Hoek wil verder met Leushuis Plooien zijn weer glad gestreken Nivo Sparta laatste tegenstander voor de winterstop. Hnknge wacht HHpig cruciale ^Rstrijd tegen LRC. Sparta verslaat Roda JC in Kerkrade: 2-3 MVV staat koppostie af aan RKC Waalwijk Genève aast op Winterspelen 2018 Vijf duels schorsing na discriminatie PSV boekt nettowinst van 6,2 miljoen Oleg Blochin nieuwe trainer bij FC Moskou Z PZC Zaterdag 15 december 2007 49 Hoek-voorzitter John Smael (links) heeft aangegeven door te willen met trainer Willem Leushuis. foto Ad van Hasselt door Frits Bakker hoek - Hij vindt het zelf nog te vroeg, dus echt gepraat is er nog niet. Maar Hoek heeft wel al voor zichtig gepeild of Willem Leus huis ook volgend jaar trainer wil blijven. De Brabantse succes- coach, die met zijn elftal vandaag thuis tegen Nivo Sparta speelt, heeft geen haast. „We moeten eerst maar eens goed de winter ingaan", vindt hij. „Daarna kunnen we altijd nog praten." John Smael, voorzitter van de club, wil ook niet overhaas ten. „Maar ik ben er eerlijk in: als Hoek het kan opbrengen, willen we natuurlijk graag verder met Leushuis." De tegenvallende serie onder Leushuis (drie nederlagen op rij) wordt de trainer niet aangere kend. „Het is goed dat we van Kloetinge hebben gewonnen. En het zou nog beter zijn als we met zes punten uit de laatste twee wedstrijden de winter in kunnen. Daar kun je mee verder", rekent Leushuis door. Want zijn gewaagde uitspraak, dat hij met Hoek kampioen wil worden, is nog niet vervaagd. „Die ambitie heeft wel een opdon der gekregen door die drie verlies- partijen", geeft hij toe. „Maar als we winnen van Nivo Sparta, doen we nog gewoon mee." En het hangt er helemaal van af hoe de club de winterstop door komt. Leushuis: „Ik had mijn verwachtingen gebaseerd op wat ik van Hoek had gezien voordat ik er trainer werd. Daarna heeft John Schot bijvoorbeeld niet kunnen brengen wat hij echt kan en zijn Alfons en Langeveld uit de running geweest." Volgens de trainer kan het nog al le kanten uit. „De verschillen bo venaan zijn niet zo groot en veel verschil in kwaliteit is er ook niet." Hoek mist vandaag John Schot, die nog twee wedstrijden ge schorst is en ook een verbod heeft gekregen om tijdens de stop met het Zeeuws elftal te spelen. „Hij is nog niet één wedstrijd he lemaal fit geweest, dus dit is een uitgelezen kans om hem al die we ken rust te geven", zegt voorzitter Smael, die de maatregel met zijn bestuur heeft genomen. Behalve Schot moet Hoek het van- iy Hoewel Willem Leushuis pas kort trainer van Hoek is, heeft de club hem al gepeild voor volgend seizoen. Leushuis wil pas praten na het duel met Nivo Sparta. daag ook stellen zonder tweede keeper Robbie de Moor. Leus huis: „Hij heeft een peesje in zijn schouder bezeerd en moet er mee naar het ziekenhuis. Misschien wordt het wel een ingreepje." Jeroen van de Broeke is zo ver op de weg terug na zijn zware knie operatie, dat hij al bijna optimaal kan meetrainen. „Ik schat dat hij op tachtig procent zit", zegt Leus huis. „En conditioneel is hij zo sterk, dat ik hem na de winter stop terug verwacht." Hoek is het aan zijn stand verplicht te winnen van Nivo Sparta. De tegenstander, die in de eerste wedstrijd van het seizoen op eigen veld met 2-0 werd versla gen, heeft zelf al vijf wedstrijden niet meer gescoord. „Het is wel een harde ploeg", weet Leushuis. „Ze hebben de meeste rode en gele kaarten van heel deze klas se." goes - Dat was afgelopen maan dag even schrikken voor Diederik Hiensch. De trainer van Kloetinge moest uit de krant vernemen dat twee van zijn spelers - Corné Schil- peroort en Regilio Pinas - bena derd waren door Hoek. Hiensch had graag gezien dat de betreffende spelers hem hadden in gelicht over de belangstelling van de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. „Ten aanzien van de procedure en timing heb ik andere normen", zegt Hiensch. „Natuurlijk kan het zijn dat een club interesse heeft, maar dan meld je dat bij de club en de trainer. En tegen de betref fende club zeg je dat je best wil praten, maar niet nu, in deze be langrijke fase van de competitie. Ik heb dat dinsdag ook zo tegen de groep gezegd. We hebben het uit gesproken. We hebben het er een kwartiertje over gehad en daarna zijn we gaan trainen. Dat is het mooie van sport. Na zo'n gesprek ga je het veld weer op en ben je het kwijt." De plooien zijn dus glad gestre ken. Dat moest ook wel, want Kloetinge wacht voor de de winter ly Hoofdklasser Kloetinge gaat van- daag op bezoek bij LRC. De Beve- iandse club, die op de voor laatste plaats staat, snakt naar een overwinning. stop nog een cruciaal duel. De Be- velandse formatie gaat vandaag in Leerdam op bezoek bij LRC. Wil Kloetinge uitzicht houden op be houd, dan dient de wedstrijd ge wonnen te worden. LRC heeft twaalf punten uit dertien duels, Kloetinge staat op acht punten. „We kunnen LRC bij het nekvel pakken", meent Hiensch. „We zul len onze huid duur verkopen. Want bij een nederlaag zijn we veroordeeld tot een inhaalrace na de winterstop." Mervin Niemantsverdriet zit van daag zijn laatste wedstrijd schor sing uit. Hij stond acht duels bui tenspel. Voor het overige heeft Hiensch de beschikking over een fitte spelers groep. LRC-Kloetinge Kloetinge speelde vijf keer eer der tegen LRC. De Bevelandse club verloor nog nooit van de Leerdammers. In het seizoen 1993/1994 werd het tweemaal gelijk in de tweede klasse (2-2 en 1-1). Elf seizoenen later won Kloetin ge in de eerste klasse twee maal (4-0 en 1-4). De laatste ontmoeting was het openingsduel van dit sei zoen in de hoofdklasse. Kloetinge won op het eigen Wesselopark met 2-1 door twee doelpunten van aanvaller Daan Esser. kerkrade - Sparta heeft gisteren verrassend gewonnen bij Roda JC. In Kerkrade werd het 3-2 voor de Rotterdamse degradatiekandidaat. De Limburgers hadden vorige week nog gewonnen bij PSV. Ogenschijnlijk moeiteloos liep Sparta uit naar een voorsprong van 3-0. Daarna kwam Roda JC te rug. Vlak voor tijd miste De Fauw zelfs nog een grote kans op de ge lijkmaker. rijswijk - Koplopers in de eerste divisie hebben het dit seizoen bijna per definitie moeilijk. MW verloor gisteravond in de 21e ron de voor eigen publiek met 2-3 van AGOW. RKC leek in Emmen ook opnieuw tegen puntenverlies aan te lopen maar werd gered door Fred Benson, die twee keer scoorde: 1-2. De Waalwijkers gaan nu weer al leen aan de leiding. Geneve - De Zwitserse stad Genève stelt zich kandidaat voor de organisatie van de Winterspe len in 2018. De stad laat voor eind 2009 nog wel een referendum on der de inwoners plaatsvinden of de plannen op voldoende steun kunnen rekenen. Zwitserland orga niseerde twee keer eerder de Win terspelen, in 1928 en 1948. Beide keren vond het evenement toen plaats in St. Moritz. zeist - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Ruud ter Heide van AGOW een zware schorsing opge legd. De aanvaller is wegens discri minerende opmerkingen voor vijf wedstrijden uitgesloten. Daarnaast kreeg hij een boete van 12.500 eu ro, waarvan 11.500 voorwaardelijk. Ter Heide zou in het duel met Stormvogels/Telstar op 30 novem ber Geoffrey Meye racistisch beje gend hebben. eindhoven - PSV heeft in het voet balseizoen 2006/2007 een netto winst behaald van 6,2 miljoen eu ro. De omzet van de Brabantse voet balclub bedroeg in die periode 88 miljoen euro, een record. De winst van PSV vertoont een stijgende tendens. Een seizoen eerder was het resultaat nog 2,5 miljoen euro positief. moskou - Oleg Blochin is aange steld als trainer van de Russische voetbalclub FC Moskou. De 55-jari- ge oud-international tekende giste ren een contract van drie jaar bij de nummer vier van de onlangs af gelopen competitie. Blochin stapte vorige week op als bondscoach van Oekraïne. Hij slaagde er niet het nationale team naar het Europees kampioenschap van 2008 te loodsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71