Rare fout kost Veldhuis goud Jaspers in kwartfinale Schouwse Boys klopt Kloetinge dik uitgeschakeld tijdens wereldbeker Seoel deOndernemer.m Is mijn succes éÊ/Êk voldoende verzekerd? nsjgl Peruaanse tegenstander Ramon Rodriguez haalt moyenne van 1.925. Alles over verzekeringen en méér. Sijsling in halve finale Masters tegen Haase Lintje Henk Kroes bij afscheid Elfstedentocht Kovalainen opvolger Alonso bij McLaren Colfster Van der Graaff mist de cut in Dubai Kopvrouw zwemploeg draait te vroeg bij keerpunt op 100 vrij. PZC Zaterdag 15 december 2007 51 door Frits Bakker COES/SEOEL - Op het wereld bekertoernooi driebanden in Seoel is Dick Jaspers uitgeschakeld in de kwartfinale. Hij verloor met 3-1 van Ramon Rodriguez uit Peru. De halve finales worden vandaag gespeeld. Daniel Sanchez komt daarin uit tegen Frédéric Caudron, Ramon Rodriguez speelt tegen de Vietnamees Chi Thanh Tran. Het toernooi in Zuid-Korea is het laatste voor de wereldbeker van dit jaar. Torbjörn Blomdahl, die vier toernooien won, waaronder het eerste in Sluiskil, is al zeker van de eindoverwinning. De Zweed werd in Seoel in de achtste finale uit het toernooi gestoten door de Koreaan Chung Buk Lee, die eerder ook al van de ex-wereld kampioen Eddy Merckx had ge wonnen. De huidige wereldkampioen, de Ja panner Ryuji Umeda, verloor in de kwartfinale in een thriller van Sanchez. Na 2-2 in sets ging het in de beslissende set gelijk op tot 14-14. Toen maakte Sanchez de winnende carambole. Dick Jaspers had weinig kans op overleven tegen de ontketende Ro driguez, die een moyenne haalde van 1.925. Jean Paul de Bruijn uit Hulst en Peter de Backer spelen in Seoel niet mee. Roland Forthomme, ook speler van Delta/Frans Bevers, werd uitgeschakeld door Sanchez. Driebander Dick jaspers is tij- dens het wereldbekertoernooi in Zuid-Korea in de kwartfinales verslagen. De Peruaan Ramon Ro driguez was te sterk. WESTERSCHOUWEN - De futsallers van Schouwse Boys waren voor de tweede keer binnen een tijdsbe stek van één week veel te sterk voor Kloetinge. Werd het de eerste keer 21-1, dit keer won de ploeg uit Westerschouwen met 13-3. In de terugwedstrijd viel de beslis sing pas na de rust, toen Kloetinge de tol moest betalen voor het feit dat het zonder wissels aantrad. Van 2-2 werd het toen vlot 6-2, waarna de score steeds verder op liep. Voor Schouwse Boys, dat in middels naar de derde plaats is op gerukt, scoorden Serge Berrevoets (4), Barry Hage (3), Ingmar Quist (3), Thomas Vos (2) en Patrick Ver boom. Voor Kloetinge waren Koos Poppelaars, Michel Ribbens en Roy Haerkens de doelpuntenma kers. DUBAI - Profgolfster Marjet van der Graaff heeft gisteren niet de cut ge haald tijdens de Dubai Ladies Mas ters. Na de eerste twee rondes schaarde ze zich niet bij de beste 69 vrouwen. Van der Graaff, uit Tholen afkom stig, het herstelde zich op de twee de dag niet van haar matige eerste dag. Na een rondgang in 81 slagen volgde een optreden met 82 sla gen. Met een score van 163 kwam ze uit op de 107e plaats en dus overleefde ze de schifting niet. De grens werd getrokken bij 151. Home Mijn Netwerk Services deOndememer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes ROTTERDAM - Tennisser Igor Sijs ling heeft zich gisteren geplaatst voor de halve finales van de natio nale Masters in Rotterdam. De Am sterdammer ontsnapte tegen Den nis van Scheppingen, die in augus tus stopte met het spelen van inter nationaal tennis: 0-6 7-6 (4) 6-3. In de halve finales treft Sijsling vandaag de als eerste geplaatste Ro bin Haase. Sijsling is zelf de num mer vijf van de plaatsingslijst. Van Scheppingen was als vierde inge schaald. Jesse Huta Galung schaar de zich ook bij de laatste vier. LEEUWARDEN - Het Elfsteden- tijdperk voor Henk Kroes is voor bij. De 69-jarige Fries nam gister middag tijdens de ledenvergade ring in Franeker afscheid als voor zitter van Vereniging De Friesche Elf Steden. Hij werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Kroes kondigde in 1997 met de woorden 'It giet oan' de vijftiende editie van de Elfstedentocht aan. Hij was destijds twee jaar voorzit ter. In 1985 en 1986 bekleedde hij de functie van ijsmeester. WOKING - Heikki Kovalainen rijdt volgend jaar voor het Formule i-team van McLaren. De 26-jarige Fin heeft een meerjarig contract getekend bij de Britse renstal. Daar mee volgt Kovalainen tweevoudig wereldkampioen Fernando Alon so op bij het team. Kovalainen maakte dit jaar zijn de buut in de Formule 1, bij het team van Renault. Hij tekende voor der tig WK-punten in zijn eerste jaar en was op Lewis Hamilton na de beste debutant in de koningsklasse van de autosport. door Robert-Jan Friele DEBRECEN - Waar gerekend was op drie gouden medailles, pakten de Nederlandse zwemsters er bij het EK kortebaan (25 meter) één. Mar leen Veldhuis (100 vrij) en Inge Dekker (50 vlinder) moesten eerst genoegen nemen met zilver, om toch toe te slaan op de 4x50 vrij: goud in een wereldrecord (1.34,82 minuten). Voor de tweede dag op rij toonde de Nederlandse zwem ploeg aan niet alleen een super snelle kopvrouw te hebben in Veld huis, maar ook in de breedte erg sterk te zijn. Hinkelien Schreuder pakte achter Dekker brons op de 50 vlinder, Robin van Aggele mis te op de 100 school het brons op dertien honderdsten. Het was daarom jammer dat Veld huis een rare fout maakte in de fi nale van de 100 vrij en haar titel niet prolongeerde. In een mooi duel met wereldrecordhoudster langebaan Britta Steffen ging ze als een raket van start. Na 50 meter keerde Veldhuis 0,3 seconde onder het wereldrecord van de Australi sche Lisbeth Lenton en lag ze een halve seconde voor op Steffen. „Maar ik draaide te vroeg bij het keerpunt. Toen moest ik weer hele maal op gang komen. Dat is me nog nooit overkomen." Met haar tenen kon Veldhuis zich nog net afzetten tegen de muur, maar Stef fen had haar achterstand toen al goedgemaakt. De Duitse, normaal gesproken sneller in het tweede ge deelte van de race, moest daarna al le zeilen bijzetten om zich Veld huis van het lijf te houden. De tweede kans op Nederlands goud was gisteravond voor Inge Dekker. Die kwam 0,04 seconde te- [*5 De Nederlandse vrouwen pakken op het EK kortebaan in Debrecen het tweede estafetterecord in vijf dagen tijd. Het levert goud op de 4x50 vrij. kort ten opzichte van de Zweedse wereldrecordhoudster Anna-Karin Kammerling (25,70 om 25,74). Dek ker en coach Jacco Verhaeren wa ren niettemin tevreden over haar prestatie, vooral omdat ze in de fi nale sneller zwom dan tijdens de halve finales. In het vérleden ging Dekker vaak de mist in door tijdens de series hard te zwemmen, om in de halve finales en finale steeds langzamer te gaan. Verhaeren: „Vroeger wilde ze nog wel eens door het ijs zak ken. Dat is niet meer zo." Tijdens het slotnummer van het avondpro gramma lieten de Nederlandse zwemsters nogmaals zien hoe machtig ze zijn op de vrije slag. Voor de finale van de 4x50 vrije- slagestafette wisselde Verhaeren liefst drie zwemsters ten opzichte van de voorwedstrijd. Dekker, Schreuder, Ranomi Kromowidjojo en Veldhuis mochten het wereldre cord aanvallen dat sinds 2003 in be zit is van Nederland. Duitsland lag de eerste honderd meter nog voor, maar dat kwam vooral omdat Steffen het spits af beet. In het tweede gedeelte van de race nam Nederland de leiding. Veldhuis tikte als slotzwemster aan in 1.34,82 minuten, tweeënhal ve seconde onder het record van Sjanghai (2006). Het was het tweede estafettere cord binnen vijf dagen. Afgelopen zondag, tijdens de Dutch Open Swim Cup in Eindhoven, verbeter de Nederland al het wereldrecord 4x100 vrij (kortebaan). Marleen Veldhuis (links) moet genoegen nemen met zilver op de 100 vrij. De Duitse Britta Steffen wint het onder deel. foto Szilard Koszticsak/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81