Sport Delta Sport blameert zich bij laagvlieger tegen degradatie Chantal Savenije leidt Forza in All Ready is machteloos tegen schotkracht SDO Mannenploeg Forza laat koploper schrikken, maar verliest toch. SKNWK kan één helft mee met Zaamslag Delta Sport 2 teert op schotkracht Lefevre Basketballers Mevo'80 worden weer oranje EMM opgelucht na winst op Avanti 2 Leen Koster stopt als trainer van Duiveland Wim van Sparrentak derde in Barendrecht Schouwse handballers vinden dat ze onnodig verliezen bij Orion. Schouwse korfballers kunnen tot de rust mee, maar haken daarna af. S PZC Maandag 17 december 2007 35 door Peter van Kouteren GOES - De volleybalsters van Forza Schouwen Duiveland handhaaf den zich in de promotieklasse A op de tweede plaats. In Dordrecht boog de Schouwse formatie tegen de nummer drie van de ranglijst een 2-o-achterstand om in winst: 2-3. De mannen van Forza verlo ren geflatteerd met 4-0 van koplo per Mikro Electro Roosendaal 2. De vrouwen van Morres/Hulst boekten in de regiodivisie de twee de maximale zege op rij. Dat ging ten koste van Benevia: 4-0. Savok trok in de promtieklasse B de stij gende lijn door. In eigen huis werd overtuigend met 4-0 gewon nen van Atak'55. De mannen van Mytilus handhaafden zich in de tweede divisie door een 3-1-zege bij Sarto op de vijfde plaats. Pro- motieklasser WS'92 verloor met 3-2 van Volley Zuid. Next Volley Dordrecht-Forza Schouwen Duiveland 2-3 (25-20, 25-16, 22-25, 24-26, 12-15): Forza toonde veerkracht en kwam na verlies in de eerste twee sets knap terug. De thuisploeg had haar huis werk goed gedaan en omzeilde met de service de beste Zeeuwse passers. Forza kwam daardoor aan vankelijk in aanvallend opzicht minder goed uit de verf Boven dien werden in de verdediging te Forza wint meeste duels met 4-0 De volleybalsters van Forza Schouwen- Duiveland blijven in het spoor van koploper Volley Zuid. Meer dan de helft van de wed strijden won Forza met de maximale 4-0- cijfers. Thuis won de club al zijn duels met 4-0. Uitslagen 6x weinig ballen gepakt. De omme keer kwam in de derde set. Met twee setnederlagen op zak werd aan Schouwse zijde gewisseld. De sterk spelende Chantal Savenije zette de aanval van Forza geva rieerd en met succes aan het werk. In de vierde set was invalster Dori- en Vogel aan het net nauwelijks te stoppen. Toen de vonk oversloeg op heel de ploeg, was Forza niet meer te stoppen. De Zeeuwen had den de sterkste zenuwen in de spannende slotfase van de vierde set en trokken ook in de vijfde set de winst naar zich toe. Mikro Electro/Roosendaal 2-For- za Schouwen Duiveland 4-0 (25-8, 27-25, 25-21, 25-19): Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, was Forza Schouwen Duiveland niet kansloos. Na een afstraffing in de eerste set (die slechts zeven mi nuten duurde) bood de staart- ploeg in de tweede en derde set de koploper prima partij. Forza nam in beide sets onder aanvoering van de met lef spelende Ivo Munter een voorsprong. Patrick Juffer- mans scoorde aan de lopende band. Toch kwam de thuisploeg beide keren met de schrik vrij. Aanvoerder Leen de Jonge: „We hebben de goede slag te pakken, maar dit was de koploper." Stand aan kop Volley Zuid 10-45 Forza 10-41 MVC 10-31 Next Volley 2 10-30 Volley Meerkerk 2 9-28 VOY 2 10-24 ZIERIKZEE - De korfballers van SKNWK verloren zaterdag met 9-14 van Zaamslag 3. De eerste helft werd een boeiend gevecht waarin SKNWK verrassend met een 5-4-voorsprong de rust inging. Na de rust kregen de Nieuwerker- kers het moeilijk en bij 6-7 moes ten ze Zaamslag laten gaan. Renee Pors debuteerde verdienstelijk. Scores SKNWK: Jos Flikweert, Renee Pors 3, Rocco Bax 2, Johan v.d. Linde 1. GOES - De reserves van Delta Sport zetten de weg naar boven door met een 22-18-zege op Witte Ster'75 2. In Waspik ging het er met vlagen stevig aan toe. Het Zierikzeese re serveteam profiteerde vooral van de schotkracht van Peter Lefevre (negen treffers). Achterin speelde Danny Wassink een betrouwbare rol. BURGH-HAAMSTEDE - De basketbal lers van Mevo'8o keren terug naar hun oude liefde. De Schouwse club gaat weer in het vertrouwde oranje tenue spelen. Deze verande ring kwam tot stand door de on dertekening van een sponsorcon tract met Timmerman 8c Verduit uit Goes. Dat werd zaterdag ge daan tijdens de verenigingsdag van Mevo'8o, waarbij 75 procent van de leden aanwezig was. GOES - Het Middelburgse EMM won gisteren met 25-23 van Avanti 2. „Dit hadden we nodig voor de kerst", zei keuzeheer Hans Die- rickx opgelucht. „Nu blijven we in het linkerrijtje." Tactisch werd de nummer twee van de ranglijst goed aangepakt. De trainingsar- beid wierp z'n vruchten af Wally Houtepen en Ben Alexandere wa ren topscorers met zesdoelpunten. GOES - Trainer Leen Koster heeft in samenspraak met het bestuur van Duiveland besloten aan het einde van het seizoen te stoppen. De club uit Oosterland draait mo menteel bovenin mee in de derde klasse van het zaterdag voetbal. Koster geeft aan dat hij het na twee seizoenen mooi vindt ge weest. Of hij actief blijft in het trai nersvak weet de oefenmeester nog niet. GOES - Wim van Sparrentak is gis teren in Barendrecht in zijn leef tijdsklasse 35+ derde geworden in een wedstrijd over tien Engelse mijl. De Middelburger liep de ruim zestien kilometer in 55 minu ten en 47 seconden. Hans de Nooijer noteerde 1.02.19, Marius Besuyen 1.04.00, Wim Besuyen 1.06.58 en John Guequièrre 1.09.34 (allen Middelburg). De volleybalsters van Forza bui gen tegen Next Volley een 2-0-achterstand om in een 3-2-ze- ge. De mannenploeg verliest met 4-0 van de koploper. PZC Donja Odijk bron Rudy Boogert door Wim Kakebeeke RUCPHEN - Meco/Delta Sport en za terdagavondwedstrijden zijn geen gelukkige combinatie. Alleen Jordy Niemans ontbrak wegens werk. Des te groter was de kater, want er werd met 24-23 verloren van Orion uit Rucphen. „Als je het over dure punten hebt, dan zijn dit er wel", klonk het nors uit de mond van trainer Bert Nuijens. Op de ranglijst is het ver zoeken voordat Orion Rucphen tevoor schijn komt. De ploeg staat in de kelder van de eerste klasse, net bo ven hekkensluiter Habo'95. Vier schamele puntjes uit negen duels heeft de ploeg. De laatste twee duels spanden de kroon: vorige week was het bal tegen GHV (36-18), om over het laatste thuis duel met White Demons 2 nog maar te zwijgen (16-40). „Je staat na afloop te balen als een stekker. Dat kan ik je verzekeren", bromde Nuijens. „Dit was zó onnodig." De oorzaak van de nederlaag was snel gevonden. De ploeg stond niet meteen op scherp. Op eerste- klasseniveau wordt dit meteen af gestraft. Omdat het zwalkende Orion zelf de nodige problemen heeft, bleef de score beperkt. „Dit stelde handbaltechnisch niks voor", keek Nuijens fronsend te rug. „Orion is net gepromoveerd en ze rommelen maar wat aan." Bij de bezoekers was het spel toch ook niet om over naar huis te schrijven. De concentratie was ver te zoeken. Dat leidde tot slechte passes en veel balverlies. Op de koop toe werden er ook nog eens De handballers van Delta Sport verliezen bij Orion, de nummer voorlaatst. De club lijkt een ge slaagde inhaalrace te bekronen, maar krijgt het lid op de neus. drie pingels om zeep geholpen. Voor de pauze zorgde een tacti sche ingreep van Nuijens voor een tussensprint van 9-3 tot 11-8, maar een lang leven was de inhaalslag niet beschoren. Orion kwam over tuigd uit de kleedkamers, vastbera den om de derde zege van dit sei zoen te pakken: 20-14. Delta Sport leek even terug bij af. Dat was slechts schijn. Delta Sport knokte terug en leidde plots met 22-23. De slotfase willen ze bij de gasten graag nog een keertje overdoen. Maar dan wél met overtuiging. Duur balverlies zette de hectische slotfase op stelten en Orion leidde met 24-23. Vijf seconden voor tijd hadden de blauwhemden de remi se binnen kunnen tikken. Maar het overleg in de laatste vrije worp was er niet. Ricky Evertse werd diep in de hoek geposteerd. Maar de bal kwam nooit. Scores Delta Sport: Jimmie Niemans 9, Stefan de Oude 6, Guust Sluijs en Rick Evertse beiden 3, Bob van Lint 1. ruimte. De Middelburgers hadden mede daardoor een veelvoud aan kansen nodig. De 8-7-achterstand bij rust werd halverwege de twee de helft omgebogen tot een 12-9-voorsprong, maar Swift bleef onrustig en zag Sagitta bij 13-13 'Goed was het niet, maar we hebben gedaan wat we moesten doen' aansluiten. Een gouden wissel vier minuten voor tijd: koud in het veld schoot Roel Klootwijk van af stand de beslissende 14-13 binnen. Scores Swift: Richard Geldof 4, Rob San- derse en Ivo de Hond beiden 2, Mabel van de Velde, Anita Hoekstra, Eefje van den Berg, Judith Steenbergen, Paul van den Berg en Roel Klootwijk allen 1 TOP-DSO 19-10: TOP had als ver wacht geen moeite om de puntlo ze hekkensluiter uit Klundert op zij te zetten. Bij rust (12-3) was de partij al gespeeld. In een gezapige tweede helft leek de ploeg in ge dachten al in kerstreces. „Goed was het niet, maar we hebben ge daan wat we moesten doen. Ruim winnen", berustte coach Edwin Coppoolse. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 4, Jantine Meulmeester 3, Ad Bese- mer en Comé Besemer beiden 2, Jordi Meulmeester, Frank Bouwsma en Peter van Belzen allen 1. In de derde klasse boekte Ondo de vijfde overwinning op rij (16-8 te gen Thor). door JaapJan Ritsema KAMERIK - De korfballers van All Ready verloren zaterdag kansloos bij SDO. In Kamerik werd het 21-13. SDO, de nummer twee op de ranglijst, was zeker in de twee de helft een maat te groot. Verwijten kon trainer Sjaak Jozias- se zijn ploeg niets. „We hebben on ze stinkende best gedaan, maar hier was geen houden aan." Tot 8-7 in de twintigste minuut en de rust (10-7) haakte de Zierikzeese eersteklasser aan, daarna domi neerde SDO. „Dit is voor mij kam pioenskandidaat nummer één", stelde Joziasse. Hij zag een comple te ploeg tegenover zich die goed in elkaar stak. „Er was geen kruid ge wassen tegen dit schotgeweld", doelend op de niet te stuiten SDO-heren. „In beide vakken stond een heer die in de tweede helft één op één schoot." Met achttien scores door SDO-he- ren viel daar ook voor de door gaans solide verdedigers van All Ready geen eer te behalen. Scores All Ready: Marcel Joziasse 4, Den nis Voshart 3, Desiree Voshart 2, Jan Wil lem van Nieuwenhuijze, Remy Quist, An ouk van Tiggelhoven, Manon Torensma allen 1. Sjaak Joziasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37