de Markt weer te laten bruisen b Motie voor meer geld veiligheid Zeeland 'Ommegang' langs gedichten in cultuurstadje Poolse bevrijder van Axel is overleden Alles moet weg! Nu koopjeshoek met: Honderd kerstgroepen in kerk Hengstdijk 2e fase verbouwingsuitverkoop z PZC Zaterdag 15 december 2007 31 if z J M J 1 AANNEMINGSBEDRIJF ONDERHOUD KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM R AMEN-ROLLUIKEN-ZON WERING heroal 5S)mado' veka Kompttam in Alu zonwering www.haers.net Tel. 0115-491282 AARDENBURC - Het lezen van de ge dichtenroute '850 jaar poëzie in de Lage Landen' in Aardenburg is een stuk eenvoudiger geworden. Sinds gisteren staan de 25 gedichten in een cirkel rondom de sokkel van het beeld 'de Paardjes' bij de drie sprong aan de Herendreef 's Avonds worden ze verlicht door led-lampjes, waardoor ze extra ca chet krijgen. Wethouder Maria le Roy verricht te gisteravond de onthulling aan de Herendreef. Ook stak ze bij het Verlorenkostje de verlichting aan bij de sculptuur 'Margareta San dra'. Voorzitter Jan Pleyte van de Stich ting Cultureel Aardenburg (SCA) meldde na afloop vol trots dat de kikkerstad het grootste aantal ge dichten in een stad herbergt van heel Europa. Daarnaast heeft Aar denburg de enige route met Latijn se gedichten. Wethouder Le Roy sprak vol waar dering over het werk van de SCA. „Jullie maken het verschil voor Aardenburg en geven de stad een eigen thema. Ik hoop dat jullie het tot nu toe gerealiseerde vasthou den. Als gemeentebestuur denken we positief met u mee. Wees ech ter bescheiden en denk groot. Dan zet je de beste prestaties neer." HENGSTDIJK - In de Catharinakerk te Hengstdijk zijn van donderdag 27 tot en met zondag 30 december vele kerststallen en kerstgroepen te zien. Er staan meer dan honderd kerst groepen, al dan niet met stal, van over de hele wereld. Ook de kinde ren van basisschool Ter Vliet uit Terhole tonen er kerstgroepen. De kinderen laten zien hoe zij het ver haal rond Kerstmis beleven. De tentoonstelling is elke dag open van 13.00 uur tot 20.00 uur. AXEL - Eén van de laatste nog le vende Poolse bevrijders van Axel, Leon Bukacki, is op 91-jarige leef tijd overleden. Bukacki maakte deel uit van de Poolse troepen die in 1944 Axel bevrijdden. Hij en een medesoldaat leerden twee Axelse zusjes kennen, waarmee ze na de oorlog trouwden en in Axel bleven wonen. Leon Bukacki hield er niet van om in de schijnwerpers te staan. Wel was hij altijd aanwe zig bij de herdenking van zijn ge sneuvelde medestrijders op de be graafplaats in Axel. Leon Bukacki was de vader van de bekende wiel renner Richard Bukacki. De Poolse oud-strijder wordt maandagmid dag gecremeerd in Terneuzen. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraad van Hulst heeft het college van burge meester en wethouders opdracht gegeven alles in het werk te stellen om het rijk meer te laten meebeta len in de kosten die de Veiligheids regio Zeeland moet maken. Een door de PvdA ingediende mo tie van die strekking is tijdens de gemeenteraadsvergadering una niem aangenomen. Standpunt van de Hulster raad is, dat de gemeente niet moet op draaien voor kosten die te maken hebben met de beveiliging van bo venregionale voorzieningen zoals de Westerscheldetunnel, de Storm vloedkering, het kanaal van Gent naar Terneuzen, de kerncentrale Borsele en de Westerschelde. „Die kosten moeten de Zeeuwse gemeenten in Den Haag gaan ver halen. Deze motie is een signaal om de burgemeesters daar een steun bij in de rug te geven", zo lichtte PvdA-er René van Dom burg de motie van zijn fractie toe. Burgemeester Jan-Frans Mulder herhaalde nog maar eens wat hij hier al eerder over had gezegd. Volgens hem zijn er al toezeggin gen door het rijk gedaan. Binnenkort zijn er enige miljoe nen euro's richting Zeeland te ver wachten voor de Veiligheidsregio Zeeland, aldus de burgemeester Mulder. vanaf dinsdag 11 December 10.00 uur! diverse merken zoals Brax, Basler, Jobis, Escada, Luisa Cerano en vele andere merken. blazers, broeken, pulls, rokken, vesten, body's, jassen, etc. Artikelen winter 2007/2008 nu 40% korting (met uitzondering van de lammy's: alleen deze week 50.- extra kassakorting op de reeds afgeprijsde lammv's.) Onze openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 17.30 uur en zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Jan de Ridder voor het voormalig stadhuis, dat hij een publieke functie wil geven. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67