Tweede stunt brug te ver voor SKNWK Dreischor behoudt aansluiting Ploeg van Edwin Kriens Fortis Strijdt weer krijgt weer wat lucht Zonnemaire houdt lang stand tegen WW'67, maar verliest toch. Vlissingen geeft marge van twee doelpunten weg Rode kaart van Kuyten brengt Nieuwerkerkers in onmogelijke positie. Vlissingse voetballers verslaan concurrent De Zwerver met o-i. Gouden wissel bezorgt Swift winst in slotminuten. 34 Maandag 17 december 2007 PZC GOES - Dreischor houdt zicht op subtop in de de vijfde klasse B van het zondagvoetbal na de 2-0-zege bij Lepelstraate Boys. Ouwerkerk werd als een pluisje weggeblazen door Lewedorpse Boys (1-9), ter wijl Zonnemaire lang standhield tegen WW'67 rnaar uiteindelijk toch met 0-3 onderuit ging. Lepelstraatse Boys-Dreischor 0-2: De beste kansen waren in de eerste helft voor de thuisploeg, maar Dreischor opende kort voor rust de score via Frank van der Helm: 0-1. Na de thee ging de thuisploeg op zoek naar de gelijk maker en loerden de bezoekers op een uitval. Kort voor tijd werd de wedstrijd definitief in het voordeel van Dreischor beslist via een tref fer van Jimmy Versluis: 0-2. Zonnemaire-WW'67 0-3: Een hard werkend Zonnemaire bood voor rast goed partij aan de num mer vier, die desondanks na een halfuur de score openden via Den nis van Loon: 0-1. Marcel de Vlie ger maakte voor rust bijna gelijk, maar zijn inzet ging rakelings naast. De tweede helft was voor de be zoekers, die echter lang verzuim den de voorsprong verder uit te bouwen. Dit gebeurde pas in de slotfase, toen de Schouwse doel man geblesseerd was uitgevallen en er geen wissels meer waren. Ouwerkerk-Lewedorpse Boys 1-9: Een eenvoudige zege voor Le- bo dat na een 1-7-stand halverwe ge verzuimde een overwinning met dubbele cijfers te behalen. Jef- fry Jansen scoorde in de eerste helft drie keer, Jan Verton scoorde tweemaal. Richard van de Berg scoorde bij 0-4 tegen namens Ou werkerk. Hansweertse Boys-Rimboe 2-5 (2-4). Frank Quakkelaar 1-0, Patrick van Luik 1-1, 1-2, Mark Marijnissen 1-3, 1-4, Nigel Beenhakker 2-4, Marinus Knoops 2-5. VLISSINGEN - Na 25 minuten wees niets op een bekeruitschakeling van Vlissingen in het treffen met Steenbergen. De ploeg van trainer Ruud Pennings leidde op dat mo ment comfortabel met 2-0. Na 90 minuten stond er echter een 3-2-nederlaag op het scorebord. Ruud Pennings leek na afloop niet al te veel waarde te hechten aan de nederlaag: „De afgelopen seizoe nen zijn we ver gekomen, maar je weet dat het heel moeilijk is om de beker te winnen. Ik was van daag vooral blij dat we na twee voetballoze zondagen weer eens een wedstrijd konden spelen." Joey van der Zweep zorgde voor de rustgevende voorsprong, maar vlak voor rust maakte ex-Kloetin- ge-speler Jeffrey Frijters 2-1. Net na rust werd het 2-2 via Joep Brosky en vlak voor tijd zorgde Dennis Uitdewilligen ervoor dat Vlissin gen uitgebekerd is: 2-3. door Aector Dooms TERNEUZEN - Een bekerstunt van SKNWK bleef zaterdag uit tegen Terneuzen. De ploeg van trainer Peter Groenewegen verloor met 4-0 en miste een plaats bij de laat ste zestien in het bekertoernooi. SKNWK, ongeslagen koploper in de vierde klasse B, leed zijn eerste nederlaag van het seizoen. Dat was geen schande. „We zijn niet weggespeeld", vond Groene wegen. Terneuzen was gewaar schuwd en maakte niet de fout van stadgenoot Terneuzense Boys (met 6-2 uitgeschakeld door door Jasper Harthoorn KINDERDIJK - Het GPC Vlissingen van trainer Edwin Kriens heeft zich dankzij een t-o-overwinning bij concurrent De Zwerver weer wat lucht verschaft in de strijd voor lijfsbehoud. Kevin Francke zorgde een kwartier voor tijd voor de eerste GPC-zege sinds precies drie maanden. Kriens: „Het was een heel belang rijke wedstrijd tegen een naaste concurrent. Bovendien was het veld erg hobbelig en zanderig. Ik SKNWK) om de ploeg uit Nieu- werkerk te onderschatten. De zon dag-tweedeklasser startte in een hoog tempo, had een hoge balcir culatie en dwong in het eerste kwartier drie kansen af. De derde was raak. Sinan Coban bediende Dwight van Hulle, die met zijn linker doeltreffend uit haalde: 1-0. De Schouwenaren, aangemoedigd door een luidruchti ge supportersschare, was door de achterstand niet aangeslagen en koos als het even kon de aanval. Dat Terneuzen het ritme van de beginfase niet kon vasthouden was ook de verdienste van de te genstander. „We gaven in de begin fase te veel ruimte weg. Onze ver dediging is ook niet gewend om onder druk te staan", stelde Groe- had daar al rekening mee gehou den; we hebben het tactisch an ders aangepakt. We hebben de op bouw van achteruit laten varen en vaak de lange bal gebruikt. Geluk kig pakte dat goed uit." In de eerste helft kreeg GPC twee grote kansen. Voor Danny Bömer en voor Lunven Vermeer, maar bei den miste. Kriens: „Daar kwam ons oude euvel weer bovendrij ven: we vinden het kennelijk erg moeilijk om onze kansen te verzil veren." Na de thee schroefde GPC het tempo op. Na 75 minuten gaf Vermeer een strakke lage voorzet vanaf de linkerflank die door de in komende Kevin Francke ingetikt werd: 0-1. newegen. De Schouwenaren dron gen onder aanvoering van Wilco de Valk en Erwin Nelissen een paar keer gevaarlijk door in het strafschopgebied van de thuisclub. SKNWK miste duidelijk zijn tops corer Wesley Goud (geschorst) en Ronald van Vossen. Goud had met drie treffers een groot aandeel in de bekerwinst op Terneuzense Boys. „Tegen Terneuzen heb je al leen kans als je als ploeg volledig bent", vond Groenewegen. Na ruim een half uur dupeerde spits Emiel Kuyten zijn ploeg door zijn tweede gele kaart te 'pakken' na een domme actie tegen Terneu- zen-verdediger Niels Burm. Toen stond SKNWK voor een schier on mogelijke opgave. „Erg dom. Als je weet dat je al een gele kaart hebt, door JaapJan Ritsema GOES - Fortis is ook in de zaal ver oordeeld tot het spelen van degra datiekorfbal. De Souburgse over- gangsklasser werd zaterdag in ei gen hal afgeschmninkt door GKV: 11-23. Swift behaalde in de slotmi nuten een benauwde zege op Sagit- ta. Tjoba kwam door trieste fami lie-omstandigheden bij tegenstan der De Vinken niet in actie. Fortis-GKV 11-23: Fortis begon nog wel gemotiveerd aan de wed strijd, maar kon geen moment aan spraak maken op de overwinning. Pas toen de ploeg al op een schier moet je dubbel goed oppassen. SKNWK bleef ook met tien man goed tegenspel bieden en kreeg ook kansjes via invaller Richard van de Sande. In de tweede helft werd de score door Terneuzen opgevoerd. Rem- co van Leeuwen, Sinan Coban en Jarno Waebeke scoorden alledrie op aangeven van Jonathan Con- stancia. Terneuzen-SKNWK 4-0 (1-0). 15. Dwight van Hulle 1 -0, 58. Remco van Leeuwen 2-0, 63. Sinan Coban 3-0, 82. Jarno Waebeke 4-0. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Rode kaart (2x geel): Emiel Kuyten (SKNWK). Gele kaart: Dwight van Hulle, Niels Burm, Jona than Costancia (Terneuzen), Martin Kie- senberg (SKNWK). Aantal toeschouwers: 300. onmogelijk in te halen achterstand van 2-9 stond, liet Fortis iets van zijn klasse zien. Scores van afstand van Niels Bebelaar, Chantal Cal- jouw en Remco Crucq gaven de Souburgse korfballers hoop het gat te overbruggen. Maar het bleek ij- dele hoop. Trainer Ad Vos: „Het was een forse klap omdat we hoop ten op meer, dus heb ik de spelers toegesproken. Het is belangrijk dat we achter elkaar blijven staan." Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Wander Koole, Remco Crucq, Chantal Caljouw 2, Patrick Koppejan en Remy van den Broe- ke 1. Swift-Sagitta 14-13: Swift moest al le zeilen bijzetten om de Ridder kerkers te verslaan. Sagitta speelde bekeken, was zuiver in de afron ding en gaf Swiff weinig speel- Scheidsrechter Harold van Ketterij stuurt SKNWK'er Emiel Kuijten (rechts) met zijn tweede gele kaart van het veld. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36