklas se. De Muijnck was verder als hoofdtrainer actief bij Oranje Wit, OSS, Oud-Beijerland en Papend- recht. Bij Quick Boys wordt de 43-jarige de opvolger van John Blok, die na drie seizoenen vertrekt bij de club. door Rudy Boogert HOEK - In een paar weken tijd heeft Hoek zichzelf gedegradeerd van titelkandidaat tot modaal club je. Het was zaterdag zelfs te veel ge vraagd om nummer laatst Nivo Sparta de maat te nemen. Hoek maakte zichzelf op eigen veld bela chelijk met een 2-1-nederlaag. „We moeten ons kapotschamen", vond aanvoerder Pieter de Munnik. De winterstop komt als geroepen voor de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser. Na de flitsende seizoens opening onder interim-trainer Paul Telussa is Hoek onder zijn op volger Willem Leushuis verwor den tot een kleurloos elftal. De au tomatismen zijn zoek, de drive is verdwenen en de titel is uit het zicht. Hoe nu verder? „Gewoon de rust bewaren", zei Leushuis nuch ter. In de spelersgroep klinkt niette min het eerste gemor en de sup porters praten weemoedig over de korte periode onder Telussa. „Maar zo veel is er toch niet veran derd", vond De Munnik. „De spe lers zijn hetzelfde en ook het sys teem is hetzelfde gebleven." Maar ja, de resultaten zijn dat niet. In ze ven duels haalde Telussa zestien punten en Leushuis zeven. De wil is er zeker wel, constateer de De Munnik zaterdag. „Maar we hadden vandaag bijvoorbeeld niet de passie die we vorige week tegen Kloetinge wel hadden. En we wa ren vooraf nog zo gewaarschuwd voor onderschatting. Maar het sluipt erin. Als het dan niet lukt, krijg je irritaties op het veld." En dat kwam het toch al magere spelpeil ook niet ten goede. Hoek creëerde in negentig minuten wel geteld één echte kans. Vlak voor rust kopte Sam Ysebaert over. Hij kreeg de bal aangegeven door zijn kompaan in de spits Djamel Buy se, die dit seizoen voor het eerst in de basis startte. Na een uur werd hij gewisseld voor Bert den Ha mer. Ook Thomas Ragut werd op dat moment vervangen, door Michel Mullaert. Een ongelukkige ruil. Twee minuten na die wissel werd Mullaert aan de kant gezet door Roberto Verhagen (onder meer ex-PSV en ex-AZ) en hij liet We sley Paijmans de gelijkmaker bin nenschieten. Acht minuten later vloerde Mullaert diezelfde Verha gen in het strafschopgebied. Hoek-doelman Joan van Belzen (wederom ijzersterk) stopte de strafschop van Theo van Geffen, maar in de rebound zorgde de ne mer alsnog voor 1-2. Daarmee was de i-o-voorsprong van Hoek in een paar minuten weggepoetst. Na 37 minuten had Thomas Ragut geprofiteerd van balverlies in de Nivo Sparta-defen- sie. Hij werd gevloerd en Ferry Alf ons benutte de strafschop op de van hem bekende wijze; met een 'stotterende' aanloop. Het slotof- fensief van Hoek was ontbloot van geloof in eigen kunnen. Verder dan een schot van Ramazan Kesik bas en kopballetje van Alfons kwam Hoek niet. Hoek miste diepgang op de flan ken en de creativiteit van de ge schorste John Schot, vond Leus huis. In het verlengde daarvan zou De Munnik het een goed idee vin- Hoek verliest op eigen veld met 1-2 van hekkensluiter Nivo Sparta. Het verlies is de anticli max van een aantal weken matig voetballen. den om in de winterstop één of meerdere versterkingen aan te trek ken. „Maar alles dat je kan halen, is bij een andere club al geflopt", zei Leushuis. „Het is niet prioriteit nummer één", vulde technisch ma nager Paul Telussa aan. Leushuis trok na afloop een paral lel met Roda JC. „Vorige week won die club bij PSV, maar ver loor een week later op eigen veld van Sparta. Dat ligt niet aan Sparta dat zoiets gebeurt, maar aan Roda. Onze nederlaag van van daag ligt ook niet aan Nivo Sparta, maar volledig aan Hoek." Met dien verstande dat Hoek een week eer der niet van de landskampioen had gewonnen, maar van een do lende streekgenoot. Hoek-verdediger Maarten van Rosevelt (rechts) blokt een schot van Theo van Geffen, die de winnende goal maak te voor Nivo Sparta. foto Camile Schelstraete Kloetinge zorgwekkend Kloetinge verloor zaterdag zijn zevende duel op rij in de hoofd klasse. Dat is nog geen Zeeuws record op het hoogste amateurniveau. Dat staat op naam van Oostkapelle. Zorgwekkend voor Kloetinge is dat alle Zeeuwse clubs die zes duels op rij of meer verloren, uiteindelijk zijn gedegradeerd. 11 Oostkapelle 86/87 D 9 SSV'65 06/07 D 7* Kloetinge 07/08 7 Serooskerke(2x) 92/93 D 6 Kloetinge 03/04 D 6 Oostkapelle 00/01 D 6 Veere 96/97 D 6 AZW 66/67 D serie nog niet afgelopen D gedegradeerd PZC Donja Odijk bron Rudy Boogert door Jan Dagevos LEERDAM - In de donkere dagen voor kerst ging Kloetinge zaterdag op zoek naar lichtpuntjes. De Be velandse hoofdklasser vond echter niet één aanknopingspunt in Leer dam. Integendeel. De stemming werd alleen maar zwartgalliger. Kloetinge leed tegen opponent LRC de zevende nederlaag (1-0) op rij en belandde op de laatste plaats in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal. Kloetinge is diep gevallen en ligt op 'rampkoers'. Van de fiere mid denmoter is niets meer over. De realiteit is dat de Bevelandse dub na de winterstop veroordeeld is tot het spelen van degradatievoet bal. En de spelers zullen dat met het mes op de keel moeten doen, want Kloetinge heeft uit veertien wedstrijden slechts acht punten behaald. Wie in de hoofdklasse wil overleven, moet minstens 26 punten halen. „We hebben nog zeven thuiswed strijden en vijf uitduels voor de boeg", rekende trainer Diederik Hiensch zaterdag voor. „We zullen het vooral in eigen huis waar moe ten maken." Dat wordt een loodzware opgave, zo werd zaterdag duidelijk. Kloetin ge zou wat dat betreft een voor beeld moeten nemen aan LRC. De opponent uit Leerdam debuteert in de hoofdklasse en wil koste wat kost overleven. Net als Kloetinge is ook de Leerdamse Racing Club niet gezegend met bovenaardse kwaliteiten, maar de spelers zijn wel bereid hun ziel en zaligheid in de strijd te gooien. Kloetinge liet zich zeker in de eerste helft aftroe ven door de thuisploeg en creëer de uiteindelijk slechts één kans (Joffrey Geldof). Het was niet de enige tekortko ming. Toen LRC in de 25e minuut op 1-0 was gekomen (Jean-Philip Becht schoot na een verre inworp en een handig overstapje van El- vin Hardeveld raak) hing Kloetin ge als los zand aan elkaar. Spelers verstopten zich en als ze eens in balbezit kwamen, werd het 'pro bleem' zo snel mogelijk bij een ploeggenoot neergelegd. Dat was in veel gevallen doelman Jaco van Diederik Hiensch: 'We zullen het vooral in eigen huis waar moeten maken' der Schee, die de nodige terugs peelballen te verwerken kreeg. De goalie deelde overigens mee in de malaise en toonde een gebrekkige traptechniek. Na rust speelde Kloetinge in elk ge val agressiever en eiste de vormge ver op het middenveld, Corné Schilperoort, wat vaker de bal op, maar het raffinement ontbrak. De opbouw bleef matig. Pas toen Kloe tinge wat opportunistischer ging spelen en Niels Kole in de punt van de aanval werd gezet, kwam er meer dreiging. Toch duurde het tot de 90e mi nuut voordat Kloetinge echt ge vaarlijk werd. De bal van Daan Es ser werd van de lijn gekopt, Regi lio Pinas koos de verkeerde hoek uit en vervolgens zag ook Niels Ko le zijn kopbal gekeerd worden door doelman Ruizendaal. Het onderstreepte andermaal dat het bij Kloetinge ontbreekt aan kwaliteit in aanvallend opzicht. De ploeg mist een echte nummer 9, een spits die goed is voor 10 a 15 doelpunten per seizoen. Ook vorig seizoen ontbrak een aanvaller van dat kaliber, maar toen had Kloetin ge John Schot nog. Hij was ook geen doelpuntenmachine, hij had echter wel een actie in huis en kon iemand nog wel eens vrij voor de keeper zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43