Pillen tegen depressie vliegen over de toonbank Taliban maken kroket op Defensie duurder Is er ook een potje jflMÉ voor mijn plannen? CSjjBI deOndernemer.ni Politie matst hoerenloper 'in kader kerstgedachte' Gebruik antidepressiva neemt fors toe in Nederland. Afghaanse brandweer oefent in Woensdrecht De Flint voorbereid op acties rond Heesters Hyves populairste website van het jaar Alles over subsidies, vergunningen en méér. walstraat 197 vlissingen 0118-417377 henk ingrid van der kooij DEN HAAG - Het gebruik van antide pressiva door de Nederlandse be volking was nog nooit zo groot. Aan het eind van dit jaar zal bij apotheken 6,2 miljoen keer een an tidepressivum over de toonbank zijn gegaan, 7 procent meer dan in 2006. Dat heeft de Stichting Farma ceutische Kengetallen (SFK) be kendgemaakt. Hiermee is een eind gekomen aan de stagnatie van gebruik in 2005. Toen werden 5,5 miljoen doses ver strekt, evenveel als het jaar daar voor. Volgens de SFK slikken in totaal 900.000 Nederlanders antidepressi va tegen depressies en angststoor nissen. De Stichting Farmaceutische Ken getallen signaleert ook dat het ge bruik van de omstreden SSRI's on der kinderen vorig jaar weer is toe genomen. SSRI's vormen een sub groep binnen de antidepressiva. Het centrale Europese geneesmid delenagentschap EMEA/CHMP waarschuwde in 2005 voor het voorschrijven van deze middelen aan kinderen. Ze kunnen bij ver keerd gebruik agressief gedrag ver oorzaken. Dit leidde ertoe dat het aantal jongeren dat SSRI's voorge schreven kreeg in 2006 afnam tot 7.800. Maar dit jaar kregen alweer 8.500 jongeren deze middelen. De kosten voor antidepressiva zijn overigens niet evenredig gestegen met het recordaantal recepten dat is voorgeschreven, omdat de mid delen goedkoper zijn geworden. In totaal is er 158 miljoen euro aan uitgegeven. johan Heesters foto EPA AMERSFOORT - Theater De Flint in Amersfoort is voorbereid op acties die antifascistische protestgroepen en oud-verzetsstrijders hebben aangekondigd rond het optreden op 16 februari van operettezanger Johan Heesters. Dat heeft directeur Erkelens giste ren gemeld. De 104-jarige artiest is omstreden omdat hij in de oorlog voor de nazi's optrad. AMSTERDAM - Vriendennetwerk Hyves.nl is de populairste website van Nederland. Dat heeft het marktonderzoeksbu reau Metrixlab bekendgemaakt. Tien procent van 550.000 mensen gaf Hyves zijn stem. Er waren ook prijzen in andere categorieën, zo als de populairste zoekmachine (Google) en portal (Vrouwenonli- ne.nl). WOENSDRECHT - Kleine vlammen flakkeren rond het zwartgeblakerde vliegtuig. Een nevelachtige vloeistof - propaan - spuit vanuit de romp in de rondte. Uit de portofoon in de hand van instruc teur Erik de Laat klinkt een krakende stem. „Attention to all stations. We have a Boeing down. Two persons on board. Wind from the south." Tien Afghaanse brandweerlieden zijn bezig met een oefening op vliegbasis Woensdrecht. De brandweerlieden - werkzaam op het vliegveld van de Afghaanse hoofdstad Kabul - volgen drie weken lang een opleiding van de Koninklijke Luchtmacht. De opleiding moet het brandweer korps en de luchthaven van Kabul internationale erkenning opleveren, waardoor meer luchtvaart maatschappijen in de toekomst de stad aan zul len doen. In totaal worden dertig Afghanen klaar gestoomd voor het blussen van vliegtuigbranden. De eerste tien brandweermannen zijn alweer te rug naar Afghanistan: ze hebben allemaal hun di ploma gehaald. Na de lichting die nu in Neder land is, volgt in januari uiteindelijk de derde groep. foto David van Dam/GPD DEN HAAG - Militairen waren met stomheid geslagen toen ze deze week de kantine van hun kazerne binnenkwamen. Op dienbladen stond de tekst dat ze 'vanwege be zuinigingen' vanaf 1 januari meer moeten betalen voor hun brood jes, om 'de operationele kosten van het leger' te financieren. Gezond voedsel stijgt 15 procent in prijs, snacks en ander ongezond eten wordt 35 procent duurder. „Dit is natuurlijk achterlijk", zegt Jan Kleian, bestuurder van de mili taire vakbond ACOM. „Defensie betaalt de kosten voor Afghanistan door de monden van de soldaten." Het ministerie vindt dat de com municatie 'uiterst knullig' is verlo pen. „We zullen dat proberen te re pareren", aldus een woordvoerder. De mededeling op de dienbladen kwam van Defensie-cateraar Pares- to. De tekst meldde dat de prijsver hoging in de kantines noodzake lijk is om de 'operationale kosten' van het leger te blijven financie ren. De maatregel treft niet de uit gezonden militairen. Volgens de ACOM is het 'weer een voorbeeld van gebrekkige informa tie'. Soldaten werden onlangs ook al verrast door het afschaffen van de contante betalingen in de kanti nes, aldus Kleian. „Die maatregel werd ook van de ene op de andere dag doorgevoerd. Defensie wil pin nen stimuleren om fraude tegen te gaan. Toen we vroegen om voor beelden van fraude hebben we niets gehoord." Kamerlid Harry van Bommel (SP) vindt het 'te zot voor woorden' dat het personeel op vredeslocaties meer moet betalen 'om verlenging van het verblijf in Afghanistan mo gelijk te maken'. Hij wil het onder werp maandag aanroeren tijdens het debat over verlenging van de missie. UTRECHT - De politie heeft donder dag in Utrecht een hoerenloper ge matst. De man reed over de tippel zone aan de Europalaan met een dame van lichte zeden in zijn au to, maar ook met een defecte kop lamp. Agenten besloten voor dat laatste feit een bekeuring uit te schrijven. De automobilist had daar op zich geen moeite mee, maar vroeg de agenten dringend of hij de bon direct mocht betalen. Dit om te voorkomen dat zijn vrouw een acceptgiro in de bus zou vinden waaraan zij zou kun nen zien dat haar man op de Euro palaan was bekeurd, met alle con sequenties van dien. In het kader van de kerstgedachte, zo meldde de politie gisteren, en bij eenmali ge uitzondering werd aan het ver zoek voldaan. De man mocht de boete van 50 euro in een nabijgele gen politiebureau betalen. Home Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6