speet rum redden waard PZC Zaterdag 15 december 2007 Azijnfabriek van Mes uit 1900 in de Pijpstraat te Middelburg. foto Toon Franken Reliëf op een pand aan de Dam te Middelburg. foto Lex de Meester het oog. In de zomer van 2005 werd beslo ten tot herstel en in juni 2006 kon het pro ject feestelijk worden afgesloten. Totale kosten: zo'n 5000 euro, waarvan ongeveer de helft werd verstrekt door Unilever Bel gië. „Solo is een margarine van Unilever en wordt bij onze zuiderburen nog steeds ver kocht. Oorspronkelijk werd Solo geprodu ceerd door de familie Jurgens, de voorlo per van Unilever. Vandaar dat er staat: So lo - Jurgen's Margarine. Van het Jurgens- fonds hebben we nog eens 600 euro gekre gen." Een informatiepaneel geeft inzicht in de achtergronden van de muurschildering. „Ik heb nog meer ideeën, maar we doen het stap voor stap. Als stichting willen wij graag andere mensen ondersteunen. Zelf ben ik bijvoorbeeld goed thuis in subsidie- land en aardig bedreven in het werven van fondsen. Het gaat erom, dat anderen in Zeeland het stokje overnemen." www.gevelredames.nl www.wendyschoenmaker.nl Stichting Tekens aan de Wand: Peter Nijhof, 06-53416890 Ziet u in eigen omgeving aardige muur schilderingen of (reclame)teksten uit de periode van grofweg 1900 tot 1950? Weet u misschien ook iets over de ach tergrond van die schilderingen, tegelta bleaus of ingemetselde teksten? De PZC nodig zijn lezers uit foto's en/of verhelderende beschrijvingen op te sturen. Fax: 0113-315669 E-mail: redactie@pzc.nl of postbus 31, 4460 AA Goes foto voorzijde Spectrum: Muurreclame aan de Voorstad in Goes. foto foto René Schrier JURGENS sf§ii MARGARINE De gerestaureerde Solo-reclame in Dreischor. foto Hugo Doeleman Stoomschoenfabriek, Vlamingstraat in Vlissingen, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 87