m 23 reizen B B Nog steeds wordt Italië door Nederlandse wintersporters onderschat: er gaan evenveel skiërs naar toe als naar Tsjechië. Toch biedt met name het noorden van Italië volgens Gerard Chel skipret op hoog niveau. H H B Michael Palin ontdekt Europa MICHAEL PALIN reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 15 december 2007 Of we hem zien? Die steenbok, gems, of wat het ook is. Als een nietig zwart, bijna bewegingsloos, stipje tussen boomstronken op een groenwitte achtergrond. Maar als het vlekje bokkig naar beneden klautert, onderwijl grazend van bleek gras, herkennen we er inder daad iets in van een beest. Wel kom op de 'wild life superski tour' van San Martino di Castrozza! De volgende dag skiën we door het beschermde natuurgebied van Pa- neveggio, waar bordjes ons op nieuw op de 'wildroute' wijzen. „Het is geen wildsafari", nuanceert onze gids. Niettemin dus toch het rendez-vous met de bok. Een ont moeting die je natuurlijk overal in de Dolomieten kunt hebben, maar het is, eerlijk is eerlijk, toch wel weer wat ski-jaartjes geleden dat wij levend wild in de sneeuw aan schouwden. fff redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Rondreis langs design hotels in Andalusië AmbianceTravel introduceert voor 2008 een rondreis door Andalusië waarbij de reiziger logeert in design hotels. De rondreis voert langs de vele hoogtepunten en steden in Zuid-Spanje: Malaga, Granada, Cordoba, Sevilla en Jerez de la Front era. Alle hotels hebben minimaal vier sterren. PrijsRadar: win een reis naar Kenia Op de nieuwe reisportal www.Reis- Radar.nl kan het spel PrijsRadar wor den gespeeld. Spelers maken kans op een reis naar Kenia. In het spel zie je op de radar vraagtekens opdui ken. Achter elk vraagteken zit een symbool verborgen. Lukt het je om drie dezelfde symbolen te verzame len, dan maak je kans op de reis. Aftellen met Franse adventkalender Nog tot en met 24 december is het mogelijk met de adventkalender van Maison de la France af te tellen tot Kerst. Op de website staat het adventkalenderspel. Geïnteresseer den vullen hier hun e-mailadres in om mee te doen. Door een vakje te openen vindt men dagelijks een bij zonder recept of een vakantieidee. Aantrekkelijke aanbiedingen van Thalys Thalys sluit het jaar af met aantrek kelijke tarieven. Een enkele reis met Thalys van Amsterdam, Schiphol, Rotterdam of Den Haag naar Parijs kost t/m 20 december 25 euro twee de klas en 60 euro eerste klas. De periode voor deze tarieven loopt van 15 december t/m 16 maart. De reistijd vanuit Rotterdam is drie uur. www.ambiancetravel.nl www.prijsradar.nl. www.franceguide.com/nl www.nsinternationaal.nl Speciale themapagina over kerst van Dagjeweg Voor het eerst in haar bestaan heeft de website Dagjeweg.nl een specia le themapagina rondom kerst. De pagina geeft een overzicht van wat er tijdens de kerstdagen te doen is Nederland. Bovendien is er ook een overzicht van buitenlandse kerst markten inclusief overnachting te vinden. www.dagjeweg.nl Dat je een gewaardeerd reisboeken schrijver bent, betekent niet dat je automatisch een meesterwerk af scheidt. De Brit Michael Palin - hij speelde ooit bij Monty Python - die diverse mooie reisboeken op zijn naam heeft staan, heeft anno 2007 Europa ontdekt. Hij beent met ze venmijlslaarzen door eenentwintig, meest voormalige Oost-Europese, landen en doet daarvan verslag in zijn jongste uitgave Het nieuwe Euro pa'. Door deze snelheid is het een boek geworden met geringe diep gang en weinig verrassingen. Onge twijfeld leerzaam voor Britten, Ame rikanen en Aziaten, voor ons, 'ech te' Europeanen, voegt het niet zo veel toe. Het nieuwe Europa, door Michael Pa lin, uitgave van Ambo Manteau, 26,95 euro. HET NIEUWE EUROPA VAN Landal neemt exploitatie Het Vennenbos over Landal GreenParks neemt de exploi tatie en het management over van vakantiepark Het Vennenbos in Ha pert in Noord-Brabant. Door de overname is de weg vrij gekomen voor forse investeringen in verbete ring van de 524 bungalows, cen trumvoorzieningen en infrastruc tuur. www.landal.nl z'n Italiaans De laatste zonnestralen van de dag laten de bergen gloeien, het zoge heten enrosadira. l5-ïl De beschreven skigebieden hebben eigen passen, maar ma ken deel uit van de Dolomiti Superski (1220 km pistes), waarvoor één skipas te koop is: circa 200 euro voor zes da gen. Bedenk vooraf of je alle gebieden wilt bezoeken, in dat geval moet je wel over eigen vervoer beschikken. In het ge bied kun je twaalf verschillen de dagtochten maken. Het prijspeil ligt er doorgaans wat lager dan in Oostenrijk. Info: www.doiomitisuperski.com; www.fassa.com, www.sanmartino.com; www.passosanpellegrino.it en www.trentino.to Overal op de pistes vind je magnifieke uitzichten over de grillige Dolomieten. foto's Gerard Chel Best lekker skiën overigens op de hellingen van San Martino. Het zijn geen opzienbarend veel en erg lange routes, maar genoeg om er een paar relaxte dagen door te brengen. Lift Conca bijvoorbeeld heeft een korte maar mooie rode piste, Tognola juist een lekkere lan ge rode. Mooie piste voor breed car- ven, biedt de rode Colbricon van Punta Ces, hoewel de eveneens ro de Cristiania vanaf de wel erg win derige Cima Tognola (bijna 2400 meter) er niet zo veel voor onder doet. En onderweg zijn er genoeg 'refugio's', pleisterplaatsen waar je je natje en droogje vindt. San Martino di Castrozza is welis waar een vriendelijk dorp, met aan het einde van de middag een auto vrij centrum, verwacht er niet al te veel coleur locale, traditionele huis jes of overige folklore. Het is geen oorspronkelijk Italiaans/Oostenrijks dorpje, maar in feite één groot hotel. Met ge noeg vermaak, dat wel. En 's avonds een fraai verlichte blauwe piste die je van Col Verde terug naar de rand van het stadje voert. We toeren ook even naar het nabij gelegen Passo Rolle. Met zo'n zes liften een niet al te groot skigebied, waar ons opvalt dat de zwarte Para- diso I best te doen is - zelfs op de eerste dag. Leuk voor een tussen doortje, niet om hier een hele week door te brengen. Op zo'n anderhalf uur noordelijk van San Mar tino, ligt het skigebied van Val di Fassa, met be kende skistekjes als Canazei, Sella- joch, Vigo di Fassa en Pozza di Fas sa. Kleine dorpjes die meestal nog wel iets oorspronkelijk hebben be houden. Met het (sneeuw)sculptu- renstadje Moéna als aantrekkelijk uitgangspunt. Je kunt hier lange skitours maken - en niet alleen de Sellaronde. Zoals van Pozza naar Alba of van Possa naar Vigo. Iets verderop, bij Carezza, ligt 'pista Tomba', genoemd naar de Italiaanse skivirtuoos Alberto Tom- ba, die naar verluidt op deze piste trainde. Dat lijkt ons wel wat. Maar oud-skileraar Livio haalt er zijn schouders over op. Beetje flauwe kul, bovendien ligt de helling enigs zins afgelegen. Hij kiest voor een andere variant: Passo San Pellegri- no, vanwaar je een tocht kunt ma ken die je onder meer naar Falcade brengt. Zelfs als er geen sneeuw ligt en het enige wit op de groene hellingen smalle streepjes zijn - tegen astro nomische bedragen uitgespuwd door vele honderden sneeuwma- chines. 'We' doen van alles om de natuur naar onze hand te zetten. Tsja. Dus biedt Pellegrino ook in tijden van sneeuwschaarste skipret ge noeg, voor groot en klein, gevorder de en beginneling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 99