'Ik heb me nooit een bobo gevoeld' Plooien zijn glad gestreken Biljartbond neemt De Ruiter N K-ticket af 48 Zaterdag 15 december 2007 PZC Kloetinge wacht vandaag cruciale wedstrijd tegen LRC. Jan Schaalje is na 23 jaar bestuurder af bij de KNVB. W GOES - Dat was afgelopen maan dag even schrikken voor Diederik Hiensch. De trainer van Kloetinge moest uit de krant vernemen dat twee van zijn spelers - Corné Schil- peroort en Regilio Pinas - bena derd waren door Hoek. Hiensch had graag gezien dat de betreffende spelers hem hadden in gelicht over de belangstelling van de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. „Ten aanzien van de procedure en timing heb ik andere normen", zegt Hiensch. „Natuurlijk kan het zijn dat een club interesse heeft, maar dan meld je dat bij de club en de trainer. En tegen de betref fende club zeg je dat je best wil praten, maar niet nu, in deze be langrijke fase van de competitie. Ik heb dat dinsdag ook zo tegen de groep gezegd. We hebben het uit gesproken. We hebben het er een kwartiertje over gehad en daarna zijn we gaan trainen. Dat is het mooie van sport. Na zo'n gesprek ga je het veld weer op en ben je het kwijt." De plooien zijn dus glad gestre ken. Dat moest ook wel, want Kloetinge wacht voor de de winter stop nog een cruciaal duel. De Be- velandse formatie gaat vandaag in Leerdam op bezoek bij LRC. Wil Kloetinge uitzicht houden op be houd, dan dient de wedstrijd ge wonnen te worden. LRC heeft twaalf punten uit dertien duels, Kloetinge staat op acht punten. „We kunnen LRC bij het nekvel pakken", meent Hiensch. „We zul len onze huid duur verkopen. Want bij een nederlaag zijn we ver oordeeld tot een inhaalrace na de winterstop." Mervin Niemantsverdriet zit van daag zijn laatste wedstrijd schor sing uit. Hij stond acht duels bui tenspel. Voor het overige heeft Hiensch de beschikking over een fitte spelersgroep. PI* Hoofdklasser Kloetinge gaat van- daag op bezoek bij LRC. De Beve- landse club, die op de voor laatste plaats staat, snakt naar een overwinning. door Jan Dagevos •s-GRAVENPOLDER - Het mooiste compliment bij zijn afscheid kwam van de hoogste baas. Voor zitter Jeu Sprengers van de KNVB roemde Jan Schaalje, omdat hij zich als bestuurder altijd zo goed wist te verplaatsen in de gevoelens van de clubs. „Regels maken is makkelijk, maar het moet wel uit voerbaar zijn", vindt Schaalje. „Daarom heb ik me bij elk plan, elk idee altijd eerst afgevraagd of de clubs zoiets wel wilden. Ik zat er voor de clubs. Ik heb me nooit een bobo gevoeld." De 61-jarige Jan Schaalje had 23 jaar lang zitting in het bestuur ama teurvoetbal en maakte elf jaar deel uit van het bondsbestuur. Afgelo pen maandag tijdens de bondsver gadering nam hij officieel afscheid van 'zijn' KNVB. Hij was al bonds- ridder en werd nu tot erelid be noemd, een hoge onderscheiding binnen de KNVB. „Ik had nog tot mijn 70e door kunnen gaan, maar het is welletjes. Waarom? Omdat de hobby niet meer leuk is", klinkt het onomwonden uit de mond van de gepensioneerd belastin gambtenaar uit 's-Gravenpolder. Het mag van Schaalje niet uitge legd worden als een verwijt naar de KNVB. „Ik ben niet teleurge steld in de bond, ik ben niet verbit terd en ik heb ook geen conflict met de bond. Nee, het is genoeg ge weest. Ik heb 23 jaar enorm veel plezier gehad, maar ben er nu op uitgekeken. Ik ben er klaar mee." Die laatste uitspraak is opmerke lijk, omdat Schaalje begin dit jaar nog zei een nieuwe ambtstermijn te ambiëren. Er moet dus onder weg iets gebeurd zijn. Dat klopt. Schaalje: „De clubs accepteren steeds minder van het KNVB-be stuur, terwijl het allemaal zo goed bedoeld is. Neem nu zo'n alcohol verbod rond het voetbalveld. Dat is een ordemaatregel, maar als je zo'n besluit neemt, word je meteen als een boeman gezien. Die agressie je gens het bestuur, dat gaat me steeds meer tegenstaan." Afgelopen zomer ondervonden Schaalje en zijn vrouw het aan den 'Ik ben niet verbitterd en ik heb ook geen conflict met de bond' lijve tijdens de kampioenswed strijd tussen Argon en IJsselmeer- vogels. „Wat ik daar allemaal naar mijn hoofd geslingerd kreeg, was ongelooflijk. En dat alleen omdat de scheidsrechter een beslissing nam, die voor één van de ploegen niet zo gelukkig uitviel. Bij het fitt- salkampioenschap van Nederland werd ik vanaf de tribune bedreigd. Het ging over de schorsing van spe lers. Dat was niet terecht. Ik ging niet eens over tuchtzaken, maar ik werd als bestuurder van de KNVB erop aangekeken. Iedereen keerde zich tegen mij. Ik kan je vertellen dat het niet fijn is als je op weg naar je auto steeds achterom moet kijken. Dan word je wel een beetje voetbalmoe hoor." En dan waren er nog de nieuwe ontwikkelingen rond het bestuur amateurvoetbal waar Schaalje zich niet in kon vinden. Tot voor kort waren de portefeuilles onderver deeld onder de vier leden van het dagelijks bestuur. De bond vond echter dat ook de districtsvoorzit ters in het dagelijks bestuur een portie voor hun rekening dienden te nemen. „Daar is niks mis mee", zegt Schaalje, „maar ik vond wel dat dan de reglementen aangepast dienden te worden, anders zou er sprake zijn van ongelijkheid. De le den van het dagelijks bestuur, waar toe ik dus behoorde, kunnen name lijk tijdens de algemene vergade ring naar huis worden gestuurd, maar voor een districtsvoorzitter gaat dat niet op. Die wordt immers in het district benoemd en kan al leen door de districtsvergadering worden weggestemd. In mijn ogen kan dat niet. Er is nu een proefpe riode afgesproken en de tijd zal le ren of ik gelijk heb." „Het is dus een combinatie van fac toren", verklaart Schaalje zijn plot selinge vertrek bij de bond. „Ja, en de afstand heeft ook meegespeeld. Dat viel me steeds zwaarder. Bij mijn afscheid hebben ze uitgere kend dat ik in 23 jaar tijd zo'n 800.000 kilometer voor de KNVB heb gereden. Ik weet niet of dat he lemaal klopt, maar op het laatst vergaderde ik wel twee, tot drie keer per week in Zeist. Ik wil niet veel zeggen, maar zo'n gek vinden ze niet meer." Het wordt nu tijd voor andere hob by's. „Ik heb eigenlijk niet heel veel hobby's. Vroeger ging ik vaak vissen, maar dat is helemaal ver roest door mijn activiteiten voor de KNVB. Ik lees veel en ga vaak wandelen. Op bestuurlijk vlak zou ik nog best wat willen doen, maar ik zou eigenlijk niet weten wat. Voorzitter van een voetbalclub zie ik me niet snel worden. Dat is niks als je 90 procent van de leden niet kent. Ach, het komt wel goed. Ik verveel me nooit." Lange carrière Jan Schaalje heeft een lange carrière in het voetbal achter de rug. Hij begon op zeventienjarige leeftijd als penningmeester van voetbalvereniging SVD in Driewegen. Op 4 december 1969 floot Schaalje zijn eerste wedstrijd. De arbiter had talent en schop te het tot groep I. Een achil lespeesblessure in 1979 maak te een eind aan zijn ambities als scheidsrechter. Hierna werd hij lid van het be stuur afdeling Zeeland. In 1981 werd hij tot voorzitter geko zen. In 1984 werd hij gevraagd om zitting te nemen in het lande lijk bestuur amateurvoetbal. Vanf 1996 maakte hij deel uit van het bondsbestuur van de KNVB. Schaalje is tot bondsridder en erelid benoemd. UIT VOETBAL Eredivisie Roda JC-Sparta 2-3 (0-1). 22. Polak 0-1, 49. Roberts 0-2, 58. Roberts 0-3, 67. Schenkel 1-3 (eigen doel), 79. Meeuwis 2-3 (strafschop). Scheidsrechter: Haver kort. Toeschouwers: 14.425. Gele kaart: Oper, Sonkaya (Roda JC), Van Bueren, Schenkel, Rose, Kaita (Sparta). Eerste divisie. TOP Oss-Fortuna Sittard 2-0 (0-0). 77. de Groot 1-0, 90. Kazlauskas 2-0. Scheids rechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 2058. Gele kaart: Jacobs (TOP Oss), Van den Ouweland (Fortuna Sittard). RBC Roosendaal-FC Omniworld 2-1 (2-1). 18. Guijt 1-0, 23. Kwakman 2-0, 35. Matusiwa 2-1. Scheidsrechter: Hoop man. Toeschouwers: 2750. Gele kaart: Kwakman (RBC Roosendaal), Krimp (FC Omniworld). MVV-AGOVV 2-3 (0-2). 16. Bokila 0-1, 43. Mertens 0-2, 57. Vermast 1-2, 90. Mertens 1-3, 9.0. Thiebaut 2-3 (straf schop). Scheidsrechter: Van Meenen. Tóé- sch'otiwffi? éiftV/'Gele kaart: Vermast, or- w i IMn C Lucke, Bryssinck, Castellana (MW), Carril- ho, Bokila (AGOVV). FC Dordrecht-Go Ahead Eagles 5-0 (1-0). 6. Maachi 1-0, 72. Maachi 2-0, 84. Biyadat 3-0, 85. Kalisse 4-0, 90. Van der Velden 5-0. Scheidsrechter: Nijhuis. Toe schouwers: 2142. Rode kaart: 36. Ax (Go Ahead Eagles). Gele kaart: Maachi (FC Dordrecht). FC Volendam-Helmond Sport 4-0 (3-0). 21. Tuyp 1-0, 30. Deul 2-0, 42. Hofstede 3-0, 51. Tuyp 4-0. Scheidsrechter: Win ter. Toeschouwers: 2381. Gele kaart: Ha- braken, Junqueira (Helmond Sport). Haarlem-BV Veendam 3-1 (1-0). 22. De Graaff 1-0, 57. Boersma 1-1, 71. De Graaff 2-1, 88. De Graaff 3-1 (straf schop). Scheidsrechter: Janssen. Toe schouwers: 1560. Gele kaart: Burgzorg, Huymans (Haarlem). Emmen-RKC Waalwijk 1-2 (1-1). 6. Benson 0-1, 36. Pannekoek 1-1, 68. Benson 1-2. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 3479. Gele kaart: Kamps (Enrlmen), Obodai, Benson, Vink, H. Mul der (RKC Waalwijk). Cambuur-Stormvogels/Telstar 0-1 (0-1). 40. Korpershoek 0-1. Scheidsrech ter: De Groot. Toeschouwers: 4116. Stand aan kop: RKC 21 11 8 2 41 47 - 28 Den Bosch 20 12 2 6 38 37 - 27 MW 21 11 5 5 38 35 - 24 ZWEMMEN EK kortebaan, finales tweede dag. Vrouwen 100 vrij: 1. Steffen (Dui) 52,20, 2. Veldhuis (Ned) 52,30, 3. Lillha- ge (Zwe) 52,84, 6. Heemskerk 53,67. 50 vlinder: 1. Kammerling (Zwe) 25,70, 2. Dekker (Ned) 25,74, 3. Schreuder (Ned) 25,90. 4x50 vrij: 1. Nederland (Dekker, Schreu der, Kromowidjojo, Veldhuis) 1.34,82 (WR), 2. Duitsland 1.36,74, 3. Zweden 1.36,81. Mannen. 100 school: 1. Falko (Rus), Bori- sik (Oek) 58,57, 3. Alexanderov (Bul) 58,75, 6. Van Aggele 58,88 (NR), 21. Ste- kelpnburg^l.OO,?/. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl door Joop van den Oudenhoven RENESSE - Bert de Ruiter van de bil jartvereniging Onder Vrienden is boos en teleurgesteld. Vorige week werd hij nog regionaal kampioen libre vierde klasse en dacht daar mee een ticket voor het NK te heb ben veroverd. Gisteren kwam de koude douche. Hij is door de bond geweigerd. De Ruiter nam enige weken gele den deel aan voorwedstrijden li bre derde klasse jeugd en dat is hem noodlottig geworden. Regle mentair kan een speler niet bij de jeugd én bij de senioren uitkomen. De Ruiter: „Ik wist niks van die re geling. Ik ben zelf uitgenodigd door Alwies Nouwens, de jeugd- consul van de regio. Waarom heb ben ze bij het district niks gezegd? Die moeten dat toch weten? Wat ik laf vind is dat ik per e-mail op de hoogte ben gebracht. Ze heb ben niet eens het lef te bellen." Wedstrijdleider Jaap Beenakker zegt dat het district wel op de hoogte was van die regeling maar niet van de deelname aan de jeugd wedstrijden. „Dat hoort vanuit de regio doorgegeven te worden, maar is niet gebeurd. Wij vinden het vervelend voor De Ruiter, maar staan machteloos." Regio naal wedstrijdleider Ton van Ge stel: „Het is een vervelende zaak. Voor die jongen, maar ook voor de bond. Dit is geen reclame." Jan Schaalje: „De clubs accepteren steeds minder van het KNVB-bestuur." foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 78