Mister AZW viert vijftigste verjaardag Clubicoon Theo Hanny geroemd om kwaliteiten en persoonlijkheid. ccori 50 Zaterdag 15 december 2007 PZC met het tweede mee en dan zie je dat hij nog steeds geweldig kan voetballen." „In het veld was en is Theo nog steeds op en top sportief. Als een bal over de zijlijn ging wilden wij 'm nog wel eens pakken, terwijl de inworp eigenlijk voor de tegen stander was. Theo niet, die gaf die bal netjes af Of hij wel eens een rode kaart heeft gehad? Eén keer volgens mij en dat was nog zwaar onterecht ook. Maar daar hebben we hem wel een hele week mee lo pen jennen. Vuile schopper, rie pen we steeds op de training." „Volgens mij heeft Theo wel lang onder zijn niveau gespeeld. Het leek alsof hij zich nooit echt in moest spannen, maar dat was ook écht zo. Hij hoefde nooit op zijn tandvlees te lopen en dat is vol gens mij één van de redenen waar om hij het zo lang heeft volgehou den. Als er bij een duurloop ie mand probeerde hem eruit te lo pen, zette hij gewoon nog even rustig aan." „Hij was ook heel toegankelijk. Je zei niet zo snel wat tegen een oudere speler, maar tegen hem kon dat wel. Ook al was hij dan elf jaar ouder. Veel clubs wilden Theo destijds ook hebben, maar hij voel de zich prettig bij AZW. In mijn ogen is hij absoluut Mister AZW, samen met Nico Bouwman. Dat zijn twee legendes in de geschiede nis van de club." Jaap den Doelder (36): „Ik heb een jaar of vijf met Theo in het eer ste gespeeld en vorig seizoen ook nog twee wedstrijden. Hij is een leuk en qua eigenschappen vrij uniek figuur. In het veld hoorde je hem nooit iets zeggen, maar hij was zó leep. Bij een corner stond hij altijd op de goede plek, gaf zijn tegenstander een duwtje terwijl de scheidsrechter het niet zag, en kopte de bal dan binnen." „Nu speel ik samen met hem in het derde. Zijn spelinzicht is hij door Frits Bakker en Barry van der Hooft TERNEUZEN - Theo Hanny debu teerde halverwege de jaren zeven tig in het eerste elftal van AZW. De clubman in hart en nieren voet balde nooit bij een andere vereni ging, was decennia lang een bepa lende speler en werd geroemd om zijn karakter en instelling. Vandaag viert hij zijn vijftigste ver jaardag en bij die mijlpaal blikken vier (voormalige) medespelers te rug op hun tijd met hem. „Die goal van Theo toen we kampioen werden met AZW zal ik nooit ver geten." Piet Haak (69): „Ik heb de broer tjes Hanny allevijf zien komen en had al snel gezien dat Theo de meest begaafde was. Hij was ge- stroomlijnder dan zijn broers, hij was technisch het meest onder legd. En hij had de gave om veel aan de bal te zijn zonder veel te lo pen. Dat zie je nu nog terug, want anders had hij het nooit zo lang volgehouden." „Hij was één van de voorlopers van het nieuwe AZW, toen de lichting waarin ik speelde aan het afbouwen was. De broers Hanny kwamen als geroepen. Ze konden allemaal iets met de bal. Het was een echte voetbalfamilie." „Ik weet nog dat Freddy de eerste was, dan had je Harry en toen kwam Theo. Ik heb, voor zo ver ik me herinner, niet zo heel vaak meer met hem samengespeeld. Al leen in mijn laatste jaren in het eerste elftal. Dan werd er door de trainer wel eens een jonge speler bijgehaald en je had meer aan een ventje van veertien dat kon voet ballen dan aan één van dertig die niks kon." Rinus Scheele (51): „Die goal van Theo toen we kampioen werden met AZW zal ik nooit vergeten. We speelden op Yerseke, in 1977, wonnen met 1-0 en promoveer den naar de tweede klasse. Het doelpunt zie ik nog zo voor me. Ni co Bouwman speelde zich vrij op links, gaf een voorzet en Theo kop te prachtig in. Het was een hoogte punt in mijn carrière." „We hadden een illuster midden veld in die jaren met Nico Bouw man, Theo Hanny en ik en we wer den altijd in één adem genoemd. Nico en Theo waren de technische voetballers, ik meer de allrounder. Ik moest het vuile werk opknap pen voor die twee." „Ik heb achttien jaar met Theo in AZW 1 gespeeld. Hij begon in 1974 met voetballen, toen ik al twee jaar lid was. Het mooie van Theo is dat hij nu elk jaar vraagt wanneer ik ga stoppen. Hij wil na tuurlijk de oudste AZW'er wor den die nog voetbalt, maar dan moet hij nog even wachten. Ik ben een jaar ouder, ik speel nog in het vierde en denk nog lang niet aan stoppen." Antoine Thoen (39): „Op mijn zestiende kwam ik bij de eerste se lectie van AZW. Ik had toen enorm veel bewondering voor Theo en dat heb ik nog steeds. Hij had echt drie keer zo veel kwalitei ten als ik. Theo was snel, tech nisch, had overzicht en kon goed koppen. In het veld nam hij ook vrijwel altijd de goede beslissing. Dat is nu nog zo. Ik train af en toe Eén van de eerste wedstrijden van Theo Hanny (nummer 7) in het eerste van AZW. foto Archief Jan Roose PZC Willem Adriaansens I bron Rudv Bnnocrt Theo Hanny is AZW's topscorer van de laatste 35 jaar. Tussen 1974 en 1999 trof hij 138 keer doel in (na)competitieduels voor de Axelse zaterdagclub. In die kwarteeuw scoorde hij eik seizoen minimaal één keer. speler goals Theo Hanny '138 Jaap den Doelder 131 Jacco Koekkoek 70" Cerben Steijaert 55 Nico Bouwman 45 Antoine Thoen 43 Veli Eryürük 43 Jaap Klein 42 Werner Bisschop 37 Jan van Nierop 35 Gerrit Viveen 33 Gerard Maas 31 Patrick Baumgarte 31 Joep Frusch 27 Rinus Scheele 27 niet kwijtgeraakt. Vaak heb ik één blik genoeg om te weten w de bal gaat komen. Theo tr; nog altijd één keer per week ei binnen en buiten het veld 1 steeds de ideale medespeler." „Bij AZW is hij altijd op plaats geweest en speelde hij in topjaren met het eerste op t hoog niveau. Als hij in de huid tijd zou voetballen, was Theo e speler voor Hoek geweest. De v halen van vroeger worden nu 0 wel eens geromantiseerd en d zeggen mensen over hem dat prof had kunnen worden. Mt dat kun je achteraf nooit zegge want dan komen er ook heel and re zaken bij kijken." Hanny topscorer Theo Hanny, hier in maart in actie tegen Rillandia, is een clubman in hart en nieren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72