PZCI,3 Zeeland Het weer bepaalt welke de leukste is Coalitie moet op zoek naar nieuwe partner 20 14 WALCHEREN Schaatsbanen in Middelburg en Vlissingen vergeleken. Standpunt over Croné maakt positie van de PSR onhoudbaar. Griep Kanaalzone moet keuzes maken Maandag 17 december 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Wat moet je als puber met het kerstverhaal? foto's Lex de Meester «SÉ5 ggfV Vlissingen mag dan wel de grootste ijsbaan hebben, die van Middelburg ligt op de gezellige Markt en heeft dus meer sfeer. 1 ft door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Vlissingen heeft een grotere, maar niet zo'n grote als de Vlissingers zelf zeggen. De ijsbaan in de Spuikom is bijna vijfhon derdvijftig - en niet zeshonderd - vierkante meter groot. Die in Mid delburg is bijna honderd vierkante meter kleiner. De Middelburgers vinden dat ze de mooiste hebben, maar ook dat is een beetje oneer lijk: de baan is gehuurd bij hetzelf de bedrijf Het is de aankleding die het hem doet. En midden op de Markt is het inderdaad mooi schaatsen én makkelijk scoren voor de ijsbaan. De Vlissingse baan ligt in een tent in de Spuikom, niet de meest sfeer volle plaats in de stad. De aankle ding van het ijspaleis ging vorige week samen met de tent de lucht in. Het duurt nog een paar dagen voordat de baan weer de gewenste Anton Pieck-sfeer heeft. Tamara Schöningh doet pootje over op het Middelburgse ijs. Ze heeft haar eigen schaatsen meegebracht. Een 'Het is een sociaal gebeuren, de halve klas komt schaatsen na schooltijd' liefhebber? „We gaan met de kin deren ook wel eens in Breda schaatsen. Deze baan is best rede lijk, vooral nu nog. Maar voor de kinderen is het prima. Voor hen is het een sociaal gebeuren: de halve klas komt hier na school." Demi Luijk laat in Vlissingen trots haar eigen schaatsen zien. Oma Luijk heeft een hele voorraad schaatskaartjes gekocht, zodat haar kleindochter haar gang kan gaan. „Ik durf het zelf niet meer, maar ik vind het wel leuk om te kijken." In Vlissingen lijkt schaatsen iets goedkoper, vijf euro voor ander half uur, inclusief schaatshuur. In Middelburg mag je voor dezelfde vijf euro een uur de baan op. Maar daar mag je, als het rustig is, ook best wat langer blijven. Deze zon dag wint Middelburg de onderlin ge competitie. En dat komt - al weer - door het weer: op een kou de zonnige dag is het gewoon veel lekkerder om buiten te schaatsen. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De coalitievorming in Vlissingen is mislukt. Formateur Els Kuijper zal na het afhaken van de Partij Souburg Ritthem (PSR) andere partijen moeten vragen om te onderhandelen over de vor ming van een nieuw dagelijks ge meentebestuur. Zonder de PSR heeft de combinatie van PvdA, WD en Lokale Partij Vlissingen geen meerderheid. Kuijper blijft positief „Ik heb er vertrouwen in dat men er uit komt. Alle partijen in de gemeen teraad zijn zich ervan bewust dat er iets moet gebeuren. Je kunt na tuurlijk ook niet voortmodderen alsof er niets aan de hand is, want er is wel wat aan de hand. Ik denk dat het verstandig is om voort te borduren op de afspraken die we hebben gemaakt." Kuijper wil over leg met de resterende fracties over welke andere partijen worden uit genodigd. Ze had gisteren nog geen fracties gesproken. De Souburgers haakten af omdat de andere fracties niet akkoord gin gen met de herbenoeming van PSR-wethouder Ton Croné. De PSR wilde dat de beslissing over die herbenoeming zou afhangen van de uitkomst van het rapport over de bestuurscrisis. Dat rapport verschijnt in januari. „De PSR hecht echt zwaar aan het opnieuw in stelling brengen van Croné", zegt de formateur. „Ik zou het op prijs gesteld hebben dat ze, als dat zo'n zwaar punt voor ze is, niet hadden deelgenomen aan de besprekingen." Ondanks het feit dat de PSR herhaaldelijk heeft ge steld dat Croné opnieuw wethou der moest worden, heeft de forma teur deze nieuwste crisis niet zien aankomen, zegt ze. „We hebben vanaf het begin gezegd dat er geen wethouders uit de gemeenteraad of oud-wethouders benoemd zou den worden. Dat heeft de PSR ook onderschreven." Volgens Dick Schinkel van de PSR heeft zijn fractie al bij het begin van de onderhandelingen duide lijk gemaakt dat Croné moest blij ven. „Hij voldoet aan de profiel- De Partij Souburg Ritthem is af- gehaakt bij de coalitieonderhan delingen omdat andere fracties niet accepteerden dat Ton Croné weer wethouder zou worden. schets. Croné is een wethouder van buiten met veel bestuurlijke er varing. Wij zijn hartstikke tevre den over hem. Als je een voetbal ploeg hebt waarvan de verdedi ging veel doelpunten doorlaat, dan stuur je toch ook niet de hele ploeg weg? In de politiek werkt het blijkbaar zo." De fractie vindt het niet 'fatsoen lijk' om Croné te laten vallen, zegt Schinkel. „Zeker niet zolang dat rapport er niet is. Dat had donder dag moeten komen, en eigenlijk al in september. Dat het rapport nog steeds niet openbaar wordt ge maakt, stoort ons mateloos." Croné is een heel ander geval dan PvdA-wethouder Tineke Verhage, zegt Schinkel. „Iemand was verant woordelijk voor personeelszaken. Bovendien zat Croné er nog maar vier maanden." Tip? redactie@pzc.nl De moeder van de zesjarige Jesse is ziek, behoorlijk ziek zelfs. Ze ligt met een stevige griep op de bank. Als de telefoon gaat, spoedt Jesse zich als altijd er naartoe om als eerste de hoorn op te kunnen pakken. De jongen noemt zijn naam. Aan de andere kant van de lijn hangt iemand van het werk van zijn moeder. Maar hoe leg je aan een collega van je moeder uit dat ze voorlo pig niets kan doen? „Kan ik je mama even spreken?", vraagt de collega. „Nee", antwoordt Jesse, „dat gaat echt niet. Ze is even eh... bui ten gebruik."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13