weten niet dat wij hier zitten NGEN SIMfR AANBIEn-MQEN SUPERAA Kustversterking bij Domburg staat komst slaaphuisjes in de weg cm Grijze zeehondenbaby is de eerste vondeling Stormvloedkering dicht voor verkeer Felle zon alarmeert mensen op boulevard Politie laat bemoeial afkoelen in de cel Panasonic DMC-TZ3 JVC GZ-MG135 O T O VIDEO DigiKey 5< W pzc Maandag 17 december 2007 15 de deur te houden met minder goede bedoelingen", zegt Heber- lein. Zo heel af en toe, vertelt Kees Hamelink, zit er wel eens een rare tussen. Daarom krijgt iedereen een proeftijd van een jaar, wordt hij of zij nagetrokken door justitie en komen ze 'op het bord'. De be staande leden krijgen zo de gele genheid om te zeggen dat ze ie mand niet vertrouwen. Pas als iemand is goedgekeurd, kan hij een wapen kopen. Maar ook dat is niet eenvoudig: formu lieren invullen op de vereniging, met het formulier naar de winkel, terug naar de vereniging en via de politie weer naar de winkel. Als het wapen er eenmaal is, moet de nieuwe eigenaar zich opnieuw melden bij de politie. De politie houdt ook in de gaten dat de wapens echt voor de schiet vereniging worden gebruikt. Ieder lid moet minimaal achttien keer per jaar schieten. Elke schietbeurt wordt bijgeschreven in een boekje door personen die daarvoor bij de politie zijn aangemeld. En ook voor het bewaren van de wapens en de munitie zijn strenge regels: die moeten thuis - afzonderlijk - achter slot en grendel worden be waard. Al die regels mogen dan lastig zijn, ze voorkomen ook dat er rare ver halen de ronde gaan doen over schietverenigingen. Vroeger ging het er een stuk losser aan toe. „Toen had je schietverenigingen die schoten in het café", zegt De Ruiter. „Onder het biljart door." De Kloveniers schieten met klein kaliber. Met zwaardere wapens schieten is niet mogelijk op de klei ne zolderbaan. „Anders schieten we zo bij Brammetje Dump naar binnen", zegt De Ruiter. De Klo veniers gebruiken papieren schijf jes, met cirkels erop. Hoe dichter bij het midden, hoe hoger de pun ten. Elke schijf wordt deze avond na afloop ingeleverd bij Hamelink, die de punten optelt. Beginnende schutters houden van de karabijn. „Een nieuwkomer gaat daarin vrij snel in score om hoog. In Zeeland, maar ook in de Achterhoek en de kop van Noord-Holland is de karabijn ge liefd, omdat het wapen ook in de jacht gebruikt wordt. Schieten met een pistool, dat is stervens moei lijk, met een geweer lastig." „Wat er leuk is aan schieten?", vraagt Heberlein. „Wat is er leuk aan klaverjassen? Dat kun je ook vragen." Schieten is een gevecht met jezelf, legt De Ruiter uit. „Het streven is groeien naar perfectie." De schietsport draait om concen tratie. Beheersing van de ademha ling is cruciaal. Daar schuilt het echte talent voor schieten in. „Als je bij het richten één keer ina demt, dan kan je het vergeten." door Nadia Berkelder middelburg - Het is de vraag of er komende zomer al slaapstrand- huisjes op het strand tussen Dom burg en Westkapelle staan. Het strand wordt opgespoten. Miriam Passenier uit Westkapelle is één van de ondernemers die slaapstrandhuisjes wil gaan verhu ren bij Noordduine. Samen met haar man verhuurt ze tien onder architectuur gebouwde huisjes. De gemeente Veere is akkoord. Vanaf volgend jaar mogen er tus sen Domburg en Westkapelle en bij Vrouwenpolder slaapstrand huisjes op het strand staan. Toch is het nog onzeker of er volgende zomer bij Noordduine op het strand geslapen kan worden, ver telt Passenier. „Door het project Zwakke Schakels kunnen we mis schien niet het hele seizoen te recht. Ze gaan het strand opspui ten. Pas toen alles bijna rond was, bleek dat ze daar aan het werk gin gen. Misschien dat we later in het seizoen de huisjes kunnen plaat sen, maar dan wegen de inkom sten misschien niet op tegen de kosten. Aan de andere kant: het strand wordt er wel mooier op." oostkapelle - Op het strand bij Oostkapelle is zaterdag de eerste grijze zeehondenbaby van het sei zoen in Zeeland gevonden. Het dier is naar de zeehondenopvang in Pieterburen gebracht. Het beestje was nog geen drie we ken oud, schatten zijn redders. Het was sterk vermagerd. Grijze zeehonden krijgen in de winter jongen, de gewone zeehonden in het voorjaar. De gevonden zeehon denbaby wordt, als alles goed gaat, over drie maanden uitgezet. burgh-haamstede - De Storm vloedkering is woensdagavond en woensdagnacht afgesloten voor doorgaand verkeer. De afsluiting begint om half acht 's avonds. Naar verwachting is de weg donderdagochtend rond zes uur weer open. Het verkeer tussen Schouwen-Dui- veland en Noord-Beveland en Wal cheren moet omrijden via de Zee- landbrug. Neeltje Jans is alleen vanuit de richting Burgh-Haamste- de bereikbaar. vlissingen - De brandweer is gis termiddag uitgerukt vanwege de felle zon. Bij de brandweer werd rond half vier gemeld dat er een appartement aan de boulevard in brand stond. „Eén persoon meld de een uitslaande brand, een an der had het over rookontwikke ling", zegt Edwin Broerse, officier van dienst. Aangekomen op de boulevard bleek dat de melders ge alarmeerd waren door een combi natie van de zon die in de ramen weerkaatste en de rook van de cv-installatie. middelburg - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee jongens aangehouden in het centrum van Middelburg. Een negentienjarige Middelburger werd aangehouden omdat hij in het bezit was van een mes. Zijn wapen is in beslag genomen. Een zeventienjarige plaatsgenoot werd aangehouden omdat hij zich eerst met deze en later met een an dere aanhouding bemoeide. Vol gens de politie leverde de jongen ook commentaar nadat iemand an ders bekeurd werd voor het fietsen zonder licht. Beide jongens zijn zondagochtend weer vrijgelaten. Penningmeester Kees Hamelink op de baan van schietvereniging De Kloveniers in Middelburg. De vereniging mag de zolder van de monumentale Klove niersdoelen ook in de toekomst blijven gebruiken. foto Lex de Meester Lumix 7.2 Megapixel fotocamera 10x Optische zoomlens Leica 3.0" LCDisplay Beeldstabilisator Nederlandstalig menu 30 Gb Harddisk camcorder 34x Optische zoomlens SD-kaartslot voor foto-opslag 2.7" LCDisplay breedbeeld Beeldstabilisator Digitale effecten 11 sf *4'! WfflIÊSBËËBBKBSBt «m» V,:: lüSi i Breda Lange Brugstraat, Ridderstraat Middelburg Lange Geere Roosendaal Dr. Brabersstraat Oosterhout Arendstraat Steenbergen Kaaistraat Rijen Wilhelminaplein Voor uw digitale foto-album gaat u naar www.verschurenfotovideo.nl U heeft er al één vanaf 8,95 www.verschurenfotovideo.ri digitale sleutelhanger 1.5" CSTN scherm 8 Mb intern geheugen 70 foto's Diashow Verkrijgbaar in diverse kleuren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15