Zeeland PZC Gemeente ruimt asbest toch op Kenia profiteert van uitgelezen Harry Potter Verbazing over 'verdwijnen' lijn 8 coalitievorming in vlissingen 13 7 is mislukt na eis over wethouder ZEEUWS-VLAANDEREN 20 14 Opruimen volkstuinen Axel moet problemen met asbest voorkomen. ROC biedt stichting vast onderkomen voor boekenmarkt. Wat moet je als puber met het kerstverhaal? Maandag 17 december 2007 Kanaalzone moet keuzes maken Tip? redtern@pzc.nl door Joeri Wisse AXEL - De gemeente Temeuzen laat toch de asbestplaten weghalen uit de volkstuintjes aan de Linie- dijk in Axel. De huurders op het complex hebben onlangs een brief gekregen van de gemeente waarin hen wordt meegedeeld dat een ge specialiseerd bedrijf begin volgend jaar alle van asbest verdachte mate rialen op komt halen. Eerder zag het gemeentebestuur geen aanleiding om de platen, die vooral dienen als dakbedekking van de schuurtjes en als 'afschei dingsmuurtjes' tussen de percelen, te verwijderen. Zolang er niets met de platen gebeurt, is er ook geen gevaar, was de redenering van burgemeester en wethouders in mei van dit jaar, toen buurtbe woners aan de bel trokken over de aanwezigheid van de asbestplaten. „We hebben ook niet besloten om een opruimactie te houden omdat er nu wel gevaar zou zijn voor de volksgezondheid, want dat is niet zo", benadrukt verantwoordelijk wethouder Co van Schaik (PvdA) nog maar eens. „Maar we zijn tot de conclusie gekomen dat het toch niet goed is om ze te laten staan. Mensen kunnen tenslotte toch be sluiten om er in te gaan zagen of boren en dat kan wel gevaar ople veren." Overigens is de gemeente als eigenaar en dus verhuurder juri- W* De gemeente Terneuzen laat de asbestplaten op het volkstuin complex aan de Liniedijk in Axel opruimen, ook al leveren ze geen direct gevaar op. disch gezien niet verantwoordelijk voor het opruimen van de platen die door individuen zijn aange bracht. De ruim dertig huurders hebben tot februari volgend jaar de tijd ge kregen om zelf alvast de asbestde- len aan de kant te zetten. Verwijde- ringsbedrijf SGS begint diezelfde maand of in maart met het verwij deren van het materiaal. „Dat zal niet veel werk zijn, al met al schat ten we in dat het om vijftig vier kante meter asbestplaten gaat", zegt Van Schaik. In de brief aan de volkstuinders deelt de gemeente ook mee dat eventuele schade die door de actie ontstaat niet vergoed zal worden. En omdat het om een eenmalige actie gaat, zullen huurders die na de opruimactie toch weer asbest platen terugplaatsen op hun tuin tje de rekening van verwijdering gepresenteerd krijgen. De gemeente grijpt de opruimac tie meteen aan om de boel aan de Liniedijk te fatsoeneren. „We snoeien braamstruiken en zaaien gras in op onverhuurde percelen, zodat het complex er weer jaren te genaan kan", aldus Van Schaik. door Jeanette Vergouwen HULST - De eerste boekenmarkt van de stichting Buru Nyakwere Nederland (SBNN) in het ROC aan de Tabakstraat in Hulst heeft 750 euro opgebracht. De opbrengst is bestemd voor ondermeer onder wijsprojecten in Kenia. De markt duurde van 10 tot 13 uur. Micaëla van Bunder, die vijf jaar geleden met de SBNN begon, was tevreden. „De mensen stonden al om 9 uur voor de deur. Wethou der Frank van Driessche heeft om 10 uur de beurs geopend en heeft flink wat boeken gekocht. De be- 'Voor ons tijdens kerst geen kalkoen op tafel, maar wel Keniase hitte' zoekers waren verbaasd over de hoeveelheid boeken en het aan bod. We hebben met acht vrijwilli gers 170 dozen met gemiddeld 25 boeken per doos versjouwd en uit gestald op tafels in de hal en een lokaal van het ROC. We gaan nu de boeken die niet aanslaan er uit halen en over enkele maanden houden we een beurs met nieuwe voorraad." Het aanbod tweede hands literatuur was divers te noe men en varieerde van Harry Pot ter, detectives, reis-, kookboeken tot naslagwerken. „Op 11 mei hou den we een boekenmarkt tijdens de Stuikerfeesten in Heikant, daar is het initiatief om boeken voor Ke nia te verkopen, ontstaan. Hier in het ROC hebben we ruimte voor opslag waardoor we drie tot vier keer per jaar een markt kunnen houden." Donderdag 20 december gaat een delegatie van SBNN naar Kenia. „We gaan daar meer dan drie weken hard werken, want we willen beginnen met de bouw van een kleuterklas. Voor ons dus geen kalkoen met kerst, maar wel de hit te van Kenia." door Joeri Wisse SAS VAN CENT - De verbazing was groot toen Arthur Wauters uit Sas van Gent ontdekte dat de buslijn die zijn vriendin regelmatig ge bruikt om van Hulst naar Sas van Gent te reizen met de introductie van de nieuwe dienstregeling plots was verdwenen. Nog groter werd zijn verbazing toen hij niet eens een melding van het opdoeken van deze lijn op de website van busvervoerder Veolia kon vinden. Wauters: „Over alle lij nen waar iets is gewijzigd is een aankondiging gemaakt op de web site van Veolia, maar over lijn 8 staat niks. En bij de betreffende bushaltes hangt ook geen informa tie over de wijziging." Overigens is lijn 8 niet helemaal opgedoekt. Volgens de website van vervoerder Veolia rijdt de bus tussen maandag en vrijdag nog één keer per dag. Iets voor acht uur 's ochtends vertrekt lijn 8 uit Sas van Gent en om 16.00 uur 's middags gaat er nog één bus van Hulst naar Sas van Gent. Buiten die twee ritjes is het nog wel mogelijk om met de bus van Sas van Gent naar Hulst te reizen, maar dat duurt nu ruim één uur en twintig minuten, in plaats van de drie kwartier die het normaal gesproken kost om tussen de twee stadjes te reizen. Dat komt omdat de rit dan via Terneuzen verloopt, waar overgestapt moet worden. Wauters laat het er niet bij zitten en vraagt de busvervoerder de uur- dienst terug in te voeren, des noods met een klein busje. Bij Veo lia was afgelopen weekend nie mand bereikbaar voor een reactie. VLISSINCEN - De coalitievorming in Vlissingen is mislukt. Formateur Els Kuijper zal na het afhaken van de Partij Souburg Ritthem (PSR) op zoek moeten naar andere par tijen. Zonder de PSR heeft de com binatie van PvdA, WD en Lokale Partij Vlissingen geen meerder heid. De PSR haakte af omdat de andere fracties niet akkoord gingen met de herbenoeming van PSR-wet- houder Ton Croné. „De PSR hecht echt zwaar aan het opnieuw in stelling brengen van Croné", zegï de formateur. „Terwijl we afgespro ken hadden dat er geen oud-be stuurders plaats zouden nemen in het nieuwe college." Het vorige college moest van de raad vanwege de crisis rond het Scheldekwartier opstappen. Bij de collegeonderhandelingen in Vlissingen werden ook de namen van Zeeuws-Vlamingen Jacques Suurmond (WD) en Leen Wille (PvdA) genoemd als mogelijke kan: didaten voor een wethouderspost. Belangstellenden van de boekenmarkt in Hulst snuffelen in de dozen met tweedehands literatuur. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39