Overkapping brengt sfeer op Markt Wintereditie Kreekrock Eerste kerstmarkt in Philippine slaat aan mm 0Al#l HH I CI I Schaatsend publiek enthousiast over overdekte ijsbaan. Griep Dronken Belg botst op geparkeerde auto Organisatie tevreden over winters broertje muziekfeest Kreekrock. Gereedschap gestolen bij inbraak in Sluis Tilburger mishandeld in café Terneuzen 14 I Maandag 17 december 2007 pzc Yannick Ostermeier (I) en Timo Dhondt vermaken zich op de schaatsbaan in Terneuzen. foto Wim Kooyman door Joeri Wisse terneuzen - „Dat zal je altijd zien", verzucht Bram van de Lin de. „Nu we een overkapping over de ijsbaan hebben, zal het wel mooi weer blijven." Met de tent-zonder-zijkanten op de Ter- neuzense Markt wil organisator Terneuzen On Ice voorkomen dat het schaatsevenement in het water vplt. „Nou blijft goed weer belang rijk hoor. Dan komen er toch meer mensen naar de stad", zegt Van de Linde die de uitgifte van huurschaatsen voor zijn rekening neemt. Zaterdagmiddag half drie, stralend weer, heeft hij geen reden tot klagen. „Er zijn tot nu toe nog maar drie pleisters geplakt en er schaatst al zo'n honderd man." Het ziet er inderdaad flink druk uit op de ijsbaan, maar Van de Lin de heeft nog genoeg schaatsen over. „Er kan best tweehonderd man op de baan." Volgens Van de Linde is het pu bliek 'heel enthousiast' over de overkapping. Eén van die enthou siastelingen is Sari Ostermeier uit Sas van Gent. „Dit is veel gezelli ger. Het zou wel leuk zijn als de baan wat groter is. In de Zeeland hallen in Goes hebben ze een soort eiland in het midden, zodat 'Ze mogen best ook de zijkanten dicht doen. Dan wordt het hier nog warm' ze rondjes kunnen schaatsen." Maar zo'n ijsbaan midden in de stad heeft ook zo z'n voordelen. „Straks, als de jongens lekker aan het schaatsen zijn, ga ik een cafee tje opzoeken", zegt Sari. Met die jongens bedoeld ze haar zoon Yan nick en zijn vriendje Timo, die ook is meegegaan naar de overdek te ijsbaan. Yannick, die vorig jaar ook al op de baan te vinden was, is goed te spreken over de tent. „Als het gaat regenen, blijf je ten minste droog." Voor de io-jarige Sassenaar hadden ze ook wel de zijkanten dicht mogen doen. „Dan heb je ook geen koude handen." Voor Yannick is snelheid het be langrijkste element van het schaat sen. „Ik kijk ook graag, samen met mijn moeder naar de vijftienhon derd meter op tv." De elfjarige Lana uit Terneuzen kijkt ook graag naar schaatsen op televisie, maar dan liever van een andere categorie. „Sterren dansen op het ijs, dat kijk ik altijd." Een fa voriete ster heeft ze niet. „Wat ze doen vind ik veel interessanter." Of ze zelf ook al kunstjes heeft overgenomen? „Eén been optrek ken. En springen, dat lukt me ook." Lana was vrijdag ook al op de Markt te vinden. „Toen was het nog best rustig en konden we tik kertje doen op het ijs." Ook haar vijfjarige zusje Elise en vader Mark zijn van de partij op de overdekte ijsbaan. Mark, die gaat vooral heel hard. „Maar zon der tegen anderen op te botsen, knap hè", zegt Lana. Mark is zelf ook niet ontevreden. „Het is voor mij vijftien jaar geleden. Nu ben ik hier voor de meiden." Hij heeft de smaak goed te pakken. „Ik denk dat ik mijn Noren maar eens van zolder haal en op een grote ijsbaan ga schaatsen." door Cino van den Broecke PHILIPPINE - In tal van steden en dorpen is het bijna een traditie om halverwege december een kerstmarkt te houden. Voor de on dernemers uit Philippine was het dit jaar de eerste keer. De markt was een initiatief van enkele klei ne ondernemers uit het mossel dorp en trok een paar honderd be zoekers. In tegenstelling tot veel andere kerstmarkten stonden de deelne mers niet buiten in de kou, maar warm binnen in De Schotse Hoek aan het Stadhuisplein. De kerst- l ZEEUWSE ALMANAK De moeder van de zesjarige Jesse is ziek, behoorlijk ziek zelfs. Ze ligt met een stevige griep op de bank. Als de telefoon gaat, spoedt Jesse zich als altijd, er naartoe om als eerste de hoorn op te kunnen pak ken. De jongen noemt zijn naam. Aan de andere kant van de lijn hangt ie- markt had als doel om kleine on dernemers, starters en parttimers zich te laten manifesteren. Het eve nement was vooral gericht op ui terlijke verzorging en dat was zicht baar in de kraampjes. Een nagelsty liste, een schoonheidssalon, een mondhygiëniste en een kapster toonden hun deskundigheid en spullen. Verder waren er sieraden, lingerie, kerststukjes, speelgoed, kleding, kaartjes en kaarsen te koop. De organisatie van de markt was na afloop tevreden en houdt er rekening mee dat volgend jaar weer een markt wordt gehouden. Tip? redactie@pzc.nl mand van het werk van zijn moe der. Maar hoe leg je aan een collega van je moeder uit dat ze voorlopig niets kan doen „Kan ik je mama even spreken?", vraagt de collega. „Nee", antwoordt Jesse, „dat gaat echt niet." „Ze is even eh....buiten gebruik!" terneuzen - Een 25-jarige man uit Oostende is vrijdagavond zijn rijbe wijs kwijtgeraakt nadat hij met te veel alcohol achter de kiezen op een geparkeerde auto in de Terneu- zense Dijkstraat is gereden. Een ademanalyse op het politiebureau wees later uit dat hij ruim tweeën half keer te veel gedronken had. door Cino van den Broecke westdorpe - Muziekfestival Kreek- rock was in Westdorpe en omge ving al bekend. Na de mini-editie van het festival in De Soos, zag za terdag de eerste editie van de Win ter Edition het licht. Meer dan driehonderd bezoekers kwamen op het muziekfeestje af De organiserende jongeren waren dan ook meer dan tevreden. „We kregen steeds meer vragen van jon geren die vonden dat er ook in de winter 'iets' moest komen. Wij hebben daar met deze avond op in gespeeld. Als je de opkomst ziet, sluis - Op een bedrijfsterrein aan de Nieuwstraat in Sluis is tussen vrijdag 17.30 en zaterdag 9.00 uur ingebroken in de kantoorruimte van een bedrijfspand. Daarbij is volgens de politie voor enkele hon derden euro's aan gereedschap ge stolen. Het is niet bekend wat de braakschade aan het pand is. dan is het echt super", aldus Dion- ne Wauters van Kreekrock. In cultureel centrum Concordia konden zaterdag muziekliefheb bers uit Nederland en België hun hart ophalen. Vijf verschillende bands sprongen, speelden en zon gen vanaf het podium in de zaal het jeugdige publiek toe. De Zeeuws-Vlaamse formatie Retalia tion beet het spits af Daarna volg den de muzikanten van Angelskin, Pushed Too Far, Time Decides en afsluiter Enemy Ground. Zowel bandleden, organisatie en niet in De eerste editie van Kreekrock Winter Edition was volgens de or ganisatie van het festival een suc ces. Ruim driehonderd jongeren kwamen op het evenement af. terneuzen - De politie onder zoekt een mishandeling die giste ren om 3.50 uur in een horecabe drijf aan de Nieuwstraat in Terneu zen plaatsvond. Een 18-jarige Til burger kreeg daar een glas in zijn gezicht toen hij ingreep in een handgemeen tussen zijn broer en een 20-jarige Terneuzenaar. de laatste plaats het publiek waren zeer te spreken over het nieuw feestje op de jaarlijkse festivalka lender. „Dat we alles in het werk stellen om dit ook volgend jaar op poten te zetten mag duidelijk zijn. De opkomst heeft onze verwach tingen overtroffen." Kreekrock is een onderdeel van JongerenPlaSa Westdorpe en staat al enkele jaren garant voor stevige muziekfeesten. Momenteel zijn ze alweer volop in de weer om de ko mende buiteneditie te organise ren. Liefhebbers van stevige rock, me tal en hardcore kunnen op vrijdag 30 mei 2008 terecht voor het vol gende festijn tijdens de openings dag van de Graafjansfeesten in Westdorpe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40