Goes zoekt vervoerscombi BenZekernl De allerhoogste spaarrente van Nederland? bin ri9n i uit TE HUUR: Tholen duurzaam Lijnbussen vaak leeg en belbus werkt niet optimaal. Poolse oud-strijder in Axel overleden Werkstraf voor het bezit van hennep Wint Vlissingse Amanda het Songfestival? 't Beest beraadt zich op positie medewerker Be Zekervergelijkt en helpt u op weg! de Jonge Hoek van Dijke Verbouwings-uitverkoop Kortingen van 16-68% www.binnenuit.nl S PZC Zaterdag 15 december 2007 33 V E R H U U R I MAKELAARDIJ Middelburg, Korte Delft 2 WoonAVerk toplocatie. Centrum. 150m2 wonen en 150m2 kantoor. 1200,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Vlasmarkt 12 Winkel met bovenwoning in centrum i.o. losse verhuur bespreekbaar 1900,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Damplein 19 Monumentaal 2 kmr app. Centrum. Gestoffeerd/Gemeubileerd 775,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Badhuisstraat 82B Keurig gemoderniseerd 3 kmr-app. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 750,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Hermesweg 3H Multifunctionele bedrijfsunit BOG opp. 90 m2, geschikt voor opslag 575,- p/mnd excl. GAV/E. Excl. BTW Vlissingen, Papaverlaan 7 Eengezinswoning met 3 slpkmrs Nabij centrum en uitvalswegen 635,- p/mnd excl. G/W/E Wemeldinge, Middensluis 19 Eengezinswoning met 5 slaapkamers. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 900,- p/mnd excl. G/W/E Terneuzen, Churchilllaan 962 Prachtig appartement (100 m2) 9e etage, 2 slpkmrs, schitterend uitzicht 725,- p/mnd excl G/W/E www.S i psVerh u u r. n I 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen THOLEN - Tholen heeft samen met achttien West-Brabantse gemeen ten afgesproken te werken aan duurzaam energiebeleid. Zo wil len de gemeenten een windpark opzetten, grote biomassacentrales en duurzame huizen bouwen. Gft-afval moet duurzame energie gaan opleveren. door Frank Balkenende GOES - Te veel lijnbussen rijden leeg en de belbus werkt niet opti maal. Goes kijkt of een combinatie niet slimmer is. De belbus rijdt sinds begin dit jaar op de Bevelan- den, Tholen en Schouwen-Duive- land. Connexxion houdt het sim pel: u belt een uurtje van tevoren, wij komen eraan. De bus rijdt vas te routes op vaste tijden. Tegen meerprijs vervoert de belbus reizi gers van deur tot deur. De belbus vervangt het Collectief Vraagafhan kelijk Vervoer (CVV), dat met na me ouderen tegen een redelijk ta rief veel meer service bood. Men sen die nog geen gezondheidsindi catie hadden voor de regiotaxi, zo als gehandicapten en mindervali- den, konden zich van deur tot deur laten rijden. Een uitkomst voor ouderen, zeker als ze van hun aow-tje rond moeten komen. De provincie vond het vervoerssys teem echter te duur. Na afschaf fing van het CW klopten plots veel ouderen bij gemeenten aan voor een WMO-vervoerspas, zo dat ze van de regiotaxi gebruik konden maken. Veel ouderen die niet ver kunnen lopen, kregen ech ter geen vervoerspas. Ze zijn aange wezen op de belbus. Het regende klachten. De belbus kwam dikwijls niet of te laat. En hij rijdt niet in één rechte lijn van A naar B, maar maakt omwegen over tal van dorpen. Inmiddels heeft Connexxion de situatie wel wat verbeterd. „Niettemin reizen ouderen relatief weinig met de bel bus", zegt secretaris Frank Wit- WJ De gemeente Goes kijkt of een combinatie van lijndienstbussen en de belbus het openbaar ver voer in de Oosterschelderegio kan verbeteren. kam van het Samenwerkingsver band Welzijnzszorg Oosterschelde regio. Om vooral voor ouderen be ter vervoer te regelen, onderzoe ken Goes en het Samenwerkings verband of een combinatie van openbaar vervoer, belbus en stads bussen mogelijk is. Het idee is nu de regiotaxi ieder een van deur tot deur te vervoe ren. Een aantal OV-lijnen kan dan vervallen. Mensen zonder indica tie betalen dan wel een hoger ta rief, anders is deze opzet onbetaal baar. Goes wil daarmee een proef doen. Als die slaagt, kan de 'regio taxi voor iedereen' in de Ooster schelderegio zijn intrede doen. AXEL - Eén van de laatste nog le vende Poolse bevrijders van Axel, Leon Bukacki, is op 91-jarige leef tijd overleden. Bukacki maakte deel uit van de Poolse troepen die in 1944 Axel bevrijdden. Hij en een medesoldaat leerden twee Axelse zusjes kennen, waarmee ze na de oorlog trouwden en in Axel bleven wonen. Leon Bukacki was de vader van de bekende wielren ner Richard Bukacki. De Poolse oud-strijder wordt maandagmiddag gecremeerd in Terneuzen. - MIDDELBURG - Een 20-jarige Vlissin- ger is veroordeeld tot 120 uur werk straf, waarvan 40 uur voorwaarde lijk, voor het bezit van hennep. De man werd samen met een maat be trapt met ruim vijf kilo hennep in de auto. Volgens de advocaat van de man ging het om ruw, onge- droogd materiaal. Waar die hen nep vandaan kwam, is niet echt duidelijk. De middelburgse politierechter stelde dat de wet duidelijk is: daar in wordt geen onderscheid ge maakt tussen henneptoppen en henneptakken. VLISSINGEN - Amanda weet 't, haar ouders, twee juffen en haar beste vriendin Loes. De rest van Nederland komt er vanavond pas achter of Amanda Simons uit Vlis singen het Kinderen voor Kinderen Songfestival van de Vara heeft gewonnen. De show is vantevoren opgeno men. „Ik mag het écht niet zeggen", blijft Amanda al we ken tegen iedereen herhalen. De twinkeling in haar ogen spreekt boekdelen. En haar vader knipoogt ook al zo vrolijk. Maar de elfjarige houdt haar lippen op elkaar: „Als iedereen de uitslag weet, gaat er vanavond om zeven uur niemand meer kij ken." De opnamedag in studio Baarn heeft veel indruk ge maakt. „Je make-up en je haar werd helemaal gedaan en je kreeg ook kleren die je mee naar huis mocht nemen." De mooiste herinnering blijft echter het mo ment waarop Amanda het podium op mocht. Met dui zend paar ogen op haar gericht, zong ze het liedje De cools te DJ. Een up-tempo-nummer - 'je moet erbij dan sen' - en zeker niet één van Amanda's favorieten. Zij zingt liever ballads zoals De pest aan pesten, waarmee ze in oktober in Goes de Zeeuwse finale van Kinderen voor Kinderen won. „Maar dat liedje had iemand anders al." foto Lex de Meester GOES - Het bestuur van podium 't Beest in Goes beraadt zich maan dagavond op de positie van een medewerker, die verdacht wordt van het bezit van kinderporno en seks met een minderjarige. De veertigjarige Goesenaar moest zich donderdag voor de rechtbank ver antwoorden nadat een veertienja rig meisje aangifte tegen hem had gedaan. Begin 2005 leerden de twee elkaar via internet kennen, ontmoetten elkaar vervolgens in het echt en hadden uiteindelijk seks met el kaar. Langzamerhand zag het meis je in dat wat de man deed, niet door de beugel kon. Justitie vond bij een huiszoeking duizenden films en foto's met kinderporno op zijn computer. De man staat op de loonlijst van 't Beest en werkt voor een school. Hij heeft zich inmiddels ziek ge meld. Genieten van onze verbouwings-uitverkoop modern living easy living Volgend jaar maart valt er nog méér te genieten bij Binnenuit: wij gaan uitbreiden! Kom nü naar onze Volop showroommodellen moeten plaatsmaken:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59