Concurrentie voor AZZ land Kerstdiner voor Zeeuwse ouderen Nieuwe kustaanpak nodig u u uu^ouu u u Pruikenstichting in zee met ex-fotomodel - - Provincie studeert op toelaten meer aanbieders jeugdzorg. Provincie wil veiligheid combineren met economie en natuur. PZC Zaterdag 15 december 2007 I 35 door Claudia Sondervan OOST-SOUBURC - Een beroemdheid als boegbeeld die ook nog eens goedkope, mooie pruiken levert; een nieu we patiëntenvereniging in oprichting; een hoofdkan toor met passalon bij Elma Christaanse in Oudelande en - onbedoeld - allerhande tweedehoofdspruiken die spon taan naar de Oost-Souburgse kapsalon Siesoo worden gezonden. De stichting 'Leven doe je met haar' van spe- caliste in haarextensies Mireille Vink belandde afgelo pen week in een stroomversnelling. Oorzaak: ex-foto model Isabella Broekhuizen hoorde van het initiatief van de Zeeuwse om mensen die door ziekte en medicij nen hun haar verliezen, te helpen aan betaalbare prui ken. Ze boodt direct haar medewerking aan. De Maas trichtse verloor door een ontkroezingsmiddel haar haar en liep een ernstig beschadigde hoofdhuid op die alleen een speciale, zeer kostbare haarprothese verdraagt. Haar boek, Ceen haar meer! is sinds deze maand in de boekhandel. Broekhuizen heeft haar eigen groothandel in pruiken Isab Hairworks en ageert tegen de grote winstmarges die op haarwerken worden gemaakt. Prui ken kosten duizenden euro's en worden maar beperkt door zorgverzekeraars vergoed. De stichting wil goedko per haarwerk en betere vergoedingen bewerkstelligen en werft daar steun voor: giro 3811462. De gedoneerde pruiken worden gratis weggegeven als ze passen. Op de foto van links naar rechts: bestuursle den van de stichting Aleta van der Ciessen, en Cecilia Schulze, met Isabella Broekhuizen en Mireille Vink. foto Lex de Meester door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Jeugdgedeputeerde George van Heukelom overweegt meerdere aanbieders van jeugd zorg naast AZZ toe te laten. De da gelijks provinciebestuurder laat een nota maken over die mogelijk heid omdat de enige jeugdzorgaan bieder in Zeeland, AZZ, te weinig capaciteit heeft om de nodige hulp te bieden. Daardoor lopen de wachtlijsten voor hulpvormen als intensieve pe dagogische thuishulp snel op en worden andere projecten gefrus treerd die de samenwerking tus sen jeugdhulpverleners moet ver beteren. De ipt-hulp bij kinderen thuis is juist ingevoerd om meer gezinnen sneller en doeltreffender te helpen. Van Heukelom zegt dat de Reken kamer te weinig kennis heeft van de Zeeuwse jeugdzorg en de wetge ving om te oordelen dat de provin cie die niet goed genoeg aanstuurt. In een donderdag verschenen rap port verwijt de Zeeuwse Rekenka mer het provinciebestuur te zeer te letten op budgetten en wachtlijs ten bij onvoldoende toekomstvi sie. De wachtlijstproblematiek is hardnekkig, maar is vooral veroor zaakt door Haagse regels en voor schriften, zegt de gedeputeerde. „Als er zoveel mis is, waarom zegt de Inspectie op de Jeugdzorg daar dan niets over? De inspectie kijkt ook naar individuele gevallen; dat zijn de dossiers die ik niet kan in zien. Wat wij willen weten is hoe de jeugdzorgketen opereert, wat er met een kind gebeurt en hoe lang dat duurt, of er na behandeling een terugval is of dat het goed gaat. Die informatie kan jeugdzorg ons nog niet leveren." De Rekenkamer bekritiseert de na druk die het provinciebestuur legt op de hulpvorm ipt als middel om te voorkomen dat kinderen zwaar dere vormen van jeugdzorg nodig krijgen. Preventieve jeugdzorg moet breder worden aangepakt, stelt de Rekenkamer. „Ze begrij pen het gewoon niet", reageert Van Heukelom. PW Gedeputeerde George van Heu- kelom wil misschien meer instan ties voor jeugdzorg toelaten; AZZ zou niet genoeg hulp kun nen bieden. door Claudia Sondervan GOES - Vijftig Zeeuwse ouderen die de kerstdagen alleen doorbren gen, gaan donderdag 20 december met elkaar aan tafel in Motel Goes voor een kerstdiner. Leden van de Zeeuwse Lion Clubs brengen en halen de ouderen die uit heel Zee land zijn aangemeld door Rode Kruis, thuiszorg, kerken, Zonne bloem en Stichting Welzijn Oude ren. De werving gaat soms moei zaam, zegt coördinator Wilma Maas van patiëntenplatform Kla verblad Zeeland. Gêne om tien na men uit een groot bestand aan cliënten te vissen of tot 'eenzaam' te bestempelen leidt er soms toe dat niemand wordt aangemeld. Maar onterecht. „Er zitten vijftig vreemden aan tafel, maar er blij ken blijvende vriendschappen te ontstaan," merkt Maas, die inmid dels ook een aantal vaste gasten kent. De actie van Nationaal Fonds Ouderenhulp en de Van der Valk Hotels is voor het vijfde jaar. Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. Tegels bepalen de Sfeer van uw badkamer, woonkamer en keuken. Tegels geven u de praktische voordelen van onderhoud gecombineerd met een natuurlijk design. Dit in combinatie met onze vloerverwarming systemen geeft u dit een warme uitstraling en een behaaglijke sfeer. Laat u adviseren over onze mogelijkheden. >00 www.raabkarcher.nl Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. raat» karcher door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Bepaald geen Spiele rei. Zo noemt gedeputeerde Frans Hamelink (Christenunie, natuur en water) de plannen van de pro vincie om de gevolgen van de kli maatverandering op te vangen. „Ons wapenen voor wat op ons af komt. De dijken zijn nu veilig, maar resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toe komst", zei hij gisteren in de verga dering van de Statencommissie Ruimte, Ecologie en Water. Wat hem betreft is 'vernieuwing' de rode draad. Statenleden die blij ven vrezen dat daarbij aan de vei ligheid getornd wordt, kregen van Hamelink te horen dat de plannen juist gericht zijn op het vergroten van de veiligheid tegen overstro men. „Dat de vernieuwingen schijnveiligheid brengen, werp ik verre van mij", merkte de gedepu teerde met name in de richting van hulp-Statenlid Gert-Jan Min- derhoud (Partij voor Zeeland) op. Die keerde zich tegen nieuwe kust verdediging en het combineren van veiligheid met zaken als recrea tie, economie en natuur. Hamelink legde uit dat de provin cie samen met andere instellingen inzet op een kennisnetwerk Delta water: waterbouw, -beheer en -technologie. Geen nieuw insti tuut oprichten, maar samen initia tieven nemen. Hij gaf aan dat in het onderwijs al flinke stappen ge zet zijn: wateracademie. „Zeeland de uitstraling geven van: voor wa terbouw moet je in Zeeland zijn." Peter Holtring (PvdA) beklemtoon- Zeeland moet vernieuwende maatregelen nemen om de gevol gen van de klimaatverandering voor de kustveiligheid tijdig op te vangen. de dat de kennis niet alleen ten goede moet komen aan landen die daarvoor makkelijk geld kunnen ophoesten, maar nadrukkelijk ook aan arme landen. Hamelink was het daar mee eens. Hij stelde dat het streven gericht is op 'robuuste waterveiligheid': be perkte gevolgen bij een dijkdoor braak en snel herstel. De gedepu teerde vond dat zout water en ver- zilting niet als bedreiging, maar als kans moeten worden beschouwd. Eén van de ideeën die opgepakt worden, is dat voor de aanleg van eilanden voor de kust (dempen golfkracht, energie-opslag). Hij ver telde dat het plan voor een com municatiecentrum deltatechnolo gie en klimaat op Neeltje jans vor dert. Bedrijfsleven, onderwijs en overheden moeten daar alle facet ten van nieuwe kustverdediging in een soort 'showroom' presenteren. Voor studenten wordt het een praktijkplek en ook recreanten kunnen er een kijkje nemen. 7 >-19 H E R E N M 0 DE DOMBURG 't Groentje 1 4357 BC Domburg Telefoon (0118) 58 48 63 7 dagen per week geopend Armani Humberto Botticelli Just Cavalli Bikkembergs Gentiluomo Thomas Burberry For All Mankind Hans Ubbink Valentino R.E.D, Gentl Hugo Boss Versace

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61