Busvervoer Hulst moet beter Opvang krijgt keurmerk BenZeker.n Drankrijder B en W wijzen protest kazerne Biervliet af De allerhoogste spaarrente van Nederland? TE HUUR: Gemeenteraad wil Belgische buslijn terug in centrum. Pannenkoekenfeest, met mosselen de Jonge Hoek van Dijke n0H Verbouwings-uitverkoop M 11 Kortingen Vein 16-68% www.binnenuit.nl BenZeke nl vergelijkt en helpt u op weg! Z PZC Zaterdag 15 december 2007 3 V E R H U U R I MAKELAARDIJ Middelburg, Korte Delft 2 Woon Werk toplocatie. Centrum. 150m2 wonen en 150m2 kantoor. 1200,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Vlasmarkt 12 Winkel met bovenwoning in centrum i.o. losse verhuur bespreekbaar 1900,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Damplein 19 Monumentaal 2 kmr app. Centrum. Gestoffeerd/Gemeubi leerd 775,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Badhuisstraat 82B Keurig gemoderniseerd 3 kmr-app. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 750,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Hermesweg 3H Multifunctionele bedrijfsunit BOG opp. 90 mJ, geschikt voor opslag 575,- p/mnd excl. G/W/E. Excl. BTW Vlissingen, Papaverlaan 7 Eengezinswoning met 3 slpkmrs Nabij centrum en uitvalswegen 635,- p/mnd excl. G/W/E Wemeldinge, Middensluis 19 Eengezinswoning met 5 slaapkamers. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 900,- p/mnd excl. G/W/E Terneuzen, Churchilllaan 962 Prachtig appartement (100 m2) 9e etage, 2 slpkmrs, schitterend uitzicht 725,- p/mnd excl G/W/E www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen TERNEUZEN - Een 55-jarige Axelaar is zijn rijbewijs kwijt omdat hij met een flinke slok op achter het stuur zat. In de vroege vrijdagmor gen betrapte de politie hem in de van Riebeeckstraat in Terneuzen. Een test wees uit dat de man drieënhalf keer de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. door Harold de Puysseleijr HULST - Het college van burgemees ter en wethouders (B en W) van de gemeente Hulst moet vóór vol gend jaar zomer een plan op tafel leggen dat zorgt voor beter open baar vervoer in de binnenstad van Hulst. Uitgangspunten van dat plan zijn de terugkeer van de Belgische bus van De Lijn naar het centrum, en een pendeldienst tussen het bus station aan de Zandstraat en de Van der Maelstedeweg enerzijds en de binnenstad anderzijds. Die pendeldienst moet direct aanslui ten op de reguliere lijnen van bus maatschappij Veolia. Een motie van die strekking is don derdagavond unaniem aangeno men in de gemeenteraadsvergade ring. Francois Hoefnagels diende de motie in namens de fractie van de PvdA. De sociaal-democraten wezen in een toelichting op de toenemende vergrijzing van de binnenstad en de gebrekkige mogelijkheden die er nu zijn om het centrum te berei ken per openbaar vervoer. Dat kan alleen enkele malen per dag met de buurtbus. Het gemis aan deug delijk openbaar vervoer in de bin nenstad wordt als een duidelijke te kortkoming gezien - voor inwo ners maar ook voor bezoekers aan het centrum van Hulst. Dat manco is ook opgenomen in de beleidsnota's Toerisme, Senio ren en Kernenbeleid van de ge meente. Het college moet zorgen voor vol waardig openbaar vervoer in het m De gemeenteraad van Hulst wil voor volgend jaar zomer de mo gelijkheden op een rijtje voor be ter openbaar vervoer in het cen trum van de stad. SLUIS - De mosselen smaakten heerlijk en ook de pan nenkoeken gingen er prima in. Zo'n dertig oud-bewo ners van het Hoompje in Sluis waren voor de 35e keer te gast in het Hof van Brussel. Het begon in 1972, toen de middenstanders de verstandelijk gehandicapte bewo ners een uitstap aanboden naar het Boudewijnpark in Brugge. Hieruit vloeide het pannenkoekenfeest voort, inmiddels is dat een traditie. foto Wim Kooyman centrum van de stad en hierovei in overleg gaan met de verant woordelijken van de Belgische - er de Nederlandse buslijnen. In eer notitie moeten alle opties en mo gelijkheden worden uitgewerkt, in clusief eventuele financiële conse quenties voor de gemeente. Wethouder Clen de Kraker (Ver keer) wees er op dat hij al hee lang probeert de Belgische bu; weer in het centrum te krijgen Een halte voor de streekbus var Veolia in de binnenstad is volgen: hem een moeilijke zaak omdat hel openbaarvervoersnetwerk daai naar de richtlijnen van de provin cie goed is geregeld. TERNEUZEN - De Stichting Kinder opvang Zeeuwsch-Vlaanderen kan sinds gisteren met een officieel keurmerk laten zien dat ze haar zaakjes goed voor elkaar heeft. De stichting ontving het HKZ-cer- tificaat: Harmonisatie Kwaliteitsbe oordeling in de Zorgsector. Het cer tificaat is te vergelijken met het ISO-keurmerk voor bedrijven. Di recteur Rianne Vons en haar team zijn trots dat ze als eerste opvang- organisatie het certificaat verwer ven. De stichting bewijst daarmee, stelt Vons, dat de opvang professioneel is; dat ze haar zaken goed op orde heeft en betrouwbare resultaten boekt. De Zeeuws-Vlaamse op- vangstichting gaat er ook prat op dat ouders bij de opvang van hun kinderen worden betrokken en in spraak hebben op het (pedagogi sche) beleid. De stichting heeft het werk zo op poten gezet dat optima le zorg kan worden verleend, op de behoeftes van het kind toege sneden. Het certificaat is afgegeven door een onafhankelijke instelling. Genieten van onze verbouwings- uitverkoop n modern living easy living Volgend jaar maart valt er nog méér te genieten bij BinnenUit: wij gaan uitbreiden! Kom nu naar onze Volop showroommodellen moeten plaatsmaken: BIERVLIET - Burgemeester en wet houders van Terneuzen stellen de gemeenteraad voor een bezwaar te gen de bouw van een nieuwe brandweerkazerne en een steun punt voor gemeentewerken in Biervliet ongegrond te verklaren. Daarmee neemt het college het ad vies over van de Commissie voor de bezwaarschriften. Volgens be woner E. van Rattingen is het raadsbesluit dat de bouw van de kazerne mogelijk maakt, onrecht matig. Ook voert hij aan dat de brandweerkazerne niet in de om geving past en dat door de ontslui ting van het perceel de verkeersvei ligheid in het geding komt. De Commissie voor de bezwaarschrif ten heeft al die argumenten wegge wuifd. Als de raad het bezwaar donderdag ongegrond verklaart, kan de inwoner nog naar de be stuursrechter in Middelburg stap pen om zijn gelijk te halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69