Sport Zierikzee Wijnands blij dat DFS rust krijgt na eredivisie-achtige maanden Mevo is op tijd weer bij de les Debutant Ray Kroon steelt show in Renesse Schouwse koploper kan manmeersituatie niet uitbuiten tegen Goes. Koploper rekent gedecideerd af met angstgegner. Schouwse vierdeklasser sluit kalenderjaar af met solide overwinning. Schouwse vijfdeklasser vergeet kansen in de eerste helft af te maken. SSV'65 wint na 41 wedstrijden eindelijk weer 's S PZC Maandag 17 december 2007 j 33 door Bas Koel ZIERIKZEE - De streekderby in de derde klasse tussen koploper Zie rikzee en nummer vier Goes ken de gisteren geen winnaar. Net als in de openingswedstrijd van het seizoen was het na negentig minu ten 1-1. Goes moet het gisteren doen zon der drie basisspelers. Johan de Goe deren (schorsing), Clarence Pahlad (vakantie) en Geert Bosschaart (knieblessure) deden niet mee. Zie rikzee miste alleen de geschorste Wesley Quist. Vanaf het begin toonden Zierikzee aan Goes wat de plannen voor van middag waren: winnen. Binnen een halve minuut tijd kregen Mat hijs Hage en Rutger Kooman een grote kans om de score te openen. Goes leek overlopen te worden, maar een corner bracht de Bevel anders de benodigde rust. Fitsch gaf strak voor en bij de tweede paal kon Shannon Braafhart vrij binnenkoppen. Na het doelpunt was de thuis ploeg het spoor bijster en konden de Goesenaren aan de hand van uitblinker Fitsch het spel maken. De ploeg van Karl Vergouwen kreeg echter geen uitgespeelde kan sen meer, waardoor Zierikzee het combinatiespel weer kon oppak ken. Mathijs Hage was vlak voor rust nog dicht bij de gelijkmaker, maar zijn inzet werd van de doel lijn gehaald. In de tweede helft drong de thuis ploeg aan en kreeg na acht minu ten al de beloning. Hage kopte een voorzet van Thomas Vos achter Goes-doelman Sven Wolkenhauer. In de fase na de gelijkmaker vergat Zierikzee de wedstrijd te beslissen. Voor Goes was de wedstrijd na ruim zeventig minuten gespeeld. Jordy den Toonder maakte een slaande beweging naar Nick Kap- peteyn, waarna de scheidsrechter hem met rood van het veld stuur de. Goes was na de rode kaart po wer kwijt en kwam er zelden nog gevaarlijk uit. Zierikzee maakte echter geen ge bruik van de manmeersituatie. Groeneveld: „Je weet dat Goes spe lers heeft die heel goed en snel zijn in één-tegen-éénduels. Dus als je te veel ruimte weggeeft, ma ken ze dat af" Kappeteyn kreeg ver in blessure tijd nog een goede kans om de drie punten in Zierikzee te hou den, maar zijn inzet verdween in het zijnet. Goes-trainer Karl Verg ouwen was achteraf blij met een 'Het voelt als een kater, want we hebben twee punten te weinig gehad' punt. „We waren aan elkaar ge waagd, maar als je de laatste twin tig minuten met tien man komt te staan, wordt het lastig in Zierik zee." Collega Groeneveld was minder blij met het punt. „Het voelt als een kater, want we hebben ge woon twee punten te weinig ge had." Zierikzee-Coes 1-1 (0-1). 14. Shannon Braafhart 0-1, 53. Mathijs Hage 1-1. Scheidsrechter: P. Quinten (Colijnsplaat). Rode kaart: 71. Jordy den Toonder (Goes). Gele kaart: Benjamin Verwest, El- mar Hage (beiden Zierikzee), Rosanno Ac ton, Niels Paardekooper (Goes). Aantal toeschouwers: 200. Mathijs Hage kan het ook in december - Van september tot april kan Mathijs Hage scoren, maar in de maand de cember had de Zierikzee-speler nog nooit gescoord. Tot gisteren. Zijn productiefste maanden in zijn vijf seizoenen voor Zierikzee zijn sep tember (elf doelpunten) en november (negen doelpunten). Van de laatste zeven ontmoetingen tussen Zierikzee en Goes eindigden er vijf in een 1-1-gelijkspel. Zierikzee bleef ook in zijn zesde thuiswedstrijd ongeslagen. door Klaas Verspoor KAMPERLAND - DFS ging zaterdag in Kamperland goedgemutst de winterstop in. De ploeg bleef een voudig overeind en de 4-r-zege op Bevelanders was slechts een mage re afspiegeling van de krachtsver houdingen binnen de lijnen. Trainer Wil Wijnands heeft zijn zaakjes bij DFS goed op orde. Na een moeilijk - en tegenvallend - eerste seizoen plukt hij dit jaar de vruchten van de aantrekkings kracht van de voetbalclub uit Burgh-Haamstede. In Kamper land, waar DFS in april 2000 voor het laatst een punt pakte, brak zijn ploeg zelfs met een traditie. „Bevel- anders-uit is een angstgegner voor DFS. Maar als ik eerlijk ben, had de uitslag eigenlijk 6-0 of 7-0 moe ten zijn. Bevelanders heeft op de goal na één kans gehad." Wijnands gaat binnenkort met DFS om de tafel voor de contract besprekingen en een verlengd ver blijf ligt voor de hand. Bevelan- ders-trainer en Zierikzeeënaar Jos Wesdorp kent die zorgen niet meer, want hij tekende onlangs voor een tweede seizoen bij de vierdeklasser. Tegen DFS had hij andere zaken aan zijn hoofd. „Wij verloren elk duel en DFS voetbal de beter", keek hij terug. Wesdorp heeft bij Bevelanders met een aan tal langdurige blessuregevallen te maken. „Maar als we compleet zijn, hebben we een ploeg voor de top drie." DFS is daaruit niet meer weg te denken. Met De Noormannen strijdt de ploeg uit de Westhoek om de titel. DFS' voorsprong be draagt zes punten, maar de concur rent heeft nog twee inhaalduels te goed. Wijnands: „Ik ben blij dat we nu rust hebben. We hebben vijftien wedstrijden gespeeld. Dat is net zoveel als de ploegen uit de eredivisie!" DFS opende voortvarend op Beve- landse bodem. In de achtste mi nuut werd DFS-linksback Leonard van Floresteijn, die een prima wed strijd speelde, bij een hoekschop van Huib Nortier over het hoofd DFS sluit de eerste competitie- helft af met een 4-1-zege bij Be velanders. De koploper gaat de winterstop in met een voor sprong van zes punten. gezien: 0-1. Op een lastig bespeel baar veld kreeg Bevelanders via Nicky Scholten na een misver stand in de verdediging bij DFS dé kans op ï-r. Scholten plaatste de bal voor een leeg doel echter naast. Vlak voor rust gooide DFS het duel op slot. Vincent Bakker schatte een pass van Jeroen Gref- kens op waarde in, passeerde een tegenstander en verraste doelman Piet-Jan Wisse in de korte hoek. Kevin Veerhoek verzuimde nog voor rust de 0-3 binnen te werken. Ook na rust was er sprake van één richtingsverkeer, al speelde DFS met vlagen lankmoedig. Padmos schoot na ruim een uur op de lat, maar een minuut later bediende hij uit een corner Anco van der Linde voor de 0-3. Twaalf minuten voor tijd schoot Jarno Vermeulen zijn ploeg naar de 0-4. Waar DFS zocht naar de 0-5, redde Bevelan ders in de slotminuut de eer. De goal van Nicky Scholten bleek het startschot van de winterstop, want er werd niet meer afgetrapt. Bevelanders-DFS 1-4 (0-2). 9. Leonard van Floresteijn 0-1, 43. Vincent Bakker 0-2, 62. Anco van der Linde 0-3, 78. Jar no Vermeulen 0-4, 90+1 Nicky Scholten 1 -4. Scheidsrechter: J. de Kok (Zwijnd- recht). Aantal toeschouwers: 95. door Marco Puik GOES - Mevo heeft zaterdag een wisselvallige eerste competitiehelft afgesloten met een solide overwin ning. De Zierikzeese zaterdagclub was op eigen veld met 4-2 te sterk voor Borssele in de vierde klasse A. Door die zege heeft Mevo de on derste regionen achter zich gelaten en aansluiting gevonden bij de bre de middenmoot. De Noormannen, de enige concur rent van DFS in de strijd om het kampioenschap, boekte een krap pe overwinning in de Walcherse derby bij MZVC. Nummer drie 's-Heer Arendskerke (elf punten achterstand op DFS) won met 3-1 van Cadzand. Mevo-Borssele 4-2: In een door scheidsrechter Heyt prima geleid duel ging de winst naar de thuisclub. Raymond Hoogkamer bracht Mevo aan de leiding met zijn vijfde doelpunt van het sei zoen. Door een treffer van Jan-Thijs Berrevoets werd de rust bereikt met een 2-o-voorsprong voor Mevo. Na de pauze kwam Borssele sterk terug en door treffers van Toon van Liere en William Boone werd het 2-2. Mevo was echter op tijd weer bij de les. Clubtopscorer Pie- ter van der Neut bracht Mevo weer op voorsprong met zijn ze vende seizoenstreffer, waarna Ger- brand Verton de eindstand op 4-2 bepaalde. Over de hele wedstrijd gezien kwam Mevo de zege toe. 's-Heer Arendserke-Cadzand 3-1 (1-0). Michiel Bouwman 1-0, Peter Nieskens 1-1, Gerben Eversdijk 2-1, Walter de Kok (strafschop) 3-1. MZVC-De Noormannen 1-2 (0-1). Adrie van Belzen 0-1, Niek Minderhoud 0-2, Mi chel Ridderhof 1-2. Nieuwland-Hoedekenskerke 1-1 (0-1). Niels Otte 0-1, Carsten Feleus 1-1. Wemeldinge-SVD 2-2 (1-1). Pieter Bolle 1 -0, Johnny den Herder 1 -1Johnny den Herder 1-2, Pieter Bolle 2-2. door Ko de Ridder RENESSE - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal zijn diverse clubs in de achtervolging op leider Nieuw-Borgvliet. Het motto lijkt 'opgestaan is plaatsje vergaan'. Gis teren stonden twee achtervolgers tegenover elkaar: Renesse en Vos meer. Door het 1-1-gelijkspel was het winnende Nieuw-Borgvliet de gelukkigste. Bij Renesse moest vooraf behoor lijk geïmproviseerd worden door de afwezigheid van enkele spelers. Dat zorgde ervoor dat de zestienja rige junior Ray Kroon op de rech terflank in de aanval zijn debuut kon maken. Vooral de eerste helft zou zijn wedstrijd worden. Met het grootste gemak en blakend van enthousiasme gaf hij zijn visi tekaartje af Kroon: „Ik heb echt ge noten. Het was een heerlijke wed strijd en vooral de waardering van de supporters deed mij goed. Nor maal speel ik in de junioren en af en toe in een lager elftal." Renesse begon voortvarend. In de eerste twintig minuten kwam Vos meer er in het geheel niet aan te pas. Het was vooral Ray Kroon die voor veel gevaar zorgde en Renes- se-spits Vincent Goedegebure di verse goede kansen gaf Wanneer Renesse op dat moment met 3-0 zou hebben geleid, had niemand vreemd opgekeken. Maar het bleef bij slechts één doelpunt. In de 25e minuut kwam de bal te rug het veld in van Vosmeer-doel man en Vincent Goedegebure stond op de goede plaats om de openingstreffer aan te tekenen. Renesse rook meer, bleef de boven liggende ploeg, maar vergat de Renesse-speler Frenk van de Hengel Brooymans de bal te ontfutselen. extra large kansen af te maken. In de rust wisselde Vosmeer van doelman. Trainer Johan Nagtegaal: „Wij hebben twee gelijkwaardigde keepers." Vooral op het midden veld begon de ploeg de slag te win nen. Vosmeer bracht na een uur nog twee verse aanvallers in Dirkjan Havermans en John Vroegop. Ren esse kreeg het steeds moeilijker. probeert met een sliding Martijn foto Dirk-Jan Gjeltema De gelijkmaker hing in de lucht. In de 70e minuut gaf Vosmeer-in valler John Vroegop een bal op maat op middenvelder Christian Kouwen die de bal perfect over Renesse-doelman Maarten Kem pen speelde: 1-1. Renesse-Vosmeer 1-1 (1-0). 25. Vincent Goedegebure 1-0, 70. Christian Kouwen 1-1. Scheidsrechter: A. Leeuwesteijn (Ul- venhout). Aantal toeschouwers: 100. GOES - Na 41 wedstrijden zonder overwinning heeft SSV'65 zater dag de ban gebroken. De eersteklas ser versloeg op eigen veld Nieuw-Lekkerland met 1-0. Jan Baaijens werd matchwinnaar voor de ploeg van de Bruënaren Aad Andriessen (trainer) en Michel Maaskant. TWintig maanden moest de Goese club wachten op een overwinning. In april 2006 werd met 3-4 gewon nen bij Groote Lindt. Sindsdien speelde SSV'65 elf keer gelijk en verloor dertig keer, maar won nooit. In een tumultueuze wedstrijd luk te dat zaterdag wel. SSV'65 kwam na tien minuten op voorsprong, toen Baaijens een afgeslagen cor ner binnentrapte. De laatste twin tig minuten speelde SSV'65 met tien man, omdat Mansour Gader rood had gekregen na een massale vechtpartij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35