Rokende Vlaming vlucht grens over Paar bruut beroofd in Schouws bos Uitlatingen voetbalbaas over politie leiden tot boze reacties. Belgische restaurants in grensstreek zien klandizie teruglopen. Word ook abonnee! HET WEER: Klimaattop Bali stoot door naar hart probleem Gouden slot aan EK zwemmen En nu nog natuurijs! Maandag 17 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 297 Kesler weigert excuus DEN HAAG - Henk Kesler, directeur betaald voetbal van de KNVB wei gert excuses te maken voor zijn uit latingen over de politie. Hij ging gisteren niet in op de eis daartoe van de Raad van Hoofdcommissa rissen en de politiebonden. Minister Ter Horst (Binnenlandse Zaken) nam gisteren bij monde van haar woordvoerder afstand van de uitlatingen van Kesler. Die vroeg haar letterlijk: „Ach minister Ter Horst, doe er geen cent bij voor deze verwende kereltjes." Ke sler is gisteravond ook teruggeflo ten door Jeu Sprengers, voorzitter van KNVB. Hij heeft zich 'buiten gewoon geërgerd' aan diens uitla tingen. Sprengers benadrukte dat Kesler directeur betaald voetbal is en 2 procent van de leden verte genwoordigt. „Bij die andere 98 procent, zeg maar 1,1 miljoen le den, zitten slagers, bakkers, vrou wen en ook zo'n 5000 tot 10.000 politiemensen. Kesler heeft het imago van de KNVB geschaad." Agenten in Rotterdam en Amster dam hielden actieberaad met de bonden ACP en ANPV. Daardoor konden ze gisteren niet aanwezig zijn bij de eredivisieduels Feye- noord-AZ en Ajax-PSV. Die wer den afgelast, omdat de veiligheid niet kon worden gegarandeerd. De voetbalwereld reageerde negatief De kritiek richt zich volledig op de bonden. Kesler sprak van een zwarte dag. „De KNVB vindt het volstrekt onacceptabel dat de bon- W* Agenten zijn volgens KNVB-voor- zitter Henk Kesler verwende ke reltjes die het niet verdienen om ook maar een cent loonsverho ging te krijgen. den vastgelopen cao-onderhande lingen willen vlot trekken ten kos te van het voetbal. Dit tart elke vorm van fatsoen." „Een man van die status moet zich schamen voor zulke uitspra ken" reageerde Wiep van der Pal van de ACP. „Hij moet zelf eens in de voorste linie gaan staan en daar stenen terugkoppen. Hij moet zijn excuses maken." ACP en ANPV maken vandaag be kend welke nieuwe acties er ko men. Naar verwachting worden tij delijk geen bonnen uitgeschreven, sk pagina 25: nederlaag topclubs pagina 26: 'dit kan alleen in ons land' door Peter Ullenbroeck en Joeri Wisse TERNEUZEN - Vlaamse rokers zul len Kerstmis en de jaarwisseling massaal in Nederland vieren. Het rookverbod bij onze zuiderburen drijft hen naar Nederlandse restau rants in de grensstreek. Vlaamse horeca-ondernemers kla gen steen en been. Het is, sinds de invoering van het verbod in Bel gië, de eerste keer dat daar in de decembermaand in de horeca niet gerookt mag worden. Volgens de Federatie HoReCA Vlaanderen loopt het aantal reserveringen voor de feestdagen vele procenten achter bij andere jaren. Niet alleen omdat de Belgen, net als de Nederlanders, steeds vaker besluiten de feestdagen thuis te blijven, maar voor de grensstreek komt daar de vlucht naar Neder land nog bij. Koninklijke Horeca Nederland be vestigt de tendens. „Eigenlijk zie je dat al sinds in België het rookver bod van kracht is", zegt woord voerster Wendy Schellens. Toch zeggen Nederlandse restau ranthouders nog niet veel van de Belgische toeloop te merken. An- toine Bergman van restaurant Na poleon in Hulst: „Op het moment dat het rookverbod werd inge voerd, zagen we hier wel wat meer Belgen. Maar ze zijn het intussen blijkbaar gewend om niet te mo gen roken. Voor Kerstmis hebben 'Volgend jaar zal het met de cafébezoekers precies andersom gaan' we niet meer reserveringen uit Bel gië dan in andere jaren." Danny jongman van restaurant 1880 in Groede: „Begin dit jaar za gen we opeens veel verstokte ro kers uit België, maar dat is gestag neerd. Met oud en nieuw hebben we al geruime tijd een vaste groep uit Vlaanderen, die de hele zaak af huurt. Maar die is dit jaar niet gro ter geworden dan vorige jaren." Voor de Belgische horeca blijft het decemberleed tot een jaar beperkt, want vanaf 1 juli 2008 geldt het rookverbod ook in de Nederland se horeca. „Sterker nog", zegt Schellens, „dan zou het met cafébezoekers wei eens andersom kunnen zijn. In Ne derland mag er dan in cafés niet meer gerookt worden, behoudens in een rookkamer. In Belgische ca fés die voor minder dan eenderde uit een restaurantgedeelte bestaan mag dat nog wel." door Melita Lanting WESTENSCHOUWEN - Een echtpaar uit Goes raakte zaterdag vrij ern stig gewond aan hoofd en handen bij een overval in de boswachterij Westerschouwen. Rond 14.00 uur wandelde het stel op een ruiterpad bij een strand- overgang richting bos. „Ze werden ingehaald door een man. Daar schrokken ze van omdat ze aanvan kelijk dachten dat het een paard was. Ze liepen immers op een rui terpad", zegt politiewoordvoerder M. Vis. De Goesenaren spraken kort met de man waarna ze doorliepen. De man verdween, maar dook even la ter opnieuw op. Hij heeft het stel toen met een onbekend voorwerp geslagen en beroofd van hun porte monnees. „Vooral de vrouw liep daarbij behoorlijke verwondingen op aan het hoofd", aldus de poli tie. „Ze zijn ook gewond aan hun handen omdat ze de klappen pro beerden af te weren." De man ver dween na de overval in de richting van het bos. Het stel belde zelf de politie. Beiden zijn naar het zieken huis gebracht, maar ze konden 's avonds weer naar huis. De politie zoekt getuigen of men sen die de man hebben zien lo pen. „Het was een mooie dag, dus we denken dat meer mensen hem hebben gezien." Het gaat om een blanke, slanke man, met een gaaf gezicht. Hij is rond de 1 meter 80 lang en tussen de 30 en 35 jaar. Hij droeg een rood jack, een lichte spijkerbroek, een zonnebril en een groene pet met klep. KNVB-voorzitter Henk Kesler heeft gelijk reageer op www.pzc.nl Fietshelm moet verplicht worden eens §22% oneens -:S*^78% aantal reacties: 659 EN "MM— Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Cultuur: 20; Agen da: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 43; Televisie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 i iai i 8 711688 555530 los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Veel zon www.pzc.nl ik. EiVVL MIDDELBURG - Schaatsliefhebbers vermaken zich in Terneuzen, Goes en Vlissingen. Als het een In de winter van 2002-2003 lag er voor het laatst op de Markt in Middelburg. In het afgelopen beetje meezit kan er eind deze week voor het een laagje ijs op de Nederlandse wateren, weekeinde werden de ijzers ook ondergebonden eerst sinds jaren geschaatst worden op natuurijs. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1