Zeeland PZC Reddingspoging zwembad Clinge ZONDAG GEOPEND Bonden en Yara weer aan tafel Brugman 29 ZEEUWS-VLAANDEREN 42 en 43 30 Dorpsraad wil praten met directie van zorgstichting Tragel. www.intratuinvuurwerk.nl Nieuw gesprek na poortactie en petitie tegen pensioeningreep. Karwei hult zich in nevelen Schaatspret valt dit jaar niet in het water Elke verkeersdode m is er een te veel 1 L Markt in Aardenburg moet weer bruisen Zaterdag 15 december 2007 Tip? redtern@pzc.nl door Harold de Puysseleijr CLINCE - De dorpsraad van Clinge onderneemt een reddingspoging om het overdekte zwembadje op het terrein van instituut De Sterre in het dorp te behouden. Dat zegt dorpsraadvoorzitter Ellen Verstraten. „Het is te gemakkelijk om zo maar te zeggen: hop, een streep erdoor." De sluiting van het bad door Tra gel (zorgstichting voor gehandicap ten) is een van de bezuinigings maatregelen waarmee de directie het hoofd wil bieden aan nieuwe rijkskortingen. Ook het zwembad je van dagcentrum De Tjasker in Zaamslag moet sluiten, evenals winkel De Snuiter in Terneuzen en ouderensoos De Babbelaar in Clinge. Verder doekt Tragel de af deling beweging op. De aangekondigde maatregelen zijn volgens de dorpsraadvoorzit ter in Clinge met teleurstelling ont vangen. Ook heerst er de nodige onrust onder de bevolking. Veel in woners verdienen hun boterham bij Tragel. De dorpsraad wil in overleg met Tragel en andere partijen bezien of het mogelijk is het zwembad be ter te gebruiken, onder andere door het bad open te stellen voor alle inwoners van het dorp. „Maar we willen geen illusies wekken. Het zal niet gemakkelijk zijn, want de exploitatiekosten zijn hoog", al dus Verstraten. Wethouder Frank van Driessche W* De dorpsraad van Clinge onder- neemt een poging om het over dekte zwembad op het terrein van instituut De Sterre van slui ting te redden. van de gemeente Hulst vertelde donderdagavond in de gemeente raad dat het bad 800 euro per dag kost, exclusief personeelskosten, en dat er gemiddeld maar dertig gebruikers per dag zijn. De wet houder noemde het idee van de dorpsraad 'een goed initiatief. De aangekondigde bezuinigingen zijn volgens Ans van der Steen, voorzitster van de ondernemings raad (OR) van Tragel, slecht ge vallen bij het personeel. Dat is ge bleken uit twee personeelsbijeen komsten die de OR heeft gehou den. Vooral het voornemen van de directie om parallel aan de be zuinigingen twee nieuwe leiding gevenden aan te stellen, is bij de werknemers niet in goede aarde gevallen. Het personeel vraagt zich afs of de kwaliteit van de zorg nog wel gehandhaafd kan blijven, nu er nieuwe bezuinigingen aan de ba sis van de zorg op til staan.De OR overlegt eidn volgden week weer met de directie. Ondertussen hebben cliënten en medewerkers van cadeauwinkel De Snuiter in Terneuzen een hand tekeningenactie op touw gezet om de winkel open te houden. Giste ren stond de teller op 400 krab bels. SLUISKIL - Oud-Yara Sluiskildirec teur Jan Duerloo, tegenwoordig topman van Yara Europa in Brus sel, kreeg gisteren van zijn voorma lige medewerkers vijfhonderd han- tekeningen overhandigd. De mede werkers pleiten in de petitie, net zoals de gezamenlijke vakbonden, voor handhaving van de huidige pensioenopbouw. De Yara-directie kondigde enige tijd geleden aan, dat volgend jaar anderhalf miljoen euro minder voor de pensioenen beschikbaar zal zijn dan nu. Deze korting zou behoorlijke, negatieve gevolgen hebben voor de opbouw van de pensioenen. De medewerkers zijn het, gesteund door de bonden, niet met de bezuinigingsmaatregel eens. Duerloo kon gisteren geen toezegging doen. Wel werd na de poortactie afgesproken dat directie en bonden over twee weken weer praten over het conflict. TERNEUZEN - Er hangt een waas van geheimzinnigheid rond de mo gelijke vestiging van een Karwei bouwmarkt in Terneuzen. Karwei zou zich willen vestigen bij de in aanbouw zijnde skihal. Er waren al sollicitatiegesprekken gevoerd en mensen aangenomen. Die heb ben onlangs te horen gekregen dat het niet meer door gaat. De Ter- neuzense wethouders Frank van Hulle en Adhemar van Waes gaan ervan uit dat Karwei zich nog steeds bij het leisurecentrum wil vestigen. Karwei zelf hult zich in stilzwijgen. „Geen commentaar", liet een woordvoerster van de over koepelende organisatie Inter-Gam- ma weten. „Wij geven nooit infor matie over expansieplannen." www.brugman.nl van 12.00 tot 18.00 uur Hulst* Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS MecjiajfêéM TERNEUZEN - Over animo heeft de ijsbaan op de week regende, was er niemand te bekennen op uit de kosten van de huur van de overkapping te Markt in Terneuzen niet te klagen. Als het, zoals de baan. Zo'n plas water schaatst niet lekker en komen, moeten er echter wel meer aanzienlijk be- gisteren op de openingsdag, mooi weer is tenmin- bovendien kost het heel veel stroom." Door de te- zoekers komen. „Inclusief scholieren willen we ste. Daar ontbrak het de afgelopen jaren nog wel genvallende bezoekersaantallen had de organisa- zo'n 10.000 kaartjes verkopen", zegt Rouw. eens aan, weet Wim Rouw van organisator Ter- tie moeite om quitte te draaien. Met de overkap- IK| Meer informatie: www.temeuzenonice.nl neuzen On Ice. „Als het twee weekends of een ping moet dat probleem uit de wereld zijn. Om foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65